Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

17 órája, Tiu írta:

Most is azt mondom amit akkor. Igaz az akkori képek már nem láthatók, de nem volt az olyan vészes.

Most is kellene látni szétszedve, mert nem biztos, hogy ugyanott lett rossz. Addig nehéz bármit mondani.

Akár a hengerfej tömítés vagy valamelyik csavar is lehet gyári hibás és emiatt is keveredhet bármi-bármivel, hiába van szabályosan összerakva. Vagy akár síkolási hiba miatt. 

Link to comment
Megosztás:

20 órája, Barret írta:

Hát de mi a magyarázat rá hogy hengerfejes lett ? Először 2 éven aztán 1 éven belül ?  Én magam szereltem csak a legjobb alkat részekkel  mindig új HF csavarokat kapott , hidegen sose küldöm meg melegen is ritkán  olajból is mindig jó minőségű van benne , gyertyából is belevaló  meg se várom a km futás hanem minden év tavaszán ledobom (amikor új hf lett 5e km se futot az olaj ledobtam szűrőkkel )  Ja és prémium 95 öt tankolok ugyan ott .  Nem értem egyszerűen mi lehet az oka annak hogy Hf-es lesz . Oké közel 400e km van benne de azért ez nem magyarázat rá . Meg megint télen jön elő ?  Én már nem tudom . És a motor szépen jár , jól húz nem eszik többet mint szokott . Nem melegszik (még akkor se amikor előző HF miatt üres volt a tartály ). Szóval én nem értem hogy mi a franc okozza . Előző szét szedésnél erre az 1 re tudtunk gondolni többen is .  Mást nem igen tudok 
Itt vannak még 1x a képet a 2. jóval mélyebb csak annyira nem látni :http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=42923549915_1549468191814.jpg
http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=55623548393_1549467461814.jpg
 

Hidd el, hogy amit bekarikáztál az semmit sem jelent. Ha ott nem lenne semmi, akkor sem lenne hengerfejes, de nyilván szilárdsági szempontból kell oda, hogy ne nyíljon szét. Megnézve a hengerfejet ezzel szemben, nincs is ott semmi.

A második képen a C betűvel egy vonalban, ahol van egy sötét folt a víztér és a furat közt (majdnem olyan hosszú mint a víztér), pont amit a piros karika metsz, az nagyobb probléma. Azon a felületen tömít az égéstér felé, ahol fém a tömítés. Annak kell jónak lennie és felfeküdni teljesen, ha ráteszed a tömítést látszik. A furat 79-es a tömítés pedig 80,5, de a fém részének nagyobbik mérete talán 85 is van. Én kivenném a tájoló hüvelyeket és megcsiszolnám egy nagy felületű lappal a blokk tetejét. Attól még megmarad a motorszám. De előbb szét kell szedni ha hengerfejes, mert lehet nem itt van a hiba, vagy már csúnyább mint egy éve.

Ha tényleg az égéstér és a víztér közt fújta át a tömítést, akkor még azt is meg lehet próbálni, hogy kisebb méretű tömítést csináltatni. Esetleg az 1,4-es tömítéssel összerakni. Az 79,3-as és tudom, hogy azt mondják az könnyebben átég és vastagabb is mint az 1-6-é, de az is egy lehetőség. Én ezt csinálnám második lehetőségként, ha a kisebb tömítéshez még jó a felület.

A tömítés+csavarok nem egy nagy pénz egyik esetben sem.

A blokk síkolás is opció, de ahhoz már sok járulékos művelet és költség tartozik. Ráadásul úgy kell megcsináltatni, hogy maradjon meg a motorszám.

A többi opció csak kockázatvállalás kérdése. :wink:

...és igen, bosszantó, hogy valaki valamikor elbarmol valamit és utána szopni kell vele. :(

 

Link to comment
Megosztás:

14 perce, Tiu írta:

Hidd el, hogy amit bekarikáztál az semmit sem jelent. Ha ott nem lenne semmi, akkor sem lenne hengerfejes, de nyilván szilárdsági szempontból kell oda, hogy ne nyíljon szét. Megnézve a hengerfejet ezzel szemben, nincs is ott semmi.

