Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

4 órája, Róóóbi írta:

Elosztós gyújtás egypólusút, DIS-es gyújtás kétpólusú gyertyát kér. 

Köszi, akkor az egypólusú NGK lesz kemény 680Ft-ért.

A kiegyenlítő tartálynál van egy sárga csatlakozó-dugós valami, amiről azt olvastam, hogy az üzemanyag fajtáját állítja be.

Erre 91 van írva. Jó ez nekem az E10-es benzinhez, vagy cserélni kell?  X14NZ a motor

Link to comment
Megosztás:

13 perce, Paja66 írta:

Köszi, akkor az egypólusú NGK lesz kemény 680Ft-ért.

A kiegyenlítő tartálynál van egy sárga csatlakozó-dugós valami, amiről azt olvastam, hogy az üzemanyag fajtáját állítja be.

Erre 91 van írva. Jó ez nekem az E10-es benzinhez, vagy cserélni kell?  X14NZ a motor

Az az oktánszámdugó, igazából nem az E5-E10-től függ hanem a tankolt üzemanyag oktánszámától. Itt ha jól tudom 91-95 van a dugón és a 95-nek kellene felfelé néznie. Csak figyelj, mert a csatival együtt is meg lehet fordítani a dugót, szóval lehet hogy jól van csak valaki fordítva pattintotta rá a kiegyenlítőre. 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Paja66 írta:

Köszi, akkor az egypólusú NGK lesz kemény 680Ft-ért.

A kiegyenlítő tartálynál van egy sárga csatlakozó-dugós valami, amiről azt olvastam, hogy az üzemanyag fajtáját állítja be.

Erre 91 van írva. Jó ez nekem az E10-es benzinhez, vagy cserélni kell?  X14NZ a motor

Az teljesen jó lesz neki. Előre beállított elektródahézaggal lehet kapni, de azért nézz rá biztos ami biztos. 

Az az oktánszámdugó, 91-es és 95-ös oktánszámhoz lehet variálni, mivel viszonylag ritka a 91-es benzin, szerintem nem kérdés, melyik szám legyen felül. :)

Link to comment
Megosztás:

14 órája, Róóóbi írta:

Az teljesen jó lesz neki. Előre beállított elektródahézaggal lehet kapni, de azért nézz rá biztos ami biztos. 

Az az oktánszámdugó, 91-es és 95-ös oktánszámhoz lehet variálni, mivel viszonylag ritka a 91-es benzin, szerintem nem kérdés, melyik szám legyen felül. :)

A kérdés az, hogy a foglalat jól áll e, annak a fekete pöcöknek felfelé vagy lefelé kell állni. Zotya írta, hogy fejjel lefelé is állhat az egész.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Paja66 írta:

A kérdés az, hogy a foglalat jól áll e, annak a fekete pöcöknek felfelé vagy lefelé kell állni. Zotya írta, hogy fejjel lefelé is állhat az egész.

A kapcsolási rajz szerint a 95-ös oldalt bedugva egy ellenálláson keresztül záródik a két szál, a 91-es oldalnál meg közvetlenül. Tehát multiméterrel meg tudod különböztetni a két oldalt. De úgy emlékszem a motor járásán is elég jól hallatszik ha rosszul van bedugva. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Ismételten hozzátok fordulok segítségért. Check engine néha felvillan majd egy ideig ég és elalszik. Ki lett olvasva lambdaszondát ír, viszont én azt fél éve cseréltem.2002-es Opel F Astra 1.4 benzin, x14nz ha jól tudom. Ugye ebbe egy darab van, most vagy cserélnem kéne megint vagy univerzálisat kellene hogy vegyek? 

Módosítva : Bencus97
Link to comment
Megosztás:

6 órája, Bencus97 írta:

Sziasztok! Ismételten hozzátok fordulok segítségért. Check engine néha felvillan majd egy ideig ég és elalszik. Ki lett olvasva lambdaszondát ír, viszont én azt fél éve cseréltem.2002-es Opel F Astra 1.4 benzin, x14nz ha jól tudom. Ugye ebbe egy darab van, most vagy cserélnem kéne megint vagy univerzálisat kellene hogy vegyek? 

Üdv... a lambda szonda hibakódja ( főleg a szegény, vagy dús keverék kódnál) nem törvényszerűen azt jelenti hogy a szonda rossz. A szonda a kipufogó gáz oxigénszintjét nézi, ha az nem megfelelő azt hibalámpával jutalmazza. De csere előtt ellenőrizni kell hogy a szonda mér hibásan vagy jól mér és a keverék összetétele valóban nem megfelelő. 

