Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

kényelmi kérdések


szt

Recommended Posts

Üdv ha f tudod probáld bele én g astra caraván ból vettem zafiba mindenki azt mondta "jó bele"

Aztán othonn kiderült nem kb 2-3 mm eltérés a kárpitba valórögzitésnél aztán kb 1 óra barkácskövetkezett.

Szerintem mindenképp probáld bele mielött megveszed lehet szerencséd lesz és f jó a g be

Ahoz túúúúúúúúúúúúl messze van! /Mármint a háló a próbához./ :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne, Astra G 1.6 16v Njoy autóval kapcsolatban.

Egyik haverom Focusán van olyan lehetőség, hogy ilyen idióta kombinációval ( gyújtás, ablak le, ablak fel, fékpedál benyom stb. sorrend ) kapcsolható egy olyan funkció, hogy a központi zár távirányítóval történő zárása esetén felhúzza a lehúzott ablakokat. Ez érdekelne.

Előre is köszi mindenkinek a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne, Astra G 1.6 16v Njoy autóval kapcsolatban.

Egyik haverom Focusán van olyan lehetőség, hogy ilyen idióta kombinációval ( gyújtás, ablak le, ablak fel, fékpedál benyom stb. sorrend ) kapcsolható egy olyan funkció, hogy a központi zár távirányítóval történő zárása esetén felhúzza a lehúzott ablakokat. Ez érdekelne.

Előre is köszi mindenkinek a segítséget!

Elvileg egy relé kell hozzá. Nemrég volt róla szó valamelyik topicban...

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
Lehet, de igen költséges dolog, valamint sok mindent át kell alakítani..jobban jársz, ha egy napfénytetőt szerelsz be! :D

Átalakítani? :-S hát elvileg ugyan azon a gépsoron gyártják a klímásat is meganemklímásat. Én olyan 200 körül kalkuláltam. Napfény tetős se biztos, hogy olcsóbban úsznám meg... :D és nem bizti, hogy van olyan hatékony...

Nem épített még senki be utólag? :-( szívok én :-D :-D

Link to comment
Megosztás:

.... Én olyan 200 körül kalkuláltam.

Erre azért ne vegyél mérget, könnyen belecsusszan az a négy-öt kilóba a járulékos dolgokkal együtt egy "közel gyári" normális....

A hátulütője, hogy soha nem lesz olyan. mint a gyárilag klímás autó!

Az általad említett összeg a vadcsi új autók közti klímás-no klímás modell közti különbség szokott lenni, azaz kifizetődőbb gyárilag a klíma :D

Link to comment
Megosztás:

Erre azért ne vegyél mérget, könnyen belecsusszan az a négy-öt kilóba a járulékos dolgokkal együtt egy "közel gyári" normális....

A hátulütője, hogy soha nem lesz olyan. mint a gyárilag klímás autó!

Az általad említett összeg a vadcsi új autók közti klímás-no klímás modell közti különbség szokott lenni, azaz kifizetődőbb gyárilag a klíma :D

Mert ha pl külön alkatrészekből venné meg a kocsit, az többszöröse lenne mint egy komplett autó....

Már a klimahűtő, és a kompresszor sem, olcsó, akkor a csövek, az elektronika, stb....200e-ből ha kihozza (főleg új cucokból) akkor le a kalappal, de nem hiszem...

Link to comment
Megosztás:

Én G-Astrába szereltettem be 5-évvel ezelött, a gyári bontottat 250000ft. volt, /akkor még nem nagyon lehetett találni, nem volt minden autóban/, azóta hibátlanul működik. Lehet, hogy az utánagyártott nem bírná idáig, azt nem ismerem.

Link to comment
Megosztás:

Én G-Astrába szereltettem be 5-évvel ezelött, a gyári bontottat 250000ft. volt, /akkor még nem nagyon lehetett találni, nem volt minden autóban/, azóta hibátlanul működik. Lehet, hogy az utánagyártott nem bírná idáig, azt nem ismerem.

