Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

2 órája, zotya975 írta:

Van olyan hőálló festék ami akkor keményedik ki amikor megkapja a hőt. Képzeld az milyen büdös volt amikor a leömlő utáni csövet fújtam le. 

 

De akkor azért megnyugodtam. Ha az nem gyulladt ki a dob csak nem fog :D

tegnap mikor cseréltem a rendszert a katalizátortól akkor a garázs beállót használva mert magasan van csináltam vízszintes rampát. A katalizátor alá téglát raktam, hogy ne essen le mikor kilazítom a csavart. Összeraktam az egészet járatom mindent kipakoltam alóla mondom leállok. Erre hatalmas nyekergés a kocsi alól. Nem tudtam elképzelni mi az és mivel pont a garázsajtó került oda ahol az ajtó van kiszálni sem tudtam visszatolatni meg nem mertem vaktába túl ne menjek rajta.. aztán mondom akkor előre.. utánna látom a téglák alatta maradtak.. : / Hát a szép új középdobon 2 szép horpadás. De legalább enm fúj ki meg nem lukadt ki.. Ezért nem kell falunap után másnaposan nekiállni autót szerelni :D

Módosítva : Kispotter
Link to comment
Megosztás:

37 perce, Kispotter írta:

De akkor azért megnyugodtam. Ha az nem gyulladt ki a dob csak nem fog :D

tegnap mikor cseréltem a rendszert a katalizátortól akkor a garázs beállót használva mert magasan van csináltam vízszintes rampát. A katalizátor alá téglát raktam, hogy ne essen le mikor kilazítom a csavart. Összeraktam az egészet járatom mindent kipakoltam alóla mondom leállok. Erre hatalmas nyekergés a kocsi alól. Nem tudtam elképzelni mi az és mivel pont a garázsajtó került oda ahol az ajtó van kiszálni sem tudtam visszatolatni meg nem mertem vaktába túl ne menjek rajta.. aztán mondom akkor előre.. utánna látom a téglák alatta maradtak.. : / Hát a szép új középdobon 2 szép horpadás. De legalább enm fúj ki meg nem lukadt ki.. Ezért nem kell falunap után másnaposan nekiállni autót szerelni :D

Hehehe én is eljátszottam ezt csak fadarabbal. van egy csomó különböző méretű gerendavégem azokat szoktam alápakolászni. Aztán végiggörgettem a fakockát a kocsibejárón. Meg a multkor huha nagy vihar volt erre, és egy tábla 10-12-es hungarocell volt az út közepén, mondom nézd már a sok nyomi hogy kerülgeti simán elférek felette. Aham, aztán vittem vagy 3 utcát mire rájöttem hogy még a kocsi alatt van, végülis kiszakadt alóla több darabban, ahogy néztem a fékcsövet nyomta meg egy picit ahol lejön a tűzfalról a kocsi alá. Nem vészes, de inkább nem húzom vissza. 

Link to comment
Megosztás:

5 órája, wookie írta:

Haver múltkor az olajleereszto tálcát húzta végig a fél utcán a t4el. :evilgrin:

Nemrég egy audis jött utánam láttam a tükörből hogy lóg neki a kartervédő, közben megelőzött eléggé állati módon ,villogatok neki, gondoltam közlöm vele amit nyilvánvalóan nem tud, aztán amikor melléértem a lámpánál, és már majdnem kinyitottam a szám, átszólt hogy "fas*t villogatsz köcsög". Én meg becsuktam a szám, majd ismét kinyitottam és azt mondtam neki: bocs összekevertelek valakivel. :devlish: Pedig a jó szándék megvolt esküszöm. :hehe:

  • Haha 2
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Újra én! :D

a kipufogó csere meg volt pár napja de a hátsó dobnál ahol bilincs fogja egyszerűen nem tudtam rendesen összehúzni ugyanis túl nagy a különbség ott a 2 anyag között magyarul nagy az egyik cső a másikba. És megszorul meg minden, de sajnos kifúj. Hogyha veszek bosal tömítő pasztát és szétszedés nélkül körbenyomom van rá esély, hogy jó lesz? Vagy szét kellene szedni? Esetleg kipufogó tömítőszallaggal összerakni? Melyik a jobb megoldás?

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Kispotter írta:

Sziasztok! Újra én! :D

a kipufogó csere meg volt pár napja de a hátsó dobnál ahol bilincs fogja egyszerűen nem tudtam rendesen összehúzni ugyanis túl nagy a különbség ott a 2 anyag között magyarul nagy az egyik cső a másikba. És megszorul meg minden, de sajnos kifúj. Hogyha veszek bosal tömítő pasztát és szétszedés nélkül körbenyomom van rá esély, hogy jó lesz? Vagy szét kellene szedni? Esetleg kipufogó tömítőszallaggal összerakni? Melyik a jobb megoldás?

