Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

24 perce, Kispotter írta:

Sziasztok! 

Most a hosszú hétvégén valószìnű megnézzük honnan jön a vezérlés burkolat alól az olaj. Mivel potom összeg a biztonság kedvéért főtengely szimeringet, olajszivattyú tömítést, karter tömítést megvettük mert valszeg az olajszivattyúnál ereszt. Kell még valami nekünk? Olajszivattyú kosaránál van tömítés és lehet kapni? Mert azt nem vettünk és ha nem kapni lehet ott pasztázni vagy nem érdemes? Vezérlés leszedése után kipu le teknő le kosár le és jön is ki a szivattyú? Van valami buktató? 

Szia! Nekem cseréltek a kosárnál tömítést nemrég, így szerintem biztos van neked is. Nekem gyanusan unix vagy bárdi volt ahonnnan rendelt a szerelő. 

Link to comment
Megosztás:

Sorra került a hidrotőke csere is újra, mert ugye eddig csak mosással próbálkoztam. Végülis az lett a döntés hogy nem ürítem ki a gyárilag töltött tőkéket, találram egy elég korrekt leírást a működési elvükről, ahol azt írják hogy beszerelhetők üresen és töltve is. A műveletben elég nagy rutinom van, már így nem sok időt vett igénybe a végén kicseréltem a már pár 100 kilométer után szivárgó vezérmű tengely szimeringet is. Azért indításkor volt némi kelepelés, a többit majd meglátjuk. A napokban megejtem az olajcserét is. 

3118540-20190419-SxUlWO.jpg

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

1 perc, Janizulu írta:

Helló szia. Lehet nem ide tartozik de azért meg kérdezném.Találkozott már valaki ezzel a jelenséggel? C14nz alapjáraton nem megy 1 henger. De ugy veszem észre hogy csak alapjáraton.

Igen , és általában az a probléma hogy plusz levegő szökik be valahol a rendszerbe.  Ellenőrizd le először egyenként a vákuumról működő dolgokat.

Link to comment
Megosztás:

59 perce, Janizulu írta:

Helló szia. Lehet nem ide tartozik de azért meg kérdezném.Találkozott már valaki ezzel a jelenséggel? C14nz alapjáraton nem megy 1 henger. De ugy veszem észre hogy csak alapjáraton.

Lehet gyújtás bajos , de sok más is . Ezt így nem lehet meg mondani .

Link to comment
Megosztás:

15 órája, Barret írta:

Lehet gyújtás bajos , de sok más is . Ezt így nem lehet meg mondani .

Alapesetben a gyújtással kellene kezdeni, mivel ugye központi injektoros a benzin minden hengerhez eljut. Mechanikus hibára ( henger-gyűrű, kompresszió, szelepzárás) inkább csak akkor érdemes ha már minden más kizárva. Trafó egy van így elosztófedél-rotor-gyertyakábelek-gyertyák esélyesek. Járó motornál gyertyapipa lehúzással meg kellene keresni a nem járó hengert , ugye ha megtaláltad, akkor nem fog változni a motor hangja ha lehúzod a pipát. Elosztófedél is be szokott párásodni, de ez meleg motornál kiszárad és a jelenség megszűnik. 

Link to comment
Megosztás:

Hát nem jött össze a szimering csere, most is szivárog a veztengelytől az olaj. Mivel ez a tengely már volt bent és akkor nem volt vele gond, és nem túl valószínű, hogy két új szimering is hibás gyanús hogy a házzal van gond, ha szerencsém van akkor körbekenem a szimering-alu illesztést pasztával és jó lesz. 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, zotya975 írta:

Hát nem jött össze a szimering csere, most is szivárog a veztengelytől az olaj. Mivel ez a tengely már volt bent és akkor nem volt vele gond, és nem túl valószínű, hogy két új szimering is hibás gyanús hogy a házzal van gond, ha szerencsém van akkor körbekenem a szimering-alu illesztést pasztával és jó lesz. 

