Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

4 órája, nyemi írta:

Szia . Véleményem szerint három hiba fordulhat elő a hőmérséklet szenzorral .   Első : nem jó mér .  Íme a táblázat :h-szenzor.jpg

Ez szerencsére kimérhető. Most tettem meg az enyémmel egy 20Km utat (~94C°)220Ω mértem rajta:icon13:.

Második : Időszakos vagy állandóan  fen álló test zárlat (beázás?) nálam mindkét ágon test fele 40MΩ-ot mértem  (az jó szerintem).
Harmadik: ami nálad is  probléma lehet, Időszakos  szakadás   a vezetékben vagy a szenzoron belül. 

Mert szerintem ha egy pillanatra megszakad szenzor áramköre (vagy irreális nagy értéket  észlel),  az Ecu  lekapcsolja  a figyelését .  Majd újra indításkor (nagy reset) ha megint látja akkor figyelembe veszi megint  az első értelmezhetetlen értékig (jártam már így, igaz nem opel volt). Ezért szerintem ha méred a szenzort : csak melegen mérd és nyugodtan  ütögesd meg egy kicsit csavarhúzóval, hogy ha van belső kontakt hiba az kijöjjön. Aztán lehet a csatlakozónál a vezeték van tőbe megtörve . Még az is elképzelhető. Sok sikert kívánok:icon13:, mert ez a hibák legrosszabbja.

Sajnos ez nem jött be.. megmértem 310 Ω-ot mérek stabilan. Test fele semmit. Csatiba gyújtást ráadva stabil 5 V van. Opcom meg továbbra is 0 C fok körül van. Érdekes.. Meg az is, hogy miért írja ki azt az opcom, hibskódolvasásnál, hogy cserélje az ecut. Eddig 1 másik x16xel f astrára volt dugva ott nem írta.. Kérdeztem másokat aztmondták nem kell vele foglalkozni.. szóval most nem tudom mi van de nem vagyok előrébb..

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Kispotter írta:

Sajnos ez nem jött be.. megmértem 310 Ω-ot mérek stabilan. Test fele semmit. Csatiba gyújtást ráadva stabil 5 V van. Opcom meg továbbra is 0 C fok körül van. Érdekes.. Meg az is, hogy miért írja ki azt az opcom, hibskódolvasásnál, hogy cserélje az ecut. Eddig 1 másik x16xel f astrára volt dugva ott nem írta.. Kérdeztem másokat aztmondták nem kell vele foglalkozni.. szóval most nem tudom mi van de nem vagyok előrébb..

Az is meg lehet hogy az ecu-d nem tud mit kezdeni az adattal ha 40fok felett van és ezért írja az ecu cserét. Lehet valami forrasztás meg adta magát .  Legjobb lenne egy másik ecu-val kipróbálni .

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Kispotter írta:

Sajnos ez nem jött be.. megmértem 310 Ω-ot mérek stabilan. Test fele semmit. Csatiba gyújtást ráadva stabil 5 V van. Opcom meg továbbra is 0 C fok körül van. Érdekes.. Meg az is, hogy miért írja ki azt az opcom, hibskódolvasásnál, hogy cserélje az ecut. Eddig 1 másik x16xel f astrára volt dugva ott nem írta.. Kérdeztem másokat aztmondták nem kell vele foglalkozni.. szóval most nem tudom mi van de nem vagyok előrébb..

Ha egy 10MΩ belső ellenállású Multiméterrel mértél az ecu-tól jövő  hőszenzor csatlakozóra  az nagyon meg tud vezetni . Bőven tudsz mérni egy szakadt vezetéken is 5V-ot. Csatlakozóra köss egy 1-1,5kΩ ellenállást  és azon mérj feszültséget, hogy be legyen terhelve a kijövő 5Volt. Akkor a bekötött  ellenálláson  2-2,5Voltot kell mérned(2-1,6mA terheled kijövő 5V). Ha nem e körüli értékeket mérsz , hanem csak netán pár tized voltot akkor csak vezeték szakadás lesz vagy az ecu-nál rossz kontakt.

