Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

7 órája, Barret írta:

Semmit. Beraktam indít és kész . Hát ugye bár 1100 csak guruláskor van ha megállok akkor lemegy 900 környéke . Amúgy elég sok kocsinál van az h üresbe gurulva több az alapjárat mint ha áll a verda.

Köszönöm a Választ . De nézzétek mit találtam:http://www.beretta.net/forum/viewtopic.php?f=12&t=9026

Fordítás: Az alábbi információk segíthetnek a motor fordulatszámának zárt fojtószeleppel történő időszakos emelkedése (a gázpedál nincs lenyomva) diagnózisának és javításának. Jellemzően nincs olyan hibajelző fény, amely az állapothoz kapcsolódik.

A motorvezérlő rendszer érzékelői egy 5 voltos referenciajelet kapnak, amely biztosítja a megfelelő méretarányú méréseket a motorvezérlő modulhoz (ECM). Ha nagy áramfelvétel folyik az 5 voltos referencia tápfeszültségen keresztül, az ECM által leolvasott bemeneti jelek alacsonyak lesüllyednek. Az ECM program hibásan alacsony fojtószelephelyzet-érzékelő jelet nullaként tárol. Ha a referenciafeszültség normális értékre tér vissza, akkor az ECM nyitott fojtószelepként értelmezi az eredményül kapott nagy fojtószelephelyzet-érzékelő jelet, és az üresjárati légkezelő lépések (fojtószelep-követő) ennek megfelelően hozzáadódnak, ami a motor fordulatszámának növekedését okozza alapjáraton.

Az A / C nyomásérzékelőt különösen érzékenynek találta a motorhajtás alatt rövidzárlatra. A motorkerékpár elektromos vezetékei, amelyek nem védettek és dörzsölnek a szerkezeti elemeken, szintén okozzák a problémát.

Ellenőrizze az 5 voltos referenciajelhez tartozó valamennyi vezetéket és érzékelőt rövidre és szükség esetén javítsa ki.

Ha a járműnek a légkondicionáló rendszerhez is társulnia kell, diagnosztizálnia és javítania kell, ha szükséges.

A Techline diagnosztikai eszközzel olvassa el a fojtószelep helyzetérzékelőjét, a szívócső abszolút nyomásérzékelőjét és az A / C nyomásérzékelő feszültségét a kulcsot a motor kikapcsolásával.

Ha mind a három feszültségértéket eléri a normál tartományok alatt, akkor ellenőrizze az A / C nyomásmérőt.

Ha mind a három feszültségérték a normál tartományon belül van, akkor húzza ki az akkumulátort egy (1) percig, csatlakoztassa újra és indítsa el a motort. Ha a motor fordulatszámának emelkedése készenléti állapotban eltűnik, ellenőrizze az A / C nyomásmérőt.

MEGJEGYZÉS: Az LB6 (2.8L VIN W), az LHO (3.1L VIN T) vagy az L01 (3.4L DOHC VIN X) motorok esetén, ha az ECM bármilyen okból akkumulátor nélkül van, akkor az üresjárati levegőszabályozó szelepet (IACV) helyzetinformáció egy stabil, kielégítő motor számára Idle "elveszett" és helyére az alapértelmezett érték. Az IACV helyzet Információs információ kijavításához hajtsa végre az Idle relearn eljárást egy Techline Diagnostic Tool segítségével. Emellett manuálisan is újra megtanulhatja a tétlenséget az alábbi eljárás szerint.

1. Távolítsa el az akkumulátort egy (1) percig. Helyezze vissza az akkumulátort, és helyezze be a légkondicionáló vezérlőket (ha van) a "kikapcsolt" állásban.

2. Fogja meg határozottan a rögzítőféket és blokkolja a hajtókerekeket. Indítsa el a motort, állítsa a sebességváltót az automatika és a semleges vezérléshez a kézikönyvekhez.

3. Hagyja a motort addig futtatni, amíg a motor hűtőventilációja egyszer vagy legfeljebb 10 percet vesz fel.

4. Kapcsolja legalább öt másodpercig a gyújtáskulcsot a "kikapcsolt" állásba.

5. Ismételje meg a 2. lépést.

6. Engedélyezze a motor futtatását legalább öt (5) percig.


A megfelelő IACV-értékek a megfelelő üresjárat-vezérléshez lesznek tárolva.

