Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

36 perce, Kukacka írta:

Mármint nem úgy gyárit, hanem az ilyen vízmelegítővel foglalkozó cégektől azt a gyárit, amit az adott motorkódhoz gyártanak. Én a DEFA-t ismerem, ezért erről tudok nyilatkozni csak. Ott szépen bedobod milyen kocsid van milyen motorral és már ki is adja melyik szett kell bele.

A benyás állófűtés más, de jellemzően az is Webasto ha gyárilag kéred, ha utólagos.

Nem szeretem a túl egyszerű dolgokat. :-)

25 perce, daykiller írta:

Nem tudok róla, ámbár G-be lehetett kérni gyárilag.

Neked persze van, remélem. 

Link to comment
Megosztás:

Just now, zotya975 írta:

Nem szeretem a túl egyszerű dolgokat. :-)

Neked persze van, remélem. 

Nincs. :) Van kiegészítő elektromos vízszivattyú, de az azért van, hogy ha nagyon meleg a víz, akkor a motor leállítása után is hűti és keringeti a vizet. Idén nyáron egyszer hallottam bekapcsolni. :)

Link to comment
Megosztás:

2 órája, daykiller írta:

Nincs. :) Van kiegészítő elektromos vízszivattyú, de az azért van, hogy ha nagyon meleg a víz, akkor a motor leállítása után is hűti és keringeti a vizet. Idén nyáron egyszer hallottam bekapcsolni. :)

Az kikerüli a termosztátot, vagy feltételezve van hogy akkor még amúgy is nyitva? 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Nem szeretem a túl egyszerű dolgokat. :-)

Neked persze van, remélem. 

Pedig érdemes, minél több cső és bilincs van bent annál nagyobb eséllyel döglik el valami. Így, hogy a derékszögbe való a fűtőtest 2 darab plusz bilincs van csak a közegben és a gyári szöge és ejtése is megmaradt mindennek.

Link to comment
Megosztás:

6 perce, Kukacka írta:

Pedig érdemes, minél több cső és bilincs van bent annál nagyobb eséllyel döglik el valami. Így, hogy a derékszögbe való a fűtőtest 2 darab plusz bilincs van csak a közegben és a gyári szöge és ejtése is megmaradt mindennek.

Sajna nekem most amúgy is úgy van összetákolva a rendszer, mert átépítéskor rossz csövet küldtek ( corsáét) és meg kellett toldanom, mert nem ért volna el a radiátorig. A fűtőtestnek van külön rögzítése, vagy csak a csövek tartják? Van hozzá külön keringtető? 

Link to comment
Megosztás:

18 órája, zotya975 írta:

Sajna nekem most amúgy is úgy van összetákolva a rendszer, mert átépítéskor rossz csövet küldtek ( corsáét) és meg kellett toldanom, mert nem ért volna el a radiátorig. A fűtőtestnek van külön rögzítése, vagy csak a csövek tartják? Van hozzá külön keringtető? 

Pont oda van tervezve és akkora, hogy ahol elvágod a csövet oda elfér szépen magának és keringető sem kell hozzá, mert szépen megindul a hideg blokkból a víz a körben. Okos

Link to comment
Megosztás:

54 perce, Kukacka írta:

Pont oda van tervezve és akkora, hogy ahol elvágod a csövet oda elfér szépen magának és keringető sem kell hozzá, mert szépen megindul a hideg blokkból a víz a körben. Okos

Hmm..egyre jobban hangzik. Beteszem a hosszútávú tervek közé. Kapható egész emberi árban is pölö: https://www.jofogas.hu/bacs_kiskun/DEFA_Vizmelegito_allofutes_Vizcsobe_tobb_tipushoz_41321398.htm

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok 

Bocsi ha már volt a kérdés de vissza menőleg nem találtam rá választ.  Szóval a gondom a következő. A mai nap mentem az autómmal és azt vettem észre hogy irtózatosan párosodnak az oldalüvegek (pollenszűrő most lett cserélve). Az első szélvédő nem de a 2 első utas ablak nagyon, lehúzott ablakkal (résnyire ) mentem kb 10 percet és akkor sem javult ami azé zavaró mert a tükröket alig látom + oldalra szinte 0 kilátás van főleg sötétbe . Az idő  háát ilyen 0 fok körül eső nincs , szóval nagyon párásnak se mondanám. Szóval van valami trükk vagy tipp mivel lehetne megszüntetni, csökkenteni a párásodást a 2 első üvegen ? (Ja igen hangszóró csere végett ami vagy 3 éve volt nem lett vissza rakva az átlátszó műanyag a burkolat és az ajtó között csak a jobb oldalt oda is csak félig ) . (ja igen F-Asta -ról van szó) 

 

Link to comment
Megosztás:

7 perce, Barret írta:

