Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

BUÉK minden itt lévőnek! 

A segítségeteket kérem, egy x14nz motoros Astrával kapcsolatban. Úgy néz ki a termosztátom megadta magát, szerencsére nyitott állapotban, viszon így nem sok fűtés van, motor és víz hőfok sehol, fogyasztás sem ok stb tehát csere. Tudom, hogy a vezérlés alatt van, az első szerelő kicsit sokat mondott a cserére, 30e körül lenne mivel a szíjjat is cserélni akarja stb. Ennyi mostanában ennek a reális ára? A szíjj és a termosztát kb 10 körül lenne a kedvezményeimmel. Vagy túlmérte az árat?

Link to comment
Megosztás:

9 perce, habmalac írta:

BUÉK minden itt lévőnek! 

A segítségeteket kérem, egy x14nz motoros Astrával kapcsolatban. Úgy néz ki a termosztátom megadta magát, szerencsére nyitott állapotban, viszon így nem sok fűtés van, motor és víz hőfok sehol, fogyasztás sem ok stb tehát csere. Tudom, hogy a vezérlés alatt van, az első szerelő kicsit sokat mondott a cserére, 30e körül lenne mivel a szíjjat is cserélni akarja stb. Ennyi mostanában ennek a reális ára? A szíjj és a termosztát kb 10 körül lenne a kedvezményeimmel. Vagy túlmérte az árat?

Üdv, neked is. Ha nyitva ragadt meg akkor megoldás lehet a csőtermosztát, amit az eredeti termosztát mögé ( folyásirányt nézve) a kunkori cső végébe kell beletenni és bilincsel megfogatni. Ezzel elautózol addig amig el nem jön a vezérlés csere ideje ( 60 ezer km Vagy 4 év) akkor úgyis le lesz bontva a szíj, és ki lehet cserélni a gyári termosztátot.  Biztos lehet több helyen kapni, de kérdezd meg tőlük mennyiért postázzák: https://opeleseknek.hu/opelalkatreszek/amikor-termosztat-hiba-miatt-az-opel-vezerlest-le-kellene-szedni/ Ezt be tudod te is építeni szerintem. Amúgy én nem bontottam vezérlést termosztát cserekor, a vezérműszíj kereket vettem le, a szíjat előzöleg megfogattam hogy ne lazuljon be alul és ne másszon el a vezérlés. Ezután a burkolat két csavarját kell fent kitekerni és el lehet hajtani a burkolatot a szijjal együtt annyira hogy a termosztát ház két csavarjához hozzáférj:

3021749-20190101-up0Du6.jpg

Persze ha itt hibázol, és beesik a szíj, akkor le kell szedni lent az ékszíj tárcsát és rendesen jelre kell tenni a szíjat szóval csak akkor állj neki ha biztos vagy magadban, és probléma esetén megoldható a rendes vezérlés bontás-visszarakás.

Ha a szerelő ragaszkodik az új szíjhoz, annak az ára 5-6 ezer forint a termosztát 3-4 szóval kábé jó árat mondott, a munkadíjat meg ugye ő szabja meg. 

 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, habmalac írta:

BUÉK minden itt lévőnek! 

A segítségeteket kérem, egy x14nz motoros Astrával kapcsolatban. Úgy néz ki a termosztátom megadta magát, szerencsére nyitott állapotban, viszon így nem sok fűtés van, motor és víz hőfok sehol, fogyasztás sem ok stb tehát csere. Tudom, hogy a vezérlés alatt van, az első szerelő kicsit sokat mondott a csere, 30e körül lenne mivel a szíjjat is cserélni akarja stb. Ennyi mostanában ennek a reális ára? A szíjj és a termosztát kb 10 körül lenne a kedvezményeimmel. Vagy túlmérte az árat?

Egyáltalán nem sok ha szíj+feszítő + rendes termoszátot rak bele +szerintem új fagyállóval tölti fel , mivel ugye előtte le kell engedi. Ezek nekem is kb 15e be vannak kedvezménnyel . Amit nyilván nem várható el hogy 100% kedvezményt az alkatrésze neked is meg adja .(jogosan amúgy ) .Szóval szerintem reális ár .

