Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

1 óra, Diabo6 írta:

Sziasztok!
Van egy 92-es, C14NZ, 3 ajtós paripám, amitől tervezem, hogy megválok. Sajnos a küszőb és a sárvédő már rohad. Nem is tervezem, hogy költök rá. Vannak viszont használható dolgok is benne, motorikusan pl kiváló. Szerintetek hogy járnék jobban? Egyben donornak, vagy részletekben próbáljam eladni? Illetve bontóban kb mennyit adhatnak érte, ha lábon odaviszem?

Hivatalosan nem bonthatod szét, mert nem tudod véglegesen kivonatni a forgalomból ezt csak erre szakosodott bontó teheti meg. Itt viszont pár 10 ezer forintnál többet nem kaphatsz érte, mert a kivonás és egyéb költségeket levonják a pénzből amit amúgy adnának érte. A legjobb egészben eladni, ha működik és van rajta még műszaki 150-200 ezer forintot kaphatsz érte rozsdásan is. Amúgy is el van árasztva a net alkatrésszel van ami rajtad is maradna ha szétbontanád. 

Link to comment
Megosztás:

5 perce, zotya975 írta:

Hivatalosan nem bonthatod szét, mert nem tudod véglegesen kivonatni a forgalomból ezt csak erre szakosodott bontó teheti meg. Itt viszont pár 10 ezer forintnál többet nem kaphatsz érte, mert a kivonás és egyéb költségeket levonják a pénzből amit amúgy adnának érte. A legjobb egészben eladni, ha működik és van rajta még műszaki 150-200 ezer forintot kaphatsz érte rozsdásan is. Amúgy is el van árasztva a net alkatrésszel van ami rajtad is maradna ha szétbontanád. 

Köszönöm a gyors választ. Motorikusan kiváló, első tárcsa, betét pár hónapos. Fordulatszámmérős km óra, fekete ajtókárpit, elektromos ablak. Szóval vannak benne jó dolgok. Régen szépítgettem bőven. Plusz nyári alufelni.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Stevy írta:

Azért nem ilyen vészes, ez már régen volt :hehe:

Nekem most ilyen szokott lenni ha melegen például boltba vásárlás után induláskor elindítom. Valamelyik tőke tök üresre ereszt szerintem. Van nálam egy másik garnitúra használt, de nem vagyok benne biztos hogy megéri játszani vele. Olyan 8X2 ezer forintért már van új. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

7 órája, zotya975 írta:

Nekem most ilyen szokott lenni ha melegen például boltba vásárlás után induláskor elindítom. Valamelyik tőke tök üresre ereszt szerintem. Van nálam egy másik garnitúra használt, de nem vagyok benne biztos hogy megéri játszani vele. Olyan 8X2 ezer forintért már van új. 

Na majd ha eljutsz addig, hogy cseréled ránéznék, hogy bontás nélkül hogy szoktad cserélni. :)

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Stevy írta:

Na majd ha eljutsz addig, hogy cseréled ránéznék, hogy bontás nélkül hogy szoktad cserélni. :)

Végülis ez nem túl bonyolult, lenyomom a szelepet, hogy le lehessen róla venni a himbát, és akkor kihúzható a tőke. Ez még az első szeleprugó lenyomó szerszám ami két emberes volt, mert valakinek lenyomva kellett tartania a csere közben. 

3094891-20190316-NHonYC.jpg

Egy sima egykarú emelő  a forgáspont a szelepfedél csavar helyére van fogtava és egy tüske nyomja le a szelepet ami egy 8-as menetes szár. Nem volt tökéletes de használható volt. A veztengelyt közben forgatni kellett hogy a bütyök mindíg felfelé álljon. A dugó meg nem lehet a felső holtponton, mert akkor beleakad a lenyomott szelep. 

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 03. 15. at 12:35, Diabo6 írta:

Sziasztok!
Van egy 92-es, C14NZ, 3 ajtós paripám, amitől tervezem, hogy megválok. Sajnos a küszőb és a sárvédő már rohad. Nem is tervezem, hogy költök rá. Vannak viszont használható dolgok is benne, motorikusan pl kiváló. Szerintetek hogy járnék jobban? Egyben donornak, vagy részletekben próbáljam eladni? Illetve bontóban kb mennyit adhatnak érte, ha lábon odaviszem?