Hát én ezt a tömítő pasztát próbáltam de tömítés mellé a leölő végénél , hőre keméynedik szóval egyre halkabb lett míg a végén nem fújta ki. Én először meg próbálnám szét szedni majd ki nyomni tömítővel és úgy össze rakni mar rá a bilincs és járatni h mi történik .

 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Kispotter írta:

Sziasztok! Újra én! :D

a kipufogó csere meg volt pár napja de a hátsó dobnál ahol bilincs fogja egyszerűen nem tudtam rendesen összehúzni ugyanis túl nagy a különbség ott a 2 anyag között magyarul nagy az egyik cső a másikba. És megszorul meg minden, de sajnos kifúj. Hogyha veszek bosal tömítő pasztát és szétszedés nélkül körbenyomom van rá esély, hogy jó lesz? Vagy szét kellene szedni? Esetleg kipufogó tömítőszallaggal összerakni? Melyik a jobb megoldás?

Bosal paszta kivülről rákenve nem tart sokáig, megkeményedik és lepotyog a rázkódástól, az inkább csak felületek közé jó. 

Link to comment
Megosztás:

Fagydugó csere: a szívócsonk végülis maradt, de azon kívül minden lebontottam hogy normálisan hozzáférjek:

2908079-20180901-rkEh2G.jpg

Nem volt egyszerű, de kijött:

2908080-20180901-fpRX8T.jpg

Az új viszont nem ment be, vajon miért?

2908081-20180901-S3x4Pg.jpg

Tehát az adatbázis amiből én is és a bolt is kinézte a méretet, hibás.  https://opel.7zap.com/hu/car/s93/e/4/12-0/Hétfőig alszik a projekt.

 

 

 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Fagydugó csere: a szívócsonk végülis maradt, de azon kívül minden lebontottam hogy normálisan hozzáférjek:

Nem volt egyszerű, de kijött:

Az új viszont nem ment be, vajon miért?

Tehát az adatbázis amiből én is és a bolt is kinézte a méretet, hibás.  https://opel.7zap.com/hu/car/s93/e/4/12-0/Hétfőig alszik a projekt.

Itt jött volna jó egy kikocogtató, kisebb de felépítésre mint a húzva-kalapáló nemtudommi. Vagy annál jobban belegyógyul?

Link to comment
Megosztás:

15 perce, Róóóbi írta:

Itt jött volna jó egy kikocogtató, kisebb de felépítésre mint a húzva-kalapáló nemtudommi. Vagy annál jobban belegyógyul?

Az a baj hogy nem tudtam hogyan mögé nyúlni ugye a véső befelé fordította az anyagot, és ami befordult elakadt a blokk belső peremében, meg persze alig fértem hozzá, bal oldalon van én meg jobb kezes vagyok. Ácskalapácstól kezdve mindennel próbáltam, de hely sem volt sok feszíteni ugye ott van a  tűzfal tőle vagy 30 centire kalapácsot lendíteni sincs hely, meg ha kifordul a szerszám tuti lebacod valahol a kezed. Már beleütni a lyukat sem volt egyszerű.

2908162-20180901-4sTJeE.jpg

De most legalább rájöttem hogyan lehet a fagyálló jelentős részét normálisan leengedni, vékony csövet dugtam a kiegyenlítőbe, ami lement egészen a motort megkerülő műanyag csőig onnan egész sokat le lehet már szívni:

2908163-20180901-txZbQU.jpg

Le kéne cserélnem azt a műanyag csőidomot az SE-jére mert az van egy pici csonk a pillangószelepház fűtésére, de mivel zárom el, milyen csappal? 

 

 

 

Link to comment
Megosztás:

19 perce, zotya975 írta:

...

Le kéne cserélnem azt a műanyag csőidomot az SE-jére mert az van egy pici csonk a pillangószelepház fűtésére, de mivel zárom el, milyen csappal? 

 

Ráteszed az SE gumicsövét és dugsz bele egy nem végig menetes 10-es csavart bilinccsel. :)

Link to comment
Megosztás:

48 perce, Tiu írta:

Ráteszed az SE gumicsövét és dugsz bele egy nem végig menetes 10-es csavart bilinccsel. :)

Ja mondjuk az lenne a legegyszerűbb, holnap ki is tudom cserélni úgysem tudok mit csinálni hétfőig. Aztán teszek rá akkor csövet, amit bele tudok hajtani egy flakonba a kocsi alatt, és akkor normálisan le lehet ereszteni legközelebb. 

