Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Teljesítmény Tuning


Amusing

Recommended Posts

meg én még mindíg egy app-os mérést támogatnék ez a videó kikockázás nekem sosem jött be. :icon13:

Előtte-utána összehasonlításnak tapadás hiányában tökéletes.

GPS alapú mérésnél pontosabb az órát videózni. Csak akkor vált nyilvánvalóvá,amikor iphone gyorsulásmérőjével kezdtem nézegetni.Droidos gyorsulásszenzoros telókra is van ilyen app.

Vagy esetleg külső gps vevő,amivel lát egyszerre 8-9műholdat fixen. Telefon belső gps vevőjével nagyon lassú,1/4mérföldben egész pontos (2-3tized),de sebesség változás mérésében borzasztó lassú.

Módosítva : hakapeszimaki
Link to comment
Megosztás:

Szevasztok markatarsak!

Nezelodtem mar erre, akkor a sportvezermutengely dolgot elvetettem.

Most lenne ket kerdesem. Tudom, lofoshugy, uh a kritikat mellozve kernek jo tanacsot.

- viszonylag ertelmes sport/tuninggyertya kellene (NGK irridium?)

- ugyanilyen kategorias sportlevegoszuro/direktszuro, max 30-35k, K&N, Pipercross stb kategoria.

Netan szaraz HKS "gombaszuro"? http://www.csstuning.hu/?q=termek/6093

Mindezek Z14XE motorhoz kellenenek. Ha lehet, erdekelne forras is, ahonnan eredeti termeket tudok beszerezni. (Gyertyara fokozottan ervenyes)

Ha tudod, akkor minek? De őszintén... Ennyi feleslegesen elkölthető pénzed van? Mert hogy felesleges, abban biztos lehetsz.

Link to comment
Megosztás:

Előtte-utána összehasonlításnak tapadás hiányában tökéletes.

GPS alapú mérésnél pontosabb az órát videózni. Csak akkor vált nyilvánvalóvá,amikor iphone gyorsulásmérőjével kezdtem nézegetni.Droidos gyorsulásszenzoros telókra is van ilyen app.

Vagy esetleg külső gps vevő,amivel lát egyszerre 8-9műholdat fixen. Telefon belső gps vevőjével nagyon lassú,1/4mérföldben egész pontos (2-3tized),de sebesség változás mérésében borzasztó lassú.

A droidos telómon is jól mér de a gps az sokkal érzékenyebb és jobb is az biztos . Én télivel meg sem próbálok mérni mert csak kapar ész nélkül.

Link to comment
Megosztás:

80-140-et 1-2 napon belül tesztelem.

ZolikaDB: Pü ment neked.

lassan rátehetnéd padra is. ugye az XE injektorok is túldúsítottak meg sikerült belőni az új tengelyed is,biztos tudja a 180lovat 7500ig is.

Én is le fogom méretni az isvánkó padon és ki fog derülni,hogy 93.5lovas a korza.

Módosítva : hakapeszimaki
Link to comment
Megosztás:

Szerintem nincsen meg a 180ló.

Ha multkor 170 magasságában volt a csoda padon, akkor most 173-max175 lehet.

nagyon jó a tengely, de szerintem nem hozott annyit.

Azért 1-2 tapasztalat:

Ez a tengely valahogy kicsivel kiegyensúlyozotabbt, mint a 266-os volt. Ez magas fordulaton jelentkezik (7000+) mintha lágyabban nyomná le a hidrotőkéket, így nincs az az érzés, hogy mindjárt lerobban a hengerfej. Lehet azért, mert a 266fokos tengely "hegyesebb" volt.

A fokolás után most úgy áll a tengely, hogy elég lett volna 1 foggal siettetni a kipufogó oldalt gyári szíjtárcsával, a szívó oldalt meg 1 fogosztásnyival késleltetni. Szóval viszonylag feleslegesen vettem meg a csoda Dbilas fokolókereket közel 50eFt-ért :(

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nincsen meg a 180ló.