Módosítva : nyemi
Link to comment
Megosztás:

16 órája, nyemi írta:

Ha egy 10MΩ belső ellenállású Multiméterrel mértél az ecu-tól jövő  hőszenzor csatlakozóra  az nagyon meg tud vezetni . Bőven tudsz mérni egy szakadt vezetéken is 5V-ot. Csatlakozóra köss egy 1-1,5kΩ ellenállást  és azon mérj feszültséget, hogy be legyen terhelve a kijövő 5Volt. Akkor a bekötött  ellenálláson  2-2,5Voltot kell mérned(2-1,6mA terheled kijövő 5V). Ha nem e körüli értékeket mérsz , hanem csak netán pár tized voltot akkor csak vezeték szakadás lesz vagy az ecu-nál rossz kontakt.

Na ma vettem másik szenzort. Rádugtam kint melegítve 50 fok felett 0 fokot ír ki. Visszahűlésnél pedig 40 től a valósat írja. Szóval a szenzornak semmi baja. Most akkor vagy ennek ilyennek kell lennie vagy nálam van valami gebasz a motorvezérlőbe. Ha valaki dugott már opcomra c14nz-t megírhatná mi van. Egyébként az is foglalkoztat azt miért írja ki a program hibakódoknál, hogy: " cserélje ki az elektronikus vezérlőegységet (ECU) vagy a PROM-ot. Nincs jelen"

Ötlet? Kéne szereznem egy ásik ECU-t próbára?

Link to comment
Megosztás:

5 perce, Kispotter írta:

Na ma vettem másik szenzort. Rádugtam kint melegítve 50 fok felett 0 fokot ír ki. Visszahűlésnél pedig 40 től a valósat írja. Szóval a szenzornak semmi baja. Most akkor vagy ennek ilyennek kell lennie vagy nálam van valami gebasz a motorvezérlőbe. Ha valaki dugott már opcomra c14nz-t megírhatná mi van. Egyébként az is foglalkoztat azt miért írja ki a program hibakódoknál, hogy: " cserélje ki az elektronikus vezérlőegységet (ECU) vagy a PROM-ot. Nincs jelen"

Ötlet? Kéne szereznem egy ásik ECU-t próbára?

Igen egy másik ecu-t kéne kipróbálni , vagy egy másik c14nz re dugni h ott mi ír rá . 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Kispotter írta:

Na ma vettem másik szenzort. Rádugtam kint melegítve 50 fok felett 0 fokot ír ki. Visszahűlésnél pedig 40 től a valósat írja. Szóval a szenzornak semmi baja. Most akkor vagy ennek ilyennek kell lennie vagy nálam van valami gebasz a motorvezérlőbe. Ha valaki dugott már opcomra c14nz-t megírhatná mi van. Egyébként az is foglalkoztat azt miért írja ki a program hibakódoknál, hogy: " cserélje ki az elektronikus vezérlőegységet (ECU) vagy a PROM-ot. Nincs jelen"

Ötlet? Kéne szereznem egy ásik ECU-t próbára?

Először is nézd meg a testteléseket közvetlenül a vezérmű kerék mellet (2 sarú 4 vezeték) nem e szakadtak- e . Sőt a hőszenzor csatlakozójában levőt is sípoltasd össze a aksi negatívjával (vagy a motor blokkal).

Mert a hő szenzor és a vákuum szenzor egy testtelésen van az A11- kimeneten,  ami az ECU-ban össze van kötve az A12-sel, ami odamegy a vezérmű kerék mellé.

 

Esetleg még Ilyen hibajelenséget lebegő test pont is kitud alakítani. Ez akkor tud létrejönni ha szakadt a A11 menő vezeték de hő szenzor és a vákuum szenzor még kapcsolatban van egymással a testtelésükön keresztül . Amúgy a vákuum szenzor értékei, jók kiolvasva?

1200-2.jpg

Már  csak ezekre tudok gondolni. Mert nem hinném, hogy az ECU hibásodott meg , meg ugye írtad is, hogy egy másik autóba tökéletes volt.

 

Módosítva : nyemi
Link to comment
Megosztás:

7 órája, nyemi írta:

Először is nézd meg a testteléseket közvetlenül a vezérmű kerék mellet (2 sarú 4 vezeték) nem e szakadtak- e . Sőt a hőszenzor csatlakozójában levőt is sípoltasd össze a aksi negatívjával (vagy a motor blokkal).

Mert a hő szenzor és a vákuum szenzor egy testtelésen van az A11- kimeneten,  ami az ECU-ban össze van kötve az A12-sel, ami odamegy a vezérmű kerék mellé.

