Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Hát én X16SZR G-sre szavaznék. Annak azért még van valami minimális "presztizse" az F-el szemben. Meg azért hangszigetelés, és kényelem terén is kicsit javítottak.

(mondom ezt úgy, hogy kb. 100-110-et most költöttem alkatrészekre, hogy patika legyen az F :-):hehe:)

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Stevy írta:

Hát én X16SZR G-sre szavaznék. Annak azért még van valami minimális "presztizse" az F-el szemben. Meg azért hangszigetelés, és kényelem terén is kicsit javítottak.

(mondom ezt úgy, hogy kb. 100-110-et most költöttem alkatrészekre, hogy patika legyen az F :-):hehe:)

Nem túl gyenge ez a motor egy G-be főleg ha klímás? Bár kétségtelen hogy olcsóbb fenntartani. 

Más: nem tudja valaki pontosan a hátsó 2 fagydugónak az átmérőjét? Ugye ezekről van szó:

2895980-20180814-CNPRAz.jpg

De jó is lett volna akkor cserélni...:icon2:

Ez alapján 36 mili, megmérni kissé körülményes: https://opel.7zap.com/hu/car/t92/e/1/11-0/

Link to comment
Megosztás:

12 órája, zotya975 írta:

Nem túl gyenge ez a motor egy G-be főleg ha klímás? Bár kétségtelen hogy olcsóbb fenntartani. 

Hát esélyes, hogy nem lenne egy erő gyár. :-) Másfelől jobb mint egy olajkályha 16 szelepes, bár ha már az elején belekalkulálja az ember a gyűrűzés+szelepszár szimeringek árát, akkor az sem rossz megoldás. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok 

Lenne egy olyan kérdésen hogy az 1.6Si motornak mennyire kéne megéreznie a súlyt ? Ugyanis azt vettem észre h egyedül megy mint a golyó de ha beülnek 2 ten érezhetően jóval gyengébb.  Az 1.4 et meg értem ha a 60 lóvan meg érzi a súlyt de ez meg 1.6 és 100 ló . Én szerintem ennyire nem kéne meg éreznie a súlyt. Szóval ha van valakinek 1.6Si motoros astra akkor kiváncsi lennék hogy az ő kocsija mennyire lomhul le ha beülnek akár +2 en .

Link to comment
Megosztás:

17 perce, Barret írta:

Sziasztok 

Lenne egy olyan kérdésen hogy az 1.6Si motornak mennyire kéne megéreznie a súlyt ? Ugyanis azt vettem észre h egyedül megy mint a golyó de ha beülnek 2 ten érezhetően jóval gyengébb.  Az 1.4 et meg értem ha a 60 lóvan meg érzi a súlyt de ez meg 1.6 és 100 ló . Én szerintem ennyire nem kéne meg éreznie a súlyt. Szóval ha van valakinek 1.6Si motoros astra akkor kiváncsi lennék hogy az ő kocsija mennyire lomhul le ha beülnek akár +2 en .

Nekem ugye vectraban van, és iszonyatosan súly érzékeny, hiszen csak 130 valahány nm a nyomatéka. Még az xe is megérzi a 3-4 embert. 

Link to comment
Megosztás:

Nem kell hozzá nagy logika, hogy rájöjjön az ember. Azzal a + 150-180 kilóval már G Astra súlyba is kerül a szekér.

No meg a teljesítmény és nyomaték csúcs is magasabb fordulatnál jön meg a kis benzinesnél, így ha csak nem pörgeted gyengének fogod érezni.

2 liter meg hosszabb löket, aztán annál már talán nem lenne olyan feltűnő.

 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, zotya975 írta:

Én nagyon sokat mászkáltam Bécsbe többnyire rakottan, és azt vettem észre hogy a végsebességet mindenhogyan eléri telepakolva is, csak ugye sokkal hosszabb úton.