Sziasztok 

Bocsi ha már volt a kérdés de vissza menőleg nem találtam rá választ.  Szóval a gondom a következő. A mai nap mentem az autómmal és azt vettem észre hogy irtózatosan párosodnak az oldalüvegek (pollenszűrő most lett cserélve). Az első szélvédő nem de a 2 első utas ablak nagyon, lehúzott ablakkal (résnyire ) mentem kb 10 percet és akkor sem javult ami azé zavaró mert a tükröket alig látom + oldalra szinte 0 kilátás van főleg sötétbe . Az idő  háát ilyen 0 fok körül eső nincs , szóval nagyon párásnak se mondanám. Szóval van valami trükk vagy tipp mivel lehetne megszüntetni, csökkenteni a párásodást a 2 első üvegen ? (Ja igen hangszóró csere végett ami vagy 3 éve volt nem lett vissza rakva az átlátszó műanyag a burkolat és az ajtó között csak a jobb oldalt oda is csak félig ) . (ja igen F-Asta -ról van szó) 

 

Ugye a párásodás alapból azért van, mert valamiért nagy a belső tér páratartalma ami a hideg üvegen lecsapódik. A magas páratartalom származhat bevitt vízből , szélvédő alatti műanyag levélrács ha nem simul rá rendesen az üveg aljára ott be tud jutni víz a pollenszűrőre, egyéb beázási hely, ritkán radiátor szivárgás bár ezt elvileg érezni ( mármint a fagyálló szagát), esetleg belső keringtetésen maradt a szellőztetés. Érdemes ellenőrizni a szőnyeg alatti szivacsot is, ehhez le kell venni az egyik oldalon  küszöb burkolatot és akkor már be lehet nyúlni egészen középre is. Én minden ősszel beteszek egy lakásba való páramentesítő készüléket a csomagtartóba, az összeszedi a vizet, amit néha kiöntök. A hirtelen nagy mennyiségű párával nem birkózik meg, de alapból szárazabb a beltér.

Link to comment
Megosztás:

Ujra üdv mindenkinek! Tehát  végül is kiszervoltam az előtét ellenállást ,ki volt égve , ki lett cserélve de minden ugyanaz mint amikor megvettem. Tehát kikapcsolt állapotban gyujtást rá adom lassu fordulat indul mint egyesben, 1 ugyanz afordulat,2 es gyorsabb, 3 as még gyorsabb 4 es nincs semmi. Ennyi ,lehet a kapcsoló hibás?

Link to comment
Megosztás:

15 perce, atyus62 írta:

Ujra üdv mindenkinek! Tehát  végül is kiszervoltam az előtét ellenállást ,ki volt égve , ki lett cserélve de minden ugyanaz mint amikor megvettem. Tehát kikapcsolt állapotban gyujtást rá adom lassu fordulat indul mint egyesben, 1 ugyanz afordulat,2 es gyorsabb, 3 as még gyorsabb 4 es nincs semmi. Ennyi ,lehet a kapcsoló hibás?

Szia, meg kellene nézned hogy a 4- fokozatba kapcsolva a az előtét ellenállásnál a zöld vastag szálon megjelenik-e a 12Volt. Ha nincs, akkor meg kellene nézni a kapcsoló után is. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, atyus62 írta:

Ujra üdv mindenkinek! Tehát  végül is kiszervoltam az előtét ellenállást ,ki volt égve , ki lett cserélve de minden ugyanaz mint amikor megvettem. Tehát kikapcsolt állapotban gyujtást rá adom lassu fordulat indul mint egyesben, 1 ugyanz afordulat,2 es gyorsabb, 3 as még gyorsabb 4 es nincs semmi. Ennyi ,lehet a kapcsoló hibás?

Szerintem kapcsoló lesz. Ugyanis mindhárom fokozat az ellenálláson keresztül megy, míg a negyedik direktben kéne adnia villanyt neki. Ellenállást megkerülve.

Link to comment
Megosztás:

34 perce, daykiller írta:

Szerintem kapcsoló lesz. Ugyanis mindhárom fokozat az ellenálláson keresztül megy, míg a negyedik direktben kéne adnia villanyt neki. Ellenállást megkerülve.

Nem is nagyon használom a 4-fokozatot, leginkább csak az első kettőt, lehet már nekem sem működik.:-)

Link to comment
Megosztás:

Helló mindenkinek! Igazatok lessz a kapcsoloval,mert kikapcsolt állapotban ugyanugy van feszültség  mint az eggyes fokozaton tehát gyujtás s kikapcsolt állapotban megy a motor, plussz ugy néz ki a ventillátor motor is haldoklik ciripel meg ma reggel nem is indult csak ha rákapcsoltam a gyors fordulatra. Szedte e már valaki szét a kapcsolót vagy nem érdemes vele foglalkozni?