 

Esetleg még Ilyen hibajelenséget lebegő test pont is kitud alakítani. Ez akkor tud létrejönni ha szakadt a A11 menő vezeték de hő szenzor és a vákuum szenzor még kapcsolatban van egymással a testtelésükön keresztül . Amúgy a vákuum szenzor értékei, jók kiolvasva?

1200-2.jpg

Már  csak ezekre tudok gondolni. Mert nem hinném, hogy az ECU hibásodott meg , meg ugye írtad is, hogy egy másik autóba tökéletes volt.

 

Igen ott jó volt, de az egy 97-es x16xel volt. Az kicsit más tészta már. Egyébként most lett hengerfejezve az auto és újracsiszoltam a hengerfejnél a testeléseket amit bontani kellett. 

Lajos 12: Keress vaterán ha venni szeretnél. Ezek az opcomok 16 pinesek én vettem hozzá átalakítót lehet kapni ami 10 pinesre alakít. Ha kérdésed van kérdezz! :)

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Kispotter írta:

Igen ott jó volt, de az egy 97-es x16xel volt. Az kicsit más tészta már. Egyébként most lett hengerfejezve az auto és újracsiszoltam a hengerfejnél a testeléseket amit bontani kellett. 

Lajos 12: Keress vaterán ha venni szeretnél. Ezek az opcomok 16 pinesek én vettem hozzá átalakítót lehet kapni ami 10 pinesre alakít. Ha kérdésed van kérdezz! :)

C14NZ-és  Ecu, ,  X16XEL-be   volt berakva ?  Az hogy működöt?

Attól hogy hogy újra lett csiszolva a sarú , tövében még eltörhetett a vezeték a zsugór cső meg egybetartja. De ha Ecu-ra gyanakszol tényleg csak egy próba darab lesz a megoldás. Kíváncsian várom:icon13:.

Módosítva : nyemi
Link to comment
Megosztás:

6 órája, nyemi írta:

C14NZ-és  Ecu, ,  X16XEL-be   volt berakva ?  Az hogy működöt?

Attól hogy hogy újra lett csiszolva a sarú , tövében még eltörhetett a vezeték a zsugór cső meg egybetartja. De ha Ecu-ra gyanakszol tényleg csak egy próba darab lesz a megoldás. Kíváncsian várom:icon13:.

Na most tettem fel ezt a kérdést az opelosok ide facebook csoportban. Ott jött egy ecu szervizes, hogy előfordul az ilyen jellegü hiba bár c14nz-re nem jellemző, de nálam a hibakódra amit kiír azt mondta szoftveres eredetű és olcsóbban kijövök egy bontottal mintha szoftveresen próbálkozik. Aztmondta ez okozhatja a rossz hőmérséklet adatot valamint alapjárat hibákat ami nekem van is mióta nálam van az auto és nemjöttem rá miért van. Most valószínüleg ezért van mivel már minden oks a motortérbe. Szóval most vadászat folyik c14nz ECU-ra. Ha valakinek lenne ne tartsa magában. :)

ja és nyemi nem így volt félre érted az egy másik astra volt x16xel motorral és vezerlővel arra mondtam az más tészta kicsit más a motorvezérlő mint egy mezei nz-be! :)

Módosítva : Kispotter
Link to comment
Megosztás:

1 óra, Kispotter írta:

Na most tettem fel ezt a kérdést az opelosok ide facebook csoportban. Ott jött egy ecu szervizes, hogy előfordul az ilyen jellegü hiba bár c14nz-re nem jellemző, de nálam a hibakódra amit kiír azt mondta szoftveres eredetű és olcsóbban kijövök egy bontottal mintha szoftveresen próbálkozik. Aztmondta ez okozhatja a rossz hőmérséklet adatot valamint alapjárat hibákat ami nekem van is mióta nálam van az auto és nemjöttem rá miért van. Most valószínüleg ezért van mivel már minden oks a motortérbe. Szóval most vadászat folyik c14nz ECU-ra. Ha valakinek lenne ne tartsa magában. :)

Tudom ajánlani a bontókat. Mivel 1x hoztunk ki ecu-t de mondtuk a bontósnak h nem biztos h az a hiba így vissza vették szó nélkül amikor kiderült h nem az a baja.