Ha multkor 170 magasságában volt a csoda padon, akkor most 173-max175 lehet.

nagyon jó a tengely, de szerintem nem hozott annyit.

Azért 1-2 tapasztalat:

Ez a tengely valahogy kicsivel kiegyensúlyozotabbt, mint a 266-os volt. Ez magas fordulaton jelentkezik (7000+) mintha lágyabban nyomná le a hidrotőkéket, így nincs az az érzés, hogy mindjárt lerobban a hengerfej. Lehet azért, mert a 266fokos tengely "hegyesebb" volt.

A fokolás után most úgy áll a tengely, hogy elég lett volna 1 foggal siettetni a kipufogó oldalt gyári szíjtárcsával, a szívó oldalt meg 1 fogosztásnyival késleltetni. Szóval viszonylag feleslegesen vettem meg a csoda Dbilas fokolókereket közel 50eFt-ért :(

Egy 20-asból kényelmesem megcsinálta volna egy jó esztergályos a fokolót. Geree honlapján mikor kérdezgetted azt hittem megcsináltatod valakivel. Én is nézegettem megint tengelyeket de teljesen elbizonytalanodtam megint. Pedig azt hittem sokkal brutálisabb mint a 266-os.

Link to comment
Megosztás:

Egy 20-asból kényelmesem megcsinálta volna egy jó esztergályos a fokolót. Geree honlapján mikor kérdezgetted azt hittem megcsináltatod valakivel. Én is nézegettem megint tengelyeket de teljesen elbizonytalanodtam megint. Pedig azt hittem sokkal brutálisabb mint a 266-os.

Nincs ekezetem, ezert elnezest...

Szoktam mondani: Asszonykam jol keres :D

De viccet felreteve azt nem mondom, hogy sz*r a tengely, de +6 foktol es +0.2mm-es benyitastol nem szabad sok + varni szerintem. En sejtettem, hogy nem fogom megvaltani vele a vilagot ;)

Annyi elonye van, hogy talan kicsit kimeletesebb a rugokkal-szelepekkel a lagyabb (nagyobb szogu) tengelyprofil.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Opel Corsa B GSI a jószág és azt szeretném megtudni, hogy az üzemanyag szintjelző jeladója milyen ohm értékeket ad pl.: fél és teli tanknál?

A műszer átszerelése után szeretnénk bekalibrálni a mutatót.

Hasonló helyzetben vagyok a vízhőmérővel is, de azt hiszem ott komolyabb a gondom.

Itt egy fotó:https://plus.google.com/photos/101840674198012974565/albums/5979815907771069601/5979846373999818194?sort=4&pid=5979846373999818194&oid=101840674198012974565

Módosítva : Vekarx
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Opel Corsa B GSI a jószág és azt szeretném megtudni, hogy az üzemanyag szintjelző jeladója milyen ohm értékeket ad pl.: fél és teli tanknál?

A műszer átszerelése után szeretnénk bekalibrálni a mutatót.

Hasonló helyzetben vagyok a vízhőmérővel is, de azt hiszem ott komolyabb a gondom.

Itt egy fotó:https://plus.google.com/photos/101840674198012974565/albums/5979815907771069601/5979846373999818194?sort=4&pid=5979846373999818194&oid=101840674198012974565

Mesélj valamit a kocsidról. Muta képeket róla, érdekel a technika.

Link to comment
Megosztás:

Hétvégén meg tudom mérni ha az jó.

Futómű? Váltó? Difi? motor?

Hú, az nagyon nagy segítség volna, előre is köszi!

A futómű: erősített gyári C Corsa - Bilstein gátlók és rugók.

Váltó.Quaife F20 egyenesfogazás, szuper rövid végáttétel, speer.

A most épülő moci elődje kb 150 paci volt. B Corsa :https://www.facebook.com/gothviktorcom/photos/a.407883069252469.94664.361576143883162/666260566748050/?type=1&theater

Most várjuk az új kovácsolt hajtókarokat és a Wössner dugókat.

