Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

14 perce, Aster írta:

Kösz az információkat. Megnézem ezeket, hátha jutok valamire.

Még annyi, hogy ugye ezt felső középső befuvót ugye nem lehet kivenni a helyéről csak úgy valahogy magában, hanem le kell bontani az egész középkonzolt, ahogy a GYIK-ben van írva, igaz?

De ki lehet pattintani csavarhúzóval amit érdemes szigetelő szalaggal betekerni hogy ne karcold meg a rácsot. Leginkább ezen a videón látszik hogyan:

https://www.youtube.com/watch?v=LfrP09jAFGg

Az autó más, de a rács ugyanaz. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 02. 01. at 4:32, zotya975 írta:

De ki lehet pattintani csavarhúzóval amit érdemes szigetelő szalaggal betekerni hogy ne karcold meg a rácsot. Leginkább ezen a videón látszik hogyan:

https://www.youtube.com/watch?v=LfrP09jAFGg

Az autó más, de a rács ugyanaz. 

Még talán annyi hasznos infó lehet, hogy célszerű a kipattintás előtt úgy állítani a rácsot, hogy középállásban legyen, mert nekem úgy jött ki a legkönnyebben. Ha lefelé vagy felfelé meg van billentve, sokkal nehezebb a belső rögzítésének kialakítása miatt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!
F Astrán megy a fűtő venti rendesen, minden fokozaton. Hallom! Teker ezerrel!
Alig jön be levegő, mondhatnám semmi. Pollen szűrőt kivettem.
Lehet a motort fordítva bekötni? (esetleg) , emiatt nem jó felé fúj?
(volt kivéve)
Egy fél nap mire, lefújja a párát.
Ha valakinek van bármilyen ötlete, köszönöm!


 

Módosítva : hjpno1
Link to comment
Megosztás:

4 órája, hjpno1 írta:

Sziasztok!
F Astrán megy a fűtő venti rendesen, minden fokozaton. Hallom! Teker ezerrel!
Alig jön be levegő, mondhatnám semmi. Pollen szűrőt kivettem.
Lehet a motort fordítva bekötni? (esetleg) , emiatt nem jó felé fúj?
(volt kivéve)
Egy fél nap mire, lefújja a párát.
Ha valakinek van bármilyen ötlete, köszönöm!


 

Hát, vettem már ki a fűtőmotort, de nem emlékszem rá, hogy lehet-e fordítva rádugni a csatiját. A belső keringtetés nincs bekapcsolva? 

2767772-20180215-yraIlV.jpg

A képen meg pont nem látni rá a csatlakozóra. Emlékeim szerint bent a helyén is hozzáférni, meg kell próbálni forditva bekötni. Holnap ha nem felejtem el, megnézem merre pörög,.

Link to comment
Megosztás:

17 órája, hjpno1 írta:

A belső nincs bekapcsolva, legalábbis a kapcsoló szerint. 
Köszi a választ! 
Megpróbálom átkötni!
Ha fennáll a lehetősége (lehetséges), Murphy alapján tuti fordítva van.

 

Na megnéztem, a vezető oldalról ha bevilágítasz a pollenszűrő alá, a venti az óramutató járásával ellenkező irányba forog. Tehát ugyanarra mint az autó kerekei ha előre haladsz.  De amúgy a faxom, már megint egérs*art találtam a pollenszűrőn.:brooding:

Link to comment
Megosztás:

24 perce, zotya975 írta:

Na megnéztem, a vezető oldalról ha bevilágítasz a pollenszűrő alá, a venti az óramutató járásával ellenkező irányba forog. Tehát ugyanarra mint az autó kerekei ha előre haladsz.  De amúgy a faxom, már megint egérs*art találtam a pollenszűrőn.:brooding:

Költöztess be egy macskát :-):-)

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Nincs mit!

 

A forgásiránnyal nem változik meg a légáramlat útja? Gondolok itt arra, hogy bentről (utastér) kifelé mozog a levegő...akkor viszont bontás előtt is meg lehet állapítani, hogy valóban az e a probléma. A szellőző előtt meggyújtott gyufa lángja megmutathatja a légáramlat irányát. Persze ez csak akkor igaz, ha a fordítva bekötött motor tudja szívni a levegőt. Tovább folytatva a gondolatot, ha tud szívni, de nem mozdul a láng, akkor inkább valahol szétcsúszott cső lehet a ludas.