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok 

F-astrára (8v es benzines,1,6 os de 1.2től 1,6 ig elvielg mind ugyan az )  Alu szelepfedélhez lehet kapni parafa helyett  műanyag tömítést ?  Azt tudom hogy a műanyag szelepfedélhez kell gumi , de mivel nem hajlandó a 3. szelepfedél , új tömítéssel kb 2 hónapnál többet bírni úgy hogy alig használtam. Szóval meguntam veszek rá egy alu szelepfedelet ha lehet kapni hozzá gumi tömítést a parafa helyett meg az egy vacak találmány  eddig akárhova olyat raktam fojt az olaj , + pasztázni nem szeretném. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Barret írta:

Sziasztok 

F-astrára (8v es benzines,1,6 os de 1.2től 1,6 ig elvielg mind ugyan az )  Alu szelepfedélhez lehet kapni parafa helyett  műanyag tömítést ?  Azt tudom hogy a műanyag szelepfedélhez kell gumi , de mivel nem hajlandó a 3. szelepfedél , új tömítéssel kb 2 hónapnál többet bírni úgy hogy alig használtam. Szóval meguntam veszek rá egy alu szelepfedelet ha lehet kapni hozzá gumi tömítést a parafa helyett meg az egy vacak találmány  eddig akárhova olyat raktam fojt az olaj , + pasztázni nem szeretném. 

Gondolom a karter gáz csövek tiszták , de nézd meg a fedélbe levő olajlecsapatót is hogy nem koszos e , úgy hogy visszafele belefújsz a csövekbe.    A műanyag fedélnél a tömítésen  van egy hely meghatározó kitüremkedés , hogy helyesen lehessen berakni. Arra figyeltél hogy fedélben a helyére került? Lásd Kép:

RC292S.jpg

Link to comment
Megosztás:

4 perce, nyemi írta:

Gondolom a karter gáz csövek tiszták , de nézd meg a fedélbe levő olajlecsapatót is hogy nem koszos e , úgy hogy visszafele belefújsz a csövekbe.    A műanyag fedélnél a tömítésen  van egy hely meghatározó kitüremkedés , hogy helyesen lehessen berakni. Arra figyeltél hogy fedélben a helyére került? Lásd Kép:

RC292S.jpg

Igen a képen lévő kis "csöcs" jó helyen van, és úgy raktam össze hogy kipucoltam a kartelgáz szűrőjét is sőt azon kívül van még 2db teljesen tiszta is .

Link to comment
Megosztás:

Just now, il lupo írta:

Sziasztok!

 

kérdésem az  lenne , mi a véleményetek az insignia 2.0 t motorrol?  2012 évjárat. ilyet szeretnék de nem tudom vannak e esetleg tipus hibák. előre is köszönöm a válaszokat

Rossz részre írtál ez F-astra topic . De egyebként én az insigniáról csak rosszat hallok 

Link to comment
Megosztás:

10 perce, Barret írta:

Igen a képen lévő kis "csöcs" jó helyen van, és úgy raktam össze hogy kipucoltam a kartelgáz szűrőjét is sőt azon kívül van még 2db teljesen tiszta is .

Hát akkor a tolómérő szárával meg kell él-vonalzózni az alumínium tömítő felületet. Mert lehet odacsaptak neki kalapáccsal és  ezért nem tömít. De így mindenképp pasztázni  fog kelleni. Alumínium szelepfedélhez én még gumi alapú tömítést nem láttam, de mondjuk nem is kerestem  mert az enyém műanyag  :).

Módosítva : nyemi
Link to comment
Megosztás:

34 perce, nyemi írta:

Hát akkor a tolómérő szárával meg kell él-vonalzózni az alumínium tömítő felületet. Mert lehet odacsaptak neki kalapáccsal és  ezért nem tömít. De így mindenképp pasztázni  fog kelleni. Alumínium szelepfedélhez én még gumi alapú tömítést nem láttam, de mondjuk nem is kerestem  mert az enyém műanyag  :).

Nekem is műanyag van csak ereszti , ha jobban ráhúznék szerintem már elrepedne . Főleg ilyen hidegbe

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 12. 21. at 13:09, Róóóbi írta:

Ez olajszivattyú tömítés. Nekem az adta meg magát.