Persze, mentem én az nz-vel is 180at, (valós, nem az óra szerinti) csak lefőztél két kávét míg elérte. 

Link to comment
Megosztás:

17 órája, wookie írta:

Persze, mentem én az nz-vel is 180at, (valós, nem az óra szerinti) csak lefőztél két kávét míg elérte. 

Volt egy idő amikor két autóval jártunk c14nz caravan és y17td caravan, mindegyiknek 150 felett volt egy kicsit a vége, a benzines hamarabb elérte a diesel viszont nem lassult vissza emelkedőn.  Volt ám erőfitogtatás amikor rászabadultunk az autópályára.:hehe:

  • Haha 1
Link to comment
Megosztás:

Szép napot kedves fórumosok!

Van egy 1994-es kombi 1,6 sima 8 szelepes F Astrám. Ami ki lett cserélve: komplett olajzás, szímeringek, kapott egy gyűrű garnitúrát, és sok más apróságot. ki lett cserélve a motor vezérlő egység ( acpumpa vezérlése halt be rajta).

A jelenség a következő: teljesen hidegen elindul ahogy kell, de ha leállítom és még meleg akkor 3 hengerrel indul aztán szépen lassan megy a 4. is. Ha bemelegszik és tartom a 80-90 et ( 50 nél is játsza) elkezd rángatni ha gyorsítok megy rendesen. Alapjárati motort letakarítottam,  Egr-Agr szelepet kitakarítottam. De minden maradt a rángatósdiban. A fogyasztása nem az egekben de a hosszútávon 6 ról ment 8,5 re. Városban szerintem 10 felett van. Ha meghajtom a kocsit akkor megy rendesen egy darabig.

Mi lehet?

Köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

16 órája, lénárd írta:

Szép napot kedves fórumosok!

Van egy 1994-es kombi 1,6 sima 8 szelepes F Astrám. Ami ki lett cserélve: komplett olajzás, szímeringek, kapott egy gyűrű garnitúrát, és sok más apróságot. ki lett cserélve a motor vezérlő egység ( acpumpa vezérlése halt be rajta).

A jelenség a következő: teljesen hidegen elindul ahogy kell, de ha leállítom és még meleg akkor 3 hengerrel indul aztán szépen lassan megy a 4. is. Ha bemelegszik és tartom a 80-90 et ( 50 nél is játsza) elkezd rángatni ha gyorsítok megy rendesen. Alapjárati motort letakarítottam,  Egr-Agr szelepet kitakarítottam. De minden maradt a rángatósdiban. A fogyasztása nem az egekben de a hosszútávon 6 ról ment 8,5 re. Városban szerintem 10 felett van. Ha meghajtom a kocsit akkor megy rendesen egy darabig.

Mi lehet?

Köszi a segítséget!

Pontosan mi a motorkódod? X16SZR? 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, lénárd írta:

X16sz

Azt hogy 3 henger jár csak valóban ellenőrizni kell,  egyenként le kell húzkodni a gyertyakábeleket a gyertyákról járó motornál amikor úgy gondolod 3 hengerezik, ha valamelyik után nem változik ( esik) a fordulatszám akkor az a henger nem jár. Mivel központi injektoros az autó a 3 hengerezést ( ha kiderült hogy az) gyujtás hiba okozhatja. ( akár mechanikus is, mondjuk szelepzárás, de ugye az nem múlna el) Repedt gyertya porcelán, gyujtókábel hiba, esetleg trafó. ( Dis kocka). Amig ez nem tisztázódik, nem érdemes külön a rángatással foglalkozni, mert lehet egy a két hiba oka. 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, zotya975 írta:

Azt hogy 3 henger jár csak valóban ellenőrizni kell,  egyenként le kell húzkodni a gyertyakábeleket a gyertyákról járó motornál amikor úgy gondolod 3 hengerezik, ha valamelyik után nem változik ( esik) a fordulatszám akkor az a henger nem jár. Mivel központi injektoros az autó a 3 hengerezést ( ha kiderült hogy az) gyujtás hiba okozhatja. ( akár mechanikus is, mondjuk szelepzárás, de ugye az nem múlna el) Repedt gyertya porcelán, gyujtókábel hiba, esetleg trafó. ( Dis kocka). Amig ez nem tisztázódik, nem érdemes külön a rángatással foglalkozni, mert lehet egy a két hiba oka. 

