Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés, és klíma


Golby

Recommended Posts

és hol található ez a sor csoki?

Nos én kivettem a magnót + a tokját és a nyíláson keresztül rálehet látni a bejövő vezeték kötegre ami a fűtés konzolra megy, nekem ez volt félig le csúszva rátoltam rendesen és minden vill oké lett. De nekem a fűtés konzolon semmi sem villágított. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Ezt hogy érted? Mert a középső gombot tényleg így kell levenni, de a két szélsőt hátulról kell összenyomni hogy elöl ki tudd húzni. Legalábbis nálam.

Igen ez valóban kimaradt.

Akét szélsőt egy kicsit brutálisabban kell levenni: ruha+komináltfogó jó erősen megfogod és erősen egyenesen meghúzod magadfelé.

a középsőt hátsóablakfűtés bekapcs. alul kis lyuk...

Link to comment
Megosztás:

Igen ez valóban kimaradt.

Akét szélsőt egy kicsit brutálisabban kell levenni: ruha+komináltfogó jó erősen megfogod és erősen egyenesen meghúzod magadfelé.

a középsőt hátsóablakfűtés bekapcs. alul kis lyuk...

Én inkább rászánom azt a +1 órát és szétszedem az egészet, így nem kell rángatni/feszegetni. Hány ilyen szétszedést bír ki vajon a pöcök a tekerő végén? :roll:

Link to comment
Megosztás:

Én inkább rászánom azt a +1 órát és szétszedem az egészet, így nem kell rángatni/feszegetni. Hány ilyen szétszedést bír ki vajon a pöcök a tekerő végén? :roll:

Te tudod, én már szedtem szét egy párat így.

Egyébként meddig is bírja egy ilyen égő? 3-4év

Milyen idős az autód? + 3-4 év egy garnitúra égő = meglesz még akkor a kocsi? :wink:

Link to comment
Megosztás:

Én nem szorakoztam vele,elvittem egy ismeroshoz,aki szakszervizben dolgozik!Nem szedte szet az egesz belsoteret,csak a gombokat szedte ki.A belso keringeto kapcsolojanal az izzot,azt ugy cserelte,hogy egy bipolan csobe tolta be az izzo fejet es amikor bent volt a foglalatban megtekerte.

Szerintem felesleges szetdurni az egesz muszerfalat par izzo miatt!

Link to comment
Megosztás:

Te tudod, én már szedtem szét egy párat így.

Egyébként meddig is bírja egy ilyen égő? 3-4év

Milyen idős az autód? + 3-4 év egy garnitúra égő = meglesz még akkor a kocsi? :wink:

Én nem akarok senkit meggyőzni, de tegyük fel valaki most csinálja először és véletlen eltör valamit. Mennyibe is kerül egy ilyen tekerő és hol is tudja beszerezni?

Szerintem mindenki csinálja úgy ahogy neki kedve van hozzá. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Én nem akarok senkit meggyőzni, de tegyük fel valaki most csinálja először és véletlen eltör valamit. Mennyibe is kerül egy ilyen tekerő és hol is tudja beszerezni?

Szerintem mindenki csinálja úgy ahogy neki kedve van hozzá. :wink:

Mondjuk egy opelbontóban?

500 ft :wink:

Én sem akartalak meggyőzni, csak mondtam, hogy így is lehet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

F Astra fűtőmotor ciripeléséhez szeretnék hozzászólni. Ha sikerült kibuherálni a motort, a csapágyát még véletlenül se olajozzátok, vagy WD40-ezzétek, mert végig fog folyni a tengelyen a szénkefékig, és akkor kakukk. :Hangman: Ehelyett ajánlom mindenki figyelmébe a ZSÍRSPRAYT. Nem drága, nem folyik, és nagyon tartós. Magam is ezzel csináltam, azóta egyszer sem szólalt meg. Jó munkát mindenkinek! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