Szia! Bocs, hogy csak most írok. Te javítottad meg magadnak? Nagy szívás? HA le tudnád írni és te csináltad a menetét leírhatnád nekem azt megköszönném! :) 

Más: Ma szelepfedél tömítést cseréltem mert fosta ott az olajat, de már unom vettem gyári GM-et hátha jó lesz. Vezérmű tengely bütykei ilyenek ez normális kopás?: 
Vez tengely 1
Vez tengely 2
Vez tengely 3
Ujjamat végighúzva kicsit érdes. Kíváncsi voltam rá amúgy, hogy mennyire kap olajat a motor ugyan is indítás után 1,2 percel van csattogás nekem is. Levett szelepfedéllel elindítani nem mertem, mert akkor szerintem minden olajos lett volna, de lehúztam a hall jeladó csatiját és önindítóztam fél percig. Tudom ez nem pontos mérés, de az olaj indítózáskor szépen megjelent minden lyuknál és kb a 10. másodpercbe indítózás közben még az olajlámpa is kialudt. Ebből azt gondolom az olajnyomásom rendben lehet. 
 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Kispotter írta:

Szia! Bocs, hogy csak most írok. Te javítottad meg magadnak? Nagy szívás? HA le tudnád írni és te csináltad a menetét leírhatnád nekem azt megköszönném! :) 
 

Igen.

Nos, akna vagy csápos nélkül szívás, mert le kell venni a kartert is hozzá.

Kell maga az új pumpatömítés, van belőle lemez és papír (nekem lemez kellett ->X16SZ), olajteknő tömítés, ha csordogált akkor a vezérmű oldali főtengely szimering és mivel úgyis kijön a pumpa, célszerű kicserélni. Kell még paszta a karterhez, oda ahol alumínium találkozik vassal egy-egy pötty fekete Loctite. Menetrögzítő a csavarokhoz.

A vezérlés felőli oldalon mindent le kell szedni, kivéve persze a vízpumpát. Ugye a kartert is, ennek viszont a leömlő van útban úgyhogy azt is le kell venni. Célszerű először az olajat leereszteni, amíg csepeg le lehet bontani a vezérmű oldalt. Főtengely szíjtárcsa ugye légkulcsos téma, vagy ha az nincs marad a fix hajtószár betámaszt-ráindít módszer.

Ha meg már úgyis alatta vagy, rá lehet nézni a főtengely csapágyaira, csak olaj ne cseppenjen a szemedbe. :-) Ha lejött a vezérműszíj, az olaj, majd a leömlő, le lehet csavarozni a szivattyút és lehet kapirgálni 1.5m régi tömítést kb. mindenhonnan.

Különösebb szívásra nem emlékszem, fényképeket sajnos nem csináltam. 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Kispotter írta:

Szia! Bocs, hogy csak most írok. Te javítottad meg magadnak? Nagy szívás? HA le tudnád írni és te csináltad a menetét leírhatnád nekem azt megköszönném! :) 

Más: Ma szelepfedél tömítést cseréltem mert fosta ott az olajat, de már unom vettem gyári GM-et hátha jó lesz. Vezérmű tengely bütykei ilyenek ez normális kopás?: 
Vez tengely 1
Vez tengely 2
Vez tengely 3
Ujjamat végighúzva kicsit érdes. Kíváncsi voltam rá amúgy, hogy mennyire kap olajat a motor ugyan is indítás után 1,2 percel van csattogás nekem is. Levett szelepfedéllel elindítani nem mertem, mert akkor szerintem minden olajos lett volna, de lehúztam a hall jeladó csatiját és önindítóztam fél percig. Tudom ez nem pontos mérés, de az olaj indítózáskor szépen megjelent minden lyuknál és kb a 10. másodpercbe indítózás közben még az olajlámpa is kialudt. Ebből azt gondolom az olajnyomásom rendben lehet. 
 

Szerintem nem vészes, nekem is vannak hasonló csíkok.

3024976-20190105-LsUFuV.jpg

 

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 01. 03. at 21:06, Barret írta:

Igen a képen lévő kis "csöcs" jó helyen van, és úgy raktam össze hogy kipucoltam a kartelgáz szűrőjét is sőt azon kívül van még 2db teljesen tiszta is .

Nincs valami sérülés a vez. tengely házon? Vagy esetleg nem rázkódik ki 1-1 csavar? Én pl. menetrögzítőztem, nincs vele gondom. Kicsit furcsa hogy 3 fedélből egy sem jó. Ugyanott szivárog mindegyiknél? 