A második képen a C betűvel egy vonalban, ahol van egy sötét folt a víztér és a furat közt (majdnem olyan hosszú mint a víztér), pont amit a piros karika metsz, az nagyobb probléma. Azon a felületen tömít az égéstér felé, ahol fém a tömítés. Annak kell jónak lennie és felfeküdni teljesen, ha ráteszed a tömítést látszik. A furat 79-es a tömítés pedig 80,5, de a fém részének nagyobbik mérete talán 85 is van. Én kivenném a tájoló hüvelyeket és megcsiszolnám egy nagy felületű lappal a blokk tetejét. Attól még megmarad a motorszám. De előbb szét kell szedni ha hengerfejes, mert lehet nem itt van a hiba, vagy már csúnyább mint egy éve.

Ha tényleg az égéstér és a víztér közt fújta át a tömítést, akkor még azt is meg lehet próbálni, hogy kisebb méretű tömítést csináltatni. Esetleg az 1,4-es tömítéssel összerakni. Az 79,3-as és tudom, hogy azt mondják az könnyebben átég és vastagabb is mint az 1-6-é, de az is egy lehetőség. Én ezt csinálnám második lehetőségként, ha a kisebb tömítéshez még jó a felület.

A tömítés+csavarok nem egy nagy pénz egyik esetben sem.

A blokk síkolás is opció, de ahhoz már sok járulékos művelet és költség tartozik. Ráadásul úgy kell megcsináltatni, hogy maradjon meg a motorszám.

A többi opció csak kockázatvállalás kérdése. :wink:

...és igen, bosszantó, hogy valaki valamikor elbarmol valamit és utána szopni kell vele. :(

 

Hát így jobban elnézve a képet lehet a síkolás nem segít , megette a csapvíz azt a részt akkor a blokk javítás felejtős nem hinném h van bármiféle tartós megoldás a javításra .Bár ha bárkinek van tapasztalata , ötlete miféle javítással lehetne . A kisebb tömítés nem hinném h jó lehet max csináltatni valami vékonyabb peperműt mert ugye a belső(dugó féle karika az adott az nem lehet más méretű ) .

Link to comment
Megosztás:

17 órája, Tiu írta:

Hidd el, hogy amit bekarikáztál az semmit sem jelent. Ha ott nem lenne semmi, akkor sem lenne hengerfejes, de nyilván szilárdsági szempontból kell oda, hogy ne nyíljon szét. Megnézve a hengerfejet ezzel szemben, nincs is ott semmi.

A második képen a C betűvel egy vonalban, ahol van egy sötét folt a víztér és a furat közt (majdnem olyan hosszú mint a víztér), pont amit a piros karika metsz, az nagyobb probléma. Azon a felületen tömít az égéstér felé, ahol fém a tömítés. Annak kell jónak lennie és felfeküdni teljesen, ha ráteszed a tömítést látszik. A furat 79-es a tömítés pedig 80,5, de a fém részének nagyobbik mérete talán 85 is van. Én kivenném a tájoló hüvelyeket és megcsiszolnám egy nagy felületű lappal a blokk tetejét. Attól még megmarad a motorszám. De előbb szét kell szedni ha hengerfejes, mert lehet nem itt van a hiba, vagy már csúnyább mint egy éve.

Ha tényleg az égéstér és a víztér közt fújta át a tömítést, akkor még azt is meg lehet próbálni, hogy kisebb méretű tömítést csináltatni. Esetleg az 1,4-es tömítéssel összerakni. Az 79,3-as és tudom, hogy azt mondják az könnyebben átég és vastagabb is mint az 1-6-é, de az is egy lehetőség. Én ezt csinálnám második lehetőségként, ha a kisebb tömítéshez még jó a felület.

A tömítés+csavarok nem egy nagy pénz egyik esetben sem.