F Astra fűtőmotor ciripeléséhez szeretnék hozzászólni. Ha sikerült kibuherálni a motort, a csapágyát még véletlenül se olajozzátok, vagy WD40-ezzétek, mert végig fog folyni a tengelyen a szénkefékig, és akkor kakukk. :Hangman: Ehelyett ajánlom mindenki figyelmébe a ZSÍRSPRAYT. Nem drága, nem folyik, és nagyon tartós. Magam is ezzel csináltam, azóta egyszer sem szólalt meg. Jó munkát mindenkinek! :)

Oh!! Thx az infót. Pont jókor, mert lehet én is megtettem volna. Ugyanis kicsit néha kezd kerregni, indulásnál leállitásnál. Nem vészes, de ugyis cserélem az ellenállást majd, gondoltam lehet beolajozom azt is egy "füst" alatt.

Egyébként szivás kiszedni nem? Még nem néztem meg ugyan alaposabban, csak ugy odakuksiztam, és nem tünik egyszerü mutatványnak. :?

Link to comment
Megosztás:

Laci4. Egyáltalán nem bnyolult. Motorház felnyit, Gumicsík levesz, alatta nagy fekete műanyag szar kivesz (el ne törd). Már látod is a fedelét. Én kiakasztottam az ablaktörlő rúdjait is, így könnyebb hozzáférni. Pollenszűrőt kiveszed, utána azt az egész műanyag házat ki kell venni. Ha ez megvan, ott a motor, amit 2 csavar fog. Ennyi. Nekem kb. fél óra volt. Sok szerencsét! :roll:

Link to comment
Megosztás:

Hi Warwolf! Ne olyan bonyolult. A pollenszűrőt cserélted már? Szerintem igen. Na ez pont alatta van. Csak a szűrő keretét kell kivenned, és az alatta lévő félig nyitott burkolatot. Az igaz, hogy kevés a hely és óvatosan, élére állítva lehet kivenni, de nem nehéz. Ezután már csak lehúzod a motorról a csatlakozót, két csavar ki és máris a kezedben tarthatod. Amúgy általában nem szoktam ilyenekkel buherálni, de újonnan rohadt drága egy ilyen. (majdnem 40 pénz, bontottan csak 10-15, de általában azok is szarok) Ha elakadtál, írj. Üdv gmarci76 :)

Link to comment
Megosztás:

10-15 ezer????? Hihetetlen... Ennyit akart a bontós adni a lábon érkező Vectrámért. Pár nappal előtte pedig 8 ezret kért egy kalaptartóért.

Én is a fent említettek szerint cseréltem a fűtőventillátort 3 hete, és tényleg 20 perces munka. (Szerencse, hogy a donoron kezdtem, mert a műanyag borítás nagyon könnyen törik. Vigyázzatok, ha nincs min gyakorolni.)

Link to comment
Megosztás:

Hi Warwolf! Ne olyan bonyolult. A pollenszűrőt cserélted már? Szerintem igen. Na ez pont alatta van. Csak a szűrő keretét kell kivenned, és az alatta lévő félig nyitott burkolatot. Az igaz, hogy kevés a hely és óvatosan, élére állítva lehet kivenni, de nem nehéz. Ezután már csak lehúzod a motorról a csatlakozót, két csavar ki és máris a kezedben tarthatod. Amúgy általában nem szoktam ilyenekkel buherálni, de újonnan rohadt drága egy ilyen. (majdnem 40 pénz, bontottan csak 10-15, de általában azok is szarok) Ha elakadtál, írj. Üdv gmarci76 :)

Nah, akkor már újabb infóval gyarapodott az egyébként is elég hiányos ismeretanyagom.Köszi! :)

Link to comment
Megosztás:

Mindig tanul az ember :roll:

Pjoc 3 gombos módszerével kicseréltem az izzókat. Ha nem is 15 perc, de egy bő fél óra alatt megvolt! Úgyhogy fényárban úszik az álomopel... :) :) :D :D :P

Ezek után a hátsó szélvédőfűtés világításfelújítása már meg se kottyant, ott a kapcsoló kivétele után kézzel (!) hozzáferhető az izzó. A fényszóró kapcsolóban meg forrasztani kellett, aztán 20 perc türelemjáték a kapcsolót összerakni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.