Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Úgy is érzed, ha már nagyon "elhasználódnak"

Neked még szerencséd van a gumival... Nekem 35-70 közti árat mondta darabjára, márkától függően. Azt meg megfogadatam előző szezonban, hogy még egyszer Barum, meg hasonló foskategóriás gumit nem rakok fel, lehet az akármennyire olcsó...

Link to comment
Megosztás:

Hadd büszkélkedjek egy kicsit: szerztem 205/50 r15 dunlop és semperit gumikat, igaz, hogy nem mai gyererkek, de nagyon jó bordázat, és árban is eléggé jó volt. 8)

Ennek a hozzászólásnak semmi értelme sem volt.

Link to comment
Megosztás:

Figy sztem ezeknél a gumiknál is van plussz ráhagyás szal ha 210 a max sebesség korlátozás akkor annak birnia kell a 230 at is simán....! tod ez oan mint a lifteknél ....600 kg pl de simán levisz 750 et is......csak példának szántam...szal a lényeg h ha nem száguldassz mindig 220 al akkor sztem megveheted a gumát ! :)

Hali

Én ezzel nem játszanék szivesen. Ha 210-re van írva akkor az annyit visz. Nem mondom hogy egyszer-egyszer nem lehet vele többet menni. De ha valaki többször használja 220-on akkor inkább olyat vegyen, mert ha ilyen sebességnél eldurran akkor nem a két gumi közti árkülönbséget veszti.

Link to comment
Megosztás:

Laci4! Szerintem, ha új gumit veszel, akkor a Pirellit hagyd ki. Szerintem egy kalap kaki. Nekem eddig 4db 205/50es P6000es volt a kocsin, de idén már nem akarom felrakni, mert csúszik, mint az állat. Én Mischlein párti vagyok. 8) A Braum meg Uniroyal világmárkákat is kerüld el széles ívben. Szerintem 8)

Link to comment
Megosztás:

Most nézem jobban mit írtál, ha ennyire határon autózol, akkor ne a gumin spórolj :!:

javítok.. :) "átlagos szinten sietek" tempóm a 160-180.... azaz csak ritkán...

ha csak igyekszem, akkor ugy 130-160km/h persze nem városban..hanem mondjuk 2/a...

mindenesetre már tuti h V-s gumit veszek..nagy valószínűség szerint a fent emlitett márka-tipust...

gepard: "Szerintem a kanyarstabilitást erősen befolyásolja" a kopottsága miatt, vagy a méret miatt?

Link to comment
Megosztás:

Én Mischlein párti vagyok.
Egészségedre :!: :)

Akarod mondani Michelin.

A Braum meg Uniroyal világmárkákat is kerüld el széles ívben.

Akarod mondani Barum.

Esetleg van még Braun, de ő szépségápolás terén jeleskedik... :lol: :D :lol:

Az Uniroyalnak az esőgumijai jók :!: , más nem nagyon.

Link to comment
Megosztás:

Agreeeeeeeeeeeessssooooooooooooooooooooooooorrrrrrrr!!!!!!!!!!! :twisted:

Én a korrekcióból jövök, négy elemivel, nem tudok olvasni se, nemhogy helyesen írniiiiii :evil:

Barumbarum :twisted:

De igazad van, félreirtam két feltűnőt egymás után, így az isten se mossa le róla, hogy hülye vagyok :twisted:

Link to comment
Megosztás:

M I C H E L I N M I C H E L I N M I C H E L I N :oops: úh, ez nekem olyan, mint a Blaupunkt.... :oops:

--------------------------------------------------------------------------------

A négy elemi az két első és két második??

Nem, az négyszer az első :oops:

Link to comment
Megosztás:

gepard: "Szerintem a kanyarstabilitást erősen befolyásolja" a kopottsága miatt, vagy a méret miatt?

Ha elöl szélesebb van mint hátul akkor egy erősebb kanyarban könnyebben kitörhet a hátulja, ez esőben még fokozottabban igaz, kopottal pedig méginkább. :!:

Nem véletlen mondják, ha téligumit is csak kettőt vesz az ember, azt inkább hátra tegye, mint előre. :idea:

Link to comment
Megosztás:

"ha téligumit is csak kettőt vesz az ember, azt inkább hátra tegye, mint előre."

Na ezt is valami Palik féle okostojás mondhatta. :)

Hát ezt elég sok okostojás így véli, és a saját tapasztalat is ezt támasztja alá.

Ha elöl kevésbé tapad, akkor ugye lassabban is tudsz menni, ergó a hátulja a jobb tapadás miatt soha nem fog megelőzni.

Link to comment
Megosztás:

Akkor maradjunk annyiban, hogy pl. Én teljesen máshogy gondolom. :)

Nem egy pécsi zord telet megjártam az Astrával, két első téligummával.

Ha ez hátul lett volna, elindulni sem tudtam volna sok helyen. :D

Szumma-szummárum, egy orrnehéz elsőkerekes autónál szerintem

elöl a jobb tapadású gumi helye. Ugyanis ha megcsúszik a hátulja, az

autó még kormányozható marad (nem is olyan nehéz megtanulni az

ilyen kisebb korrekciókat). Viszont ha hátul van a téli gumma, akkor

az a helyzet fordulhat elő, hogy az eleje mászik ki egy nem túl óvatosan

vett kanyarban, és azt már nem lehet megfogni.

És az első téligummákkal még el is lehet indulni jégen és hóban. :lol:

Sőt, megállni is könnyebb. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nah..

Körbejártam...

Szóval eddig ugy néz ki, te nyertél manta! :wink:

Michlein Exalto 195/50. Vélemyén? Ha valakinek van ellenvetése most tegye, vagy hallgasson mindörökké...ámen 8)

Aszonta a csáko, h szerinte jobb mint a Bridgestone RE720.

És nem hinném h azért h ezt vigyem, mert volt mindkettö neki...pontosabban ezt holnap de-t-re hozzák. Ugyhogy még tudok visszakozni, ha vki jó érvet mond :wink:

Hátsók: háát igen.....kicsit fura hogy hátul lesznek kisebbek...de 1 centi nem látványos... Menettulajdonság meg... :? remélem nem lesz vészes...még nincs halálra kopva az a pirelli gumesz

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.