A ház mitől kopik a meg? Ott pont semmi súrlódás vagy ilyesmi nincs. Tengely azon szakasza nem sérülhetett meg véletlenül?

Link to comment
Megosztás:

11 órája, zotya975 írta:

Hát nem jött össze a szimering csere, most is szivárog a veztengelytől az olaj. Mivel ez a tengely már volt bent és akkor nem volt vele gond, és nem túl valószínű, hogy két új szimering is hibás gyanús hogy a házzal van gond, ha szerencsém van akkor körbekenem a szimering-alu illesztést pasztával és jó lesz. 

Szia . Nincs túlnyomás a szelepfedél alatt, vagyis a karter gáz rendszerben ? Akkor birok csak ilyen csökönyös szimeringen keresztüli szivárgást elképzelni.

Módosítva : nyemi
Link to comment
Megosztás:

On 2019. 04. 20. at 15:35, nyemi írta:

Igen , és általában az a probléma hogy plusz levegő szökik be valahol a rendszerbe.  Ellenőrizd le először egyenként a vákuumról működő dolgokat.

Íme egy rajz, hogy is mennek a vákuum , karter és üzemanyag  csövek .  Első sorban az alapjárati kihagyásokat (4. hengernél fordul elő) : a fékrásegítő átszakadása a csövének  sérülése  és a rá menő vákuum csövekbe beszívott plusz levegő okozhatja. 

orig

 

Link to comment
Megosztás:

11 órája, tuskes írta:

A ház mitől kopik a meg? Ott pont semmi súrlódás vagy ilyesmi nincs. Tengely azon szakasza nem sérülhetett meg véletlenül?

Hát amikor beszereltem akkor még biztos nem volt, meg szerintem szerelés közben sem, hiszen csak be kell csúsztatni a helyére. A háznál sem láttam semmi rendkívülit, de mégiscsak szivárog valahonnan az olaj. Kifelé a hengerfej felé még nem is olyan vészes, de a tengelyről eljut a szíjkerékre is, onnan meg a centrifugális erő miatt elkezdett folyni a szíj irányába. 

1 óra, nyemi írta:

Szia . Nincs túlnyomás a szelepfedél alatt, vagyis a karter gáz rendszerben ? Akkor birok csak ilyen csökönyös szimeringen keresztüli szivárgást elképzelni.

Nem hiszem, teljesen tiszták a kartergáz csövek a hengerfejtől a szívócsonk felé. 

Link to comment
Megosztás:

8 perce, zotya975 írta:

Nem hiszem, teljesen tiszták a kartergáz csövek a hengerfejtől a szívócsonk felé. 

Akkor még  az marad, hogy a szimering forgásiránya fordított , vagy  alatt levő két furat el van dugulva, ami a vezérműtengely csapágyának résolaját onnan  elszállítani hivatott.

Másra már nem tudok gondolni.

 

Link to comment
Megosztás:

2 perce, nyemi írta:

Akkor még  az marad, hogy a szimering forgásiránya fordított , vagy  alatt levő két furat el van dugulva, ami a vezérműtengely csapágyának résolaját onnan  elszállítani hivatott.

Másra már nem tudok gondolni.

 

A furat nincs, ugye most raktam össze ősszel , mindent alaposan átnéztem, a forgásirányt passzolom, elvileg ehhez vettem mindegyiket. Valami pedig a ház körül lehet mert a régi házban cserélgettem oda-vissza a tengelyeket, és a régi ( 10 éves) szimeringel sem eresztett. Egy kicsit még várok vele, hátha csak az szivárog ki ami még ott maradt, ugye ott a burkolat is, nem tudtam lemosni teljesen tisztára. Majdnem azt kellene hogy burkolat nélkül összerakni, akkor teljesen rálátok hogy pontosan honnan jön az olaj, csak hát bármi felcsapódik a motortérbe az útról akkor nem védi semmi a szíjat. Vagy csak járatni a motort az udvarban. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