Még kutakodok a neten  hátha találok valamit még erről.

 

 

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Barret írta:

Semmit. Beraktam indít és kész . Hát ugye bár 1100 csak guruláskor van ha megállok akkor lemegy 900 környéke . Amúgy elég sok kocsinál van az h üresbe gurulva több az alapjárat mint ha áll a verda.

Magasabb, ezért van az óraegység hátuljában az út, vagy sebesség jeladó, innen tudja a motorvezérlő hogy a jármű mozgásban van és és nem hagyja leesni a fordulatszámot. Ha a jeladó valamiért nem működik ( pölö kilóméter óra bowden szakadás) elő is szokott fordulni lefulladás kuplung kinyomásakor. 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 10. 01. at 23:45, Tiu írta:

A linkelt oldalon az az emelés van amit mérni tudsz. Max. méret a bütyöknél - alapkör átmérő, ezt kiszerelt állapotban a legkönnyebb mérni, vagyis vásárláskor is egyből látni megvan-e a méret.

Nálad szívó 6,12, kipu 5,61, ami szelepemelésben az 1,69-szeresét jelenti. Ez a himbaállandó ezeknél a motoroknál, vagyis szívó emelése 10,34 a kipu 9,48. Ha 0,8mm hiányzik a bütyökből, az már 1,35mm szelepemelésben, 10-15% az nem kevés. Ettől már lehet gyengébb az autó.

 

On 2017. 10. 02. at 6:33, HaPetya írta:

Fordítva, a szívó emel 5.61mm-t. És ha abból még kisebb lesz, akkor a motor nyomatéka is jócskán csökken.

Tegnap lemértem a múltkor vásárolt bontott tengelyt. A bütykök tökéletesen egy méretűek, kopásnak egyáltalán nincs nyoma. Viszont a mért értékek továbbra sem az elvileg gyári adatok. Az emelések szívó oldal 5,6 mm. a kipufogó oldal 6,2 mm. 

Most bontom szét az autót, a hf.-et viszem gépműhelybe, anyagok + vezérlésszett megrendelve. Reményeim szerint összerakom holnap. Még a tengelyt házat szépen elpucolom, míg nem tudok visszamenni a hf-ért a gépműhelybe, próbálom hasznosan tölteni az időt. 

Remélem nem kell sos segítséget kérnem. :) 

Link to comment
Megosztás:

Köszi, a hátulja máshol is kb. ennyi csak ugye ehhez még az első két elem is jön, és az is cserés, mert ott is egy-két helyen hiányzik a fém persely, meg ha már cserélem akkor egybe legyen. 

Vezérlés csere meg emiatt lett elnapolva, mert a szíj kikoptatta már a burkolatot a termosztátnál, meg alul-elöl, és gondoltam akkor az új szíjat ne koptassam már. Viszont a hűtő tisztítót már beleöntöttem, úgyhogy fagyállót le kellett cserélni. (Haver meg jól beszopatott mert úgy volt átugrik majd, aztán ő bontott egy Corsát és hívtam meg írtam neki, hogy van e ép burkolata, de bas..ott vissza szólni.)

Motor mosást ti hogy szoktatok csinálni ? Gondoltam rá, hogy brigó, meg magasnyomású. (előtte akksi ki, meg letakarom folpakkal a szabadabban lévő elektromos dolgokat.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Stevy írta:

Köszi, a hátulja máshol is kb. ennyi csak ugye ehhez még az első két elem is jön, és az is cserés, mert ott is egy-két helyen hiányzik a fém persely, meg ha már cserélem akkor egybe legyen. 

Vezérlés csere meg emiatt lett elnapolva, mert a szíj kikoptatta már a burkolatot a termosztátnál, meg alul-elöl, és gondoltam akkor az új szíjat ne koptassam már. Viszont a hűtő tisztítót már beleöntöttem, úgyhogy fagyállót le kellett cserélni. (Haver meg jól beszopatott mert úgy volt átugrik majd, aztán ő bontott egy Corsát és hívtam meg írtam neki, hogy van e ép burkolata, de bas..ott vissza szólni.)

Motor mosást ti hogy szoktatok csinálni ? Gondoltam rá, hogy brigó, meg magasnyomású. (előtte akksi ki, meg letakarom folpakkal a szabadabban lévő elektromos dolgokat.