Elindul  4.is. Nagyon sokat fogyaszt 10 vagy az felett. Feketén füstöl.

Kábelek kicserélve, újak a gyertyák. Kocka csere lesz a vége.

Link to comment
Megosztás:

15 órája, lénárd írta:

Elindul  4.is. Nagyon sokat fogyaszt 10 vagy az felett. Feketén füstöl.

Kábelek kicserélve, újak a gyertyák. Kocka csere lesz a vége.

Kétvezetékes vízhőfok jeladót is kimérheted a szívócsonk hátuljában, az felel az adott hőfokon megfelelő benzin-levegő keverékért. 

100C ~ 180 Ohm
80C ~ 320 Ohm
60C ~ 650 Ohm
40C ~ 1.18 kOhm
20C ~ 2.45 kOhm
0C ~ 5.6 kOhm
-10C ~ 9.45 kOhm
-20C ~ 15 kOhm

Elég kábé 20 fokon és üzemin megmérni az ellenállást, ebből már lehet arra következtetni hogy jó vagy rossz. Lehúzod a csatiját indulás előtt, rámérsz, visszadugod, és megméred akkor is ha mentél vele 10-15 kilómétert. 

Link to comment
Megosztás:

On Fri Aug 24 2018 at 8:39, zotya975 írta:

Azt hogy 3 henger jár csak valóban ellenőrizni kell,  egyenként le kell húzkodni a gyertyakábeleket a gyertyákról járó motornál amikor úgy gondolod 3 hengerezik, ha valamelyik után nem változik ( esik) a fordulatszám akkor az a henger nem jár. Mivel központi injektoros az autó a 3 hengerezést ( ha kiderült hogy az) gyujtás hiba okozhatja. ( akár mechanikus is, mondjuk szelepzárás, de ugye az nem múlna el) Repedt gyertya porcelán, gyujtókábel hiba, esetleg trafó. ( Dis kocka). Amig ez nem tisztázódik, nem érdemes külön a rángatással foglalkozni, mert lehet egy a két hiba oka. 

Az sz gyújtás hiba miatt nem tud 3 hengerezni, mivel párban mennek. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, lénárd írta:

Mind ki lett cserélve. csak a gyújtás kocka nem.

Az rendben, de a gyertya porcelánja lehet gyárilag is repedt, vagy akár beszereléskor is el tud repedni. Ha megvan melyik henger nem megy, cserélj gyertyát tedd át egy járó hengerből ide, ezt meg a helyére, nézd meg " vándorol"-e a hiba. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Motorom nemrég lett felujítva hengerfejes lett. Új tőkék, himbák, szelepek, nyomódarabok, stb mindwn a vez tengelyen kívül. És a helyzet az új tőkékkel is ugyanúgy csattog mint előtte indítás után fél percel kb. Majd elhalgat 1 perc után ( de lehet nem is ugyanúgy inkább jobban) az mind1, hogy meleg vagy hideg a motor indítás után rákezd mindíg. Ilyenkor mi lehet az ok? Sokat futott motor 380 ezer km c14nz 92 es. Lehet a fészkük van kikopva? Vagy esetleg valami visszacsapó szelep nemjó, vagy kevés az olajnyomás akár? Másra nem tudok gondolni már. Egyébként az auto jön megy erő is van benne csak idegesít kicsit ez.. De nyugtassatok meg baja ettől nemlesz ügye?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Kispotter írta:

Sziasztok!

