Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

1 órával ezelőtt, nyemi írta:

Szia. Azt  nem tudom, hogy  technikailag miért  kéne ez a csavar az olajszivattyú gyártásakor.  De az biztos a olajrendszert nézve , hogy  az olajszűrő,  és a  szivattyú  teljes mértékben feltölthető olajjal az első  indítás előtt,   ezen a csavaron keresztül. A olajminőség ügyileg meg inkább az 5W40-est ajánlom egy technikai részlet miatt.:

 

Ez egy 2mm fúvóka amin az egész hengerfej a kenését kapja.  Ezért hígabbak az eredeti Opel olajok  még 10W40-es verziónál is.

 

Nem tudom hol olvastam, de mivel más értelmét nem láttam, hát elfogadtam hogy azért van. Én mindíg 10W40-et raktam bele, igazából például a veztengelyben ennél vékonyabb furatok-olajjáratok vannak. Most ugye már mindegy , a Zafirába meg alapból 5W30-40-et teszek. 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Sajnos úgy néz ki hogy motort kell (kéne) cserélni a kocsiban, mert a blokk kilyukadt. x14nz.

Kérdésem, hogy nem tudom hogy megéri-e. Ahogy saccoltam, kb lenne egy 40-50k a másik motor, ami ugye megint lutri hogy milyen, szerintem 40-50k ugyanúgy a munkadíj, hiába ismerős a szerelő. Valamint, mivel kell a kocsi a munkába járáshoz, addig kellene bérelni, a legolcsóbb megoldás is 30-40k 7-10 napra. A motor papírozásról nem is beszélve, amit most kihagynék, vagy eltolnám. Szóval kb. most rá kéne locsolni 120-140k-t, hogy újra járóképes legyen, de egy astra kb 300-at, ha ér jó állapotban. Lenne itthon egy másik blokk, amit be lehetne rakni (c18xe) de ott gondolom a váltót is ki kell cserélni, (gondolom még a kábelezés, komputer sem jó hozzá) arról nem beszélve hogy az már nem kicsit illegális, mert ugye nagyobb motor, szóval ezzel maximum a vizsga időpontjáig lehetne járni, ami jövő május.

Kérdésem lenne, hogy melyik opciót érdemes választani? Keresni egy bele való (zsákbamacska) motort, és belerakni, netán az 1.8-as motort, vagy el kell engedni, és másik kocsit venni?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Raptor1 írta:

Sziasztok!

Sajnos úgy néz ki hogy motort kell (kéne) cserélni a kocsiban, mert a blokk kilyukadt. x14nz.

Kérdésem, hogy nem tudom hogy megéri-e. Ahogy saccoltam, kb lenne egy 40-50k a másik motor, ami ugye megint lutri hogy milyen, szerintem 40-50k ugyanúgy a munkadíj, hiába ismerős a szerelő. Valamint, mivel kell a kocsi a munkába járáshoz, addig kellene bérelni, a legolcsóbb megoldás is 30-40k 7-10 napra. A motor papírozásról nem is beszélve, amit most kihagynék, vagy eltolnám. Szóval kb. most rá kéne locsolni 120-140k-t, hogy újra járóképes legyen, de egy astra kb 300-at, ha ér jó állapotban. Lenne itthon egy másik blokk, amit be lehetne rakni (c18xe) de ott gondolom a váltót is ki kell cserélni, (gondolom még a kábelezés, komputer sem jó hozzá) arról nem beszélve hogy az már nem kicsit illegális, mert ugye nagyobb motor, szóval ezzel maximum a vizsga időpontjáig lehetne járni, ami jövő május.

Kérdésem lenne, hogy melyik opciót érdemes választani? Keresni egy bele való (zsákbamacska) motort, és belerakni, netán az 1.8-as motort, vagy el kell engedni, és másik kocsit venni?

Véleményem szerint ha a kaszni ,  sebességváltó, futómű , a gumik  és egyéb járulékos dolgok jó állapotban vannak.  Mindenképp a motor csere a legolcsóbb megoldás.

A használt motort hidegen beindítva működését megtekintve (kompresszió- olajnyomás - hidrotőkék- kopogás figyelve)  vedd csak meg akár egy kicsit drágábban is .

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Raptor1 írta:

Sziasztok!

Sajnos úgy néz ki hogy motort kell (kéne) cserélni a kocsiban, mert a blokk kilyukadt. x14nz.

Kérdésem, hogy nem tudom hogy megéri-e. Ahogy saccoltam, kb lenne egy 40-50k a másik motor, ami ugye megint lutri hogy milyen, szerintem 40-50k ugyanúgy a munkadíj, hiába ismerős a szerelő. Valamint, mivel kell a kocsi a munkába járáshoz, addig kellene bérelni, a legolcsóbb megoldás is 30-40k 7-10 napra. A motor papírozásról nem is beszélve, amit most kihagynék, vagy eltolnám. Szóval kb. most rá kéne locsolni 120-140k-t, hogy újra járóképes legyen, de egy astra kb 300-at, ha ér jó állapotban. Lenne itthon egy másik blokk, amit be lehetne rakni (c18xe) de ott gondolom a váltót is ki kell cserélni, (gondolom még a kábelezés, komputer sem jó hozzá) arról nem beszélve hogy az már nem kicsit illegális, mert ugye nagyobb motor, szóval ezzel maximum a vizsga időpontjáig lehetne járni, ami jövő május.