Link to comment
Megosztás:

19 órája, Lajos12 írta:

Srácok, nincs valakinek esetleg Szeged közelében op-com átalakító 16 pinesről 10 pinesre kölcsön? Szerkezetet tudtam szerezni de sajnos 16 pines :/ 

Ha nagyon nem találsz én úgy oldottam meg, hogy neten kerestem az átalakítórol rajzot és megnéztem mit mivel kell összekötni! :) Az opcomra ment a kicsi saru a kábelvégeket meg csak simán beledugtam a csatiba. Működött! :) 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Kispotter írta:

Ha nagyon nem találsz én úgy oldottam meg, hogy neten kerestem az átalakítórol rajzot és megnéztem mit mivel kell összekötni! :) Az opcomra ment a kicsi saru a kábelvégeket meg csak simán beledugtam a csatiba. Működött! :) 

Merre találtad a rajzot? Esetleg egy linket elfogadnék. :)

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 10. 18. at 12:42, Kispotter írta:

Na most tettem fel ezt a kérdést az opelosok ide facebook csoportban. Ott jött egy ecu szervizes, hogy előfordul az ilyen jellegü hiba bár c14nz-re nem jellemző, de nálam a hibakódra amit kiír azt mondta szoftveres eredetű és olcsóbban kijövök egy bontottal mintha szoftveresen próbálkozik. Aztmondta ez okozhatja a rossz hőmérséklet adatot valamint alapjárat hibákat ami nekem van is mióta nálam van az auto és nemjöttem rá miért van. Most valószínüleg ezért van mivel már minden oks a motortérbe. Szóval most vadászat folyik c14nz ECU-ra. Ha valakinek lenne ne tartsa magában. :)

ja és nyemi nem így volt félre érted az egy másik astra volt x16xel motorral és vezerlővel arra mondtam az más tészta kicsit más a motorvezérlő mint egy mezei nz-be! :)

Amit kiderítettem :confused:: Az  hogy az ECU két méréstartományt  alakít ki hogy átfogja teljes motor hőfok értékeket,  egy érzékelővel. Ezt azért csinálja hogy  pontosabb értékeket kapjon.

Az egyik tartomány : -20°-tól +50°-ig (4V-ról_1V-ig feszültség tartományig)  a másik  meg  +50°-től +100°-ig (3,7V-ról_1,7V-ig feszültség tartományig). Mint látható a két hőfoktartományon belül vannak egy forma feszültség értékek. Például amikor az érzékelőn 2,5Volt mérhető ez jelenthet +10-15C° vagy  +70-75C°  is , persze az Ecu-nak tudni kéne melyik táblázatból dolgozik és OP-com-al nézve ezt ki is kéne jelezni . De te nálad nem történik meg a váltás, valami oknál fogva, lehet persze ECU szoftveres vagy hardveres hibája  , de én feltételezem hogy ezt is tanulnia kell az ECU.nak vagy netán valamelyik másik érzékelőnek működése kell hogy aktiválja(λ szonda?). Még keresem megoldást , hátha ECU csere nélkül is megoldható a dolog :icon13: .

Módosítva : nyemi
Link to comment
Megosztás:

51 perce, nyemi írta:

Amit kiderítettem :confused:: Az  hogy az ECU két méréstartományt  alakít ki hogy átfogja teljes motor hőfok értékeket,  egy érzékelővel. Ezt azért csinálja hogy  pontosabb értékeket kapjon.

Az egyik tartomány : -20°-tól +50°-ig (4V-ról_1V-ig feszültség tartományig)  a másik  meg  +50°-től +100°-ig (3,7V-ról_1,7V-ig feszültség tartományig). Mint látható a két hőfoktartományon belül vannak egy forma feszültség értékek. Például amikor az érzékelőn 2,5Volt mérhető ez jelenthet +10-15C° vagy  +70-75C°  is , persze az Ecu-nak tudni kéne melyik táblázatból dolgozik és OP-com-al nézve ezt ki is kéne jelezni . De te nálad nem történik meg a váltás, valami oknál fogva, lehet persze ECU szoftveres vagy hardveres hibája  , de én feltételezem hogy ezt is tanulnia kell az ECU.nak vagy netán valamelyik másik érzékelőnek működése kell hogy aktiválja(λ szonda?). Még keresem megoldást , hátha ECU csere nélkül is megoldható a dolog :icon13: .

A hőmérsékletnek mi köze lenne a Lambda szondához ? Az csak szabályozza a keveréket  max annyi lehet hogy X fok ig nem mérvadó amit mér .  Nagyon kerülöd ezt az ecu cserés dolgot pedig  sok van belőle + ha ugyan azt csinálja másik is bontóba vissza veszik.  Az a legegyszerűbb dolog másik ecuval opcomra rá dugni . 