Tudom, ez nem egy hirdető oldal, de ha valaki tud érdeklődőt kérem írjon. Itt tuti szakértő kezekbe kerül, nem valami h.lyegyerek tapossa majd az elaő fáig.

  • Haha 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A C14NZ m nagyjavításon esett át, kapott 4 új telót, első toronycsapágyakat  (már olyan púpos volt mindkettő  ),  a fenti zajt megszüntettem  (új hidrotőkék), szelepszár -szimmeringek, első hátsó fő és vezérműtengely szimmeringek cserélve, új kuplung , leömlő  és szivósor tömítés  csere, HENGERFEJTÖMÍTÉS csere, némi síkolással, (2 gyertyamenetet  felfúrtak.)
a temosztát cserélve lett kapott új szíjat és vízpumpát is (vajon miért végül is a szerelő tudja  )- a hőgomba bekötése lett újradrótozva. (Most baromi  korán nyit a temosztát és  nagyon korán indul a hűtés , a fűtő levegő nagyon langyos. + a FOGYIM kb 8 liter fölé nőtt- tudom tél van         )

Tippeljen minden jelenlévő mennyit  szórtam ki az ablakon  (anyagok 80%  át, kenőoalajat, hűtőközeget  én vettem,  kivéve a   leömlő  szivósor tömítés, temosztát, szíjat és vízpumpát,  ,.  )  rengeteg munka van volt benne, de sokat ott is állt a szerelő udvarán.   

Most kb 249.000 km van benne.             

Módosítva : webshark
passz
Link to comment
Megosztás:

40 perce, webshark írta:

Sziasztok!

A C14NZ m nagyjavításon esett át, kapott 4 új telót, első toronycsapágyakat  (már olyan púpos volt mindkettő  ),  a fenti zajt megszüntettem  (új hidrotőkék), szelepszár -szimmeringek, első hátsó fő és vezérműtengely szimmeringek cserélve, új kuplung , leömlő  és szivósor tömítés  csere, HENGERFEJTÖMÍTÉS csere, némi síkolással, (2 gyertyamenetet  felfúrtak.)
a temosztát cserélve lett kapott új szíjat és vízpumpát is (vajon miért végül is a szerelő tudja  )- a hőgomba bekötése lett újradrótozva. (Most baromi  korán nyit a temosztát és  nagyon korán indul a hűtés , a fűtő levegő nagyon langyos. + a FOGYIM kb 8 liter fölé nőtt- tudom tél van         )

Tippeljen minden jelenlévő mennyit  szórtam ki az ablakon  (anyagok 80%  át, kenőoalajat, hűtőközeget  én vettem,  kivéve a   leömlő  szivósor tömítés, temosztát, szíjat és vízpumpát,  ,.  )  rengeteg munka van volt benne, de sokat ott is állt a szerelő udvarán.   

Most kb 249.000 km van benne.             

300k?

Link to comment
Megosztás:

azért az sok lett volna! anyaggal együtt kb a fele.  ÉS nem  lett sokkal jobb terhelés alatt kb közepes fordulatszámnál rángat.  

Erre is van egy tippem,   többféle gyertyával(Denso, Bosch, NGK  )  lett   odaadva, és azok nincsenek cserélve , ha Champion gyertákat rakok bele, akkor  RN9YC vagy  a RN9YC4 való bele inkább (előbbiből van készleten 4 db ) 

1 perc, joecockroach írta:

300k?

 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, webshark írta:

azért az sok lett volna! anyaggal együtt kb a fele.  ÉS nem  lett sokkal jobb terhelés alatt kb közepes fordulatszámnál rángat.  

Erre is van egy tippem,   többféle gyertyával(Denso, Bosch, NGK  )  lett   odaadva, és azok nincsenek cserélve , ha Champion gyertákat rakok bele, akkor  RN9YC vagy  a RN9YC4 való bele inkább (előbbiből van készleten 4 db ) 

 

Akkor még olcsón meg is úsztad!