A furat nincs, ugye most raktam össze ősszel , mindent alaposan átnéztem, a forgásirányt passzolom, elvileg ehhez vettem mindegyiket. Valami pedig a ház körül lehet mert a régi házban cserélgettem oda-vissza a tengelyeket, és a régi ( 10 éves) szimeringel sem eresztett. Egy kicsit még várok vele, hátha csak az szivárog ki ami még ott maradt, ugye ott a burkolat is, nem tudtam lemosni teljesen tisztára. Majdnem azt kellene hogy burkolat nélkül összerakni, akkor teljesen rálátok hogy pontosan honnan jön az olaj, csak hát bármi felcsapódik a motortérbe az útról akkor nem védi semmi a szíjat. Vagy csak járatni a motort az udvarban. 

Pedig lennie kéne furatnak , van az olajszivattyú főtengely szimeringnél is .  A vezérmű tengelynél benéz az ember a szimering helyére , lát két lefele menő fúratott.  Az tuti hogy van mert akkor túlnyomás alakulna ki az olajnyomás miatt.  Az hogy vezérműtengely ház felszerelésekor elég könnyen eldugítható a pasztázással azt nem tudom csak valószínűsítem ,mert még ilyet nem csináltam :).

1050433005_w640_h640_img_20180201_100752

 

Csak egy furat lenne (?)  

Módosítva : nyemi
Link to comment
Megosztás:

55 perce, nyemi írta:

Pedig lennie kéne furatnak , van az olajszivattyú főtengely szimeringnél is .  A vezérmű tengelynél benéz az ember a szimering helyére , lát két lefele menő fúratott.  Az tuti hogy van mert akkor túlnyomás alakulna ki az olajnyomás miatt.  Az hogy vezérműtengely ház felszerelésekor elég könnyen eldugítható a pasztázással azt nem tudom csak valószínűsítem ,mert még ilyet nem csináltam :).

 

 

Csak egy furat lenne (?)  

Van furat, és a tengellyel párhuzamosan van egy nút az lehet a visszavezető. Kitakarítottam mindegyiket még beszerelés előtt gyakorlatilag fémtiszta volt az egész ház. Repedést vagy egyéb sérülést sem láttam, ezért nem értem hol szivárog. 

 

Link to comment
Megosztás:

Idegesített így megint levettem a kereket, semmi különös nem látszik a szimering-ház között. 

3121675-20190422-6Gpamp.jpg

Jobban nem tudtam kitalálni lemostam higítóval és kentem rá Loctite 5910-et ,nem szép, de legalább úgysem látszik. Hát majd kiderül. ha még most is szivárog akkor nincs több ötletem. A jobb oldali csavarnál ( el van repedve a műanyag azért másik a csavar nagy lemez alátéttel) elég sok olaj látszik, de nem tudom hogy a forgásirány miatt csapódik oda, vagy esetleg ott lehet valami repedés? Egyenlőre meglátom mi lesz. 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

On 2019. 04. 22. at 16:33, zotya975 írta:

Idegesített így megint levettem a kereket, semmi különös nem látszik a szimering-ház között. 

 

Jobban nem tudtam kitalálni lemostam higítóval és kentem rá Loctite 5910-et ,nem szép, de legalább úgysem látszik. Hát majd kiderül. ha még most is szivárog akkor nincs több ötletem. A jobb oldali csavarnál ( el van repedve a műanyag azért másik a csavar nagy lemez alátéttel) elég sok olaj látszik, de nem tudom hogy a forgásirány miatt csapódik oda, vagy esetleg ott lehet valami repedés? Egyenlőre meglátom mi lesz. 

Én olyat hallottam, hogy az öreg szimering, ahol a tengellyel összeér képes kikoptatni a tengelyt (nyilván max tizedmilliméres nagyságrendű "bemaródás") és utánna már hiába az új szimering, jobb lesz vele de nem tud miatta tökéletesen tömíteni. Elvileg amikor van rá mód azt szokták csinálni hogy kicsit kevesbé vagy túlütik a szimeringet hogy a bemaródás előtt vagy mögött tömítsen. Nemtudom néztél/láttál e ilyesmi nyomokat a tengelyen de akár ez is lehet.

