Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

4 órája, epk947 írta:

Tudom, hogy sokat dolgozol az autón, próbálsz javítani teljesítményén, meg talán kicsit hobbi is a tuning nálad. Tudom értékelni.

Én ezt csak a motorjaimmal teszem.

Viszont a kocsimban a motor bontatlan és nem is jelentkezett hiba eddig még. Ezért (is) soha nem voltam előműszakin és soha nem bukott még meg a vizsgán, pedig amíg lehetett mindig az állami vizsgabázisra vittem. Nagyon nem szeretem a maszek vizsgáztatókat.

A Hondámat (motor) vittem volna maszekhoz (próbaképpen), assszongya tízezer!

Mondom: aztán mi ezen a tízezer?

Hááát ez ennyi.

Mondtam: viszlát!

Megyek az NKH-hoz, ott 4600-ért simán levizsgázott...

Az a baj hogy az nkh már nem csinál vizsgát, csak első forgalombahelyezést. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

2 ezer km-rel ezelőtt hengerfejes volt az autóm. Meg lett csinálva hengerfejbe új mindenszelepek, tőkék, himbák kivéve a vez tengely. Összeraktam jó is volt meg most is az, de mostanság nagyobb gáznál nagyobb fordulatnál 3 ezer körül becsörög pont mikor rossz a gyújtás beállítás. De azt én mikor összeraktam stroboszkóppal beállítottam diag módban. Nem hiszem, hogy elmászna magától bár még nem ellenőriztem le. Mi lehet ez? Esetleg attól nem lehet, hogy levettek a hengerfejből nagyobb lett a kompresszió és már nem ott van a jó alapelőgyújtás ahol a jel van? Benzint ugyanott tanokolok 3 éve shell 95 ös. Esetleg majd még megnézem 100 -as benzinnel motcsinál. De addig kikérem véleményeteket mitől csöröghet még? Halottam olyan mendemondát, ha már teljesen új felül mindent alul is felkelett volna újítani a motort ugyanis így a nagyobb a kompresszió amitől a régi hajtókarcsapágyok meghallhatnak. De gyűrűzve nem volt és remélem ez nem igaz. 

Link to comment
Megosztás:

48 perce, Kispotter írta:

Sziasztok! 

2 ezer km-rel ezelőtt hengerfejes volt az autóm. Meg lett csinálva hengerfejbe új mindenszelepek, tőkék, himbák kivéve a vez tengely. Összeraktam jó is volt meg most is az, de mostanság nagyobb gáznál nagyobb fordulatnál 3 ezer körül becsörög pont mikor rossz a gyújtás beállítás. De azt én mikor összeraktam stroboszkóppal beállítottam diag módban. Nem hiszem, hogy elmászna magától bár még nem ellenőriztem le. Mi lehet ez? Esetleg attól nem lehet, hogy levettek a hengerfejből nagyobb lett a kompresszió és már nem ott van a jó alapelőgyújtás ahol a jel van? Benzint ugyanott tanokolok 3 éve shell 95 ös. Esetleg majd még megnézem 100 -as benzinnel motcsinál. De addig kikérem véleményeteket mitől csöröghet még? Halottam olyan mendemondát, ha már teljesen új felül mindent alul is felkelett volna újítani a motort ugyanis így a nagyobb a kompresszió amitől a régi hajtókarcsapágyok meghallhatnak. De gyűrűzve nem volt és remélem ez nem igaz. 

Ha levettek a hengerfejből akkor magasabb "több ékes" tömítéssel lett összerakva? 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, zotya975 írta:

Ha levettek a hengerfejből akkor magasabb "több ékes" tömítéssel lett összerakva? 

Hát nem. Eszembe jutott nekem ez, de aztmondták nincs ilyen és nem is létezik meg nemkell foglalkozni ezzel. Most nem mondod, hogy más tömítés kellett volna? :o  Hogy néz ki az a több ékes?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Kispotter írta:

Hát nem. Eszembe jutott nekem ez, de aztmondták nincs ilyen és nem is létezik meg nemkell foglalkozni ezzel. Most nem mondod, hogy más tömítés kellett volna? :o  Hogy néz ki az a több ékes?

Minél többet vesznek le a HF vastagságából annál nagyobb lesz a kompresszió, hogy ne növeljük ( hacsak nem ez a cél) akkor kell több "ékes" vastagabb tömítés, ami általában bevágás, vagy egyéb jelölés formájában jelenik meg a tömítésen. A kompresszió növelés alapból jó, de ha túlhaladjuk az adott üzemanyag kompresszió tűrését akkor jön a kopogásos égés vagy a becsörgés. Régi motorokon ugye ott volt az oktánszámdugó amit lehetett forgatni, ( sok variáció ezért nem is volt)és ezzel változtattuk az előgyujtás értékét, újabb gépeken ezt a kopogás szenzor már megoldja egy darabig magától. Lehet valamit nem pontosan írtam, de kábé ez a lényeg.  Megpróbálhatsz magasabb oktánszámú üzemanyagot tankolni, aminek ugye magasabb a kompresszió tűrése, ha ekkor elmúlik a jelenség, akkor valószinűleg erről van szó. 