Nekem is eléggé odavan mindegyik burkolat, a belső is meg a külső is lent-fent majd cserélnem kellene. 60 ezer kilométer vagy 4 év múlva.:hehe: Nekem kábel kötegelővel van már régóta megfogatva pluszban mert eláll és koptatná a szíjat. 

Igen úgy, de én konyhai hideg zsíroldót használok, csak az aluminium kicsit foltos lesz tőle. Ugye a generátor necces meg (ha van) az elosztó. 

Link to comment
Megosztás:

9 órája, zotya975 írta:

Nekem is eléggé odavan mindegyik burkolat, a belső is meg a külső is lent-fent majd cserélnem kellene. 60 ezer kilométer vagy 4 év múlva.:hehe: Nekem kábel kötegelővel van már régóta megfogatva pluszban mert eláll és koptatná a szíjat. 

Igen úgy, de én konyhai hideg zsíroldót használok, csak az aluminium kicsit foltos lesz tőle. Ugye a generátor necces meg (ha van) az elosztó. 

Én is most kötegelővel húzattam rá a külsejét, mert ahol a lyuk van a közepén ott totál elállt mindkét oldalt.(meg két csavarral kevesebb fogja) Nem tudom beleér e most a szíjba, de fent termosztátnál ahogy oda nyúltam éreztem a mozgást, szóval gondolom igen. Szíjon igazából nem is látszik, hogy megette a műanyagot, de azért jobb a békesség.

Akkor lehet majd ilyen gagyibb zsíroldót fújok rá, nem azt a fehér dobozost ami szétmar mindent :-)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Készítettem egy videot az alapjárat ingadozásról, egy ideje már probléma amire nem jövök rá mi okozza. Üresbe kidobom és nem ejti le, ott ingadozik még meg nem áll az autó, ezt csak ha olyan kedve van akkor csinálja van hogy jól működik! Valakinek ötlete? Amit lehetett átnéztem, vákumcsöveket, alapjárati motort stb. 

Módosítva : ihbastra
  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Stevy írta:

Én is most kötegelővel húzattam rá a külsejét, mert ahol a lyuk van a közepén ott totál elállt mindkét oldalt.(meg két csavarral kevesebb fogja) Nem tudom beleér e most a szíjba, de fent termosztátnál ahogy oda nyúltam éreztem a mozgást, szóval gondolom igen. Szíjon igazából nem is látszik, hogy megette a műanyagot, de azért jobb a békesség.

Akkor lehet majd ilyen gagyibb zsíroldót fújok rá, nem azt a fehér dobozost ami szétmar mindent :-)

Egy-két csavar már nekem is kiszakadt a burkolatból ott kábelkötegelő fogja. A nagyobbik gond hogy lent a burkolat csavarja már olyan nyúlósan szorult meg az olajszivattyúban, azt azért nincs kedvem cserélni.

56 perce, ihbastra írta:

Sziasztok. Készítettem egy videot az alapjárat ingadozásról, egy ideje már probléma amire nem jövök rá mi okozza. Üresbe kidobom és nem ejti le, ott ingadozik még meg nem áll az autó, ezt csak ha olyan kedve van akkor csinálja van hogy jól működik! Valakinek ötlete? Amit lehetett átnéztem, vákumcsöveket, alapjárati motort stb. 

Az az igazság hogy soha nem gurulok üresben, vagy nyomom a gázt, vagy motorfékezek, üresben már csak akkor szoktam kivenni, ha már lépésben megy az autó és lefulladnék. De majd kipróbálom.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, ihbastra írta:

Sziasztok. Készítettem egy videot az alapjárat ingadozásról, egy ideje már probléma amire nem jövök rá mi okozza. Üresbe kidobom és nem ejti le, ott ingadozik még meg nem áll az autó, ezt csak ha olyan kedve van akkor csinálja van hogy jól működik! Valakinek ötlete? Amit lehetett átnéztem, vákumcsöveket, alapjárati motort stb. 

Úgy tűnik, hogy ahogy ezek az f astrák öregszenek mindnél előjön az alapjárat probléma! :D Én 2 éve küzdök ezzel bár nekem nem ilyen drasztikus. Néha meg semmi baja. Én már mindent kicseréltem, ami ezzel kapcsolatos. 1 Dolog maradt amit meg fogok ejteni. Próbaképp kicserélem a motorvezérlőt. Másra nem tudok gondolni már..