Kérdésem lenne, hogy melyik opciót érdemes választani? Keresni egy bele való (zsákbamacska) motort, és belerakni, netán az 1.8-as motort, vagy el kell engedni, és másik kocsit venni?

Ha szerencséd van akkor találsz egy karambolos kasztniban egy jóval fiatalabb motort, a bódé roncsolódásából, azért többnyire lehet arra következtetni hogy a motor sérült-e. Legalábbis nálunk van olyan bontó ahol bent vannak még a motorok, és némi szerencsével lehet böngészni fiatalabb, ép motort. Hol lyukadt ki a blokk? Nem túl gyakori az ilyen.

Link to comment
Megosztás:

A leömlő alatt, majd csinálok képet.

 

tdw4wgh1lpjbmbfzvpf5.jpg

Olaj, víz volt benne elég, nem az volt a baj. Annyi "előzménye" volt,  hideg indítás után kb. 1 percig néha-néha csörgő hangja volt, gondolom ez lett az eredmény.

Végül is az lett a vége, hogy vettem egy másik kocsit, de ezt is mindenképp meg akarom csinálni (motorcsere) és vagy megtartani, vagy eladni, mert a kasztnija kortársaihoz képest jobb állapotban van, még nincs olyan állapotban, hogy bontóba kelljen tolni.

Módosítva : Raptor1
Link to comment
Megosztás:

On 2020. 07. 30. at 11:34, Raptor1 írta:

A leömlő alatt, majd csinálok képet.

 

tdw4wgh1lpjbmbfzvpf5.jpg

Olaj, víz volt benne elég, nem az volt a baj. Annyi "előzménye" volt,  hideg indítás után kb. 1 percig néha-néha csörgő hangja volt, gondolom ez lett az eredmény.

Végül is az lett a vége, hogy vettem egy másik kocsit, de ezt is mindenképp meg akarom csinálni (motorcsere) és vagy megtartani, vagy eladni, mert a kasztnija kortársaihoz képest jobb állapotban van, még nincs olyan állapotban, hogy bontóba kelljen tolni.

Későn olvastam a posztodat. Ebből a motorkódosból 30-ért hozzádvágnak egy jól működő motort. 1 nap kicserélni max, ha van szerszám. 

Link to comment
Megosztás:

51 perce, felhasznaaloo írta:

Sziasztok. '96-is X14XE.

Ha a motor felmelegedése után a hőfok mutató szépen felmegy 97-98 fokra, aztán - különösen ha kap egy jó kövér gázfröccsöt - visszakúszik normál 92 fokra, akkor nyugodt szívvel cserélhetek termosztátot, ugye?

Köszi.

Hát érdekes mindenesetre. Zárva megragadt termosztátnál fordul elő, hogy túlmelegszik, nade mitől javul meg ? 

Link to comment
Megosztás:

16 órája, felhasznaaloo írta:

Laikusan azt gondolom hogy ha kap egy kis plusz nyomást a vízpumpától gázfröccsnél, attól...

... Felváltás után megint dadogunk... ha 100-as benzinnel nem csinálja, akkor az AC pumpa van a halálán, jól gondolom? A gyertyák kokszosak, szinük jó.

Úgy van bent a termosztát a hengerfejben hogy befelé nyílik, tehát elvileg a víznyomás a zárást segíti elő nem a nyitást. 

Elvileg bármi lehet mivel a 100-as benzin szerintem jobban és könnyebben ég, akár még gyújtás gond is lehet gyenge szikrával is jobban megy ezzel a motor.

Most akartam etanol mentes benzint venni a fűnyíróba, vettem egy új gépet és a leírás szerint nem szabad szeszes benyával használni. Aztán a tescos Shell kúton szembesültem vele hogy a prémium benzinük is E5-ös.:omg:

Link to comment
Megosztás:

39 perce, felhasznaaloo írta:

5 a minimum sajnos...

Elvileg az OMV MaxxMotion 100-ban nem etanol hanem valami ETBE-van ami kevésbé káros . Igazából az autónál nem foglalkozom vele ( 2002-es kocsi 250 ezer kilométerrel) de gondoltam a fűnyírónál ha már egyszer új, és kifejezetten tiltják az etanolos benyát ,megpróbálom betartani. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

6 órája, zotya975 írta:

Elvileg az OMV MaxxMotion 100-ban nem etanol hanem valami ETBE-van ami kevésbé káros . Igazából az autónál nem foglalkozom vele ( 2002-es kocsi 250 ezer kilométerrel) de gondoltam a fűnyírónál ha már egyszer új, és kifejezetten tiltják az etanolos benyát ,megpróbálom betartani. 

