Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Frontera


kori

Recommended Posts

2 évre ismét van műszaki :) és kék matricát kapott úgyhogy azzal sincs gond.

Ennek örömére kapott ma egy kis sarat....iszonyatosan át van ázva a talaj...egyszer sikerült úgy besüllyedni hogy nagyon para volt a kjövetel :D nagygázas hinta :D

jo az csak tolni kell meg a beton gumik is jok ha zärod a meghajtäst elöl hätul felezel me a sperek jok :)

berakattam a gäzrendszert megeri töblet fogyi 10% de az ära majdnem fele külömbseget csak 160 fölött erzem

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Szép estét.

Most regisztráltam.

Holnapi nap, a BMW-met erre az autóra cserélném.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/frontera/opel_frontera_2.2_16v_4x4_klimas_friss_muszakival-5148037

80% autópája vegyesen várossal...20% terep (vadászat), amire használnám.

Kérek egy kis infót, mire figyeljek, mik a buktatói, és mik az előnyei az autónak.

Várható fogyasztás?

Hogy használandó a 4x4, (mondjuk autópája, sikos havas út, autó út sikos havas időszak..terep..stb)

Mi a véleményetek a típusról?

Elsőre ennyi :)...és köszönöm az infót

Link to comment
Megosztás:

Hello !

jó választás :) Régóta hirdetik már....

Mindenképpen nézesd át az autót mielött megveszed, a futóműben lehet találni érdekes és drága dolgokat és mivel terepjáró, meg kell nézni hogy nincs-e összeverve az alja. Amúgy ha egyszer rendbe lett téve akkor strapabíró. Gömbfejek, összekötők nem olyan drágák, mondjuk egy hátsó kerékcsapágy, kormány segédkar tengely már húzósabb tétel - és a legtöbben pont ezért nem cserélik. Amit még nem szoktak cserélni az a hűtő mivel kb 70.000 Ft...amikor nézegettem a fronterákat mindben szar volt- nekem ma kerül be az új :)

Amúgy a 2.2es jó választás, nekem 11.5 körül fogyasztott ami mondjuk télen volt h felment 13-14 közé...nem megy nagyon de használható...mostanában nem számolom hogy mennyit eszik...

Hajtást is meg kell nézni mennyire lóg, kotyog, búg a diffi....

80 aszfalt 20 terep mellé jó a frontera, én is így használom kb hogy csak hétvégén kirándulgatok vele az erdőben. Aszfalton nem kényelmetlen...terepen meg kellemesen csalódtam benne. Kell rá egy jó At-s gumi és hadd szóljon. Száraz úton -aszfalton- sose kapcsolj összkereket,mert nem tesz jót a hajtásnak. Én csak akkor szoktam terepen is ha látom hogy olyan jön hogy kellhet. Összkerék+felező csodákra képes...jó lenne azért egy diffizár is bele....vásárlás elött mindenképpen próbáld hogy működik-e. (van visszajelzés a műszerfalon és ha tudod akkor laza talajon is menj vele) Amire figyelni kell, hogy amikor kiveszed összkerékből utána tolass vele pár métert hogy szétálljanak a fogaskerekek. Havas úton nyugodtan használhatod összkerékkel, bár ha csak a hátsó hajt akkor szépen lehet vele keresztben menni :)

alapvetően a fronterák jók, én szeretem annak ellenére is hogy a fél autót már kicseréltem. -azért megfelelő összegért megválnék tőle :) Fent is volt idáig a használtautón. Az alaktrészekben vannak húzós tételek, de a terepjárók ilyenek...

milyen BMW-d van ?

Link to comment
Megosztás:

Hello !

jó választás :) Régóta hirdetik már....

Mindenképpen nézesd át az autót mielött megveszed, a futóműben lehet találni érdekes és drága dolgokat és mivel terepjáró, meg kell nézni hogy nincs-e összeverve az alja. Amúgy ha egyszer rendbe lett téve akkor strapabíró. Gömbfejek, összekötők nem olyan drágák, mondjuk egy hátsó kerékcsapágy, kormány segédkar tengely már húzósabb tétel - és a legtöbben pont ezért nem cserélik. Amit még nem szoktak cserélni az a hűtő mivel kb 70.000 Ft...amikor nézegettem a fronterákat mindben szar volt- nekem ma kerül be az új :)

Amúgy a 2.2es jó választás, nekem 11.5 körül fogyasztott ami mondjuk télen volt h felment 13-14 közé...nem megy nagyon de használható...mostanában nem számolom hogy mennyit eszik...