Link to comment
Megosztás:

6 perce, Barret írta:

A hőmérsékletnek mi köze lenne a Lambda szondához ? Az csak szabályozza a keveréket  max annyi lehet hogy X fok ig nem mérvadó amit mér .  Nagyon kerülöd ezt az ecu cserés dolgot pedig  sok van belőle + ha ugyan azt csinálja másik is bontóba vissza veszik.  Az a legegyszerűbb dolog másik ecuval opcomra rá dugni . 

Ami az ECU-ba bemeneti jelként fogad, és ami kijön az mindenek köze van egymáshoz. Apropó, fűtött a λ szonda (?) ... Ja nem, akkor honnan is tudjuk, hogy mikor vehetjük szabályzásra alkalmasnak keverékképzéshez? Amúgy meg nem kerülöm mert a ti pénzetek.  De biztos vagy abban, hogy egy tanulási eljárás nem e kell lefuttatni,  egy új hőmérséklet szenzor beszerelésénél? Engem foglalkoztatnak ezek a kérdések . De ha téged nem . Nem muszáj elolvasni amit írok.

Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, nyemi írta:

Ami az ECU-ba bemeneti jelként fogad, és ami kijön az mindenek köze van egymáshoz. Apropó, fűtött a λ szonda (?) ... Ja nem, akkor honnan is tudjuk, hogy mikor vehetjük szabályzásra alkalmasnak keverékképzéshez? Amúgy meg nem kerülöm mert a ti pénzetek.  De biztos vagy abban, hogy egy tanulási eljárás nem e kell lefuttatni,  egy új hőmérséklet szenzor beszerelésénél? Engem foglalkoztatnak ezek a kérdések . De ha téged nem . Nem muszáj elolvasni amit írok.

Köszönöm.

1. Elvileg hőfok függvénye asszem 60 fok felett nézi a szondát bár ebben nem vok biztos
2.Én csak jó akarok azzal hogy egy másik ecu vagy másik kocsira rádugott opcom al olvasott adat mit mutat mert így a legegyszerűbb rájönni h mi is a baja. A tanulási eljárás új szenzornál felvet egy érdekes kérdést. Ha kell is ilyet honnan tudja hogy mihez kalibrálja magát ? Szerintem ennyire nem okosak ezek az Ecuk.  Nem kötekedésből írtam  .

Módosítva : Barret
Link to comment
Megosztás:

3 órája, nyemi írta:

Amit kiderítettem :confused:: Az  hogy az ECU két méréstartományt  alakít ki hogy átfogja teljes motor hőfok értékeket,  egy érzékelővel. Ezt azért csinálja hogy  pontosabb értékeket kapjon.

Az egyik tartomány : -20°-tól +50°-ig (4V-ról_1V-ig feszültség tartományig)  a másik  meg  +50°-től +100°-ig (3,7V-ról_1,7V-ig feszültség tartományig). Mint látható a két hőfoktartományon belül vannak egy forma feszültség értékek. Például amikor az érzékelőn 2,5Volt mérhető ez jelenthet +10-15C° vagy  +70-75C°  is , persze az Ecu-nak tudni kéne melyik táblázatból dolgozik és OP-com-al nézve ezt ki is kéne jelezni . De te nálad nem történik meg a váltás, valami oknál fogva, lehet persze ECU szoftveres vagy hardveres hibája  , de én feltételezem hogy ezt is tanulnia kell az ECU.nak vagy netán valamelyik másik érzékelőnek működése kell hogy aktiválja(λ szonda?). Még keresem megoldást , hátha ECU csere nélkül is megoldható a dolog :icon13: .

Szia!