Módosítva : kacs
Link to comment
Megosztás:

7 órája, kacs írta:

A forgásiránnyal nem változik meg a légáramlat útja? Gondolok itt arra, hogy bentről (utastér) kifelé mozog a levegő...akkor viszont bontás előtt is meg lehet állapítani, hogy valóban az e a probléma. A szellőző előtt meggyújtott gyufa lángja megmutathatja a légáramlat irányát. Persze ez csak akkor igaz, ha a fordítva bekötött motor tudja szívni a levegőt. Tovább folytatva a gondolatot, ha tud szívni, de nem mozdul a láng, akkor inkább valahol szétcsúszott cső lehet a ludas.

Hát ezt nem tudom, a lapátok asszimetrikusan vannak, lehetséges hogy ha fordítva pörög akkor sem egyértelmű hogy rossz fele fúj. 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Az enyémbe csak a jobb oldalról láttam be, hátrafelé forgott. (???)
Megfordítottam a kábelt a csatlakózónál..., és láss csudát! Mint atom fújja be a levegőt! (És természetesen, most előre forog)

Csatlakozó a pollenszűrő mellett. A takaró múa. kivétele után hozzáférhető. Elég szar helyen, de kivitelezhető.

Viszont, most elment az 1 és 2 fokozat. 
De ez most ráér.
Köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

54 perce, hjpno1 írta:

Az enyémbe csak a jobb oldalról láttam be, hátrafelé forgott. (???)
Megfordítottam a kábelt a csatlakózónál..., és láss csudát! Mint atom fújja be a levegőt! (És természetesen, most előre forog)

Csatlakozó a pollenszűrő mellett. A takaró múa. kivétele után hozzáférhető. Elég szar helyen, de kivitelezhető.

Viszont, most elment az 1 és 2 fokozat. 
De ez most ráér.
Köszi a segítséget!

Nincs mit, általában a fűtőmotor ellenállás a ludas, de lehet akár a kapcsoló is. 

Link to comment
Megosztás:

Üdv Urak!

Reggel elmentem kocsit mosni, majd hazafele jövet egyik pillanatról a másikra durván lepárásodott az üveg, ki sem lehetett látni, hiába nyomattam rá a levegőt! Kiegyenlitő tartály majdnem üres volt, lábtérnél látszódott némi víznyom a radiáor burkolatán! Jól gondolom hogy a radiátor lyukadt ki?

Link to comment
Megosztás:

9 perce, free0228 írta:

Üdv Urak!

Reggel elmentem kocsit mosni, majd hazafele jövet egyik pillanatról a másikra durván lepárásodott az üveg, ki sem lehetett látni, hiába nyomattam rá a levegőt! Kiegyenlitő tartály majdnem üres volt, lábtérnél látszódott némi víznyom a radiáor burkolatán! Jól gondolom hogy a radiátor lyukadt ki?

Vagy lemászott a víz, amikor a levélrács környékét veretted, mert nem tökéletes a rács tömítése. Nekem is mindig párás mosás után, egyébként nem jellemző.

De azért a radiátor megér egy ránézést, ha üres a víztorony.

Link to comment
Megosztás:

9 perce, Róóóbi írta:

Vagy lemászott a víz, amikor a levélrács környékét veretted, mert nem tökéletes a rács tömítése. Nekem is mindig párás mosás után, egyébként nem jellemző.

De azért a radiátor megér egy ránézést, ha üres a víztorony.

Nem volt mosásból eredő ilyen jellegű bajom sose, meg párásodás sem mosás után ilyen mértékű! De mivel a víz is eltünt, és nem látom nyomát sehol, csak a radiátornál így erre tippelnék!

Link to comment
Megosztás:

9 perce, free0228 írta:

Nem volt mosásból eredő ilyen jellegű bajom sose, meg párásodás sem mosás után ilyen mértékű! De mivel a víz is eltünt, és nem látom nyomát sehol, csak a radiátornál így erre tippelnék!