Más: Ma szelepfedél tömítést cseréltem mert fosta ott az olajat, de már unom vettem gyári GM-et hátha jó lesz. Vezérmű tengely bütykei ilyenek ez normális kopás?: 
Vez tengely 1
Vez tengely 2
Vez tengely 3
Ujjamat végighúzva kicsit érdes. Kíváncsi voltam rá amúgy, hogy mennyire kap olajat a motor ugyan is indítás után 1,2 percel van csattogás nekem is. Levett szelepfedéllel elindítani nem mertem, mert akkor szerintem minden olajos lett volna, de lehúztam a hall jeladó csatiját és önindítóztam fél percig. Tudom ez nem pontos mérés, de az olaj indítózáskor szépen megjelent minden lyuknál és kb a 10. másodpercbe indítózás közben még az olajlámpa is kialudt. Ebből azt gondolom az olajnyomásom rendben lehet. 

 

A csíkos bemaródások ha minimálisak, talán még nem akkora gáz, bár én cseréltem a sajátomat, mondjuk az gáz volt nagyon. Szerintem a kenése így max 50%-os lehet, ha belegondolsz, az olaj egy része a bemaródásokon elszökik, így a magasabban lévő pontok, ahol érintkezik a himbákkal, és ténylegesen kell a kenés, már nem kapják meg azt a felületet. Fotókon inkább aggasztó lehet a bütykök végein az a hiányosság, vagy nem tudom minek jellemezzem. Ha síma vasból lenne, azt mondanám korrodált. Én nem hagynám így, de van tőlem itt okosabb ember....

Módosítva : tuskes
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, tuskes írta:

Nincs valami sérülés a vez. tengely házon? Vagy esetleg nem rázkódik ki 1-1 csavar? Én pl. menetrögzítőztem, nincs vele gondom. Kicsit furcsa hogy 3 fedélből egy sem jó. Ugyanott szivárog mindegyiknél? 

Más: Ma szelepfedél tömítést cseréltem mert fosta ott az olajat, de már unom vettem gyári GM-et hátha jó lesz. Vezérmű tengely bütykei ilyenek ez normális kopás?: 
Vez tengely 1
Vez tengely 2
Vez tengely 3
Ujjamat végighúzva kicsit érdes. Kíváncsi voltam rá amúgy, hogy mennyire kap olajat a motor ugyan is indítás után 1,2 percel van csattogás nekem is. Levett szelepfedéllel elindítani nem mertem, mert akkor szerintem minden olajos lett volna, de lehúztam a hall jeladó csatiját és önindítóztam fél percig. Tudom ez nem pontos mérés, de az olaj indítózáskor szépen megjelent minden lyuknál és kb a 10. másodpercbe indítózás közben még az olajlámpa is kialudt. Ebből azt gondolom az olajnyomásom rendben lehet. 

 

A csíkos bemaródások ha minimálisak, talán még nem akkora gáz, bár én cseréltem a sajátomat, mondjuk az gáz volt nagyon. Szerintem a kenése így max 50%-os lehet, ha belegondolsz, az olaj egy része a bemaródásokon elszökik, így a magasabban lévő pontok, ahol érintkezik a himbákkal, és ténylegesen kell a kenés, már nem kapják meg azt a felületet. Fotókon inkább aggasztó lehet a bütykök végein az a hiányosság, vagy nem tudom minek jellemezzem. Ha síma vasból lenne, azt mondanám korrodált. Én nem hagynám így, de van tőlem itt okosabb ember....

A bötykök végén az az érdekes akármi talán attól van hogy a tőke nem támasztott ki teljesen, kicsit összenyomódott, és ütötte a tengely a himbát. De persze ez csak elmélet.

Link to comment
Megosztás:

18 órája, wookie írta:

Khm.... :evilgrin:

Na nee srácok ez nem valami bizalom gerjesztő! :D Egyébként szerintem legalább vezérlés cseréig marad így ugyanis szelepfedél tömítést, hogy lecseréltem lepucoltam féktisztítóval az egészet ott. Mentem azóta 200km-t és még meg sem jelent ott az olaj. Szóval marha lassan szivárog annyi meg kell senkit sem zavar! :D Amúgy azt hiszem harmadszorra végre sikerült felraknom a szelepfedél tömítést úgy, hogy nem folyat sehol! :D De nem akarom elkiabálni. A titka az volt, hogy gyári GM szelepfedél tömítést vettem. 

