Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Teljesítmény Tuning


Amusing

Recommended Posts

Hello. X18xe mociba beletudom tenni a z20let vezermutengelyeit? Ha igen tippre mennyivel nyitnak nagyobbat mint a gyari?

Bele tudod tenni, de nem lesz tőle jobb, kevesebbet nyit. zletet szokták az x20xev(x18xe) tengellyel módosítani. Amit te keresel, vagy c18xe (1.8GSI) vagy x20xer tengely.

Link to comment
Megosztás:

Az x20xev ua. mint az x18xe. a c18xe kb. +10Le, az x20xer kb. +15Le, ha normálisan fel van programozva.

Elírtam igen. Közben én is utánajártam dolgoknak, és már csak a programozás a kérdés. ismersz olyat aki ezt maszekban megtudná csinálni? mert néhány oldalt megnéztem de 60körül írják ami szerintem kicsit sok.

Link to comment
Megosztás:

Ha xer tengelyt akarsz az sem olcsó, a leömlője se olcsó...és a programozás sem olcsó.

Nemcsak nem olcsó de nem is találtam pedig német és magyar oldalakat megnéztem már. Így valószínűleg beadom gépműhelybe (Gaál) ahol 32.000be megcsinálják a kettőt és akkorát nyit addig ameddig akarom. Leömlőt meg találtam ebayen 170euróért újat (Ta-technix).

Link to comment
Megosztás:

Nemcsak nem olcsó de nem is találtam pedig német és magyar oldalakat megnéztem már. Így valószínűleg beadom gépműhelybe (Gaál) ahol 32.000be megcsinálják a kettőt és akkorát nyit addig ameddig akarom. Leömlőt meg találtam ebayen 170euróért újat (Ta-technix).

Ennyiért (vagy olcsóbban) szerintem gyári xer cuccokat találsz (ha találsz :)). Programozás pedig kell, anélkül közel sem lesz teljes a kép. Haveromnak MMC-nél készült, elégedett vele.

Link to comment
Megosztás:

Lassan én is újra kedvet kapok a tuningoláshoz ;) :D .

Gaálékat és Havassyékat kérdeztem régebben a tengely köszörüléséről, és emelésben maximum 0,4-0,5mm-t tudnak növelni.

az x18xe és az x20xer tengely között emelésben van 1,4mm különbség...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Valaki tud segíteni,Z20LET motornál!

mi a gyári nyomás,amivel betölt a turbó?mennyire esik vissza 5-6 ezres fordulatnál?

ki az akinek gyári motor ,turbó van ,gondolok itt gyári főtengely,dugó,hajtókar.

Nagyobb ac,nagyobb befecskendezőt fog csak kapni,illetve egy programot,cooler,meg nyitott 70 rendszer.

mi az amit kilehet belőle hozni?

kíváncsi vagyok mert eddig 1.6 turbó motor volt.

illetve nyomást meddig érdemes felhúzni?köszönöm :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Valaki tud segíteni,Z20LET motornál!

mi a gyári nyomás,amivel betölt a turbó?mennyire esik vissza 5-6 ezres fordulatnál?

ki az akinek gyári motor ,turbó van ,gondolok itt gyári főtengely,dugó,hajtókar.

Nagyobb ac,nagyobb befecskendezőt fog csak kapni,illetve egy programot,cooler,meg nyitott 70 rendszer.

mi az amit kilehet belőle hozni?

kíváncsi vagyok mert eddig 1.6 turbó motor volt.

illetve nyomást meddig érdemes felhúzni?köszönöm :)

Hello csak motort cseréltél? vagy autót is?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.