Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Frontera


kori

Recommended Posts

  • 1 month later...

Helló mindenkinek!

Az Astra F klubból látogattam át az egyik kollégám kérésére.A manus vadász hobbival rendelkezik és terepes autóra lenne szüksége.Egy ismerőse ajánlott neki egy '93-as,háromajtós,2000-es benzines Fronterát.Az autó egyik szépséghibája az,hogy a hátsó diffi hibája miatt üzemképtelen.Állítólag kúpkerék(vagy diffi nyak)csapágyat kellene cserélni ami az eladó szerint is horror árú és ő nem ad annyit a javításért,ezért inkább megválik tőle.

Tehát végre a lényegre térve:tud-e valaki erre a problémára olcsóbb megoldást(létező utángyártott,más típus kompatibilitása,stb...)

A válaszokat köszönöm!

Hja! A javítási árajánlat 250 000 Huf.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!! Csak azt szeretném meg tudni az itt lévő oldalon , hogy mik a tapasztalat a 4x4 es autóról? Mert nagyon incselkedem a gondolattal, hogy vennék egyet. És előtte informálódnék ,hogy meg -e ??? Bánnám a dolgot!! Köszi a segítséget!! Üdv attila

Link to comment
Megosztás:

  • 1 year later...
Sziasztok!! Csak azt szeretném meg tudni az itt lévő oldalon , hogy mik a tapasztalat a 4x4 es autóról? Mert nagyon incselkedem a gondolattal, hogy vennék egyet. És előtte informálódnék ,hogy meg -e ??? Bánnám a dolgot!! Köszi a segítséget!! Üdv attila

Úgy látszik hogy itt nem is jár senki?? pedig még mindig gondolkodom a vásárlásban....

Link to comment
Megosztás:

Úgy látszik hogy itt nem is jár senki?? pedig még mindig gondolkodom a vásárlásban....

Nemnagyon. Milyen célra kell neked ? Ha csak azt akarod élvezni h magasan ülsz és van lehetőséged 4x4re akkor a frontera túl fapados. Ha rendesen akarsz terepezni akkor sem jó választás. Ha néha betévedsz egy két földútra/erdőbe, és vonatni is akarsz na meg szereted h magasan ülsz és még opelbuzi is vagy, akkor jó választás :devlish:

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Nemnagyon. Milyen célra kell neked ? Ha csak azt akarod élvezni h magasan ülsz és van lehetőséged 4x4re akkor a frontera túl fapados. Ha rendesen akarsz terepezni akkor sem jó választás. Ha néha betévedsz egy két földútra/erdőbe, és vonatni is akarsz na meg szereted h magasan ülsz és még opelbuzi is vagy, akkor jó választás :D

[/quote

Hát igen. Sajnos tetszik,meg az árfekvése is. Olcsóbb mint a többi ilyen autó. Csak műút. és néha vontatni. És egyszer kétszer horgászás.

Link to comment
Megosztás:

Nemtudom ervenyes e a beleszoläsom de kb ugyan annyiert van a jeep cherokke is

Kenyelmesseb jobb terep es uttartäsa van jobb felszereltseg.

Igaz hogy mostmär a harmadikat nyuzom egy ev alatt de az sem normälis amiket en csinälok vele burnout pörges drifteles ez nem neki valo de birja

az elsö az a kilometerek miatt halt be csapägyas lett

a mäsodik nemszerette a driftelest es nemvettem eszre hogy csapägyas a difi igy összeroppant

a harmadik kivälo megnyugodtam es teljesen jol szolgäl

mind a 3 om 4.0 kezi +2 automata,ami erdekes az automata virgoncabb a 4 lityi nyomateka tök jol mozgatja az 1500 kg-s kasznit

puhabb mint a frontera mert önhordozo nem alväzas de ezert könnyebben mozog

frontera apszolut nem versenygep söt nem is sportos javitottam az elmult egy evbe härmat meg egy campo-t

es örülök hogy jeep-em van mert minden negyed ärba van a jeep-hez

de amugy elvezem igazi mälhas szamar kenyelemmel

Gelko tudja ö is pörgött vele a tavalyi blitzen

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
:P ^_^

A Jeep abszolult jó választás csak az itthoniakat rendesen át kell nézni mert ki van a belük :D

Hát igen, nézegettem ezeket is. Csak félő,hogy kibaszott drága az alkatrész hozzájuk. meg a szervizelésük. Igaz 6 ével ezelőtt volt egy Voyagerem és örültem ,hogy elvitték. akkoriban nagyon sokba volt a szervizelése. De lehet,hogy most már,hogy több van belőlük,talán olcsóbbak lettek.

Link to comment
Megosztás:

Hát igen, nézegettem ezeket is. Csak félő,hogy kibaszott drága az alkatrész hozzájuk. meg a szervizelésük. Igaz 6 ével ezelőtt volt egy Voyagerem és örültem ,hogy elvitték. akkoriban nagyon sokba volt a szervizelése. De lehet,hogy most már,hogy több van belőlük,talán olcsóbbak lettek.

Terepjáró viszonylatban nem drága az alkatrész. Itt ne számítsuk bele a nivát :D

nem drágább mint egy pajeszhoz

Link to comment
Megosztás:

sziasztok még uj vagyok itt 4x4-esek között. 3 hete vettünk egy 2.4i frontera-t sehol nemtalálok hozzá magyar javitási kézikönyvet.

nehezen indul mivel akkor kap áramot a szivattyu ha forog az öniditto, a belsö villany és a fütömotor sem müködik gyujtáson, csak ha jár a motor. ha van tippetek elöre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...
Terepjárókat nézegetek, de ide még be sem néztem... :o

EZ például tetszik, de a korábbi pár oldallal elvettétek a kedvem... :D

A teszteken pedig dicsérik, sőt a népítéleten is jókat írnak róluk...