Hajtást is meg kell nézni mennyire lóg, kotyog, búg a diffi....

80 aszfalt 20 terep mellé jó a frontera, én is így használom kb hogy csak hétvégén kirándulgatok vele az erdőben. Aszfalton nem kényelmetlen...terepen meg kellemesen csalódtam benne. Kell rá egy jó At-s gumi és hadd szóljon. Száraz úton -aszfalton- sose kapcsolj összkereket,mert nem tesz jót a hajtásnak. Én csak akkor szoktam terepen is ha látom hogy olyan jön hogy kellhet. Összkerék+felező csodákra képes...jó lenne azért egy diffizár is bele....vásárlás elött mindenképpen próbáld hogy működik-e. (van visszajelzés a műszerfalon és ha tudod akkor laza talajon is menj vele) Amire figyelni kell, hogy amikor kiveszed összkerékből utána tolass vele pár métert hogy szétálljanak a fogaskerekek. Havas úton nyugodtan használhatod összkerékkel, bár ha csak a hátsó hajt akkor szépen lehet vele keresztben menni :)

alapvetően a fronterák jók, én szeretem annak ellenére is hogy a fél autót már kicseréltem. -azért megfelelő összegért megválnék tőle :) Fent is volt idáig a használtautón. Az alaktrészekben vannak húzós tételek, de a terepjárók ilyenek...

milyen BMW-d van ?

http://vadaszapro.hu...ere-terepjarora

http://vadaszapro.hu...,---terepjarora

..nem tudom belevágjak-e..van-e értelme...Pesten lakom, mindenhova eljutok, még télen is, a nyári időszakban ,Balaton, esetleg külföld...oda is elmegyek a bömivel...vadászni 12-20 alkalommal megyek, ahova kellhet...de bozótosba stb, úgy sem mennék vele, sajnálva a fényezést....tehát nem tudom.

A bömi hibátlan, patent...

Link to comment
Megosztás:

Valóban szép BMW.....

Frontera teljesen más világ lesz. Kényelmes lesz mert nagy meg tágas,de a BMW-hez képest kissebb a komfort. Kicsit imbolyog a /70-es gumi miatt, kicsit tankosabb, de nagyon jó hogy magasan ülsz, belátsz mindent. Vezetni is nyugodtabban fogod mert nincs értelme taposni. Ha sokat autópályázol akkor készülj fel egy kényelmes 110-re...ott forog 3000 körül...megy 160at is de nincs értelme. Viszont nagyon jól tele lehet pakolni, ezért utazóautónak is jó...csak kompromisszumokkal jár egy személyautóhoz képest....Hova jársz vadászni ? ha nem kell messzire menni és van rá keret akkor vegyél egy második autót amit nem sajnálsz bevinni az erdőbe...mentem én is olyan helyen ahol karcoltam mindenhol az autót, de ezzel jár. Elöször el kell dönteni hogy mit vársz és mi a fontosabb...

300ért kapsz jó nivát...mondjuk az meg utána viszi a pénzt :D

Nekem bekerült a szép új hűtő...boldogság...viszont a néha 1200as alapjáratom nem oldódott meg a léptető motorral, majd át kell nézni a computeres részt...

Link to comment
Megosztás:

Valóban szép BMW.....

Frontera teljesen más világ lesz. Kényelmes lesz mert nagy meg tágas,de a BMW-hez képest kisebb a komfort. Kicsit imbolyog a /70-es gumi miatt, kicsit tankosabb, de nagyon jó hogy magasan ülsz, belátsz mindent. Vezetni is nyugodtabban fogod mert nincs értelme taposni. Ha sokat autópályázol akkor készülj fel egy kényelmes 110-re...ott forog 3000 körül...megy 160at is de nincs értelme. Viszont nagyon jól tele lehet pakolni, ezért utazóautónak is jó...csak kompromisszumokkal jár egy személyautóhoz képest....Hova jársz vadászni ? ha nem kell messzire menni és van rá keret akkor vegyél egy második autót amit nem sajnálsz bevinni az erdőbe...mentem én is olyan helyen ahol karcoltam mindenhol az autót, de ezzel jár. Elöször el kell dönteni hogy mit vársz és mi a fontosabb...

300ért kapsz jó nivát...mondjuk az meg utána viszi a pénzt :D

Nekem bekerült a szép új hűtő...boldogság...viszont a néha 1200as alapjáratom nem oldódott meg a léptető motorral, majd át kell nézni a computeres részt...