Link to comment
Megosztás:

57 perce, 11sid28 írta:

Én olyat hallottam, hogy az öreg szimering, ahol a tengellyel összeér képes kikoptatni a tengelyt (nyilván max tizedmilliméres nagyságrendű "bemaródás") és utánna már hiába az új szimering, jobb lesz vele de nem tud miatta tökéletesen tömíteni. Elvileg amikor van rá mód azt szokták csinálni hogy kicsit kevesbé vagy túlütik a szimeringet hogy a bemaródás előtt vagy mögött tömítsen. Nemtudom néztél/láttál e ilyesmi nyomokat a tengelyen de akár ez is lehet.

Igen, akár ez is lehet , most egyenlőre úgy látszik nem szivárog, de még csak 30-40kilométert mentem a pasztázás óta. 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, 11sid28 írta:

Én olyat hallottam, hogy az öreg szimering, ahol a tengellyel összeér képes kikoptatni a tengelyt (nyilván max tizedmilliméres nagyságrendű "bemaródás") és utánna már hiába az új szimering, jobb lesz vele de nem tud miatta tökéletesen tömíteni. Elvileg amikor van rá mód azt szokták csinálni hogy kicsit kevesbé vagy túlütik a szimeringet hogy a bemaródás előtt vagy mögött tömítsen. Nemtudom néztél/láttál e ilyesmi nyomokat a tengelyen de akár ez is lehet.

Tized? Mm-t képes belemarni.

Link to comment
Megosztás:

Elnézés hogy  ide írok de a Kadett  fórum már nem működik de remélem tudtok segíteni.

E Kadetten cseréltem vezérműszíjat ,vízpumpát és fagyálló folyadékot. A régi vízpumpa 12 lapátos volt az új 8 lapátos, arégi

fagyálló leengedve,mivel rozsdás volt ,a rendszert átmostam csapvízzel 3szor majd feltöltöttem új fagyállóval.

A következőket tapasztaltam útközben, országúti forgalomban a hőfokmutató a középmező alatt egy kicsivel mutatott.

Ahogy beérkeztem városi  dugóba és araszolva mentem 15percig a hőmérő mutatója a mező háromnegyedénél tartózkodott de a hűtőventillátor de a hűtőventillátor 8szor  bekapcsolt körülbelül fél percre.Kérdésem mi lehet az oka ,mert a csere előtt a

ventillátor akkor szokott bekapcsolni amikor a hőfokmutató a felső mezőben volt. Vajon lassabban keringeti a kevesebb lapátszámú

szivattyú a fagyállót,vagy levegős a rendszer? A hőfokmutató kevesebbet mutat,de a ventillátor mégis bekapcsol,mert meleg a hűtőfolyadék.

Megköszönöm, ha tudtok segíteni!

Link to comment
Megosztás:

22 perce, csjanos46 írta:

Elnézés hogy  ide írok de a Kadett  fórum már nem működik de remélem tudtok segíteni.

E Kadetten cseréltem vezérműszíjat ,vízpumpát és fagyálló folyadékot. A régi vízpumpa 12 lapátos volt az új 8 lapátos, arégi

fagyálló leengedve,mivel rozsdás volt ,a rendszert átmostam csapvízzel 3szor majd feltöltöttem új fagyállóval.

A következőket tapasztaltam útközben, országúti forgalomban a hőfokmutató a középmező alatt egy kicsivel mutatott.

Ahogy beérkeztem városi  dugóba és araszolva mentem 15percig a hőmérő mutatója a mező háromnegyedénél tartózkodott de a hűtőventillátor de a hűtőventillátor 8szor  bekapcsolt körülbelül fél percre.Kérdésem mi lehet az oka ,mert a csere előtt a

ventillátor akkor szokott bekapcsolni amikor a hőfokmutató a felső mezőben volt. Vajon lassabban keringeti a kevesebb lapátszámú

szivattyú a fagyállót,vagy levegős a rendszer? A hőfokmutató kevesebbet mutat,de a ventillátor mégis bekapcsol,mert meleg a hűtőfolyadék.

