Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Hmm...

A mintázat ugyanaz...csak az egyik még szinte csont uj, a másik meg már használt. Annyira azért nem feltünö h a zsaru kiszurja... :shock:

opel16v

Akkor ha jol sejtem, az megoldás lehet, hogy átrakatom az alura a gumit...

akkor már csak kicsit kopottabb az egyik 38-as nyári félcipőm :wink:

Ugye jol oktalankodom? :shock:

Link to comment
Megosztás:

Háj!

Skacok! az nagy gáz, h mondjuk a bal elsön egy acélfenin egy uj gumi, a jobbon meg alufelnin egy régi kopott van? felni méretek u.azok...

Inkább törekedj a tengelyenkénti egyformaságra, felni, gumi, mert a szerv bármibe beleköthet.

Egy defektet is ki lehet magyarázni ha van nálad lyukas gumi.(nem olyan :mrgreen: )

Link to comment
Megosztás:

Bent figyel a csomiban.... a meghót gumi..igaz még van rajta fél csomagtartónyi könyv.

Defektet meg mikor kaptam? amikor még fullra tele volt a csomitarto könyvekkel...

Megvolt a napi edzés, meg szitkozódás... :twisted: :evil:

Szóval, engem elsösorban nem a yard érdekel, hanem a verda...

tehát ha ugyanaz a felni....ugyanolyan gumi, csak az egyik vmennyivel kopottab, akkor mennyire gyilkolja? gondolom az már nem vészes... max a másik is kidurran :wink:

knight: igen, az lenne az igazi, de per pillanat nem áll ugy a kassza.. :?

Link to comment
Megosztás:

Laci!

Ideiglenesen jó, ha ugyanolyan típusú a gumi a két oldalon, és van

eltérés a kopottságban. De ismétlen, csak ideiglenesen. Törekedj

arra, hogy ugyanolyan állapotú gummák legyenek azonos típusból

a közeljövőben... Sajnos szívás a defekt, mert ilyenkor két gumit kell

cserélni... Én is éltem már át ilyen megrázkódtatást. :)

Link to comment
Megosztás:

Ja és még egy jó tanács, defekt szerelésnél légy végig ott, és győződj meg róla, hogy a forgásirányt ne változtassák meg a guminál.

Nekem szolnokon így ba..ták el két semperit gumimat ( omv kút), mire hazaértem (kecskemét 80 km) tenyérnyi darabokban jött le a profil :evil: :evil:

És mindez még a wartburgnál max.:80 km/h-s tempónál.

Link to comment
Megosztás:

thx az infókat... Nemtud esetleg vki vhol Uniroyal MS Plus 44 185/55 R15 81T gumát.... ha vennék egyett, akkor az pont jó lenne...akkor minimális lenne a különbség...

Van egy hasznalt gumi bolt obudan a Filatorigatnal van az a feluljaro (alatta megy el a HEV, meg az also rakpartnak ott van vege), na az alatt van. Mikor beszakitottam apam autojan egy semperit gumit ott kaptunk egy ugyanolyat helyette...

Telszamot sajnos nem tudok, de ha utba esik talan erdemes benezni.

Link to comment
Megosztás:

thx az infókat... Nemtud esetleg vki vhol Uniroyal MS Plus 44 185/55 R15 81T gumát.... ha vennék egyett, akkor az pont jó lenne...akkor minimális lenne a különbség...

http://gumiabroncs.lap.hu/

http://www.gumibolt.hu/

ezen a két helyen nézelődj, az elsőben lehet a cégek közt válogatni, a második elég nagy termékskálával rendelkezik, és használtjuk is van.

Link to comment
Megosztás:

Nah Háj Mindenkinek!!

Kicsit megváltozott a felállás!! Köszönet a jó Bp-i utaknak!! :evil: :evil:

Szerda este ugy 22:30 magasságába épp elhagyni készültem eme nagyvárost, északi irányba a Váci úton. Szép nyugodtan, baktattunk a külsö sávban... a tungstram magasságában a buszmegállóban, egy baromi nagy tömeg várt...no nem engem :wink:

Mondom is, né má...mönnyi embör....allig, hogy kimondom, BÁÁÁMM

Azthittem szétesett az autó... aztán éreztem, h vmi nem kóser....

Jó kis álcázott GSi-m megállít, /me kiszáll...körbejár...

Jobb elsö kerék, lapos.... Szitkozodás.... :evil: :evil: 8)

Aztán fejvakarás....pótkerék a bal elsö helyen, az a defektes bal elsőm a csomiban...hogyan tovább?