Link to comment
Megosztás:

53 perce, zotya975 írta:

Minél többet vesznek le a HF vastagságából annál nagyobb lesz a kompresszió, hogy ne növeljük ( hacsak nem ez a cél) akkor kell több "ékes" vastagabb tömítés, ami általában bevágás, vagy egyéb jelölés formájában jelenik meg a tömítésen. A kompresszió növelés alapból jó, de ha túlhaladjuk az adott üzemanyag kompresszió tűrését akkor jön a kopogásos égés vagy a becsörgés. Régi motorokon ugye ott volt az oktánszámdugó amit lehetett forgatni, ( sok variáció ezért nem is volt)és ezzel változtattuk az előgyujtás értékét, újabb gépeken ezt a kopogás szenzor már megoldja egy darabig magától. Lehet valamit nem pontosan írtam, de kábé ez a lényeg.  Megpróbálhatsz magasabb oktánszámú üzemanyagot tankolni, aminek ugye magasabb a kompresszió tűrése, ha ekkor elmúlik a jelenség, akkor valószinűleg erről van szó. 

Nem akarok nagy hülyeséget mondani, de a  Victor Reinz  katalógusban nincs  csak egy mérettel (1,95mm)  az C14NZ X14NZ motorhoz hengerfej tömítés.

 

Link to comment
Megosztás:

33 perce, nyemi írta:

Nem akarok nagy hülyeséget mondani, de a  Victor Reinz  katalógusban nincs  csak egy mérettel (1,95mm)  az C14NZ X14NZ motorhoz hengerfej tömítés.

 

Nem is emlékszem amikor nekem csináltak a hengerfejet akkor milyen tömítést tettünk bele, nem én csináltam a fő műveleteket csak mint segédszemélyzet voltam jelen, így ilyen dolgokra nem is figyeltem. A Victor Reinz ha jól tudom a gyári tömítéseket csinálta-csinálja, talán ezért nincs belőle olyan ami már motorfelújítás után lehet szükséges. Lehet hogy csak akkor van inkább jelentősége ha már többször volt síkbaköszörülve a hengerfej. 

Link to comment
Megosztás:

3 perce, Stevy írta:

Lehet eretnekség, de mikor haver Corsáját SE-sitettük, akkor gyári méret ment bele síkolás nélkül. :lipssealed:

Akkor nem kell síkolni ha nem vetemedett el. Csak ugye ha nem akarok kiszúrni magammal ( ilyenben ritkán van szerencsém) akkor egysíkúnak kell lennie, és drágább a pontos mérőeszköz mint a síkolás. Meg ugye kompressziót is kéne növelni, mert az SE-é nagyobb. 

Link to comment
Megosztás:

24 perce, zotya975 írta:

Akkor nem kell síkolni ha nem vetemedett el. Csak ugye ha nem akarok kiszúrni magammal ( ilyenben ritkán van szerencsém) akkor egysíkúnak kell lennie, és drágább a pontos mérőeszköz mint a síkolás. Meg ugye kompressziót is kéne növelni, mert az SE-é nagyobb. 

Olyan nincs hogy te leveszel egy alu hengerfejet, és az nincs elmenve... 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, nyemi írta:

Nem akarok nagy hülyeséget mondani, de a  Victor Reinz  katalógusban nincs  csak egy mérettel (1,95mm)  az C14NZ X14NZ motorhoz hengerfej tömítés.

 

Hát mikor nekiláttam hengerfejezni több emberrel tartottam  a kapcsolatot akik szerelők is pont azért mert életemben nem csináltam és magamnak szerettem volna. Eggyikőjük sem említett ilyet, hogy más tömítés kellene bele. Pedig józan paraszti ésszel már akkor bele gondoltam, hogy síkolásnál vesznek le belőle ami nem biztos, hogy jót tesz bárminek is és direkt rákérdeztem azt mondták, hogy nem kell bele vastagabb ezzel nem kell foglalkozni dieselnél viszont fontos. És egyébként direkt rákerestem mindenhol csak 1 méretet találtam. De viszont újra fel lapoztam a nagy opel könyvet az sem ír semmilyen más hengerfejtömítésről hengerfejezésnél dieselnél viszont írja amit zotya mondott. Benzinesnél annyi van a könyvbe is, hogy a motorblokk köszörülésénél ügyelni kell a dugattyúk legnagyobb kiemelkedésére a síkból.