Kösz ez szerintem járható út....

2908233-20180901-lxsQ0A.jpg

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Robert astra f írta:

Hello  mindeninek

 

tudnátok segíteni?  egy astra f  c14nz  motortérből  jön ez a hang , szerintem a váltó felől , mert ott hangosabb

 

ha benyomom, vagy nem , a kuplungot akkor is hallani , nagyon hangos kintről is 

 

itt a hangfájl

 

Üdv, első körben szerintem vedd le az ékszíjat, attól függetlenül honnan jön a hang, ezzel kihúzhatod a generátor csapágyat, pár perces művelet nem érdemes kihagyni. Mielőtt elindítod nélküle húzd meg újból a feszítő csavarját ne ugráljon a generátor közben. Ha nincs változás akaszd be a lábad a kuplung pedálba és húzd feljebb, ezzel tehermentesíted a kinyomó csapágyat ( ha nincs benyomva a kuplung akkor is van neki rugó által terhelése) Ha a motortérből akarod csinálni, akkor akaszt ki a váltóbowdent és a kinyomókart húzd a kocsi orra felé. Esetleg a kezeden és "érzed" a hangot, illetve azt hogy változott-e. Aztán : ha 94-előtti az autó akkor van a váltón ablak, 4 darab csavar fogja íves fekete lemez azt leveszed, oda benézel, esetleg ott meghallgatod járás közben, de lehetőleg az autó ne emelve legyen hanem állj fel valami biztonságod dobbantóra, vagy pölö árok fölé jársz a kocsi ne essen-guruljon rád. Így elsőre ennyi. 

Link to comment
Megosztás:

Köszi

A generátor csapágy biztos hogy jó , nemrég cseréltem benne fesz szabályzót, ékszíj nélkül is beindítottam , akkor is hang jön a váltó felől , ott hangosabb ahogy közelebb hajolok

Az autó 94 es kiadású, majd alá nézek , van e szerelő ablak , azt kinyomó csapágy vizsgálatot kipróbálom , amit írtál

lényegében ha elhallgat, vagy halkul a csilingelés , ha a kinyomó kart a kocsi orra felé húzom, akkor kinyomó csapágy hiba lehet ? 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Robert astra f írta:

Köszi

A generátor csapágy biztos hogy jó , nemrég cseréltem benne fesz szabályzót, ékszíj nélkül is beindítottam , akkor is hang jön a váltó felől , ott hangosabb ahogy közelebb hajolok

Az autó 94 es kiadású, majd alá nézek , van e szerelő ablak , azt kinyomó csapágy vizsgálatot kipróbálom , amit írtál

lényegében ha elhallgat, vagy halkul a csilingelés , ha a kinyomó kart a kocsi orra felé húzom, akkor kinyomó csapágy hiba lehet ? 

 

Megnéztem kinyomó kar , kuplung bowden lekötés után , akkor is  csörög, csilingel valami

olyan a hang mintha fel lenne lazulva valami , a kuplungnál, és zörög

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Robert astra f írta:

 

Megnéztem kinyomó kar , kuplung bowden lekötés után , akkor is  csörög, csilingel valami

olyan a hang mintha fel lenne lazulva valami , a kuplungnál, és zörög

Hát a kuplung szerkezetben és a tárcsában is vannak lemezek, amik el tudnak törni, vagy görbülni és ugye annak hangja van. 

2908889-20180902-BVj9lA.jpg

A tárcsában azok a rugók, a szerkezetben meg a központi lemezek amiket nyom a kinyomócsapágy. Az ablakon keresztül nem sok minden látszik, de talán észreveszel valami feltűnőt.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, zotya975 írta:

Hát a kuplung szerkezetben és a tárcsában is vannak lemezek, amik el tudnak törni, vagy görbülni és ugye annak hangja van. 

2908889-20180902-BVj9lA.jpg

A tárcsában azok a rugók, a szerkezetben meg a központi lemezek amiket nyom a kinyomócsapágy. Az ablakon keresztül nem sok minden látszik, de talán észreveszel valami feltűnőt.

Ja , igen , lehet a tárcsán lévő rugók zörögnek , az ablakon nem néztem még be , lehet nincs is olyan fedél

de a kuplung jó, nem csúszik , jól kiemel,  

ki lehet venni ezeket,, azon az ablakon?