A blokk síkolás is opció, de ahhoz már sok járulékos művelet és költség tartozik. Ráadásul úgy kell megcsináltatni, hogy maradjon meg a motorszám.

A többi opció csak kockázatvállalás kérdése. :wink:

...és igen, bosszantó, hogy valaki valamikor elbarmol valamit és utána szopni kell vele. :(

 

 

16 órája, Barret írta:

Hát így jobban elnézve a képet lehet a síkolás nem segít , megette a csapvíz azt a részt akkor a blokk javítás felejtős nem hinném h van bármiféle tartós megoldás a javításra .Bár ha bárkinek van tapasztalata , ötlete miféle javítással lehetne . A kisebb tömítés nem hinném h jó lehet max csináltatni valami vékonyabb peperműt mert ugye a belső(dugó féle karika az adott az nem lehet más méretű ) .

A képen látható felületi egyenetlenség nekem is van-volt, a képen nem látszik annyira de pont ilyen volt :

3073632-20190219-4AB7ZZ.jpg

 

Szerintem nem gond ha eltűnik a motorszám ( sőt) csak legyen róla szerelőtől-szervíztől papír hogy síkolva lett a blokk és a következő műszakin ezt bejegyzik ( éppúgy mintha kirohadna) és kapsz egy másik számot.  Innentől kezdve lehet motort cserélgetni..mázlista. :-) 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

 

A képen látható felületi egyenetlenség nekem is van-volt, a képen nem látszik annyira de pont ilyen volt :

3073632-20190219-4AB7ZZ.jpg

 

Szerintem nem gond ha eltűnik a motorszám ( sőt) csak legyen róla szerelőtől-szervíztől papír hogy síkolva lett a blokk és a következő műszakin ezt bejegyzik ( éppúgy mintha kirohadna) és kapsz egy másik számot.  Innentől kezdve lehet motort cserélgetni..mázlista:-) 

Szóval akkor neked  síkolva lett a blokk ?

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Barret írta:

Szóval akkor neked  síkolva lett a blokk ?

Nem, hagytam úgy ahogy van, csak a vízjáratok között volt ez a ragyás-szerű bemélyedés., ott meg igazából nem zavar senkit mert a járatok a blokkban és a hengerfejben amúgy is közlekednek egymással. Csak a hengerek között, az olaj-víz-égéstér között és kifelé ne legyen sérülés. Nekem alapból kifelé eresztett a hűtőfolyadék pont a motorszámnál, most azért kellett hirtelen ősszel cserélnem. Szivárgott már évek óta, de most elkezdett jobban folyni és nem mertem így nekimenni a télnek. 

Link to comment
Megosztás:

Többször is tettünk már fel hengerfejet síkolás nélkül, tudom nem a legszebb megoldás de 1 évnél mind többet bírt. Nem derült ki mennyit futottak végül így de a lényeg hogy legalább annyit mint a tiéd síkolva. Bár nem gyakori hogy a blokk "másszon el" de nekem is az volt az első ötletem, hogy megérne egy blokksíkolást a dolog, ha még maradt benned erre motiváció. Hiszen hengerfej sík, tömítés új, csavarok újak, ott már csak a blokk maradt ami szívathat.

Ez a motorszámos dolog jól hangzik de pl nekem sincs szám a blokkon és ismerős kellett a műszakihoz. Az első próbálkozásnál mikor mondtam hogy nincs, kivitték a vizsgasorról és azt mondták nem vállalják a dolgot. Szóval nem tudom mi a jelenlegi eljárási mód de nekem belekötöttek. Aztán meg mikor megkaptam a műszaki vizsgalapot néztem hogy nincs is rajta csak az alvázszám. Így nem is lett motorkódos a forgalmim, bár ennek így nem sok jelentősége van. Szerintem ahány vizsgahely, annyi hozzáállás.

