Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

4 perce, gyuros írta:

Üdv mindenkinek.
Szerintetek mitől lehet az, hogy a középső dupla levegő befújón hideget fúj fűtésnél??
Szedtem már szét ez miatt bovdenek a helyükön. Ahogy állítgatom hallani hogy fordulnak a terelő lapátok..
A szétszedés óta mondjuk jobb a helyzet de akkor sem fúj olyan meleget mint két oldalt.
Mi lehet a gond??

A középső befúvóhoz dupla csatorna vezet az alsó részét tudod szabályozni a felsőn csak hideg jön. Be tudod dugni egy szivaccsal:

2668162-20171014-M41hYM.jpg

Link to comment
Megosztás:

12 perce, gyuros írta:

Üdv mindenkinek.
Szerintetek mitől lehet az, hogy a középső dupla levegő befújón hideget fúj fűtésnél??
Szedtem már szét ez miatt bovdenek a helyükön. Ahogy állítgatom hallani hogy fordulnak a terelő lapátok..
A szétszedés óta mondjuk jobb a helyzet de akkor sem fúj olyan meleget mint két oldalt.
Mi lehet a gond??

Opel  sajátosság, "meleg láb hideg fej" elve... Minden esetben enged be a rendszer kinti levegőt. De lehet csak a csappantyúk szélén a szigetelő szivacsprofil szétmállott.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat.
Én még ilyennel nem találkoztam! A Vectrában is ha melegre állítom akkor a meleget küldi..
Amikor meg volt bontva akkor nem láttam sérülést a szivacs részen.
És azt mi magyarázza hogy szétszedés után már melegebbet fújt mint előtte? Előtte csak hideget. Érdekes.

Link to comment
Megosztás:

7 perce, gyuros írta:

Köszi a válaszokat.
Én még ilyennel nem találkoztam! A Vectrában is ha melegre állítom akkor a meleget küldi..
Amikor meg volt bontva akkor nem láttam sérülést a szivacs részen.
És azt mi magyarázza hogy szétszedés után már melegebbet fújt mint előtte? Előtte csak hideget. Érdekes.

Valami szét volt csúszva, vagy az elzáró a rács mellett nem volt rendesen rányomva a pálcára, és nem engedett be annyi levegőt. Az összes astra ilyen gyárilag. Vectrát még nem bontottam. 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 10. 14. at 19:09, gyuros írta:

Köszi a válaszokat.
Én még ilyennel nem találkoztam! A Vectrában is ha melegre állítom akkor a meleget küldi..
Amikor meg volt bontva akkor nem láttam sérülést a szivacs részen.
És azt mi magyarázza hogy szétszedés után már melegebbet fújt mint előtte? Előtte csak hideget. Érdekes.

Pedig a Vectra is teljesen ugyanilyen.

Nincs valakinek egy középső zsaluja sima fűtésboxba? Ami Zotya képén is látszik, pont az kéne.

 Az enyémről letört a fül ahova beakad az elzárógombra menő pálca, szabadon fityeg lassan két éve :doze:

Módosítva : Bundee
Link to comment
Megosztás:

Sérülësmentes a benelévő is. A vectrába pont h középen fúja leginkáb a meleget mivel oda elöb ér a meleg. Astrába is így lene a logikus. Nekem B Vectrám van az Astra meg a csajomé. Mind két típusból bontottam már szét kompletten. Na de majd lesz valami :)

Link to comment
Megosztás:

1 óra, gyuros írta:

Sérülësmentes a benelévő is. A vectrába pont h középen fúja leginkáb a meleget mivel oda elöb ér a meleg. Astrába is így lene a logikus. Nekem B Vectrám van az Astra meg a csajomé. Mind két típusból bontottam már szét kompletten. Na de majd lesz valami :)

Előbb ér ide az Astránál is, de a felső csatornán csak hideg jön ha nem tömöd be. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Mivel eléggé rozsdás a hűtővizem le szeretném cserélni a teljes fagyálló folyadékot.. A fűtésem is szerintem lehetne jobb tervezem, hogy átmosom. Valami bevált ötlet mivel és milyen teknikával csináljam? Valamint örök rejtély a fejemben, hogy a teljes légtelenítéshez valóban el kell távolítanom a szívótorokban lévő műszeregység hőgombáját? Mert a könyv ezt írja, de én nem szeretném ugyanis egyszer bele lett törve és végre sikerült úgy beleraknom, hogy nem szivárog ott a víz! Sokan azt mondják egyébként nem kell mert magától is lelégtelenedik. Most akkor mi az igazság? 
C14NZ

