Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Opel16v, köszi a tippet... Lehet az, hogy beégett szelepek mellett tök jól megy a kocsi? Azt nem mondanám, hogy egyenetlen a járása, csak ráz.

Fordulatszámmal sem szarakodik.

Miért van az, hogy hideg indításkor, abban a pillanatban, amikor a motor kezd járni (tehát nem az indítómotor), nagy hangon felvisít valami fél másodpercre, majd elkussol és minden oké. Ez mitől van?

Olyan hangja van, mintha ráindítóznék, de 1000 alkalomból 1000 alkalommal nem indítózok rá... Ha nemrég állítottam le a motort, nem csinálja. Mi lehet az?

Kösz

c20xe

talán hülyeséget mondok, de esetleg ékszij?

Link to comment
Megosztás:

Tegnap nekem is hasonló dolgot művelt a mocim mint Butraguenonak.

Sőt az enyém már meleg volt és egyszer csak a fordulat az 1000-ről felpörgött 2000-re majd vissza 600-ra. Aztán nem csinált már semmit. Ma reggel ismét kezdte, meleg mocinál is 1500-as fordulanon tartja. :)

Butragueno!

Neked megoldódott a problémád?????? Mi volt a megoldás??

Link to comment
Megosztás:

Opel16v, köszi a tippet... Lehet az, hogy beégett szelepek mellett tök jól megy a kocsi? Azt nem mondanám, hogy egyenetlen a járása, csak ráz.

Fordulatszámmal sem szarakodik.

Miért van az, hogy hideg indításkor, abban a pillanatban, amikor a motor kezd járni (tehát nem az indítómotor), nagy hangon felvisít valami fél másodpercre, majd elkussol és minden oké. Ez mitől van?

Olyan hangja van, mintha ráindítóznék, de 1000 alkalomból 1000 alkalommal nem indítózok rá... Ha nemrég állítottam le a motort, nem csinálja. Mi lehet az?

Kösz

c20xe

Hi

A fater alfája is ezt csinálja a blendix körül lehet valami gubanc nála legalábbis ott a gond

Link to comment
Megosztás:

Hy minden hozzáértőnek... Egy nagy gondom van énnékem 8van több is, de azok annyira nem lényegesek) astra 1.4GLS-em van a hengerenkénti spricces, direktszűrő stb. 1-2-3 ban húz is mint a gép, 5-ben viszint egyszerűen nem hajkandó 4200-nél többet fordulni/min. Ez kb 170 km/h, na most a vicc 4-ben simán 185 km/h-t ki lehet húzni belőle. szóval ez széria probléma, motor vagy váltó vagy csak az én gépem tesz ilyet!!! várok minden építő jellegű hozzászólást!!! Thanks

Link to comment
Megosztás:

Sbush!

Nem folyik valahol a benya?

Lambdaszonda, motor hőjeladó és termosztát lehet főképpen a ludas.

Opel16v!

Köszönöm a tanácsot! ( Csak most volt időm elolvasni. )

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

92-es c20xe GSI-m van. Szeretnék bele direktszűrőt, de riogatnak, hogy nem szereti az elektronika. Tapasztalatok????????  :roll:  

Műszakin nagyon nézik a középdob hiányát????  :wink:  

Köszi!

Üdv.: Atommanó

Hali

Nekem szintén 92es gsi-m van és az enyém nagyon nem szerette

a direkt szüröt, hibakodot is irt hogy a légtömeg mérö nem muxik rendesen, vagy tul magas vagy tul alacsony az áram erösség

be raktam egy JR lapszüröt no azota semmi gaz no hiba kod és

kb ugyan azt tudja mint direkt szürövel , ha nem jobb igy neki mert ugye igy hidegebb levegöt sziv ..

bár nekem a légszüröhaz alja ki van furkálva hogy azért kapjon elég anyagot !!!

Udv

Sonique

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

92-es c20xe GSI-m van. Szeretnék bele direktszűrőt, de riogatnak, hogy nem szereti az elektronika. Tapasztalatok????????  :roll:  

Műszakin nagyon nézik a középdob hiányát????  :wink:  

Köszi!

Üdv.: Atommanó

Hali!

Az enyémben is volt. Sajnos vagy sem, de nálam sem bírta a moci, a fordulat összevissza jár, sokszor befulladt stb.

Én gyárival járok csak sűrübben cserélem :wink:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Régen jártam erre, és mennyi sok új dolog :shock:

A régi fórumban valaki segített nekem, abban a kérdésben, hogy műanyagos szakembert keresek. Olyat aki műnyag elemek javításával foglalkozik. Bár nem javítani kell, hanem egy gyári hűtőrácsot átalakítani.

Akkor mondott valaki egy címet Budakeszin, de nem írtam fel, a hozzászólások meg elvesztek.

Kérem azt a segítőkész kartársat írja meg még 1x a címet.

Előre is köszi.

Smég valami.

hogy kell képet beilleszteni a hozzászólásba?

Előre is kösz

Link to comment
Megosztás:

Hali Szizso!

Lacee nevű kartársat kérdezd a műanyagosról, friss tapasztalata van benne. :)

Képet úgy kell beilleszteni, ahogy az Img gomb mutatja a szövegsáv feletti részben, amikor írod a hozzászólást.

Ha jövő héten ráérsz valamelyik estefelé, becsüccsenhetünk egy fél órára valahova dumálni!

Link to comment
Megosztás:

Hali Szizso!

Lacee nevű kartársat kérdezd a műanyagosról, friss tapasztalata van benne. :)

Képet úgy kell beilleszteni, ahogy az Img gomb mutatja a szövegsáv feletti részben, amikor írod a hozzászólást.

Ha jövő héten ráérsz valamelyik estefelé, becsüccsenhetünk egy fél órára valahova dumálni!

Hahó opel16V!

Ok! Megbeszéljük a beülést.

Nézz már rá erre a linkre:

http://www.risse-motorsport.de/shop_motor_...ohc/index.shtml

ismered?

Link to comment
Megosztás:

Szizso!

Amit írnak ezen az oldalon az 1.6 16v komplett tuningról, az lesz most

az enyémben is, csak nem 4000 euróért, és nem 180LE-re kiélezve.

Majd írd meg, melyik nap érsz rá!

Ok! Majd mailbe!

Van 200LE feletti 1.6 16V is 9,502 euro! :twisted:

Laceee help!!!!!!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Bacca meg megtalltam hogy miért is fogyaszt sokat az kocsim

természetesen a nem a legolcsobb alkatrész

hanem a légtömegmérö :)(

alapjaraton a CO kb~0,5-0,56 köz van

fordulatom viszont ~0,7-0,8 között ami nem jo

mivel fordulat a CO nak kevesebbnek kéne lennie mint alapjaraton

kiprabaltam egy masik szerkezetet no avval szintén ~0,5 körül van alapjaraton viszont fordulaton 0,4-0,5 között

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.