Link to comment
Megosztás:

Nem, erre van szabály. Ha nincs motorszam, ilyen vagy olyan okból, kérni kell egy szemlét, ahol a "szakember" megallapitja a motor kódot, majd ezután kiallitanak egy műszaki adatlapot, ezzel lehet menni az ocsmanyirodaba és kérni az új forgalmit, amiben már csak a Motorkód szerepel. 

De nekem pl nem is firtatjak mert hott rozsda a. Blokk, ez viszont tényleg viszgahely függő. 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Sova986 írta:

Sziasztok! Valaki meg tudná mondani a hátsó fém fékcsövek méreteit? :-) Azokét is amik előlről mennek hátra :-D

Szerintem jobban jársz ha kiveszed és elmész autósboltba és ott megnézik neked és ha olyan helyen vagy hollanderrel beperemezve kapod . Nem hinném h bárki is méregeti és nézi .

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 órája, wookie írta:

Nem, erre van szabály. Ha nincs motorszam, ilyen vagy olyan okból, kérni kell egy szemlét, ahol a "szakember" megallapitja a motor kódot, majd ezután kiallitanak egy műszaki adatlapot, ezzel lehet menni az ocsmanyirodaba és kérni az új forgalmit, amiben már csak a Motorkód szerepel. 

De nekem pl nem is firtatjak mert hott rozsda a. Blokk, ez viszont tényleg viszgahely függő. 

Igen ezt is említették, csak ezzel meg az a bajom, hogy ha meg akarnak szivatni, és azt mondják, nem az idő ette meg a számot akkor nézelődhet az ember. Ehhez pedig nem kell más mint egy rosszindulatú szemlés tag. Aztán bizonygathatom hogy 25 év mit tud tenni a vassal. Én még agyalok hogy menjek ezzel biztosra:D

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Sova986 írta:

Sziasztok! Valaki meg tudná mondani a hátsó fém fékcsövek méreteit? :-) Azokét is amik előlről mennek hátra :-D

Hát sajna nem, a hollandi sem mindegyiken egyforma, van 10X1-es és 12X1-es menettel, a hosszát meg ugye le kell mérni. Az egyik hátsót cseréltem az talán 450 centi volt és találtam univerzális készre szereltet az unixnál, pont megfelelő hollandival. 

3074613-20190220-9wYue9.jpg

Én sok mindent megcsinálok, de ezzel nem játszottam volna ha van a közelben ilyenre szakosodott műhely van ahol hirdetnek olyat hogy odamész, kiszerelik, legyártják az újat meg beszerelik. Jó nagy cumi volt kiszedni a kocsi alól, meghajtogatni az újat és visszarakni. Aztán meg persze átpumpálni  a csövön a fékfolyadékot. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2019. 02. 20. at 14:44, 11sid28 írta:

Igen ezt is említették, csak ezzel meg az a bajom, hogy ha meg akarnak szivatni, és azt mondják, nem az idő ette meg a számot akkor nézelődhet az ember. Ehhez pedig nem kell más mint egy rosszindulatú szemlés tag. Aztán bizonygathatom hogy 25 év mit tud tenni a vassal. Én még agyalok hogy menjek ezzel biztosra:D

Hát én utoljára még olyat láttam, hogy a vizsgáztató kapott egy tizest zsebbe, aztán bele lett írva, hogy a motorszám nem olvasható, és utána ezzel csak átíráskor kellene majd foglalkozni. 

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 02. 25. at 7:52, Stevy írta:

Hát én utoljára még olyat láttam, hogy a vizsgáztató kapott egy tizest zsebbe, aztán bele lett írva, hogy a motorszám nem olvasható, és utána ezzel csak átíráskor kellene majd foglalkozni. 