Link to comment
Megosztás:

1 óra, atyus62 írta:

Helló mindenkinek! Igazatok lessz a kapcsoloval,mert kikapcsolt állapotban ugyanugy van feszültség  mint az eggyes fokozaton tehát gyujtás s kikapcsolt állapotban megy a motor, plussz ugy néz ki a ventillátor motor is haldoklik ciripel meg ma reggel nem is indult csak ha rákapcsoltam a gyors fordulatra. Szedte e már valaki szét a kapcsolót vagy nem érdemes vele foglalkozni?

Még nem szedtem szét kapcsolót. A motor ciripelésének a megszüntetéséhez ki kell szedni az egészet, szétszedni és bezsírozni a tengelyt. Sajna kintről befújkálás nem nagyon segít mert nem férni hozzá a ventitől a tengelyvégekhez.

2997825-20181208-zuVDHB.jpg

Link to comment
Megosztás:

  • 5 months later...
27 perce, Arpi69 írta:

Üdv mindeki!

 

A problémám hogy nem kapcsol be a klíma, semmilyen észlelhető dolog nem történik amikor bekapcsolom . Ez a hiba akkor is előfordulhat ha nincs megfelelő gázmennyiség a rendszerben?

Szia!

Igen, nálam is ez volt, teljesen kifogyott a gáz, ezért meg sem nyikkant. Nézesd meg klímással.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok! 

Ma úgy döntöttem, hogy kipróbálom az átmentett klímát, a 39,5 fokos " hűvösben " ezért elvittem ellenőriztetni, és  terv szerint feltölteni is. A rendszer néhány helyen ereszt, így nyomáspróba alkalmával, ebből 2 helyen tömítéscsere lesz. Viszont a nyomásszabályzó szelep is ereszt, így az is csere. Találtam egy NRF gyártmányt. Erről nem tudom van-e valakinek tapasztalata, bármilyen alkatrész kapcsán. http://769Ke_769_pernyo_779_foto.png

http://309IMG_1956.jpeg 

Link to comment
Megosztás:

37 perce, tuskes írta:

Sziasztok! 

Ma úgy döntöttem, hogy kipróbálom az átmentett klímát, a 39,5 fokos " hűvösben " ezért elvittem ellenőriztetni, és  terv szerint feltölteni is. A rendszer néhány helyen ereszt, így nyomáspróba alkalmával, ebből 2 helyen tömítéscsere lesz. Viszont a nyomásszabályzó szelep is ereszt, így az is csere. Találtam egy NRF gyártmányt. Erről nem tudom van-e valakinek tapasztalata, bármilyen alkatrész kapcsán. http://

http:// 

Igazából a kérdésre nem tudom a választ, de az asszony egyfolytában a klímáért baxtat, így ha kiküszöbölődtek az egyéb problémák szerintem én leszek a következő aki belefog. Valószinűleg csak jövőre a műszaki után. 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

Igazából a kérdésre nem tudom a választ, de az asszony egyfolytában a klímáért baxtat, így ha kiküszöbölődtek az egyéb problémák szerintem én leszek a következő aki belefog. Valószinűleg csak jövőre a műszaki után. 

Kíváncsi leszek rá. Már csak a kompresszor lehet kérdéses, hogy jó-e? Egyáltalán nem ismerem a működését, felépítését, így nem tudom mi romolhat el benne. Majd kiderül. Próbálkozz fészbunkón alkatrészeket venni hozzá, persze jobb lenne egy helyről, az szerintem jóval olcsóbb mint bontóban. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, tuskes írta:

Kíváncsi leszek rá. Már csak a kompresszor lehet kérdéses, hogy jó-e? Egyáltalán nem ismerem a működését, felépítését, így nem tudom mi romolhat el benne. Majd kiderül. Próbálkozz fészbunkón alkatrészeket venni hozzá, persze jobb lenne egy helyről, az szerintem jóval olcsóbb mint bontóban. 

Elég egyszerű a működése térfogat kiszorítás elvén működik, mintha sok orvosi fecskendő lenne belepakolva a hengerbe:

Egy mágnes húz be amikor bekapcsolod, addig csak szabadon fut a tárcsája, és az sok dugattyú ahogy sűríti a klímagázt az fékezi a motort annyira. Vagy valami ilyesmi.

Na itt szépen el is magyarázza:

 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

17 órája, zotya975 írta:

Elég egyszerű a működése térfogat kiszorítás elvén működik, mintha sok orvosi fecskendő lenne belepakolva a hengerbe:

Egy mágnes húz be amikor bekapcsolod, addig csak szabadon fut a tárcsája, és az sok dugattyú ahogy sűríti a klímagázt az fékezi a motort annyira. Vagy valami ilyesmi.

Na itt szépen el is magyarázza:

 

Azért van itt néhány hibalehetőség.... Bízom benne az enyém működik. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.