Módosítva : Kispotter
Link to comment
Megosztás:

10 perce, Kispotter írta:

Sziasztok! Mivel eléggé rozsdás a hűtővizem le szeretném cserélni a teljes fagyálló folyadékot.. A fűtésem is szerintem lehetne jobb tervezem, hogy átmosom. Valami bevált ötlet mivel és milyen teknikával csináljam? Valamint örök rejtély a fejemben, hogy a teljes légtelenítéshez valóban el kell távolítanom a szívótorokban lévő műszeregység hőgombáját? Mert a könyv ezt írja, de én nem szeretném ugyanis egyszer bele lett törve és végre sikerült úgy beleraknom, hogy nem szivárog ott a víz! Sokan azt mondják egyébként nem kell mert magától is lelégtelenedik. Most akkor mi az igazság? 
C14NZ

Ecet, RO55 vízkőoldó. A csak ecetes-vizes öblítéssel nem csinálsz bajt, de előfordulhat, hogyha valahol nem tökéletes a rendszer, ott ereszteni fog ahol eddig a vízkő tömített. Sok rozsdás vízköves gané kijön egy mosatáskor, ha már régen volt bontva a vízkör.

Ki lehet tekerni a hőgombát de nem muszáj, lelégteleníti magát.

Link to comment
Megosztás:

4 perce, Róóóbi írta:

Ecet, RO55 vízkőoldó. A csak ecetes-vizes öblítéssel nem csinálsz bajt, de előfordulhat, hogyha valahol nem tökéletes a rendszer, ott ereszteni fog ahol eddig a vízkő tömített. Sok rozsdás vízköves gané kijön egy mosatáskor, ha már régen volt bontva a vízkör.

Ki lehet tekerni a hőgombát de nem muszáj, lelégteleníti magát.

Köszönöm! 
Gondolom úgy érdemes, hogy üzemmelegen leengedem a vizet majd feltöltöm ecetes vizes oldószeres cuccal és járatom így is egy ideig? Majd le átöblítés vízzel és mehet bele a fagyálló? Vagy ne járassam csak simán öblítsem át ecettel??

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Róóóbi írta:

Ecet, RO55 vízkőoldó. A csak ecetes-vizes öblítéssel nem csinálsz bajt, de előfordulhat, hogyha valahol nem tökéletes a rendszer, ott ereszteni fog ahol eddig a vízkő tömített. Sok rozsdás vízköves gané kijön egy mosatáskor, ha már régen volt bontva a vízkör.

Ki lehet tekerni a hőgombát de nem muszáj, lelégteleníti magát.

Szerintem nem, ha megnézed az a termosztát felett van, onnan már minden lefelé van, azért szokott ott megakadni légbubi, persze lehet hogy előbb-utóbb kidolgozza egyedül is, de addig a höfokmérő csak levegőt tud mérni.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Szerintem nem, ha megnézed az a termosztát felett van, onnan már minden lefelé van, azért szokott ott megakadni légbubi, persze lehet hogy előbb-utóbb kidolgozza egyedül is, de addig a höfokmérő csak levegőt tud mérni.

Igen mivel az a vízkör legmagasabb pontja. Kadettnál mindig ki kellett tekernem.

Mikor otthon voltam beszéltem is erről Opelosokkal, állították hogy az Etzold könyv szerint is lelégteleníti magát. Ezzel összevág hogy eddig egyik Astránál se kellett kitekerni, és utána nem volt gond, nem bugyogott a víz sehol sem és nem csökkent a szint a tágulásiban. Egyszer egy rossz tartálykupak szívatott meg csak.

Link to comment
Megosztás:

32 perce, Róóóbi írta:

Igen mivel az a vízkör legmagasabb pontja. Kadettnál mindig ki kellett tekernem.

Mikor otthon voltam beszéltem is erről Opelosokkal, állították hogy az Etzold könyv szerint is lelégteleníti magát. Ezzel összevág hogy eddig egyik Astránál se kellett kitekerni, és utána nem volt gond, nem bugyogott a víz sehol sem és nem csökkent a szint a tágulásiban. Egyszer egy rossz tartálykupak szívatott meg csak.