A blokk síkolás, gyakorlatilag egy hivatalos szerelési módszer, így el kell fogadniuk, ha emiatt eltűnt a motorszám, de lehet kell valamiféle igazolás a szervíztől-szerelőtől. 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

  1.    Hidegen ráz és dadog a motor (x14xe). Ereje sincs egy darabig, kb. 1 km, aztán mintha megtáltosodna elindúl és szépen húz. Az érdekes az, hogy amikor kimelegedik akkor is hajamos a rázkodásra, viszont 1500-as fordulat felett megszűnik ez. Amúgy jól indu reggel, első fordulatra pöccen mindig. Cserétem gyújtógyertyákat meg kábelt is. Az első kipufogó dob ki volt lyukadva, és amíg ki nem cseréltem még jobban dadogott a motor, rosszabbul járt. Tud valaki tanácsot adni, hogy hol keressem a hibát, járt már valaki hasonlóképpen? Köszönöm előre a válaszokat.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nemrégen vettem egy olajnyomás mérőt. Elvileg az volt ráírva opelhoz is jó. Van hozzá 3 adapter az egyik stimmelt is menetméretre viszont akárhogyan beletekertem folyt melette az olaj. Azt mondtátok, mert valószínű a menetemelkedés nem jó. Hol tudnék adaptert venni, rendelni hozzá? Olajcsere előtt állok, de előtte meg szeretném mérni minden okés-e. Mert az a furcsa csattogó hang hidegindítás után 1 percel kb meg van még mindíg illetve ha meleg a motor negyed órát áll és elindítom akkor még jobban szól.. elég hangos ilyenkor általában 1-2 perc után el hallgat vagy ha kicsit megpörgetem a motort akkor is elhallgat. Arra gondolok lehet alapjáraton kicsit kevés az olajnyomás.. bár utánna meg abbahaggya alapjáraton is ha ment már 2 percet szóval nem hinném csak indítás után lenne kevés a nyomás, de ki tudja.. Valamint ha adaptert nem kapok esetleg ha valameddig beletekerem ami belemegy úgy, hogy loctite tömítőszalaggal betekerem a menetet jó lehet? Meg merjem csinálni? Ha véletlen darab tömítő szalag bekerül az olajgomba féshkébe vagy furatába az tud bajt csinálni?

Módosítva : Kispotter
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Kispotter írta:

Sziasztok! Nemrégen vettem egy olajnyomás mérőt. Elvileg az volt ráírva opelhoz is jó. Van hozzá 3 adapter az egyik stimmelt is menetméretre viszont akárhogyan beletekertem folyt melette az olaj. Azt mondtátok, mert valószínű a menetemelkedés nem jó. Hol tudnék adaptert venni, rendelni hozzá? Olajcsere előtt állok, de előtte meg szeretném mérni minden okés-e. Mert az a furcsa csattogó hang hidegindítás után 1 percel kb meg van még mindíg illetve ha meleg a motor negyed órát áll és elindítom akkor még jobban szól.. elég hangos ilyenkor általában 1-2 perc után el hallgat vagy ha kicsit megpörgetem a motort akkor is elhallgat. Arra gondolok lehet alapjáraton kicsit kevés az olajnyomás.. bár utánna meg abbahaggya alapjáraton is ha ment már 2 percet szóval nem hinném csak indítás után lenne kevés a nyomás, de ki tudja.. Valamint ha adaptert nem kapok esetleg ha valameddig beletekerem ami belemegy úgy, hogy loctite tömítőszalaggal betekerem a menetet jó lehet? Meg merjem csinálni? Ha véletlen darab tömítő szalag bekerül az olajgomba féshkébe vagy furatába az tud bajt csinálni?

Ott ahol vetted nem tudnak segíteni, emailt írni nekik pölö? Szerintem ha rendesen rá van tekerve a szalag, akkor az nem tud bemenni az olajkörbe. Ne a végénél kezd rátekerni hanem a tövénél, és úgy húzd el a végéhez hogy ne tudja megkezdeni a szalagot. 