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Robert astra f írta:

Ja , igen , lehet a tárcsán lévő rugók zörögnek , az ablakon nem néztem még be , lehet nincs is olyan fedél

de a kuplung jó, nem csúszik , jól kiemel,  

ki lehet venni ezeket,, azon az ablakon?

Igen ki lehet, de előtte le kell venni a váltó oldal deknijét, és ki kell húzni a nyelestengelyt oldalra, ehhez szükség van egy 12 szögű torxra ( talán a sima is belemegy a csavarba, ezt nem tudom) fel kell tenni a kuplung kinyomása után azt a 3 darab kapcsot, eszközt ami a képen látszik a szerkezetre, és miután kitekerted a lendkerékre rögzítő csavarokat lefelé kijön mindegyik. De első körben csak vedd le az ablakot, valaki nyomkodja a kuplungot hátha látsz valamit. Végülis valamennyire rálátni:

2909349-20180903-OW7J4p.jpg

Igaz itt még a kapcsok fent vannak, amivel nyerni 3-4 centi helyet.

 

Link to comment
Megosztás:

Sikerült ma vennem 34-es fagydugót, be is szereltem, majd minden ment vissza a helyére. Pasztáztam ezért holnapig ( ha esik és kocsival megyek melózni akkor csak estig)  nem töltöm fel hűtőfolyadékkel. Egy problémám van ( több is van de ez most a fontos) hogy nem szivesen tekerem ki a jeladót légteleníteni, mert legutóbb is hozta ki magával a menetet, örülök hogy bent van szivárgás mentesen. Viszont így akkor ott légbubi reked meg. Vajon kidolgozza magából, vagy ott marad és nincs jelentősége? Max a jeladó kicsit csal nem? 

2909533-20180903-LN9Oin.jpg

Link to comment
Megosztás:

19 perce, zotya975 írta:

Egy problémám van ( több is van de ez most a fontos) hogy nem szivesen tekerem ki a jeladót légteleníteni, mert legutóbb is hozta ki magával a menetet, örülök hogy bent van szivárgás mentesen. Viszont így akkor ott légbubi reked meg. Vajon kidolgozza magából, vagy ott marad és nincs jelentősége? Max a jeladó kicsit csal nem? 

 

Ez gondolkoztat engem is, hogy ott mennyi levegő rekedhet meg, vagy tényleg kijön e. Mert mostanában igen sokat ment a hűtő ventilátorom, még mikor nem volt olyan nagy meleg akkor is. És nem tudom, hogy annak a jeladója rossz e, vagy az óra mutat mást, és hűtőközeg, vagy egyéb probléma miatt kapcsol ennyit.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Stevy írta:

Ez gondolkoztat engem is, hogy ott mennyi levegő rekedhet meg, vagy tényleg kijön e. Mert mostanában igen sokat ment a hűtő ventilátorom, még mikor nem volt olyan nagy meleg akkor is. És nem tudom, hogy annak a jeladója rossz e, vagy az óra mutat mást, és hűtőközeg, vagy egyéb probléma miatt kapcsol ennyit.

Amikor szoktam légteleníteni, nem sok levegő jött ott ki, talán ha 1 centire volt a szint a nyílás alatt. De ugye nem vártam vele napokig, hogy kidolgozza-e hanem egyből légtelenítettem feltöltés után. Hát most ki lesz próbálva mi van ha nem csinálom meg. Na kicsit nézegettem az injektorhház hátsó bekötése magasabban van mint a jeladó, a termosztátház kábé egy szintben. Az SE-szívócsonkban ( csak az van itthon leszedve) valóban van egy pici beboltozódás felfelé a jeladónál ahol levegő tud megrekedni, de szerintem ha egy komolyabb lejtőn lemegyek ( Árkád tetőterasz) az itt található levegő nagy része ki is megy. A jeladó hossza a menetes részen kívül 13 milliméter, így szerintem egy része mindenképpen belelóg a vízbe. Azt hiszem ezt körbejártam, nem lesz légtelenítve. :)

Link to comment
Megosztás:

On 2013. 06. 20. at 20:29, zotya975 írta:

Ha aláhasalsz ott látszik a váltón az íves ablak amit csavarok fognak. Konkrétan azt nem tudom ezen keresztül lehet-e kinyomócsapágyat cserélni, de a kuplungtárcsát és a szerekezetet azt biztos.Ezen a képen már le van szedve az ablak:

1079165-20130620-yZz0nr.jpg

Köszi

megnéztem, nincs ablak sajna,  úgy néz ki motor , vagy váltó kiszedés , ha lehet széthúzása esetleg lesz

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.