Szuromi vezérmű tengelyek és elektónika.

2 dupla Dellorto karbi Proex kipufogó rendszer.

Nagyjából ennyi.

Link to comment
Megosztás:

Engem főleg az érdekelne, hogy az NZ, SZ, SZR motorok mechanikailag miben különböznek egymástól? Más a dugó, főtengely, hengerfej, vez.tengely?

wookie: Ha minden passzol egymáshoz és hozza a gyári adatot, akkor 76-77le lehet elvileg, mert az nz max. teljesítménycsúcsa 200-al feljebb van.

Kérdés, miért van a nagyobb sűrítési viszonnyal rendelkező sz-nek kisebb teljesítménycsúcsa, mint az nz-nek. Ha ez csak a gyári eprom programozása miatt van, akkor jöhetnek a plusz lóerők.

Link to comment
Megosztás:

Engem főleg az érdekelne, hogy az NZ, SZ, SZR motorok mechanikailag miben különböznek egymástól? Más a dugó, főtengely, hengerfej, vez.tengely?

Mechanikailag? Semmiben.

NZ-SZR alacsonyabb dugó, SE-SZ magasabb dugó. A többi ugyanaz. Hengerfejeknél meg ugye az SEben nincs egr, a többiben van, meg az egyiknek kocka a másiknak kör nyílásai vannak.

A veztengely természetesen mindegyikben más.

Módosítva : wookie
Link to comment
Megosztás:

Ez érdekes, mert az SZR-nek is magasabb a kompressziója mint az NZ-nek, úgyhogy ott még van valami okosság (hacsak nem ottis a dugó más). Viszont amit kiderítettem, hogy az SZR veztengelye ugyanaz, mint a Z16SE-ben, ami 82 LE gondolom a Z-sége miatt.
A hengerfejek ezek szerint teljesen csereszabatosak? Az SE nálam több szempontból sem játszik, de leginkább azért mert nehéz a beszerzése. Kinti fórumokon többen is írták, hogy a 13S motor hengerfejét teszik rá veztengelyestül és igen jól megy tőle.

Mechanikailag? Semmiben.

NZ-SZR alacsonyabb dugó, SE-SZ magasabb dugó. A többi ugyanaz. Hengerfejeknél meg ugye az SEben nincs egr, a többiben van, meg az egyiknek kocka a másiknak kör nyílásai vannak.

A veztengely természetesen mindegyikben más.

Link to comment
Megosztás:

Ez érdekes, mert az SZR-nek is magasabb a kompressziója mint az NZ-nek, úgyhogy ott még van valami okosság (hacsak nem ottis a dugó más). Viszont amit kiderítettem, hogy az SZR veztengelye ugyanaz, mint a Z16SE-ben, ami 82 LE gondolom a Z-sége miatt.

A hengerfejek ezek szerint teljesen csereszabatosak? Az SE nálam több szempontból sem játszik, de leginkább azért mert nehéz a beszerzése. Kinti fórumokon többen is írták, hogy a 13S motor hengerfejét teszik rá veztengelyestül és igen jól megy tőle.

Nyilván az égésterekben is van minimális difi, de a sűrítést pl egy síkolással meg lehet változtatni, szóval azt én nem venném ide.

A hengerfejek olyan szinten csereszabatosak, hogy bármelyik rámegy bármelyikre, még az 1.2 és az 1.4 is, csak ott nyilván a furathoz nem fog stimmelni az égéstér.

Olyan difi lehet, csak nem volt érkezésem összehasonlítani, hogy az SE-ben talán szebben/jobban vannak megmunkálva a csatornák, illetve lehet jobb az irányításuk, de nem hiszem hogy ezzel tököltek volna különösebben.

A 13S-t nem ismerem, viszont az úgy magában már 75 ló, tehát lehet, hogy abban hegyesebb tengely van. Képek alapján az is sima kisblokk, bár se a furat, se a löket nem ugyanaz nála mint bármelyik másiknál.