Link to comment
Megosztás:

21 órája, Kispotter írta:

Sziasztok! Nemrégen vettem egy olajnyomás mérőt. Elvileg az volt ráírva opelhoz is jó. Van hozzá 3 adapter az egyik stimmelt is menetméretre viszont akárhogyan beletekertem folyt melette az olaj. Azt mondtátok, mert valószínű a menetemelkedés nem jó. Hol tudnék adaptert venni, rendelni hozzá? Olajcsere előtt állok, de előtte meg szeretném mérni minden okés-e. Mert az a furcsa csattogó hang hidegindítás után 1 percel kb meg van még mindíg illetve ha meleg a motor negyed órát áll és elindítom akkor még jobban szól.. elég hangos ilyenkor általában 1-2 perc után el hallgat vagy ha kicsit megpörgetem a motort akkor is elhallgat. Arra gondolok lehet alapjáraton kicsit kevés az olajnyomás.. bár utánna meg abbahaggya alapjáraton is ha ment már 2 percet szóval nem hinném csak indítás után lenne kevés a nyomás, de ki tudja.. Valamint ha adaptert nem kapok esetleg ha valameddig beletekerem ami belemegy úgy, hogy loctite tömítőszalaggal betekerem a menetet jó lehet? Meg merjem csinálni? Ha véletlen darab tömítő szalag bekerül az olajgomba féshkébe vagy furatába az tud bajt csinálni?

Nekem is hasonlókat csinál. (bár nekem melegen állás után nem csattog, viszont néha melegen alapjáraton is szokott.) Szerintem vagy a tőke a rossz, vagy az olaj. (utóbbi majd tavasszal kiderül.)

Link to comment
Megosztás:

13 órája, Stevy írta:

Nekem is hasonlókat csinál. (bár nekem melegen állás után nem csattog, viszont néha melegen alapjáraton is szokott.) Szerintem vagy a tőke a rossz, vagy az olaj. (utóbbi majd tavasszal kiderül.)

Ilyen??
Egyébként nekem mikor hengerfejes lett mindent kicseréltem a hengerfejbe hidrotőkéket is pont emiatt a hang miatt meg voltam róla győződve és mások is, hogy a tőke okozza. Aztán utána jött a meglepetés mert ugyanolyan maradt mint volt! :D Én valahogy a motor aljánál hallom amúgy. Mondanám azt, hogy hajtókar csapágy, de akkor szerintem nem hallgatna el. Halottam olyat is, hogy kopottabb motornál van olyan, hogy a henger fala előbb melegszik, és tágul ki mint a dugattyú és a hézagok miatt jobban lötyög a hengerbe a dugattyú és az ad ki ilyen hangot. Mondjuk a motoromnak semmi baja a hangon kívül hidegen is pöcc röff mindig megy elsőre is minden henger szóval annyira nem érdekel csak idegesít picit azért.. De más ilyen motoron is halottam már ezt és abba nem 390 ezer km volt ha nem csak 160 ezer szóval érdekes.. Lehet gyárilag ilyen az összes nem tudom :D Nagyon kopott a motorom nem lehet, mert 11 bar kompressziót mértem minden hengerbe nem tudom gyárilag mennyi nyilván több, de szerintem nem sokkal. Olajat meg nem eszi egyébként. Hengerfejezésnél néztem a dugattyúkat és kézzel megmozgatva mozognak valamennyire a hengerben egyébként. Azt sem tudom rendben van-e de gondolom biztos. Én is olajcsere előtt állok egyébként már túlmentem a 8 ezren. Holnap vár rá még egy nyíregyháza székesfehérvár azt utánna valahogy megmérem az olajnyomást melegen és csere.. eddig total quartz 10W 40 ment bele most pedig bátor leszek és beleborítom a total 5W40-ét hátha. Meg amit eddig használtam nincs opel minősítése az 5w-nek van. Nem mintha annyira számítana szerintem.. Mérésre kíváncsi leszek azért. Jól tudom alapjáraton 1 bar körül kellene lennie? 

On 2019. 03. 13. at 15:50, zotya975 írta:

Ott ahol vetted nem tudnak segíteni, emailt írni nekik pölö? Szerintem ha rendesen rá van tekerve a szalag, akkor az nem tud bemenni az olajkörbe. Ne a végénél kezd rátekerni hanem a tövénél, és úgy húzd el a végéhez hogy ne tudja megkezdeni a szalagot. 

