Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Frontera


kori

Recommended Posts

Üdv.

Én még új vagyok itt,van egy 2.2 16v ecotec motoros fronterám.

Az a baj vele hogy a gyári főtengelynek vége van ovál,ékpálya.

Tudna valaki segíten abban hogy , más motorkódú motorból esetleg

jó lehetne bele a főtengtely.

Motorkódom X22XE .

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Hát nincs szerencséd.

Ugyanez a motorkódú motor csak a Sintrában volt még a Fronterán kívül, de cikkszám szerint abban sem egyezik meg a főtengely a Fronteráéval. Azt nem tudom hogy egymás mellé téve, ténylegesen mi különbség van a kettő között, de a cikkszámuk más az biztos. Ettől még lehet hogy belemegy, az is lehet hogy el is indul a Sintra főtengelyével, de garancia az nincs ugye...

Gyári cikkszám szerint ebbe a Fronterába csak ugyanilyen motorból származó főtengely passzol, egyetlen másik sem csereszavatos vele, habár volt még pár 2.2-es négyhengeres motorja az Opelnek ezen kívül. (X22SE és Y22SE az újabb, '98 utáni Fronterákban, Y22XE a B Omegákban, Z22SE pedig a G Astrákban, B-C Vectrákban és A Zafirákban egyebek között)

Link to comment
Megosztás:

Húbakker, ez nem egyszerű... ez az oldal itt a kisebbiket írja '96-os 2.2-höz:

http://www.euro4x4parts.com/2_brakes_parts/b/brake_pads_set_of_4/vauxhall/frontera/

EPC szerint van pár féle fékrendszer: ABS-es és ABS nélküli, Sumitomo vagy Akebono gyártmány, illetve fékkopásjelzővel vagy anélkül szerelt, és ezek kombinációja... ember legyen a talpán aki kiigazodik rajta.

Link to comment
Megosztás:

Húbakker, ez nem egyszerű... ez az oldal itt a kisebbiket írja '96-os 2.2-höz:

http://www.euro4x4parts.com/2_brakes_parts/b/brake_pads_set_of_4/vauxhall/frontera/

EPC szerint van pár féle fékrendszer: ABS-es és ABS nélküli, Sumitomo vagy Akebono gyártmány, illetve fékkopásjelzővel vagy anélkül szerelt, és ezek kombinációja... ember legyen a talpán aki kiigazodik rajta.

ha eredeti japán autód van akkor pont ezek tudnak lenni....és a frontera nem isuzu véletlen?

még számold bele,hogy esetleg különböző átmérőjű fék is lehetne,én az asszony mazdájánál végigszoptam ezt.

:)

Link to comment
Megosztás:

Hja, tehát lemegyek és lemérem egy centivel :) Erre jutottam...

Átvizsgálás rendben volt, első fékeket meg fékolajat kell cserélni. Kat-nál meg a dobnál van kis lyuk-kezdemény, de egyelőre ráér vele foglalkozni. Apróságok vannak majd, amiket cserélni meg reszelgetni kell. Pl foylik az ablakmosó tartály valahol. A lámpákat kell beállítani, hogy ne az eget világítsa, ilyenek. Meg ha megyek a fék miatt, akkor rátesznek egy opel szgépet és megkérdezik tőle, hogy is van :)

EPC? EPC az engem érdekelne... BMWhez nem volt gond telepíteni, de ez a GM rommá szivat :)

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.