Mivel bepöccentem, zsaru kihív, mert ez már sok(k) volt. Hátha látok is belöle vmit. :shock:

Ki is jöttek..jegyzökönyveztek. Kerék lekap,megnéz... felni belsö oldalon csúnyán megütve, horpadva, gumin vagy 2-3centis hasadás... :)

Majd lesz kép is...

Visszamentem, és láám...egy baromi nagy kátyú....és mély is :lol:

A csávából a haverom és márkatársunk PetiGSi húzott, ki, aki gyorsan segítségünkre sietett a pótkerekével. Thx Petya!

Igaz, így most elég durva a helyzet...jobb elsön figyel egy r14es acélfelni, rajta egy 175/65 ös gumesz, a bal elsön meg egy 15ös"rendör" acelfelni, rajta meg egy 185/55 ös gumesz... :? :? :oops: 8)

Nah ez ám az edzés szegénynek! nem is járkálok vele azóta..csak ha nagyon muszáj..

Másnap (tegnap)irány önkormánzat, aztán FKF, aztán Biztositó, kárfelvétel. Most várhatok kb. 3-4hetet, annyi idö alatt lesz meg, hogy fizetnek-e. Jah, persze csak számlára.

Meg nem tudom mennyit. Nem volt vkinek már ilyen ügye? Csak ugyanolyan gumit vehetek?(cserére írták). vagy másmilyet is, csak max nem fizetik ki a teljes árat? nem tudtam megkérdezni, mert nem értem el ma öket telcsin.

A felnit is cserére irták. Nemtudjátok lehet kapni vhol ilyen felnit? http://laci4.uw.hu/Felni/felni1.jpg Persze nem ilyen állapotban :wink:

mondjuk, azt már tuti csak akkor vennék, ha biztosan fizetnek.

Viszont gumit muszáj vennem. igy megoldodott a problémém, hogy kopott nem kopott :wink:

Viszont mostmár akkor vmi jófajta nyárit szeretnék. Milyet ajánlotok?

mi a gyári ajánlott méret a GSi-kre? most Pirelli Pxxx 185/55 R15 van rajta...(kivéve az elsöket)

Bocsi a kisregényért!

Thx az infókat!

Link to comment
Megosztás:

Jaja, a rosszlány és qrva annyát a budapesti hatalmaknak! Olyanok az utak, hogy a bkv busz össze vissza kerülget! Pedig az nem is a sofőré, ráadásul valszeg kibírna egy-két "koccot"!!!

Azt sírják, hogy nagy a forgalom budapesten és nemkap elég pénzt a város a mindenkori kormánytól!!! Érdekes, amint felkerül a Budapest vége tábla, az út egy nagyságrenddel normálisabb lesz! Onnantól biztos repkednek a kamionok, és nem az utat tapossák.

Politika fórum, vagy nem, rohadjon meg demszki gabi, törjön bele a büdös lába egy 30 centi mély kátyúba! Tegnap akkora kátyút próbáltam két kerék közé venni a kocsival, hogy nem fért be két kerék közé!! Szerencse, hogy gyakorlott bp-i vagyok, és előtte 10 alá lassítottam!!

Szóval drukkolunk, laci4!!!

Link to comment
Megosztás:

Hát igen... Sajnos az utak állapota még a tavalyi állapotokat is

felülmúlták. Én is már arra appelálok, hogy csak muszályból megyek

be Pestre kocsival, inkább a BKV... Pedig Budaörsről nem eccerű. :)

Laci!

Írd le az ügyintézés menetét, szerintem sokaknak lenne hasznos tanulmány. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ok! Amint én is átlátom az egészet, mert mint fentebb irtam, vannak azért sötét foltok még nekem is :wink:

Viszont a kérdésem áll :!: Milyen gumit vegyek? Tipus méret. A felnim 15". a többi adatát még nem tom..kikeresem majd vhogy.

Nézegettem öket, és érdekes, h a 185/55R15 P6000 82 V 38.177,- 195/55R15 P6000 84 V 40.529,- mig a 195/50R15 P6000 82 V 24.607,- csak ennyi!! Mért olcsóbb a /50es mint a /55 ös?

Jó a verdára mondjuk a 195/50R15 P6000 ?

Mennyivel másabb, mint mondjuk a 185/55R15 P6000 ? (most az van hátul)!

Stabilitás, kormányzás stb....