Motorom nemrég lett felujítva hengerfejes lett. Új tőkék, himbák, szelepek, nyomódarabok, stb mindwn a vez tengelyen kívül. És a helyzet az új tőkékkel is ugyanúgy csattog mint előtte indítás után fél percel kb. Majd elhalgat 1 perc után ( de lehet nem is ugyanúgy inkább jobban) az mind1, hogy meleg vagy hideg a motor indítás után rákezd mindíg. Ilyenkor mi lehet az ok? Sokat futott motor 380 ezer km c14nz 92 es. Lehet a fészkük van kikopva? Vagy esetleg valami visszacsapó szelep nemjó, vagy kevés az olajnyomás akár? Másra nem tudok gondolni már. Egyébként az auto jön megy erő is van benne csak idegesít kicsit ez.. De nyugtassatok meg baja ettől nemlesz ügye?

Nem kéne h baja legyen tőle , szerintem lehet hogy az olajfurat a tőkéknek el van kicsit tömődve így nehezebben jut oda az olaj. Az enyém is csattog hidegbe egy kicsit pedig új tőkék, igaz nekem is HF ezés után kezdte. 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Kispotter írta:

Sziasztok!

Motorom nemrég lett felujítva hengerfejes lett. Új tőkék, himbák, szelepek, nyomódarabok, stb mindwn a vez tengelyen kívül. És a helyzet az új tőkékkel is ugyanúgy csattog mint előtte indítás után fél percel kb. Majd elhalgat 1 perc után ( de lehet nem is ugyanúgy inkább jobban) az mind1, hogy meleg vagy hideg a motor indítás után rákezd mindíg. Ilyenkor mi lehet az ok? Sokat futott motor 380 ezer km c14nz 92 es. Lehet a fészkük van kikopva? Vagy esetleg valami visszacsapó szelep nemjó, vagy kevés az olajnyomás akár? Másra nem tudok gondolni már. Egyébként az auto jön megy erő is van benne csak idegesít kicsit ez.. De nyugtassatok meg baja ettől nemlesz ügye?

Ki lehet kopva a fészkük is ahogy írtad, de van egy visszacsapó szelep a hengerfejben szétszedve látszik csak, de úgy sem férni hozzá, lehet ott ereszti vissza az olajat. Nekem is kelepel már egy ideje valamelyik a vezérlés felől, de nekem állandóan. Az enyém 340ezer kilométert ment , most mit csináljak vele, talán majd az SE jobb lesz. 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Barret írta:

Nem kéne h baja legyen tőle , szerintem lehet hogy az olajfurat a tőkéknek el van kicsit tömődve így nehezebben jut oda az olaj. Az enyém is csattog hidegbe egy kicsit pedig új tőkék, igaz nekem is HF ezés után kezdte. 

Olajfurat eldugulva elvolt de a gépműhelybe kipucolták. Mégis csattog.. de akkor így marad.. csak olyan gáz mikor más is hallja.. na mindegy.

Tegnap felraktam a kipufogót az újat gondoltam a hegesztéseket lefújom rajta hőálló ezüstel, mert már rozsdapöttyös volt akkoris mikor megvettem. Erre ma beérek melóba marha büdös éget szag látom füstölög a dob picit. Remélem kigyújtani nem fogom azért..

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Kispotter írta:

Olajfurat eldugulva elvolt de a gépműhelybe kipucolták. Mégis csattog.. de akkor így marad.. csak olyan gáz mikor más is hallja.. na mindegy.

Tegnap felraktam a kipufogót az újat gondoltam a hegesztéseket lefújom rajta hőálló ezüstel, mert már rozsdapöttyös volt akkoris mikor megvettem. Erre ma beérek melóba marha büdös éget szag látom füstölög a dob picit. Remélem kigyújtani nem fogom azért..

Van olyan hőálló festék ami akkor keményedik ki amikor megkapja a hőt. Képzeld az milyen büdös volt amikor a leömlő utáni csövet fújtam le. 

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.