Ezt esetleg véleményeznéd, a dízeltől félek anyagilag, de a Fronteránál nem tudom milyenek?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/frontera/opel_frontera_2.5_tds_sport-5591682

Link to comment
Megosztás:

A 2.5 dízel isuzu motor és nem opel ( ha nem tévedek) ott azért japán alkatrészárakkal lehet számolni. Dízelhez amúgy nem tudok hozzászólni, sosem volt dízel autóm. 3 ajtós fronterából 2.0-át is érdemes nézni mert mindneki azt mondja hogy jól fogyaszt (10 alatt ) és a c20NE motor egy öreg konstrukció (asszem 88-as) de kb agyonüthetetlen....de ha agyon is ütöd olcsón találsz másikat. Egyszer vezettem egy ilyen sportot, nagyon nem ment a 115 le -vel.

Nem értek én annyira a fronterákhoz csak október óta az van nekem, sokat megnéztem előtte, sokat olvastam és szerintem a sajátomon minden hibát beszívtam eddig. Komplett futóműfelújítással kezdtem, majd motorcsere és felújítás meg ami jöhet kijöhetett. nemhiába röhög rajtam mindenki :D Főleg, hogy kezd összeállni erre meghirdettem :D

Azt ne felejtsük hogy 15 éves autókról van szó és Magyarország nem arról híres hogy mindent szépen szakszerűen javítunk....én legutóbb nem tudtam ventillátor kapcsolót cserélni mert az előző tulaj nem cserélte a vízcsövet amiben van (most már nem is lehet kapni) hanem beleragasztotta, ezért nekem esélyem sem volt kiszedni onnan. A megoldás egy fém közdarab legyártása lett amiben benne van a menet ahova be lehet tekerni a hőgombát....

Link to comment
Megosztás:

Akkor az ugyanaz ami van a voyagerekben is pl ? Azokról semmi jót nem hallottam...

Nagyjából igen, csak apró módosításokkal. A Chryslerekben (mert nem csak Voyagerben volt ez a motor, hanem Jeep Grand Cherokee-ban is) VM425-nek hívták, és a fő különbség az volt hogy abban lánc hajtotta a vezérműtengelyt (eleinte szimpla, majd '97-től dupla soros), míg a Fronterában fogaskerekek.

Amúgy ugyanez a VM dízelmotor volt még a fent említett típusokon kívül az Alfa Romeo 155 és 164, a Range Rover, a Rover 800, a GAZ Gazella, Toyota Land Cruiser/Hilux és az UAZ 3160 egyes típusaiban is, de különböző teljesítményekkel. Az Alfákban pl. 125 lóerősek voltak, az UAZ-ban és a GAZellában viszont csak 101.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok Fronterasok! Van egy komplett első lökhárítóm valaki számára, nálam itthon csak aggat. nem tudom milyen évjáratúra passzolhat, szerintem olyan 94-98 közöttire kb. kérésre hüldök képet, jó állapotba van, de én nem tudom mire használni. ha valakit érdekelne keressen meg és megeggyezünk. Jaah egyébként zöld színű, de ez részlet kérdés :)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Igen, mivel a te autódban is Bosch Motronic 1.5 vezérlő van, ezért jó hozzá ez a táblázat.

A 31-es kóddal ne foglalkozz, gondolom nem járt a motor amikor kivillogtattad, ez a kód azért van.

A 145-ös sztem szintén bent ragadt hibakód régről, egyszer valamikor nem ismerhette fel a kulcsot az immo (ha most gond nélkül indul akkor ez nem probléma, ki kell törölni a hibakódot és ha minden igaz nem jön vissza újra.)

A 84-es és a 13-as viszont adhat okot aggodalomra, én ránéznék a lambdaszondára meg a 4-es henger befecskendezőjére...

Link to comment
Megosztás:

A 84-es és a 13-as viszont adhat okot aggodalomra, én ránéznék a lambdaszondára meg a 4-es henger befecskendezőjére...

Igen, én is ezt szűrtem le...főleg hogy szaggat a motor néha és akkor villan fel. Na meg magyarázná a magas fogyasztást is. Város 14 pálya 11

Köszi !

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok! Nem tudna valaki segíteni első kardán problémámon? olyan kopott a közepe, hogy félek ha nagyon fog át fog ugrani. Valaki tud tanácsot adni alternatív megoldásokról? Bontóba 30e a Fronteráé, de mivel nekem campora kell, így még egy osztókörmódosítót is kell esztergáltatni hozzá. Valakinek bármi tipp vagy ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.