Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Felni, gumi - kicsit, vagy nagyot?


mélykék76

Recommended Posts

  • Hozzászólások 714
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Üdv mindenkinek!!!

Nah el lett döntve, hogy milyen dolgok kerülnek a kocsi alá!!

A felni egy 15'-os OZ felni lesz valszeg 6,5X15-ös, a gumival viszont még annyi hogy van e vkinek tapasztalata, h a 96-os B Vectra alá igy 15'-ös felnivel 195/55-ös vagy 205/60-as gumit tegyek??

Esetleg ha 7X15-ös felnivel nézzük mássabb e?

Az is érdekelne h a gyorsuláson meg a fogyasztáson mennyit fog változni?!

Most 185/65 R14-eseken fut!!

Ksözöntem

Link to comment
Megosztás:

Az is érdekelne h a gyorsuláson meg a fogyasztáson mennyit fog változni?!

Ez elég megjósolhatatlan....nyilván ha pályán mész vele csak akkor minimálisan, ha meg állandóan városban lámpától lámpáig araszol a dugóban akkro észrevehetőbben, mert többet kell erölködnie a megmozdításhoz....

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!!!

Nah el lett döntve, hogy milyen dolgok kerülnek a kocsi alá!!

A felni egy 15'-os OZ felni lesz valszeg 6,5X15-ös, a gumival viszont még annyi hogy van e vkinek tapasztalata, h a 96-os B Vectra alá igy 15'-ös felnivel 195/55-ös vagy 205/60-as gumit tegyek??

Esetleg ha 7X15-ös felnivel nézzük mássabb e?

Az is érdekelne h a gyorsuláson meg a fogyasztáson mennyit fog változni?!

Most 185/65 R14-eseken fut!!

Ksözöntem

A te autód gyári mérete 195/65R15.Ha azt akarod hogy a váltóméret stimmeljen akkor 205/60R15-öt raksz rá.Így a kerék átmérője valamivel kisebb lesz de ez még böven belefér a tűréshatárba.

Egyébként nem tudom hogy mi a célod ezzel a kerékvásárlással.Munkába használod netán az autót vagy azt akarod hogy nézzen ki valahogy?Ha az utóbbi akkor én eleve nem raknék b vectrára 15-ös kereket mert nem fog mutatni alatta.Inkább néznék egy olcsóbb 16-ost vagy 17-est. B)

Link to comment
Megosztás:

Köszöntem a választ!

De én csak attól tartok hogy ha berakok alá egy 16-os felnit meg mondjuk egy 205/50-es R16os gumit az nem fogja szétrázni a kocsit??? B)

Nekem F astra alatt foltak 16" 205/45 kerekek, és nagyonjól fogyasztott!!! Gyorsuláson visszafog, de fogyasztáson nagyon jótékonyan jött ki (vegyesben) hisz ugyanolyan tempóhoz kisebb fordulat kellett.

Gyári futóval is észre lehet venni, hogy picit jobban felveszi az úthibákat, de nem számottevő. Nekem mondjuk le volt ültetve, meg fel volt keményítve, na úgy kajálta az utángyártott toronycsapágyat az tuti.

Most a G astrát szedem rendbe, már megvannak a 17" görgők. a hét végén meg megy alá az ültetés meg a keményítés, de itt nem követem el azt a hibát amit az F-nél, és csak gyári toronycsapágyat meg szilenteket használok.

Igazából valamit valamiért. A fogyasztásra ha nem csak városban használod jótékony hatással van a nagy kerék, persze nem kell nagyon nyomni, és akkor nem erőlködik kigyorsításnál.

Link to comment
Megosztás:

Köszöntem!

Hát az a célom ezzel a vétellel hogy valahogy nézzen ki a verda!!Néztem alá 16'-os felnit de arra mindenhol 205/55-ös gumit javasolnak!

Alárakjam inkább akkor azt mint a 205/50-est?

Azt is mondták üzletbe, hogy ha alárakok egy ekkora kereket akkor arra is figyeljek h minél nagyobb legyen az ET szám mert akkor nem fog beleérni a segébe ha rugózik!Ez igaz? B)

Link to comment
Megosztás:

Azt is mondták üzletbe, hogy ha alárakok egy ekkora kereket akkor arra is figyeljek h minél nagyobb legyen az ET szám mert akkor nem fog beleérni a segébe ha rugózik!Ez igaz? B)

Nem. Megfelelő ET szám kell alá nem a legnagyobb. Keress hasonló autókat hasonló kerekekkel. ;) Persze ki lehet számolgatni is hogy mi lesz nagyjából jó.