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Bencus97 írta:

Sziasztok! Ismételten hozzátok fordulok segítségért. Check engine néha felvillan majd egy ideig ég és elalszik. Ki lett olvasva lambdaszondát ír, viszont én azt fél éve cseréltem.2002-es Opel F Astra 1.4 benzin, x14nz ha jól tudom. Ugye ebbe egy darab van, most vagy cserélnem kéne megint vagy univerzálisat kellene hogy vegyek? 

Próbálj meg 1 vízhőfok jeladót cserélni (2 vezetékes). Nem nagy tétel , annak is köze van a keverék képzéshez . 
 

 

5 órája, zotya975 írta:

Üdv... a lambda szonda hibakódja ( főleg a szegény, vagy dús keverék kódnál) nem törvényszerűen azt jelenti hogy a szonda rossz. A szonda a kipufogó gáz oxigénszintjét nézi, ha az nem megfelelő azt hibalámpával jutalmazza. De csere előtt ellenőrizni kell hogy a szonda mér hibásan vagy jól mér és a keverék összetétele valóban nem megfelelő. 

Szerintem nincs az az ember aki ki kiméri az 1 vezetékes szondát .Az meg hogy multiméterrel nézzük csak azt árulja el hogy csinál valamit. Egyébként is ha valaki vállalkozna a kimérésével komoly műszerezettség és tudás kell amit meg kell fizetni szemben egy kb 10e ft-os szondával .

Módosítva : Barret
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Bencus97 írta:

Köszönöm a válaszokat! Utána nézek a vízhőfok jeladónak. Még egy kérdésem lenne. A lambdaszondám egy vezetékes. Ha járó motornál kihúzom a kábelt (szonda marad a helyén becsavarva) akkor a check engine-nek világitania kéne? 

Elvileg ha bemelegszik a motor akkor igen , gyakorlatlag én kipróáltam nem történt semmi ,bezzeg amikor a km óra spirálom szakadt el akkor szépen kivillogta . 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Barret írta:

Próbálj meg 1 vízhőfok jeladót cserélni (2 vezetékes). Nem nagy tétel , annak is köze van a keverék képzéshez . 
 

 

Szerintem nincs az az ember aki ki kiméri az 1 vezetékes szondát .Az meg hogy multiméterrel nézzük csak azt árulja el hogy csinál valamit. Egyébként is ha valaki vállalkozna a kimérésével komoly műszerezettség és tudás kell amit meg kell fizetni szemben egy kb 10e ft-os szondával .

Ha jól rémlik a " zöld kártya" méréskor megnézik a Lambda értéket is, amiből megtudni a keverék összetételét. Oszciloszkóppal nem lehet kimérni ez egy vezetékes szondát? De igazából még azt sem tudtuk meg mi a hibakód. 

Link to comment
Megosztás:

13-mas a hibakód. 2napja volt műszakin. Műszaki előtt nálam fel-fel villant 10-15másodpercig a check engine utána elaludt. Rádugták gépre lamdaszondát mutatott, de törölték. Levizsgázott szépen a zöldkártyát is "megkapta". Miután visszafele jöttek vele felvillant megint. Azóta fel-fel villan. 

Link to comment
Megosztás:

A 13 hiba generálás feltételei :A lambda szonda bemenetén mért feszültségérték 350 és 550 mV között van. Avagy szegény keveréket jelez.
A motor így 40 másodpercnél tovább működik, a hűtőfolyadék hőmérséklete nagyobb,  mint 85 ° C.
A fojtószelep   6%-nál  jobban nyitva. 

Itt aztán lehet bármi :confused:: fals levegő-- üzemanyag szűrő eltömődött-- Lambda szonda kormos vagy szakadt vezeték--üzemanyag nyomás kicsi, stb.

Ezeket nézd meg.

21-22 kód nincs ugye 13 mellett?

Módosítva : nyemi
Link to comment
Megosztás:

8 órája, zotya975 írta:

Ha jól rémlik a " zöld kártya" méréskor megnézik a Lambda értéket is, amiből megtudni a keverék összetételét. Oszciloszkóppal nem lehet kimérni ez egy vezetékes szondát? De igazából még azt sem tudtuk meg mi a hibakód. 

Oszciloszkóppal meg lehet mérni de ott is csak a görgbét látod az az hogy csinál valamit  a szonda , de a késést azt nem csak úgy lehet megmérni hogy párhuzamosan kipufogógázt is mérnek . Na már most a legtöbb műhely nem rendelkezik oszcilloszkóppal ha rendelkezik is nagyon kevés ember tudja használni , illetve levonni következtetéseket a mérés eredményéből meg őszintén nem is bajlódnak mert egy új szonda olcsóbb mint a munkadíj . 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.