1.4 nél: 0 mm

1.6, 1.8, 2.0: 0.4 mm

Diesel: 0.65-0.95 mm

Szóval nemhiszem, hogy benzinesnél ez számítana számottevően. Persze biztos van az a szint már mikor vége és sok ami nincs kizárva nálam sem hiszen a 400 ezer km alatt tuti nem én hengerfejeztem először..

Link to comment
Megosztás:

37 perce, Kispotter írta:

...Benzinesnél annyi van a könyvbe is, hogy a motorblokk köszörülésénél ügyelni kell a dugattyúk legnagyobb kiemelkedésére a síkból.

...

Fölötte van a könyvben a hengerfej magassága, min. 95,9 lehet. Ha már ennél kisebb, akkor kerülhet szóba a vastagabb tömítés. Ritkán lehet találni, inkább csináltatni szoktak.

1,4-hez pl. az AJUSA 2mm-est ír az Elring 1,8-at. Amúgy, ha számolsz sűrítési arányt, pár tizednek nincs igazán jelentősége. Ha összerakás után nem csörgött most pedig igen, akkor ott más van...

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Tiu írta:

Fölötte van a könyvben a hengerfej magassága, min. 95,9 lehet. Ha már ennél kisebb, akkor kerülhet szóba a vastagabb tömítés. Ritkán lehet találni, inkább csináltatni szoktak.

1,4-hez pl. az AJUSA 2mm-est ír az Elring 1,8-at. Amúgy, ha számolsz sűrítési arányt, pár tizednek nincs igazán jelentősége. Ha összerakás után nem csörgött most pedig igen, akkor ott más van...

Hát én nem tudom. Bár az igaz magasságát nem mértem meg sajnos. De halottam olyasmiről is több helyen, hogy annyi van leszedve a hengerfejből, hogy nem lehetett megfeszíteni a vezérlést. Na nálam még simán összelehetett rakni. Szóval szerintem nálam még nem gáz a helyzet. Egyébként vagy csak nem vettem észre vagy mikor összeraktam nem csörfött még bár szerintem észrevettem volna ugyanis nagyon figyeltem rá mindenféle neszre, zörejre hengerfejezés után. Viszont a gyújtást megnéztem jelen van ahogy volt. Diag módban is mentem egy karikát akkor is csörög. De csak úgy hallom ha van az út melett valami ami visszaveri a hangot pl szalagkorlát szóval nehéz ezt észrevennem.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Kispotter írta:

halottam olyasmiről is több helyen, hogy annyi van leszedve a hengerfejből, hogy nem lehetett megfeszíteni a vezérlést. 

Hát azért az a pár tized milli, akár még egész milliméter is annyira nem hiszem, hogy befolyásolná a vezérlést.

Amúgy nem tudom néztétek e már, de a G Astra feszítője sokkal jobban átgondolt, kár hogy F-re hasonlót nem csináltak.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Stevy írta:

Hát azért az a pár tized milli, akár még egész milliméter is annyira nem hiszem, hogy befolyásolná a vezérlést.

Amúgy nem tudom néztétek e már, de a G Astra feszítője sokkal jobban átgondolt, kár hogy F-re hasonlót nem csináltak.

Hát abba csináltak amelyikben már olyan motor van nem? 

  • Haha 1
Link to comment
Megosztás:

10 perce, Stevy írta:

Nyilván, csak a régebbi blokkokra értettem. :-)

Nem tudom pontosan milyen van G-ben valami olajnyomás általi feszítőről tudok meg műanyag megvezetésről láncosnál. Igaz nem nagyon szereltem még más vezérlést, de szerintem ez a vízpumpa tekergetés az előfeszítéshez nem olyan vészes. Most legutóbb a vízpumpát nem cseréltem és Gates szíj meg nem tom milyen feszítő megállt 10 ezer alatt. Azért ez sem mindegy. A láncos mociknál meg még van oldalt egy tömítés ahol tud keveredni olaj-víz és nem keveset kell bontani a cseréjéhez. 

Link to comment
Megosztás:

Az még hagyján...

Kezdhetek neki olajszivattyú tömítést cserélni. Ja és csak Elring van, azt meg nem szeretem de jobb, mint ha nem lenne. Elkötelezett Victor Reinz hívő vagyok... igen új szimering is megy bele. Ugye más cserélni való nincs ott? Karteré, nyilván meg a két anyag találkozásánál paszta.