Link to comment
Megosztás:

28 perce, Kispotter írta:

Na nee srácok ez nem valami bizalom gerjesztő! :D Egyébként szerintem legalább vezérlés cseréig marad így ugyanis szelepfedél tömítést, hogy lecseréltem lepucoltam féktisztítóval az egészet ott. Mentem azóta 200km-t és még meg sem jelent ott az olaj. Szóval marha lassan szivárog annyi meg kell senkit sem zavar! :D Amúgy azt hiszem harmadszorra végre sikerült felraknom a szelepfedél tömítést úgy, hogy nem folyat sehol! :D De nem akarom elkiabálni. A titka az volt, hogy gyári GM szelepfedél tömítést vettem. 

Neked alu vagy műanyag a szelepfedél ?

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Kispotter írta:

Na nee srácok ez nem valami bizalom gerjesztő! :D Egyébként szerintem legalább vezérlés cseréig marad így ugyanis szelepfedél tömítést, hogy lecseréltem lepucoltam féktisztítóval az egészet ott. Mentem azóta 200km-t és még meg sem jelent ott az olaj. Szóval marha lassan szivárog annyi meg kell senkit sem zavar! :D Amúgy azt hiszem harmadszorra végre sikerült felraknom a szelepfedél tömítést úgy, hogy nem folyat sehol! :D De nem akarom elkiabálni. A titka az volt, hogy gyári GM szelepfedél tömítést vettem. 

Szívás címszó alatt az akna/csápos nélküli szerelést és a mindenhonnan tömítést kapirgálást tudom mindössze felhozni. A legtöbb idő a bontás és visszaépítés.

Link to comment
Megosztás:

44 perce, Kispotter írta:

Alu így parafa kell rá! :) Tudom, tudom kell egy műanyag szelepfedél és akkor gumi tömítéssel jó lesz, de így is jónak kell lennie! :) Ha lehet maradok a gyári dolgoknál mindig!

Nem feltétlen, Nekem műanyag van mégis szivárog. Pedig új tömítés lett téve alá .

Link to comment
Megosztás:

48 perce, Róóóbi írta:

Szívás címszó alatt az akna/csápos nélküli szerelést és a mindenhonnan tömítést kapirgálást tudom mindössze felhozni. A legtöbb idő a bontás és visszaépítés.

 

37 perce, Barret írta:

Nem feltétlen, Nekem műanyag van mégis szivárog. Pedig új tömítés lett téve alá .

Most már eljutottam oda, hogy tavasszal lereszelem a  aluról a távtartó kiemelkedést, ( van egy kis hengeres akármi hogy ne préselje össze teljesen a tömítést)és szépen felragasztom parafa nélkül csak tömítéssel. Van aki töcsavarokat tett bele és önzáró anyát, így nem tud visszalazulni, azért erre ( még) nem vagyok hajlandó.

3026383-20190106-ZLhwBV.jpg

Itt látszanak valamennyire azok a biszbaszok. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

 

Most már eljutottam oda, hogy tavasszal lereszelem a  aluról a távtartó kiemelkedést, ( van egy kis hengeres akármi hogy ne préselje össze teljesen a tömítést)és szépen felragasztom parafa nélkül csak tömítéssel. Van aki töcsavarokat tett bele és önzáró anyát, így nem tud visszalazulni, azért erre ( még) nem vagyok hajlandó.

3026383-20190106-ZLhwBV.jpg

Itt látszanak valamennyire azok a biszbaszok. 

Igen azokat a kiemelkedéseket néztem a csavaroknál eléggé átgondolatlan vagy én nem tudom ugyan is amiatt nem tömít rendesen szerintem. Mert a parafán a lyuk kisebb mint annak a kiemelkedésnek az átmérője így eltartja. De most úgy tűnik nekem sikerült összerakni. Pasztát nyomtam mindkét oldalra vékonyan csavarokat menetrögzítőztem és érzéssel meghúzkodtam. (Tököm tudja mennyi az a 8 NM annyival kellene amúgy :D ) 

Más: Néztem ki magamnak kompresszió mérőt ő jó lehet nekem?
Valamint olajnyomás mérőműszert is . Ő is jó lesz? Van benne olyan méret ami nekem kell? Nem tudom mekkora az olajgombám menete most így hirtelen.. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.