Opel motor japán technikában. Sztem kicsit kicsi ez a motor egy ekkora autóba. Nekem már régóta tetszene a Franterák, de csak a '98 utániak. Előtte borzadáj volt a műszerfaluk, és az aktív biztonság is hagyott kívánni valót magaután. Itt tudsz kicsit utána olvasni, mert sajnos az opelforumon nem jár sok Fronterás. A konkrét autónak pedig az a legnagyobb hibája, hogy a vásártéren van. Olyan, mint pesten a Nagykőrösi :)

Link to comment
Megosztás:

Opel motor japán technikában. Sztem kicsit kicsi ez a motor egy ekkora autóba. Nekem már régóta tetszene a Franterák, de csak a '98 utániak. Előtte borzadáj volt a műszerfaluk, és az aktív biztonság is hagyott kívánni valót magaután. Itt tudsz kicsit utána olvasni, mert sajnos az opelforumon nem jár sok Fronterás. A konkrét autónak pedig az a legnagyobb hibája, hogy a vásártéren van. Olyan, mint pesten a Nagykőrösi :D

Nem kell nekem nagy motor, úgyis nagypapásan vezetek. :o

Nekem is ez (a linkelt) széria tetszik, se nem kocka, se nem púposra felfújt forma...

Nyugi, még nem akarom megvenni, de az autókereskedéseket különben is csak fenntartásokkal kezelném. :)

Link to comment
Megosztás:

Korábban egy másik topikban leírtam a kívánalmaimat:

- 4/5 ajtós kivitel

- nem baj, ha pici, és kis teljesítményű, mert csak városi használatra lenne, és főként a Zasszony használná, én csak hébe-hóba (főleg hóba)

- minél olcsóbb legyen és a fenntartási költsége se legyen magas

- alacsony fogyasztás

- megbízható összkerékhajtás (a viszkó nem nyerő)

Ezek alapján a Daihatsu Terios és a Honda H-RV a szimpatikus megoldás.

Szóba került a Vitara is, és nézelődök márkán belül is.

Mondjuk, ha netán Frontera-t vennék, akkor azt inkább én hajtanám, és a Zasszony megkapná a hullaszállítót... :o

Ez utóbbi kettő (Vitara, Frontera) már valódi terepjáró, ami mondjuk nem hátrány, mert időnként megfordulok a természetben is. Mind a hobbim, mind a munkám révén.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok bocsi hogy beleszolok de azt döntsd el, hogy terepjárot akarsz, vagy csak egy ugy kinézö autot. Nekem egy 93-as afronterám van 2.4 bezines. hát nem egy gyorsaságigép , de a1050 kg lakokocsit bárhol elhuzza (a lako kárára). üdv :gyula

Szia.

Eddig milyen komolyabb gondok voltak a kocsival, és mennyi az alkatrész hozzá. Azt hallottam, hogy a futóműhöz kisebb vagyon egy-egy alkatrész. Ha jól tudom, a B Fronterának már más az első futóműve, mint a tied. Jól tudom?

Link to comment
Megosztás:

Korábban egy másik topikban leírtam a kívánalmaimat:

- 4/5 ajtós kivitel

- nem baj, ha pici, és kis teljesítményű, mert csak városi használatra lenne, és főként a Zasszony használná, én csak hébe-hóba (főleg hóba)

- minél olcsóbb legyen és a fenntartási költsége se legyen magas

- alacsony fogyasztás

- megbízható összkerékhajtás (a viszkó nem nyerő)

Ezek alapján a Daihatsu Terios és a Honda H-RV a szimpatikus megoldás.

Szóba került a Vitara is, és nézelődök márkán belül is.

Mondjuk, ha netán Frontera-t vennék, akkor azt inkább én hajtanám, és a Zasszony megkapná a hullaszállítót... :o

Ez utóbbi kettő (Vitara, Frontera) már valódi terepjáró, ami mondjuk nem hátrány, mert időnként megfordulok a természetben is. Mind a hobbim, mind a munkám révén.

2-3 személyesben a Samurai is nyerő :D

Link to comment
Megosztás:

Norbi,

Szerintem hanyaagolhatnád ezt a frontera támát :o

De komolyan.

Meggyőztél :D

Amúgy nem csak Te akarsz lebeszélni róla, beszéltem terepjárós körökben gyakran megforduló Vitara-s ismerőssel és ő is mindjárt azzal kezdte, hogy Opelt semmiképpen ne vegyek. Pedig nem mondtam neki, hogy esélyes lenne a típus, bár lehet, hogy tudja a márkához való kötődésemet...

Link to comment
Megosztás:

suzuki a ti autotok!

Azért el kell ismerni hogy terepen körbeautózzák a fronterát :o

Norbi !

Nyáron végignéztem a kínálatot vitarákból, kb 1.5 millió értékben. Ki lehet fogni relatív jókat csak 10 év felettiek, és drágák relatív. Az 5 ajtósban a hátsó ülés valami rettenet. 3 ajtóst vezettem már hosszú távon, terpen is nem olyan rossz ( tudom hogy nem jó neked ) a lényeg a lényeg a vitara egy vállalható autó amit terepen is meg aszfalton is relatív jól használaható .

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.