Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gyorsulás méricske (Dyno)


voszi

Recommended Posts

egy kis táblácska a nyakamba:

"Nem megyünk 250-nel, ez csak érzéki csalódás!" ;) ;)

akit szívesen megmérnék még (de bárki más is jöhet persze, félre ne értsétek):

- Sonique

- opel16v csodás X16XEL-je

- Demó

- Warwolf

ugye Warwolfnak is disznó Corsa A-ja van? :unsure:

´

Én benne vagyok, csak elég messze lakom töletek. Mondjuk évzáróra megyek, de a téligumikkal még 80-nál is esztergál ha padlózom. :blink:

Link to comment
Megosztás:

Voszi!

Ez így korrekt azaz számolni kell....de viszont az időjárási tényezőket is pontosan kellene mérni... Páratartalomra, légnyomásra kellene egy pontos lehetőleg digitális cucc. Magasságot GPS-el tudok mérni, hőmérséklet az nem probléma.

Minden be volt állítva.

Magasság 110 méter, ami méterre pontos a Fradi pálya környékén.

Hőmérséklet: 1 fok Celsius (annyi volt)

Légnyomás: 1024 HPa (annyi volt)

Páratartalom: 90% (annyi volt)

Minden adatot előtte a http://www.met.hu/omsz.php-ról kinéztem, úgy mentem el mérni! Készültem Mr.. készültem rendesen! :unsure: :blink: ;)

Bp-en magasságot mérni felesleges, Pesti síkság 107...115 méter, 110 méter tökéletes, Budán persze más a helyzet, de lent a lapály ott is 110 méternek tökéletes.

Az időjárás adatokra meg inkább a fenti linket javaslom, az kéznél van, és mindig rendesen készül adatokkal a méricskélős kedvű kollégák számára. :P

Azért ezt ne vedd biztosra ;)

Mérd le a kereket (a tényleges futás közbeni átmérője a tehermentesítettel kb egyenlő). ;)

ez igaz Mr., a számítás csak elméleti volt, a pontos értékekhez meg kell mérni az átmérőt, nem pedig számolni...

Link to comment
Megosztás:

"Lengyelországból érkezett Tökölre Xawery Mielcarek 3 literes, 24 szelepes szívó motoros Opel Astrájával, és rendesen feladta a leckét az A3 kategória magyar versenyzőinek.

Idehaza, a gyorsulási versenyeken 1-2 Hondán kívül nincs komolyabban húzott szívó motoros autó, így ez különösen érdekes csemege. A leggyorsabb mért szívó motoros autó a timeslip.hu-n! Ráadásul még elsőkerékhajtású is.

A legóvatosabb főtengely-teljesítmény becsléssel is több mint 100 lóerőt talált még a gyárilag kb. 210 lovas motorban. Érdemes megnézni a motortérről készült fotókat, nem egyszerű ez a trombitaerdő.

Természetesen Xawery nemcsak a motorral foglalkozott, a spéci váltó is jelentős szerepet játszik abban, hogy ilyen jól megy, meglehetősen rövidek a fokozatok, így a leadott teljesítmény közel állandó egy adott fokozatban!

Az egyetlen probléma az indulás, ami talán szándékos volt a hajtáslánc kimélése szempontjából.

Gyakorlatilag elindult finoman, kis gázzal, csúsztatott kuplunggal, majd akkor padlózta le, amikor már kb. 20 km/h sebességgel haladt.

De onnantól semmi hiba, nagyon jól tapadt, és a váltások is végig nagyon szépek.

Ez a futam a hivatalos mérés szerint 11.8 körül volt, sajnos pontosan nem tudható, mert a hivatalos eredménylistába ez még nem került fel. A valaha ment legjobb eredményét közvetlenül ez után a mérés után futotta. (11.77)

Készült belsőkamerás felvétel is, ami a versenyről készülő összefoglaló videóban lesz látható. Ütős!"

Ezt írják a tájmszlippen... :unsure:

Link to comment
Megosztás:

És hogy birja? Ennyivel jobb anyagból vannak csoporttengely cuccai, meg a végáttétel?

Vagy egy 1/4 mérföld 1 váltó? :blink:

Az általam említett rendelhető cuccból állítják össze a "szuperN"-es váltót, amivel raliban

nyomulnak az N-es GSi Astrák, tehát nem lehet túl szar anyagból. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

brutál ez az Astra! Hármasban még 0,5 g-ket tol...

És hogy birja? Ennyivel jobb anyagból vannak csoporttengely cuccai, meg a végáttétel?

Vagy egy 1/4 mérföld 1 váltó? :unsure:

A Quaife katalógust nézegettem a minap, és egy komplett verseny váltó Astra-hoz 8000 Font (3,5...4 milka) gondolom ezeket Super1600 meg WRC szintű járgányokba tologatják...

Link to comment
Megosztás:

A Quaife katalógust nézegettem a minap, és egy komplett verseny váltó Astra-hoz 8000 Font (3,5...4 milka) gondolom ezeket Super1600 meg WRC szintű járgányokba tologatják...

Az xtrac váltó is hasonló áron futott, amit a krontec-es Astrákba pakoltak régebben.

Bizonyos km intervallumra volt előírva a kopó alkatrészek cseréje, egy ilyen egységcsomag

milka felett volt :unsure:

Link to comment
Megosztás:

A sperek milyen árban futnak?

:unsure:

Tom, hogy drága, de még is kéne egy... :blink:

az én csigakerekesem 495 font volt, az F18-as és F20-as váltóhoz passzintható torsen szintén 495 font.

remélem, hogy van értelme berakni, mert elég drága. habár nekem, mint műremek is nagyon bejött, fél órát nézegettem, mielőtt odaadtam a szerelőnek. persze tudom, hogy hülye vagyok, és egyébként is Van Gogh is nagyon bejön, nem vagyok vadparaszt :P, de a Quaife torsen szerintem sokkal szebb alkotás... ;) :lol:

Az xtrac váltó is hasonló áron futott, amit a krontec-es Astrákba pakoltak régebben.

Bizonyos km intervallumra volt előírva a kopó alkatrészek cseréje, egy ilyen egységcsomag

milka felett volt :lol:

szép kis tarsolyocska lehetett akkor az is, két-három csigakerekes, ferdeszögű, meg belső fogazású fogaskerék, okos csapágyacska, tengelyecske, meg a törmelék, mindez nem sima rugóacélból...

tényleg, azt most tudam meg, hogy a vezérműtengelyek ágyazása siklócsapágy ;) ;)

mindig azt hittem, hogy valami atom tűgörgős cuccos, erre mondja a szerelő, hogy sikló. besz@rás, mert a siklócsapágyakat már 300 éve gyártják, a gördülőcsapágyakat meg csak a XX század eleje óta, és hát a '80-as évek végén, '90-es évek elején, amikor egyetemre jártam, nekem azt magyarázták a főokosok, hogy a siklócsapágyat a gördülők gyakorlatilag kiszorították a gépszerkezetekből...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.