Nem tudom honnan szedsz ilyen mély infókat az ECU-ról, de ez nagyon érdekes és engem is érdekelnek ilyen dolgok de akárhogyan kerestem google-ba ilyeneket én nem találok.. Egyébként nem hülyeség valamiből az ecunak tudnia kell, hogy most melyik tartományt kell figyelnie, de nem tudom miből tudná. Mert ügye van egy map szenzor meg lambda szonda aztán kb ennyi. A lamvda szonda figyelését pedig ennek a hőgombának kellene aktiválnia szerintem, de, hogy a hőgombát illetve, hogy melyik tartományban van nem tudom mi aktiválná. Csak azt tudom elképzelni, hogy az ecu tudja, hogy ha túlment az 50C°-on akkor az több lehet csak így ez eddig oké de ügye mi van olyankor ha a meleg motor megvan állítva ügye ilyenkor az ecu teljesen áramtalanítódik (vagy nem és figyeli tovább a hő szenzort??) , de ha 5 perc múlva újraindul a motor akkor honnan tudja, hogy 50C° felett van? Amit érdekesnek tartok, hogy az auto simán indul hidegen melegen és hidegen magasabb is az alapjárat majd mikor bemelegszik alacsonyabb. Szerintem ha tényleg 0C° érzékelne akkor melegen alig indulna el.. Vagy még az lehet, hogy az ecuban jók a hőmérséklet adatok csak az opcom program bugos bár elég valószínütlen.. ugyanis az közvetlen az ecuból olvas.. de akkor ezek szerint nekem lambda szabályzás sohasem aktiválódott? Bár ez is érdekes mert régen előfordult keverék túl szegény hobakód ami arra utal, hogy akkor pedig figyelte a lambdát az ecu. Ami megint érdekes ha lehúzom a csatiját és bemelegedett a moci dobja is a sárgát. Sajnos lehet, mióta nálam van a kocsi azóta ilyen ez már csak ügye most lett opcomom.. meg az is elég érdekes, hogy szoftveresnek mondták a hibát, de az csak úgy magától, hogyan alakulhat ki? Vagy már lehet ezer éve ilyen az auto.. Nem tudom, de az biztos, hogy régen országúton nagyon max 5.5 volt a fogyasztás most pedig 7.5 szóval valami nem kóser az biztos. De nem kell félni, mert szerdán nálam egy másik ecu beteszem azt és mielőtt indítanék ráis nézek opcommal és a szenzort is rádugom az újat és nekiállok melegíteni megint aztán kiderül minden. És ha jó lesz én azért szét fogom szedni az ecut kíváncsiságból nem-e tényleg csak egy elengedett forrasztásról van szó..

Módosítva : Kispotter
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Jól tudom hogy a külső Torx fejű hengerfej csavarokhoz E12-es dugókulcs kell? Nem akarok időt veszteni azzal, hogy megvárom az alkatrészeket és csak akkor veszem meg a szerszámot. Ilyen készletem nincs, mert még semmihez sem kellett

Attól függ milyet rendeltél , van sima 6 lapfejű meg nagy részt a torx. De én pl  sima  korovával húztam  a torxot :D 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Barret írta:

Attól függ milyet rendeltél , van sima 6 lapfejű meg nagy részt a torx. De én pl  sima  korovával húztam  a torxot :D 

Torxot rendeltem, mert hatlapfejet nem találtam ( legalábbis azon az oldalon) készletben. Egy másik oldalon van odaírva hogy T 12, de azon kívül aztán sehol.

https://www.autoalkatreszonline24.hu/opel/astra-f-56-57/1810/10478/hengerfejcsavarok

Link to comment
Megosztás:

55 perce, zotya975 írta:

Torxot rendeltem, mert hatlapfejet nem találtam ( legalábbis azon az oldalon) készletben. Egy másik oldalon van odaírva hogy T 12, de azon kívül aztán sehol.

https://www.autoalkatreszonline24.hu/opel/astra-f-56-57/1810/10478/hengerfejcsavarok

Hmm a képen torx bit fej megy bele a csavarba  nem pedig torx os krova szem. Lehet célszerűbb meg várni a HF csavart és akkor úgy venni ha szükséges úgy venni hozzá .

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Barret írta:

Hmm a képen torx bit fej megy bele a csavarba  nem pedig torx os krova szem. Lehet célszerűbb meg várni a HF csavart és akkor úgy venni ha szükséges úgy venni hozzá .

Végülis megvárhatom, egy-két nap oda-vissza nem számít. Addig is összerakom amit lehet.

2951913-20181022-Jh0wZ4.jpg

2951912-20181022-voqRVo.jpg

Egy pár dolog nem tiszta, például az a 3 menetes furat mire lehet jó, látszólag nem volt bennük csavar.  Meg van valami amit talán az üanyag ellátás része, egy tök üres akármi. Talán valamiféle puffertartály a benzincsövön, de melyik ágban? 

2951914-20181022-u68d48.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.