A rángatás nem tudom mitől lehet, sajnos nem tudok segíteni. Az elektromos rendszert nézd át, gyertyák, gyertyakábelek.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, webshark írta:

azért az sok lett volna! anyaggal együtt kb a fele.  ÉS nem  lett sokkal jobb terhelés alatt kb közepes fordulatszámnál rángat.  

Erre is van egy tippem,   többféle gyertyával(Denso, Bosch, NGK  )  lett   odaadva, és azok nincsenek cserélve , ha Champion gyertákat rakok bele, akkor  RN9YC vagy  a RN9YC4 való bele inkább (előbbiből van készleten 4 db ) 

 

Merre laksz, hogy ilyen olcsón dolgoznak ? :blink:

Link to comment
Megosztás:

12 órája, webshark írta:

azért az sok lett volna! anyaggal együtt kb a fele.  ÉS nem  lett sokkal jobb terhelés alatt kb közepes fordulatszámnál rángat.  

Erre is van egy tippem,   többféle gyertyával(Denso, Bosch, NGK  )  lett   odaadva, és azok nincsenek cserélve , ha Champion gyertákat rakok bele, akkor  RN9YC vagy  a RN9YC4 való bele inkább (előbbiből van készleten 4 db ) 

 

Esetleg ki lenne kopva a fojtószelep poti skálája? Kábé pont a közepes fordulaton van legtöbbet használva nem? Ha van multimétered ki tudod mérni, akkor legalább tudod hogy ez jó. 

 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

13 órája, Stevy írta:

Merre laksz, hogy ilyen olcsón dolgoznak ? :blink:

én azt  hittem  elsőre ez nem olyan  olcsó. (és a nyugati végek nem pedig Borsod, vagy Szabolcs ), az összes számlát amin alkatrészek vannak most nézem csak (4 teló  20 k, 2 toronycsapágy +szilentek passz olyan 5-10 között, egy másik korábban  megvett tétel hidrotőkék kb -8-10 E..       )   

Azt is nézzük hogy 2,5  hónapot (dec, jan és február közepéig  )  bent állt, a hengerfej csak  minimálisan  lett síkolva,   és jó pár dolgot ők vettek  hozzá meg  

Link to comment
Megosztás:

8 órája, zotya975 írta:

Esetleg ki lenne kopva a fojtószelep poti skálája? Kábé pont a közepes fordulaton van legtöbbet használva nem? Ha van multimétered ki tudod mérni, akkor legalább tudod hogy ez jó. 

 

Más is gond lett benne, 2 db W16EPR-U,  EGY champon mellett   mellett   egy  vékony kulcsos  Beru figyelt még

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 03. 15. at 18:25, Stevy írta:

Igen, még egy kicsit csilingelősebb is :-) Meg ugye nekem az injektorok is jobban csapkodnak, aztán az is hasonló.

Na most érkeztünk haza Nyíregyházáról barátnőmmel. Az autó hibátlanul teljesített fogyasztáson is meg vagyok lepődve. :) Viszont mikor hazaértünk egy 2 órát kb állt a kocsi hazajöttem vele kb 1 km. Beálltam a garázsba és amit már mondtam és beszéltünk róla csilingelés, csattogás most már nekem is jelen van alapjáraton. Most ezt vagy megoldja egy olajcsere, mert esedékes 1000 km lenne még 10000-ig kb annyinál szoktam, de most előrébb hozom, vagy motorgenerál, vagy megyek azt majd egyszer széthullik.. 