Akkor az most sem olcsóbb, sőt...szerintem, jobb a gyári, és a családi csomagban nem csak klima van, hanem 1-2 aprobb nyalánkság is :D

Link to comment
Megosztás:

G astrába bonyolult lehet utólag a napfénytető beszerelése? Mennyibe fájhat ez vajon? Fater nem akart mert beázik meg mittudomén de azért nekem jól jönne. Nem sikerült eddig meggyőznöm hogy ez nem wartburg hogy beázik meg nem zárható tökéletesen.

Valaki esetleg tapasztalatok? Vagy kb árak?

Link to comment
Megosztás:

G astrába bonyolult lehet utólag a napfénytető beszerelése? Mennyibe fájhat ez vajon? Fater nem akart mert beázik meg mittudomén de azért nekem jól jönne. Nem sikerült eddig meggyőznöm hogy ez nem wartburg hogy beázik meg nem zárható tökéletesen.

Valaki esetleg tapasztalatok? Vagy kb árak?

tetöt kivágni, kárpit csere vagy átszabás, szedrintem nem egyszerű müvelet.....

Link to comment
Megosztás:

Mindez mennyibe kerülhet vajon?

A klíma azért az mégis csak klíma, hideglevegő (a rostélyon belépő levegő hőmérséklete 6-7C fok körüli) befújással hűti az utastaeret, nem a meleg levegőt (nap által felmelegített) csapkodja, huzatolja ide-oda... A napfénytetőre nem mondom hogy rossz, de azért közel sem az a komfort, persze nem huzatos mint a leengedett ablakok....

Bármilyekit is választod (nyilván ez erősen pénztárca függő) minőségit válassz, főleg ha hosszútávra gondolod, és kérdezd meg a vállalt garnciális hátteret a munkáért.

Hogy mindez mennyibe kerülhet: nézz körül több helyen is, így tudod begyűjteni az információkat amely alapján dönthetsz, vagy ami legjobban megéri neked.. :D

Link to comment
Megosztás:

Előző nyáron már futottam ezzel egy kört kérdés jelleggel, kaptam is árajánlatot Wirex-ker Kft-től, és így már a pontos összegre is emlékszem, hogy megnéztem a mailt amit kaptam 120e a klíma és 60e a szervízköltség, töltéssel együtt. Tehát annyira nem vészes még így utólag se. Garanciát nem kérdeztem, de gondolom, hogy ha Ők szerelik be valamennyi gart adnak rá...

Erre azért ne vegyél mérget, könnyen belecsusszan az a négy-öt kilóba a járulékos dolgokkal együtt egy "közel gyári" normális....

A hátulütője, hogy soha nem lesz olyan. mint a gyárilag klímás autó!

Az általad említett összeg a vadcsi új autók közti klímás-no klímás modell közti különbség szokott lenni, azaz kifizetődőbb gyárilag a klíma :D

Link to comment
Megosztás:

Kivágni a tetőt? hmm mennyire megbízható ez?Csinált már vki ilyet? Össze lehet hasonlítani a gyárival? Merevítés a tetőn akkor ugrik, ez nem gáz? :D

Az esetek döntő többségében a gyári tető is Webasto. (Még a CC típusok is.) A (szakszerű) beépítés után a tető szilárdabb, mint előtte. NEM otthoni barkács, a kivágott luk látványa tetőn halálközeli élmény. Nem is mertem nézni, amikor csinálták.

A kész tető láttán senkinek eszébe sem jut, hogy nem gyári a tető.

Link to comment
Megosztás:

Kértem árajánlatoa Webastotól. Ha tényleg jól működik pár év múlva is akkor megéri a pénzét. Hamar válaszoltak eznagyon pozitív.Bartákozom a gondolattal. :D

Ez engem is érdekelne. Milyen autóra kértél árat és milyen tetőre?

--

relé

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.