Link to comment
Megosztás:

28 perce, Kispotter írta:

Úgy tűnik, hogy ahogy ezek az f astrák öregszenek mindnél előjön az alapjárat probléma! :D Én 2 éve küzdök ezzel bár nekem nem ilyen drasztikus. Néha meg semmi baja. Én már mindent kicseréltem, ami ezzel kapcsolatos. 1 Dolog maradt amit meg fogok ejteni. Próbaképp kicserélem a motorvezérlőt. Másra nem tudok gondolni már..

Útjeladót is ellenőrized? Nekem már csak az maradt ki amire még gyanakszom...

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Kispotter írta:

Úgy tűnik, hogy ahogy ezek az f astrák öregszenek mindnél előjön az alapjárat probléma! :D Én 2 éve küzdök ezzel bár nekem nem ilyen drasztikus. Néha meg semmi baja. Én már mindent kicseréltem, ami ezzel kapcsolatos. 1 Dolog maradt amit meg fogok ejteni. Próbaképp kicserélem a motorvezérlőt. Másra nem tudok gondolni már..

Hát nem tudom amikor én megvettem 2008-ban 14 évesen akkor is ilyen volt meg most is. Vagy már akkor is öreg volt? :hehe:

  • Haha 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, ihbastra írta:

Én se erre fognám hogy öreg, persze ez tény! Valami miatt csinálja és dolgozó lány idegesítő! Főleg azért mert van hogy napokig nem csinálja aztán meg rá se hadja!

Én ezt letudtam azzal hogy majd átépítem SE-re és megszűnik a hiba. Remélem.:icon6:

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nem biztos ha az ECU ott is használja az út jeladót.  Mert valószínű ő lehet a hunyó a videót nézve.  Amúgy honnan kapja az a tápfeszültséget,  az ECU-tól (5V)vagy  a TCA700Y  10Voltos tápegység IC-től, ami az óráknak képzi a referencia feszültséget? Mert van egy csomó kép a neten de a fólia nyákon kinézhetetlen.

Módosítva : nyemi
Link to comment
Megosztás:

3 órája, nyemi írta:

Sajnos nem biztos ha az ECU ott is használja az út jeladót.  Mert valószínű ő lehet a hunyó a videót nézve.  Amúgy honnan kapja az a tápfeszültséget,  az ECU-tól (5V)vagy  a TCA700Y  10Voltos tápegység IC-től, ami az óráknak képzi a referencia feszültséget? Mert van egy csomó kép a neten de a fólia nyákon kinézhetetlen.

2874681-20180715-aaCsCp.png

F35 fesz stab IC

P1...Üzemanyag szintjelző

P2....motorhőfok jeladó

P21 útjeladó.

Talán sima 12Voltos tápot kap, de én annyira nem tudok rajzot olvasni. Teljes rajz itt van:

http://www.skandiasauna.de/opel/astra/F/Plan/0500.jpg

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

16 órája, zotya975 írta:

2874681-20180715-aaCsCp.png

F35 fesz stab IC

P1...Üzemanyag szintjelző

P2....motorhőfok jeladó

P21 útjeladó.

Talán sima 12Voltos tápot kap, de én annyira nem tudok rajzot olvasni. Teljes rajz itt van:

http://www.skandiasauna.de/opel/astra/F/Plan/0500.jpg

 

23 órája, zotya975 írta:

Én ezt letudtam azzal hogy majd átépítem SE-re és megszűnik a hiba. Remélem.:icon6:

Először is nagyon Köszönöm a kapcsolási rajzokat .(innen letölthető az összes:Opel astra f Rajzok) Ennyire jó minőségűt nem találtam még sehol.

Igen úgy látom 15pontról kapja a tápfeszültséget, ami a kapcsolt 12Volt . Ha ott gond lenne akkor máshol is.

De nézzük az út jeladó jelét hova is van bekötve.

1)-A központi kijelző egység - ez sejthető volt mert ott lehet le ellenőrizni a működését (ez tudtuk, de miért is csak 53Km/ó-ig  mér? Ezt jó lenne kideríteni. A motorfék is csak e sebesség felett aktív akkor? ).