Úgy gondoltam igen és szerintem ezt is fogom csinálni aztán nagyon bízok benne az olajkörbe nem kerül bele.. Kíváncsi vagyok a mérésre nagyon, mert ez a csattogás idegesít azért picit.. 

Módosítva : Kispotter
Link to comment
Megosztás:

12 órája, Kispotter írta:

Ilyen??
Egyébként nekem mikor hengerfejes lett mindent kicseréltem a hengerfejbe hidrotőkéket is pont emiatt a hang miatt meg voltam róla győződve és mások is, hogy a tőke okozza. Aztán utána jött a meglepetés mert ugyanolyan maradt mint volt! :D Én valahogy a motor aljánál hallom amúgy. Mondanám azt, hogy hajtókar csapágy, de akkor szerintem nem hallgatna el. Halottam olyat is, hogy kopottabb motornál van olyan, hogy a henger fala előbb melegszik, és tágul ki mint a dugattyú és a hézagok miatt jobban lötyög a hengerbe a dugattyú és az ad ki ilyen hangot. Mondjuk a motoromnak semmi baja a hangon kívül hidegen is pöcc röff mindig megy elsőre is minden henger szóval annyira nem érdekel csak idegesít picit azért.. De más ilyen motoron is halottam már ezt és abba nem 390 ezer km volt ha nem csak 160 ezer szóval érdekes.. Lehet gyárilag ilyen az összes nem tudom :D Nagyon kopott a motorom nem lehet, mert 11 bar kompressziót mértem minden hengerbe nem tudom gyárilag mennyi nyilván több, de szerintem nem sokkal. Olajat meg nem eszi egyébként. Hengerfejezésnél néztem a dugattyúkat és kézzel megmozgatva mozognak valamennyire a hengerben egyébként. Azt sem tudom rendben van-e de gondolom biztos. Én is olajcsere előtt állok egyébként már túlmentem a 8 ezren. Holnap vár rá még egy nyíregyháza székesfehérvár azt utánna valahogy megmérem az olajnyomást melegen és csere.. eddig total quartz 10W 40 ment bele most pedig bátor leszek és beleborítom a total 5W40-ét hátha. Meg amit eddig használtam nincs opel minősítése az 5w-nek van. Nem mintha annyira számítana szerintem.. Mérésre kíváncsi leszek azért. Jól tudom alapjáraton 1 bar körül kellene lennie? 

Úgy gondoltam igen és szerintem ezt is fogom csinálni aztán nagyon bízok benne az olajkörbe nem kerül bele.. Kíváncsi vagyok a mérésre nagyon, mert ez a csattogás idegesít azért picit.. 

Nekem néha olyat csinál hogy melegen, amikor mondjuk 5 perce állítottam le irdatlan csattogással indul mintha egy tőke tök üres lenne. Nem úszom meg a cserét, meg a szimering is szivárog rendesen. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Van egy 92-es, C14NZ, 3 ajtós paripám, amitől tervezem, hogy megválok. Sajnos a küszőb és a sárvédő már rohad. Nem is tervezem, hogy költök rá. Vannak viszont használható dolgok is benne, motorikusan pl kiváló. Szerintetek hogy járnék jobban? Egyben donornak, vagy részletekben próbáljam eladni? Illetve bontóban kb mennyit adhatnak érte, ha lábon odaviszem?

Link to comment
Megosztás:

Just now, Diabo6 írta:

Sziasztok!
Van egy 92-es, C14NZ, 3 ajtós paripám, amitől tervezem, hogy megválok. Sajnos a küszőb és a sárvédő már rohad. Nem is tervezem, hogy költök rá. Vannak viszont használható dolgok is benne, motorikusan pl kiváló. Szerintetek hogy járnék jobban? Egyben donornak, vagy részletekben próbáljam eladni? Illetve bontóban kb mennyit adhatnak érte, ha lábon odaviszem?

Bocsi, de lehet, hogy ezt másik csoportban is megosztottam véletlenül.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.