Ma este kellett volna visszaindulni hollandba, de én így ezzel nem. Kisebbfajta szopás van. Miért nem a szervo nyomócsöve repedt meg megint (azzal genyóztam múlt héten), kevésbé lennék frusztrált. 

Ez van, most ért meg.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Kispotter írta:

Hát én nem tudom. Bár az igaz magasságát nem mértem meg sajnos. De halottam olyasmiről is több helyen, hogy annyi van leszedve a hengerfejből, hogy nem lehetett megfeszíteni a vezérlést. Na nálam még simán összelehetett rakni. Szóval szerintem nálam még nem gáz a helyzet. Egyébként vagy csak nem vettem észre vagy mikor összeraktam nem csörfött még bár szerintem észrevettem volna ugyanis nagyon figyeltem rá mindenféle neszre, zörejre hengerfejezés után. Viszont a gyújtást megnéztem jelen van ahogy volt. Diag módban is mentem egy karikát akkor is csörög. De csak úgy hallom ha van az út melett valami ami visszaveri a hangot pl szalagkorlát szóval nehéz ezt észrevennem.

A kipufogó csonkról folyamatosan szívta meleg levegőt, akkor az enyém is halkan csörgött gyorsításkor (kokszosak voltak a gyertyák is). Most hogy meg lett csinálva szabályzás, kapott egy tank 100-as MOL benzint , az  kitisztította és most már 95-sel  se csörög. Szerintem a pikkelyes  koksz be izzik a dugattyú tetején és öngyulladást okoz.

Rajta van a kipufogón leömlőn  a szívócsöved és jó a szabályzás?

Módosítva : nyemi
Link to comment
Megosztás:

20 órája, Róóóbi írta:

Az még hagyján...

Kezdhetek neki olajszivattyú tömítést cserélni. Ja és csak Elring van, azt meg nem szeretem de jobb, mint ha nem lenne. Elkötelezett Victor Reinz hívő vagyok... igen új szimering is megy bele. Ugye más cserélni való nincs ott? Karteré, nyilván meg a két anyag találkozásánál paszta.

Ma este kellett volna visszaindulni hollandba, de én így ezzel nem. Kisebbfajta szopás van. Miért nem a szervo nyomócsöve repedt meg megint (azzal genyóztam múlt héten), kevésbé lennék frusztrált. 

Ez van, most ért meg.

És igazunk volt. Jókora darabon az olajszivattyú tömítése engedett, de úúúgy, hogy pár perc alatt kövér cseppeket hullatott, és jó 10 centis tócsát hagyott maga alatt.

Csak hogy ne haladjunk annyira, a leömlő tűzkarikás csonk rugós csavarját sikerült félrekapatni, ami utána hozta magával kifele a fele menetet. De az is meggyógyult. Új szimering és tömítés a pumpaházba, új kartertömítés (mire felraktuk fejembe jutott, hogy tavasszal vettem már egyet.. ), új csavarok a leömlőbe és gyí.

Közreműködők:

Egy piros csontváz

Egy sokat látott akna

Wúkí

Hepiend :icon13:

Link to comment
Megosztás:

19 órája, nyemi írta:

A kipufogó csonkról folyamatosan szívta meleg levegőt, akkor az enyém is halkan csörgött gyorsításkor (kokszosak voltak a gyertyák is). Most hogy meg lett csinálva szabályzás, kapott egy tank 100-as MOL benzint , az  kitisztította és most már 95-sel  se csörög. Szerintem a pikkelyes  koksz be izzik a dugattyú tetején és öngyulladást okoz.

Rajta van a kipufogón leömlőn  a szívócsöved és jó a szabályzás?

Rajta van direkt vettem rá egy jó állapotut. Hogy működik-e arról fogalmam sincs.. azt tusom forró szokott lenni a csonk a légszűrőn ahova csatlakozik. Hogy tusom ellenőrizni?

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Róóóbi írta:

És igazunk volt. Jókora darabon az olajszivattyú tömítése engedett, de úúúgy, hogy pár perc alatt kövér cseppeket hullatott, és jó 10 centis tócsát hagyott maga alatt.

Csak hogy ne haladjunk annyira, a leömlő tűzkarikás csonk rugós csavarját sikerült félrekapatni, ami utána hozta magával kifele a fele menetet. De az is meggyógyult. Új szimering és tömítés a pumpaházba, új kartertömítés (mire felraktuk fejembe jutott, hogy tavasszal vettem már egyet.. ), új csavarok a leömlőbe és gyí.

Közreműködők:

Egy piros csontváz

Egy sokat látott akna

Wúkí

Hepiend :icon13:

Majd akkor leszek hepi ha kialudtam a tegnapi 24 órát, meg a ma hajnali debreceni kört. :D Hazafele már majdnem ráborultam a boxer kormányára. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.