Link to comment
Megosztás:

Véleményem szerint a legjobb méret az Astrára sportosság szempontjából

a 195/50R15. Viszont az lenne a legjobb, ha hátul is ez lenne. Azért

olcsóbb, mert ez sokkal felkapottabb méret, nagyobb a gyártás volumene.

Ebben a méretben egyébként már 15000HUF-tól kapsz jó minőséget!

Keresd meg Gyulát, Ő tud segíteni ebben a témában: 30/9065848

Link to comment
Megosztás:

Ok! Amint én is átlátom az egészet, mert mint fentebb irtam, vannak azért sötét foltok még nekem is :wink:

Viszont a kérdésem áll :!: Milyen gumit vegyek? Tipus méret. A felnim 15". a többi adatát még nem tom..kikeresem majd vhogy.

Nézegettem öket, és érdekes, h a 185/55R15 P6000 82 V 38.177,- 195/55R15 P6000 84 V 40.529,- mig a 195/50R15 P6000 82 V 24.607,- csak ennyi!! Mért olcsóbb a /50es mint a /55 ös?

Jó a verdára mondjuk a 195/50R15 P6000 ?

Mennyivel másabb, mint mondjuk a 185/55R15 P6000 ? (most az van hátul)!

Stabilitás, kormányzás stb....

Laci4,

Jó a 195/50R15, és jó a 195/55R15 is.

A 205/50R15 is jó ha legalább 6" széles a felnid.

Nézz fel a www.gumibolt.hu - ra. Az akciós nyárigumik közt találsz neked valót egész jó áron.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Segítsetek ki légyszi!

Ma arra lettem figyelmes, hogy ha fal mellett haladok olyan úton, amin kicsi, de sűrű hullámok vannak, valami fémesen csörög a kocsi alól.

Amikor hátsó kerék átmegy egy úthibán (főleg akkor hallatszik, amikor két kerék egyszerre fut át egy nagyobb repedésen), akkor is csörög.

Szerelőm megnézte, kipufogó és rögzítése jó, hátsó lengéscsillapítók és környéke jó, minden jó, de mi a harag csörög? Teljesen üres csomagtartóval (pótkerék sincs benne) éppúgy csörög...

Köszi és üdv,

mr.gsi 8)

Link to comment
Megosztás:

Nah nézelödtem az akciók között.. ki is néztem egy klasznak tünö Bridgestone gumit: 195/50R15 RE720 H!!!:D 23.123,- 16.990,- (Brutto)!!!

aztán láttam csak, h ez csak H-s :) gondolom erre azért illene egy V-s gumi... igaz, ritkán megyek 210el, de már volt 1 szer hogy 220al mentem :wink: 8)

Már amugy is ezzel a Gumával szemeztem...nem akciosan 27.035ft V-s

Vagy Pirellivel

195/50R15 P6000 82 V 24.607,-

P7000 82 V 24.607,-

Szerintetek melyik a jobb?

205 öst nem veszek...kicsit drágák :lol:

Link to comment
Megosztás:

Figy sztem ezeknél a gumiknál is van plussz ráhagyás szal ha 210 a max sebesség korlátozás akkor annak birnia kell a 230 at is simán....! tod ez oan mint a lifteknél ....600 kg pl de simán levisz 750 et is......csak példának szántam...szal a lényeg h ha nem száguldassz mindig 220 al akkor sztem megveheted a gumát ! :)

Hali

Link to comment
Megosztás:

Nos én pedig tanultam targoncát vezetni, ott a villa teherbírása 20%ráhagyással készül ergó 2 tonnás nem törik el 2,4 tonna alatt sem.(sőt már többet is emeltünk vele 3,5t-át :) )

A daru kötelek pedig még nagyobb ráhagyással készülnek

Gondolom ez a gumira is igaz. És ezek alapján, ha nem száguldasz állandóan 210 felett akkor nyugodtan megveheted a gumit.

Link to comment
Megosztás:

Ohh..ez örömhííír!! :wink: Nem szoktam 210el száguldozni..ritka..ha nagyon sietek is max ugy 200.. de átlag sietös tempom a 160-180. 8)

Bár mondjuk belegondoltam, hogy a rekordomat(220km/h) is ugy értem el, h 210 es téligumesz volt rajta...amik most megadták magukat..még jo, h nem akkor.. :? :oops:

Mégegy hülye kérdés. Az gáz, ha hátul a 185/55 ös Pirelli P6000 esek maradnak? mit befolyásol? :shock:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.