Elvileg az összes kútnál kapható prémium benzinben nem etanol van hanem más biokomponens ahogy írod 

 

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Gergőőő írta:

Elvileg az összes kútnál kapható prémium benzinben nem etanol van hanem más biokomponens ahogy írod 

 

A MOL-nál, és az OMV nél valóban ETBE-van a prémiumban etanol helyett, de a Shellnél, ahova én tök véletlenül bekeveredtem, ha jól értem etanol van a prémiumban is: "A motorbenzineink közül a Shell FuelSave 95 és a Shell V-Power95 fog E10-et tartalmazni, a Shell V-Power Racing 100 prémium üzemanyagunkat E5 biotartalommal fogjuk biztosítani"

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 08. 02. at 19:17, tuskes írta:

Későn olvastam a posztodat. Ebből a motorkódosból 30-ért hozzádvágnak egy jól működő motort. 1 nap kicserélni max, ha van szerszám. 

Egyelőre keresem azt az embert, aki hozzám vágna egy ilyen motort :) Sajnos eddig én nem találtam, csak a világ végén.

Módosítva : Raptor1
Link to comment
Megosztás:

On 2020. 08. 07. at 0:55, Raptor1 írta:

Egyelőre keresem azt az embert, aki hozzám vágna egy ilyen motort :) Sajnos eddig én nem találtam, csak a világ végén.

Fészbunkón próbáld. Nagyon sok Astrát bontanak. Mivel nagy a kínálat F alkatrészekből, sok mindent találni olcsón. 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Tulajdonosa lettem egy 1999-es F Caravánnak. X14NZ motorkóddal. 1.4-es, 60 lóeró

Kicserélném rajta az alapvető dolgokat. Vezérléshez megfelelő lesz ez a készlet, vagy tudtok olcsóbbat, vagy jobbat?

https://aruhaz.kauffer.hu/index.php?page=katalogus&op=12&manuf=84&model=4704&year=1999&model=4704&motor=b-1389&typid=15241&level1=100002&level2=100003&level4=100405&last=3096&artid=KP1TH15310XS&brand=GATES

másik helyen ugyanez:

https://www.autodoc.hu/gates/7898653

Más kell még hozzá?

Olajnak jó lesz a 7501 Mannol classic 10w-40? Ezt használom a másik kocsimba.

Előre is köszönök minden segítséget!

Link to comment
Megosztás:

19 perce, Paja66 írta:

Sziasztok!

Tulajdonosa lettem egy 1999-es F Caravánnak. X14NZ motorkóddal. 1.4-es, 60 lóeró

Kicserélném rajta az alapvető dolgokat. Vezérléshez megfelelő lesz ez a készlet, vagy tudtok olcsóbbat, vagy jobbat?

https://aruhaz.kauffer.hu/index.php?page=katalogus&op=12&manuf=84&model=4704&year=1999&model=4704&motor=b-1389&typid=15241&level1=100002&level2=100003&level4=100405&last=3096&artid=KP1TH15310XS&brand=GATES

másik helyen ugyanez:

https://www.autodoc.hu/gates/7898653

Más kell még hozzá?

Olajnak jó lesz a 7501 Mannol classic 10w-40? Ezt használom a másik kocsimba.

Előre is köszönök minden segítséget!

Hali.Az INA is éa a GATES is jó minőségű.Olcsóbbat gagyit ne vegyél mert az lesz majd a legdrágább.A vezérlés az egyik legfontosabb egysége a motornak.Olajra nem tudok mit mondani.Mindenkinek más a jó.A gépkönyvébe benne kell legyen a gyári ajánlás.Hosszbordásszíjat is nézd meg milyen állapotban van ugyis le kell szedni.Gyertyákat esetleg megnézni.

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

6 perce, kingblue írta:

Hali.Az INA is éa a GATES is jó minőségű.Olcsóbbat gagyit ne vegyél mert az lesz majd a legdrágább.A vezérlés az egyik legfontosabb egysége a motornak.Olajra nem tudok mit mondani.Mindenkinek más a jó.A gépkönyvébe benne kell legyen a gyári ajánlás.Hosszbordásszíjat is nézd meg milyen állapotban van ugyis le kell szedni.Gyertyákat esetleg megnézni.

Cserélem a generátor szíjat és a gyertyákat is természetesen. A vezérléscseréhez elegendő ami a készletben van, vagy kell még hozzá valami?

A fűtéskapcsoló csak 4-es fokozatban megy, arra találok valahol rajzot, leírást, megoldást?

Link to comment
Megosztás:

13 órája, Paja66 írta:

Cserélem a generátor szíjat és a gyertyákat is természetesen. A vezérléscseréhez elegendő ami a készletben van, vagy kell még hozzá valami?

A fűtéskapcsoló csak 4-es fokozatban megy, arra találok valahol rajzot, leírást, megoldást?

Leggyakrabban a fűtőmotor előtét ellenállás romlik el ami a pollenszűrő alatt van. Azért megy 4.-ben mert ott ditektben van kötve a tápra. Ki kell szedni rá kell mérni ( vagy ellenőrizni próbalámpával) ha valóban ez a rossz cserélni. 

bc3eefe1552e615e45e20cdf2e1a30f7.jpg

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.