Link to comment
Megosztás:

Nem. Megfelelő ET szám kell alá nem a legnagyobb. Keress hasonló autókat hasonló kerekekkel. B) Persze ki lehet számolgatni is hogy mi lesz nagyjából jó.

Az oké ezt én is tudtam hogy nem a legnagyobb kell alá!Csak arra lennék kiváncsi hogy akkor 205/55 R16 gumiméretű 16-os felninek mekkora az ideális ET száma B-s Vectrára?

Link to comment
Megosztás:

És milyen széles a gyári felni?

Egyébként ha túl nagy ET-t választasz akkor tényleg bent lesz, de akár belül is hozzáérhet, és nem is fog jól mutatni. Szerintem neked is megfelelő lenne egy 30sok 40kevés ET-jű felni. Ahogy én észrevettem ezek vannak töbségben a piacon is.

Most lemezfelni van rajta ha jól tom 6x14es!!Csak nem tom ha pl akk alárakok egy 7x16 ET38as felnit kocolni fogja e a hátul?!

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!!!

Nah el lett döntve, hogy milyen dolgok kerülnek a kocsi alá!!

A felni egy 15'-os OZ felni lesz valszeg 6,5X15-ös, a gumival viszont még annyi hogy van e vkinek tapasztalata, h a 96-os B Vectra alá igy 15'-ös felnivel 195/55-ös vagy 205/60-as gumit tegyek??

Esetleg ha 7X15-ös felnivel nézzük mássabb e?

Az is érdekelne h a gyorsuláson meg a fogyasztáson mennyit fog változni?!

Most 185/65 R14-eseken fut!!

Ksözöntem

szerintem 195/55 elég ehez a felni mérethez, jobban is néz ki, de sztem később vegyl nyugodtam nagyobb felnit és rámegy a nagyobb gumi!(205/60)

Köszöntem a választ!

De én csak attól tartok hogy ha berakok alá egy 16-os felnit meg mondjuk egy 205/50-es R16os gumit az nem fogja szétrázni a kocsit??? wacko.gif--------erre meg annyit h nekem már van alatta sportgátló rugó is 16/205/40 felni gumival és nem ráz szét semmit, sőt nagyon durva az úttartás mióta sportgátló meg rugó lett belerakva. De dolgozni ne járj vele és figyelni kell a hasmagasságra!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Mik a vélemények/tapasztalatok az osztókörmódosítóról?

A jelenlegi gépem 4X114.3, és ebben a kategóriában elég kevés kerék van eladó az is ökör áron.Ezért arra gondoltam, hogy beszerválok egy ilyen készséget, és inkább 4X100-ban gondolkodnék......

Szóval?

Link to comment
Megosztás:

Nah emberek, meglettek a cuccok a verdára!!!

Ugy néz ki, hogy MOMO Chrome GTR 7x17-es 4x100-as felnik lesznek rajta, 215/45-ös Pirelli P Zero Nero gumikkal!!!!

Az egész garnitura igy kompletten 200ból jött ki!!! :D

Valamennyi haszonnal köszöntem az eddigi válaszokat!!

Majd ha fent lesznek a verdán teszek fel képeket!!!

Link to comment
Megosztás:

Nah emberek, meglettek a cuccok a verdára!!!

Ugy néz ki, hogy MOMO Chrome GTR 7x17-es 4x100-as felnik lesznek rajta, 215/45-ös Pirelli P Zero Nero gumikkal!!!!

Az egész garnitura igy kompletten 200ból jött ki!!! :D

Valamennyi haszonnal köszöntem az eddigi válaszokat!!

Majd ha fent lesznek a verdán teszek fel képeket!!!

Már alig várjuk... de gondolom te úgy szintén :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mik a vélemények/tapasztalatok az osztókörmódosítóról?

A jelenlegi gépem 4X114.3, és ebben a kategóriában elég kevés kerék van eladó az is ökör áron.Ezért arra gondoltam, hogy beszerválok egy ilyen készséget, és inkább 4X100-ban gondolkodnék......

Szóval?

Az avatarodon látható ótó a tiéd?? :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.