2)-Ami meglepett az, hogy a rádióba is be van kötve. De minek is , kitudja?

3)-Figyelmeztető berregő ami 120Km/ó felett és a biztonsági övnél jelez (már akinek van beépítve ilyen).

4)- Indításgátlóba (Imoba) ami sorosan van, avagy megbírja szakítani a jelet ez  után levő egységbe ( ha nincs természetesen megy tovább az ecuba megszakítás nélkül) .

5)-Az motormenedzsment  avagy ECU . Ez az utolsó egység.

Így áttekintve, ha jó a út jeladó, csak az "imó" okozhat problémát (márt ha van), hogy megszakítja a jelet az ecu felé, valami okból menet közben.

Ennyit sikerült így hirtelen  kideríteni a kapcsolási rajzokból. Amit még egyszer nagyon köszönök.

Ha netán valamire áramköri részletre, még kíváncsi bár ki,szívesen segítek.

Ajánlom magamat.

 

 

Módosítva : nyemi
Link to comment
Megosztás:

30 perce, nyemi írta:

 

Először is nagyon Köszönöm a kapcsolási rajzokat .(innen letölthető az összes:Opel astra f Rajzok) Ennyire jó minőségűt nem találtam még sehol.

Igen úgy látom 15pontról kapja a tápfeszültséget, ami a kapcsolt 12Volt . Ha ott gond lenne akkor máshol is.

De nézzük az út jeladó jelét hova is van bekötve.

1)-A központi kijelző egység - ez sejthető volt mert ott lehet le ellenőrizni a működését (ez tudtuk, de miért is csak 53Km/ó-ig  mér? Ezt jó lenne kideríteni. A motorfék is csak e sebesség felett aktív akkor? ).

2)-Ami meglepett az, hogy a rádióba is be van kötve. De minek is , kitudja?

3)-Figyelmeztető berregő ami 120Km/ó felett és a biztonsági övnél jelez (már akinek van beépítve ilyen).

4)- Indításgátlóba (Imoba) ami sorosan van, avagy megbírja szakítani a jelet ez  után levő egységbe ( ha nincs természetesen megy tovább az ecuba megszakítás nélkül) .

5)-Az motormenedzsment  avagy ECU . Ez az utolsó egység.

Így áttekintve, ha jó a út jeladó, csak az "imó" okozhat problémát (márt ha van), hogy megszakítja a jelet az ecu felé, valami okból menet közben.

Ennyit sikerült így hirtelen  kideríteni a kapcsolási rajzokból. Amit még egyszer nagyon köszönök.

Ha netán valamire áramköri részletre, még kíváncsi bár ki,szívesen segítek.

Ajánlom magamat.

 

 

Hát egy-két dologra tudom csak válaszolni: 

1.: a motorfék fordulatszám függő, olyan 1200-1400-as fordulatnál szűnik meg, ekkor jön vissza a befecskendezés.

2.:A rádióba talán azért van bekötve mert ha jól tudom létezett sebesség függő automata hangerő szabályzó, és innen kapta a jelet.

A többi kérdést passzolom.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

53 perce, zotya975 írta:

Hát egy-két dologra tudom csak válaszolni: 

1.: a motorfék fordulatszám függő, olyan 1200-1400-as fordulatnál szűnik meg, ekkor jön vissza a befecskendezés.

2.:A rádióba talán azért van bekötve mert ha jól tudom létezett sebesség függő automata hangerő szabályzó, és innen kapta a jelet.

A többi kérdést passzolom.

Köszönöm  a választ. Ez rádiós és  motorfékes dolog akkor tiszta.   De az  "imoval"  mi a helyzet ?  Akinek nincs, annak is előjön ez a fordulat szabályzási probléma?

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, ihbastra írta:

A leírtak alapján akkor ha az utjeladó jó az ecu a hibás! Nekem sima központi kijelző(nem hőmérséklet mutatós) van az is tudja az utjelado ellenőrző funkciot? De szerintem az jó mert van hogy nem produkálja a hibát!

Gondolom, nálam  a két gombot kell egyszerre nyomni vagy 5mp-ig az előlapon és akkor átvált sebesség mérésre egy pár másodpercig.