Hát most kihúztam a tőlem jobbra eső fiókot kivettem belőle a könyvet és ez van bele írva: 

2674788-20171019-LfPv8d.jpg

Valóban nem kell légteleníteni ha már eleve kitekert jeladónál töltöd fel. 

Link to comment
Megosztás:

Just now, Róóóbi írta:

Akkor engem eszerint átb...tak. Eddig az Astrákkal szerencsém lett volna? :confused::-)

Megreked ott egy kis levegő, aztán hogy mennyi, és hogy mennyire csalja ez meg a jeladót azt ugye nem tudni. Aztán lehet egy idő után az áramlás lassan elviszi onnan a hűtőből meg ugye tud távozni a felső vékony csövön. 

Link to comment
Megosztás:

5 órája, zotya975 írta:

Hát most kihúztam a tőlem jobbra eső fiókot kivettem belőle a könyvet és ez van bele írva: 

2674788-20171019-LfPv8d.jpg

Valóban nem kell légteleníteni ha már eleve kitekert jeladónál töltöd fel. 

Na pont ugyanez miatt kérdeztem én is! NEkem is megvan.. Most nem tudom csinálhatok e bajt ha nem tekerem ki.. 

Link to comment
Megosztás:

Sziaszok! Talán hétfőn megejtem a hűtővízcserét és átmosását. Lenne egy olyan kérdésem, hogy jól látom, hogy a vízhűtő legalsó pontja az a gomba ami a ventit kapcsolja? Alján nincs valami leeresztő vagy valami? Mert így a hűtő aljában bennemarad minden. Vagy esetleg kivenném ha nem jár nagy bontással felül van csak 2 csavar alul meg a 2 tüske csak? Az utastérben sajna mondjuk nem akarom kiszerelni a fűtőradiátort mert szívás azt majd ecetes kanyar után kinyomatom slaggal. Amennyi csapvíz benne marad attól csak nem lesz baja és vízköves.. 

Link to comment
Megosztás:

20 perce, Kispotter írta:

Sziaszok! Talán hétfőn megejtem a hűtővízcserét és átmosását. Lenne egy olyan kérdésem, hogy jól látom, hogy a vízhűtő legalsó pontja az a gomba ami a ventit kapcsolja? Alján nincs valami leeresztő vagy valami? Mert így a hűtő aljában bennemarad minden. Vagy esetleg kivenném ha nem jár nagy bontással felül van csak 2 csavar alul meg a 2 tüske csak? Az utastérben sajna mondjuk nem akarom kiszerelni a fűtőradiátort mert szívás azt majd ecetes kanyar után kinyomatom slaggal. Amennyi csapvíz benne marad attól csak nem lesz baja és vízköves.. 

Igen a gombánál tudod leereszteni. Én ki szoktam venni a hűtőt, nem sok de marad benne valamennyi. Felül a tartó két db 6-os csavarja, hőgomba csati, ventillátor csati. Én levettem a ventillátort is, jól hozzáférni asszem az is 2 csavar, ki lehet kefézni belőle szépen a beleragadt bogarakat.

Link to comment
Megosztás:

2 perce, Róóóbi írta:

Igen a gombánál tudod leereszteni. Én ki szoktam venni a hűtőt, nem sok de marad benne valamennyi. Felül a tartó két db 6-os csavarja, hőgomba csati, ventillátor csati. Én levettem a ventillátort is, jól hozzáférni asszem az is 2 csavar, ki lehet kefézni belőle szépen a beleragadt bogarakat.

Akkor jól értem csak az a 2 csavar fogja felül és felfele kijön ügye??

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 10. 20. at 4:37, zotya975 írta:

Nagy baj szerintem nem lesz. Sokan nem tudnak erről és nem tekerik ki aztán nincs semmi gondjuk. 

Zotya. Holnap nekiállok reggel de ma szemügyre vettem a dolgokat. az utastéri radiátorrol jön egy cső ami feljebb van mint a műszer hőgombája. Ott nem lehetne légteleníteni? Erről beszélek: http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=96023192199_1020394733520.jpg
Vagy mivel megbontom ott akkor meg ott kap levegőt mi? 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.