Ilyen a hangja, jó mi?? :/

Az alapjárat ingadozást sem tudom miért kezdte el. Egész úton jó volt meg sosem csinált ilyet mostanság. Pillanatnyi eszme zavar lehet legközelebb tuti jó lesz! :) 

Módosítva : Kispotter
Link to comment
Megosztás:

10 órája, Kispotter írta:

Na most érkeztünk haza Nyíregyházáról barátnőmmel. Az autó hibátlanul teljesített fogyasztáson is meg vagyok lepődve. :) Viszont mikor hazaértünk egy 2 órát kb állt a kocsi hazajöttem vele kb 1 km. Beálltam a garázsba és amit már mondtam és beszéltünk róla csilingelés, csattogás most már nekem is jelen van alapjáraton. Most ezt vagy megoldja egy olajcsere, mert esedékes 1000 km lenne még 10000-ig kb annyinál szoktam, de most előrébb hozom, vagy motorgenerál, vagy megyek azt majd egyszer széthullik.. 

Ilyen a hangja, jó mi?? :/

Az alapjárat ingadozást sem tudom miért kezdte el. Egész úton jó volt meg sosem csinált ilyet mostanság. Pillanatnyi eszme zavar lehet legközelebb tuti jó lesz! :) 

Nem olyan vészes szerintem. Amikor összeraktam az SE-t nekem is jó hangos volt végülis 3 motorból lagóztam össze az alkatrészeket. Mostanra sokkal halkabb lett aztán még olajcsere sem volt. 

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 03. 12. at 20:06, Sekler írta:

Sziasztok!

  1.    Hidegen ráz és dadog a motor (x14xe). Ereje sincs egy darabig, kb. 1 km, aztán mintha megtáltosodna elindúl és szépen húz. Az érdekes az, hogy amikor kimelegedik akkor is hajamos a rázkodásra, viszont 1500-as fordulat felett megszűnik ez. Amúgy jól indu reggel, első fordulatra pöccen mindig. Cserétem gyújtógyertyákat meg kábelt is. Az első kipufogó dob ki volt lyukadva, és amíg ki nem cseréltem még jobban dadogott a motor, rosszabbul járt. Tud valaki tanácsot adni, hogy hol keressem a hibát, járt már valaki hasonlóképpen? Köszönöm előre a válaszokat.

Nekem is csinálja (X14XE). Én benzinszűrő cserét tervezek, hátha.

Link to comment
Megosztás:

13 órája, Kispotter írta:

Na most érkeztünk haza Nyíregyházáról barátnőmmel. Az autó hibátlanul teljesített fogyasztáson is meg vagyok lepődve. :) Viszont mikor hazaértünk egy 2 órát kb állt a kocsi hazajöttem vele kb 1 km. Beálltam a garázsba és amit már mondtam és beszéltünk róla csilingelés, csattogás most már nekem is jelen van alapjáraton. Most ezt vagy megoldja egy olajcsere, mert esedékes 1000 km lenne még 10000-ig kb annyinál szoktam, de most előrébb hozom, vagy motorgenerál, vagy megyek azt majd egyszer széthullik.. 

Ilyen a hangja, jó mi?? :/

Az alapjárat ingadozást sem tudom miért kezdte el. Egész úton jó volt meg sosem csinált ilyet mostanság. Pillanatnyi eszme zavar lehet legközelebb tuti jó lesz! :) 

Ilyen az enyém is. Menni megy, fogyasztás nem rossz, úgyhogy vagy dögledezik a tőke, vagy olajcsere segít. (Nekem még csak 5 ezer van az olajban.)

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 03. 17. at 20:10, zotya975 írta:

A 4 gyertya 3 fajtából jön össze? :blink:

Azóta másik hibát is találtam. Ezt úgy mondom/írom, hogy  sokat hibázom, balf*****om  (balfékeskedem ), de ezt el is ismerem. Itt most hivatásos  szerelőkről van szó, akik ezt csinálják naponta.  

A gyújtáselosztó alatti Y tartóvas   fordítva lett/  van feltéve, tehát a a motortól inkább eltolja  az elosztót közben meg nem tud az alatta lévő   gumigyűrű tömíteni.

a kép amit csináltam nem lett jó, viszont megnéztem a zotya képeit és mindenhol a derékszögben hajlított idom a motor hátsó felének támaszkodik  (és én  is így emlékszem rá, hogy így  volt  !! )     

        

Módosítva : webshark
...........csak
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.