Megköszönöm, ha tudtok segíteni!

Milyen motorral szerelt az autó? Egyes típusokon az egyvezetékes vízhőfok jeladónál ( ami a műszeregység mutatójának adja a jelet) légteleníteni kell, mert különben itt légbubi reked meg és fals értéket fog mutatni a műszer. Jellemzően a központi injektoros motorokat érinti ez a légtelenítési gond, a többi magától kilégtelenít víz csere után. 

Link to comment
Megosztás:

1.3-as porlasztós motorról van szó, ami állítólag kilégtelenedik.Inkább arra lennék kíváncsi ,hogy a 8 lapátos vizszivattyú

kevesebbet szállít -e,  mint a 12 lapátos, mert akkor az lehet az oka ,hogy jobban melegszik a motor és amiatt kapcsol be gyakran a

hűtőventilátor. Ami még érdekes, hogy amikor csapvízzel átmostam a rendszert és bemelegítettem a motort ,a ventilátor bekapcsolásáig a hőfokmutató is jól mutatta a hőfokot, meg a ventilátor is akkor kapcsolt be, amikor a felső tartományban volt a mutató. A fagyálló beöntése után  változott meg,hogy a műszer fals értéket mutat és a ventilátor sűrűn bekapcsol és melegszik a motor.

 

 

Link to comment
Megosztás:

13 perce, csjanos46 írta:

1.3-as porlasztós motorról van szó, ami állítólag kilégtelenedik.Inkább arra lennék kíváncsi ,hogy a 8 lapátos vizszivattyú

kevesebbet szállít -e,  mint a 12 lapátos, mert akkor az lehet az oka ,hogy jobban melegszik a motor és amiatt kapcsol be gyakran a

hűtőventilátor. Ami még érdekes, hogy amikor csapvízzel átmostam a rendszert és bemelegítettem a motort ,a ventilátor bekapcsolásáig a hőfokmutató is jól mutatta a hőfokot, meg a ventilátor is akkor kapcsolt be, amikor a felső tartományban volt a mutató. A fagyálló beöntése után  változott meg,hogy a műszer fals értéket mutat és a ventilátor sűrűn bekapcsol és melegszik a motor.

 

 

Szerintem mindegy hány lapátos. Előkerestem a régi szivattyúkat, amiket kiszedtem a motorból, kettő 8 egy meg 11 lapátos ha jól számoltam, egyikkel sem volt rosszabb a hűtésem. Amelyiknek kevesebb a lapátja az nagyobbat " harap" a vízből szerintem nem számít a lapátok száma. http://www.kepfeltoltes.eu/images/2019/03/520P1010534_tn.jpg

Nézegetem az 1.3-as karbis motorokat, szerintem annál is ott a jeladó az 1-es henger mögötti szívócsonkba betekerve a mechanikus AC-től kissé balra, megpróbálhatod kitekerni hogy jön-e ott ki levegő hideg motornál, a kiegyenlítő sapiíját addig vedd le. Elvileg egy kábelsarú megy rá, nincs alatta tömítés kúpos a menet az tömít, nem kell túlhúzni. Én is sima vízzel szoktam átmosni a rendszert amikor megbontom pölö vezérlés csere miatt, a radiátort a helyén mosom oda-vissza megnyomatva slaggal, a vízhűtőt ki szoktam szedni, és úgy átnyomatni mindegyik nyíláson vízzel. Én ősszel szereltem át a motort központi injektorosról hengerenkéntire nekem is sokkal jobban melegszik mint előtte, régebben alig indult be a hűtőventi, most meg már ilyenkor bekapcsolt városban araszoláskor többször is. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.