Hát ha leveszed a lábtér-küszöb burkolatot akkor a szőnyeget megemelve, be tudsz nyúlni középre megtapogatni a szivacsot, hogy száraz-e. 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

Hát ha leveszed a lábtér-küszöb burkolatot akkor a szőnyeget megemelve, be tudsz nyúlni középre megtapogatni a szivacsot, hogy száraz-e. 

Hát szőnyeg alatt áll a víz, facsarni lehet! Hát neki álltam bontani! Radiátor alatti tálcába valami lotyog, kibányászom, valami zöld lötty max 1-1.5 dl! Fagyálóonak véltem, de nem mostani, mert piros van benne vagy másfél éve! Kiegyenlítő tartály alja fagyállós, szárazra törlöm, felöntöm szintig majd kocsi beindít!Minden cső csatlakozást átnéztem nem ereszt, termosz nyitásig járat, semmi folyás, radiátor száraz megfogni nem lehet , olyan forró! Majd járatás tovább radiátor nézés, de semmi! Futárkodom, napi 60szor ki-be szállok minimum a kocsiba, cipőről a hó-víz-sár lehetne még, gumiszőnyeget használok kiöntöm ha úgy van, fűtés mindig csak lábra hogy a vízet szárítsa, inkább ablak leenged ha melegem van! Vízfogyás lehet még esetleg motornak a desszert de ennek nem vélem jelét felfedezni! Nah mindegy, kiszedem a szőnyeget addig is had száradjon aztán majd kiderül!

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, free0228 írta:

Hát szőnyeg alatt áll a víz, facsarni lehet! Hát neki álltam bontani! Radiátor alatti tálcába valami lotyog, kibányászom, valami zöld lötty max 1-1.5 dl! Fagyálóonak véltem, de nem mostani, mert piros van benne vagy másfél éve! Kiegyenlítő tartály alja fagyállós, szárazra törlöm, felöntöm szintig majd kocsi beindít!Minden cső csatlakozást átnéztem nem ereszt, termosz nyitásig járat, semmi folyás, radiátor száraz megfogni nem lehet , olyan forró! Majd járatás tovább radiátor nézés, de semmi! Futárkodom, napi 60szor ki-be szállok minimum a kocsiba, cipőről a hó-víz-sár lehetne még, gumiszőnyeget használok kiöntöm ha úgy van, fűtés mindig csak lábra hogy a vízet szárítsa, inkább ablak leenged ha melegem van! Vízfogyás lehet még esetleg motornak a desszert de ennek nem vélem jelét felfedezni! Nah mindegy, kiszedem a szőnyeget addig is had száradjon aztán majd kiderül!

A pollenszűrőn keresztül történő beázás is ugyanoda a lábtérbe viszi a vizet ugye pont a légelosztó dobozon át, ahol a radiátor van, szóval bármelyik lehet. 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

A pollenszűrőn keresztül történő beázás is ugyanoda a lábtérbe viszi a vizet ugye pont a légelosztó dobozon át, ahol a radiátor van, szóval bármelyik lehet. 

Pollenszürő teljesen száraz volt, megnéztem azt is, nincs rajta víznyom! Lehet hogy a kasztni meg a box találkozása ereszt valahol! Kipakolom a szőnyeget kárpitot aztán figyelgetem! A radiátort az alatta lévő tálca tartja? Mert nem raknám vissza még egyenlőre de így meg lóg a levegőben!

Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

A pollenszűrőn keresztül történő beázás is ugyanoda a lábtérbe viszi a vizet ugye pont a légelosztó dobozon át, ahol a radiátor van, szóval bármelyik lehet. 

És ha eldugul az orrmány a motortérbe meg a két oldalsó lefolyó? Habár akkor is a szűrő kerete alatt jut le a víz. Vagy ha nincs rendesen tömítéssel lecsavarozva a műanyag.

Link to comment
Megosztás:

28 perce, Róóóbi írta:

És ha eldugul az orrmány a motortérbe meg a két oldalsó lefolyó? Habár akkor is a szűrő kerete alatt jut le a víz. Vagy ha nincs rendesen tömítéssel lecsavarozva a műanyag.

A középső eldugulhat, de a két szélső szerintem nem, azok elég nagy kábé 3X3-as lyukak lefelé, vagyis oldalra a sárvédő mögé. A műanyagnál ki tud rohadni a lemez és ott be tud jutni szerintem.

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.