Link to comment
Megosztás:

Na én pedig pont erre vagyok kíváncsi, hogy a fejek miben térnek el egymástól. Pl. hogy az SZ dugók mit működnének NZ fejjel. Illetve hogy melyik lenne ezek közül a legjobb házasítás. Képről semmit nem lehet megállapítani (úgy mint az SE fejnél, hogy más az égéstér), olyan helyet meg nemismerek ahol odaadnák, hogy megmérjem. Két napig biztos odajárnék Opelmotort vizsgálni :D

Nyilván az égésterekben is van minimális difi, de a sűrítést pl egy síkolással meg lehet változtatni, szóval azt én nem venném ide.

A hengerfejek olyan szinten csereszabatosak, hogy bármelyik rámegy bármelyikre, még az 1.2 és az 1.4 is, csak ott nyilván a furathoz nem fog stimmelni az égéstér.

Olyan difi lehet, csak nem volt érkezésem összehasonlítani, hogy az SE-ben talán szebben/jobban vannak megmunkálva a csatornák, illetve lehet jobb az irányításuk, de nem hiszem hogy ezzel tököltek volna különösebben.

A 13S-t nem ismerem, viszont az úgy magában már 75 ló, tehát lehet, hogy abban hegyesebb tengely van. Képek alapján az is sima kisblokk, bár se a furat, se a löket nem ugyanaz nála mint bármelyik másiknál.

Link to comment
Megosztás:

Na én pedig pont erre vagyok kíváncsi, hogy a fejek miben térnek el egymástól. Pl. hogy az SZ dugók mit működnének NZ fejjel. Illetve hogy melyik lenne ezek közül a legjobb házasítás. Képről semmit nem lehet megállapítani (úgy mint az SE fejnél, hogy más az égéstér), olyan helyet meg nemismerek ahol odaadnák, hogy megmérjem. Két napig biztos odajárnék Opelmotort vizsgálni :D

Csak kisblokk hengerfejre vagy kíváncsi? (1.2-1.6)

Mértem párat majd leírom

Módosítva : norbertkonya
Link to comment
Megosztás:

Na én pedig pont erre vagyok kíváncsi, hogy a fejek miben térnek el egymástól. Pl. hogy az SZ dugók mit működnének NZ fejjel. Illetve hogy melyik lenne ezek közül a legjobb házasítás. Képről semmit nem lehet megállapítani (úgy mint az SE fejnél, hogy más az égéstér), olyan helyet meg nemismerek ahol odaadnák, hogy megmérjem. Két napig biztos odajárnék Opelmotort vizsgálni :D

Semmi értelme az nz-sz-szr hf-eket,dugókat cserélgetni.

A 13S-en normális 4-2-1 öntvény leömlő van,olyan mint a c16se-n.

14nv is 75le, Ugyanaz a blokk,dugók minden,mint a 14nz-n és mesés 75lovat tud a 60nal szemben.

HF szívóportjai is ugyanolyan szögletesek,szelepkerülősek,mint a központi injektorosoké.

Kétcsatornás karbi,veztengely,és szintén 4-2-1 leömlő a különbség.

Link to comment
Megosztás:

Hengerfej égéstér térfogatok:

C12NZ: 20,55 cm3 (Elméleti, nem mért)

C14NZ: 20,80 cm3 (Elméleti, nem mért)

C14SE: 21,14 cm3 (Elméleti, Mérve: 21,1 cm3)

C16NZ: 33,68 cm3 (Elméleti, Mérve: 33,6 cm3)

C16SE: 34,41 cm3 (Elméleti, Mérve: 33,0 cm3)

Dugattyúban kialakított égéstér:

C12NZ: 10,83 cm3 (Elméleti, nem mért)

C14NZ: 10,60 cm3 (Elméleti, nem mért)

C14SE: 7,50 cm3 (Elméleti, Mérve: 7,5 cm3)

C16NZ: 8,42 cm3 (Elméleti, Mérve: 8,4 cm3)

C16SE: 4,37 cm3 (Elméleti, nem mért)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.