Amúgy meg azért a jeladókat veszem sorra, mert ugye a hiba csak időszakosan magas hőmérsékleten jelentkezik, és ekkor mint tudjuk  a félvezetőknek megnő a zajuk, és szivárgó áramuk.

Az ecu hiba nekem nem valószínű  a hiba időszakossága miatt.  Még ami most már (hogy egyre több az infó) kibontakozni   látszik például: hőfok jeladó test zárlat  vagy Hall jeladó hiba vagy  vákuum érzékelő magas áramfelvétele (5V-on) jönnek gyanúba.  A út jeladó már úgy érzem törölhetem de még nem 100%- ig azt se.

Az még kérdéses, hogy melyik típusoknál jelentkezik. Ebből sok minden kiszűrhető.

zotya975-nél :C14NZ-nél -- Kollégám :C12NZ Corsa B. Nálam : X14NZ  ezeket motoroknál tudom .

Ezért is kérdezném hogy a tied milyen motorral van szerelve ? Választ előre is köszönöm.

 

 

 

Módosítva : nyemi
Link to comment
Megosztás:

2 perce, nyemi írta:

Azért a jeladókat veszem sorra, mert ugye a hiba csak időszakosan magas hőmérsékleten jelentkezik, és ekkor mint tudjuk  a félvezetőknek megnő a zajuk, és szivárgó áramuk.

Az ecu hiba nekem nem valószínű  a hiba időszakossága miatt.  Még ami most már (hogy egyre több az infó) kibontakozni   látszik például: hőfok jeladó test zárlat  vagy Hall jeladó hiba vagy  vákuum érzékelő magas áramfelvétele (5V-on) jönnek gyanúba.  A út jeladó már úgy érzem törölhetem de még nem 100%- ig azt se.

Az még kérdéses, hogy melyik típusoknál jelentkezik. Ebből sok minden kiszűrhető.

zotya975-nél :C14NZ-nél -- Kollégám :C12NZ Corsa B. Nálam : X14NZ  ezeket motoroknál tudom .

Ezért is kérdezném hogy a tied milyen motorral van szerelve ? Választ előre is köszönöm.

 

 

 

Az enyém is c14nz. Viszont most hogy írod a hőfok jeladót, gépre rakva állandó 16 fokot küld. Az is befolyásolhat?

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, ihbastra írta:

A leírtak alapján akkor ha az utjeladó jó az ecu a hibás! Nekem sima központi kijelző(nem hőmérséklet mutatós) van az is tudja az utjelado ellenőrző funkciot? De szerintem az jó mert van hogy nem produkálja a hibát!

Nem tudja, kivillogja a kijelzővel kapcsolatos hibakódokat, és megcsinálja a kijelzőtesztet, de a sebesség kiírás elmarad a kettő között. Van itt egy F 84-es hibakódom. De nem találom a listát hogy mi az. 

1 órával ezelőtt, nyemi írta:

Köszönöm  a választ. Ez rádiós és  motorfékes dolog akkor tiszta.   De az  "imoval"  mi a helyzet ?  Akinek nincs, annak is előjön ez a fordulat szabályzási probléma?

Nincs immóm, de a felpörgés megvan. A múltkor viszont alapjáratom alig volt, ( ha mutattam már bocs).

 

Más egyéb: tudja valaki miért van ez a mobiltelóknál, hogy fektetve kell tartani hogy teljes képernyős videó legyen? Nem csinálok sok videót vele, csak nem értem.

Link to comment
Megosztás:

32 perce, ihbastra írta:

Az enyém is c14nz. Viszont most hogy írod a hőfok jeladót, gépre rakva állandó 16 fokot küld. Az is befolyásolhat?

Hát persze, akkor  neked dúsít folyamatosan. Nem fogyaszt sokat?

Amúgy nekem az alapjáratom tökéletes ( van vagy 650 körül  ) ahogy beállítottam az alapjárati motort . De ez gáz visszavétel, ki kuplungolás, majd  felpörgést,  néha még mindig jelentkezik nekem is és főleg meleg motornál.

Szóval C14NZ  a tied is akkor pedig a Hall jeladó és elosztós gyújtású a tied is . Ez egy jó támpont  Hmmm    Lehet hogy  Hall  lenne a baj, na ennek utána járok.

Nekem minden gyújtás úgyis a szívem csücske :). (ignitionyemi youtube)

 

Módosítva : nyemi
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.