Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

5 perce, Barret írta:

Szerintem inkább túldúsít.  Pl lambda szonda, rossz hőmérséklet adat. Nem tudom a gyujtás okozhat-e ilyet.

Elsőre én erre gondoltam. Csak valamikor nemrég cseréltették a kábelköteget, aztán lehet akkor megbolygatták. Az a baj, hogy csere darabom viszont nincs lamda, map, meg kétvezetékes se. Potyára meg mindet megvenni nem lenne buli. :confused:

Link to comment
Megosztás:

33 perce, Stevy írta:

Elsőre én erre gondoltam. Csak valamikor nemrég cseréltették a kábelköteget, aztán lehet akkor megbolygatták. Az a baj, hogy csere darabom viszont nincs lamda, map, meg kétvezetékes se. Potyára meg mindet megvenni nem lenne buli. :confused:

Ha azóta eszik sokat lehet érdemesebb vissza vinni h nézzék már mit ronthattak el :D 

Link to comment
Megosztás:

1-2 hónapja vitték el, családi vállalkozás volt, aztán idő közben az öreg azt mondta ő már pihenne is kicsit letette a latot, fiai közül meg idősebbik alkesz, a fiatalabb meg normális, aztán így 3 ember helyett 1,5-re maradt a sok meló, úgyhogy esélytelen, hogy ott próbálgassák. Meg pontosan nem is tudom mi miatt volt/mihez nyúltak, mivel csak 2-4 hetente jövök haza, aztán itthoniak azon kívül, hogy olaj meg víz legyen elég benne többet nem akarnak érteni hozzá.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Stevy írta:

Gyújtás elállítódása okozhat többlet fogyasztást ?

Kombiba most cseréltem fagyállót, meg majd olajat fogok.(mindkettőbe szivárgás gátlót töltök, mert kicsit csöpög csak nem tudni hol)

Viszont kb. 8 litert fogyaszt, ugyanolyan használattal ahol eddig 6 liter volt. (C16NZ) meg füstöl kicsit, de nem kékes és nem is érzem édeskésnek.

Szerintem okozhat ha rossz időben adja a szikrát csökken a motor hatékonysága, és mivel haladni akarsz a megszokott tempóval jobban nyomod neki, még ha ezt nem is veszed észre, mert nem feltűnő a különbség.

Link to comment
Megosztás:

38 perce, Stevy írta:

1-2 hónapja vitték el, családi vállalkozás volt, aztán idő közben az öreg azt mondta ő már pihenne is kicsit letette a latot, fiai közül meg idősebbik alkesz, a fiatalabb meg normális, aztán így 3 ember helyett 1,5-re maradt a sok meló, úgyhogy esélytelen, hogy ott próbálgassák. Meg pontosan nem is tudom mi miatt volt/mihez nyúltak, mivel csak 2-4 hetente jövök haza, aztán itthoniak azon kívül, hogy olaj meg víz legyen elég benne többet nem akarnak érteni hozzá.

 Itt le van írva pár dolog. Hátha segít. 

Link to comment
Megosztás:

4 perce, zotya975 írta:

Szerintem okozhat ha rossz időben adja a szikrát csökken a motor hatékonysága, és mivel haladni akarsz a megszokott tempóval jobban nyomod neki, még ha ezt nem is veszed észre, mert nem feltűnő a különbség.

Csak a beállításához kéne strobi nem ?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Na meglett az új motorvezérlő nekem volt az ugyanis, hogy kiírta opcom, hogy cseréljek motorvezérlőt és 50 fok felett 0 c volt a hűtőfolyadék hőmérséklet. Na az új vezérlővel ugyanez a helyzet szóval semmi gond a motorvezérlővel. Közben egy másik c14nz-t megnézve is ugyanaz a helyzet. Amit nyemi mondott 50C°-nál váltás végbe megy nálam is látszik az opcomban a feszültség érték. Szóval most van egy tarcsiba sose baj enni nem kér. Közben cseréltem hall jeladót is. Viszont gyújtás beállítás strobival is megtörtént, de már elbizonytalanodtam van aki szerint vezérlés oldali hengerre kell rakni a csipeszt van aki szerint a váltó oldalira. Most akkor melyikre is kell, hogy betudjam lőni a gyújtást? Azt tudom, hogy diag módban kell és üzem meleg motoron. 

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

44 perce, Kispotter írta:

Sziasztok!

Na meglett az új motorvezérlő nekem volt az ugyanis, hogy kiírta opcom, hogy cseréljek motorvezérlőt és 50 fok felett 0 c volt a hűtőfolyadék hőmérséklet. Na az új vezérlővel ugyanez a helyzet szóval semmi gond a motorvezérlővel. Közben egy másik c14nz-t megnézve is ugyanaz a helyzet. Amit nyemi mondott 50C°-nál váltás végbe megy nálam is látszik az opcomban a feszültség érték. Szóval most van egy tarcsiba sose baj enni nem kér. Közben cseréltem hall jeladót is. Viszont gyújtás beállítás strobival is megtörtént, de már elbizonytalanodtam van aki szerint vezérlés oldali hengerre kell rakni a csipeszt van aki szerint a váltó oldalira. Most akkor melyikre is kell, hogy betudjam lőni a gyújtást? Azt tudom, hogy diag módban kell és üzem meleg motoron. 

Előre is köszi!

A ketto kozott van 180°elteres nem? 

Link to comment
Megosztás:

49 perce, Kispotter írta:

Sziasztok!

Na meglett az új motorvezérlő nekem volt az ugyanis, hogy kiírta opcom, hogy cseréljek motorvezérlőt és 50 fok felett 0 c volt a hűtőfolyadék hőmérséklet. Na az új vezérlővel ugyanez a helyzet szóval semmi gond a motorvezérlővel. Közben egy másik c14nz-t megnézve is ugyanaz a helyzet. Amit nyemi mondott 50C°-nál váltás végbe megy nálam is látszik az opcomban a feszültség érték. Szóval most van egy tarcsiba sose baj enni nem kér. Közben cseréltem hall jeladót is. Viszont gyújtás beállítás strobival is megtörtént, de már elbizonytalanodtam van aki szerint vezérlés oldali hengerre kell rakni a csipeszt van aki szerint a váltó oldalira. Most akkor melyikre is kell, hogy betudjam lőni a gyújtást? Azt tudom, hogy diag módban kell és üzem meleg motoron. 

Előre is köszi!

Az első hengerre, és opeléknál ez a vezérlés felőli első hengert jelenti . ( talán a francia autóknál számolják a váltó felől)

4 perce, aholy írta:

A ketto kozott van 180°elteres nem? 

A dugók szinkronban mozognak, az 1-4 hengerben de a szikrában van 180 fok eltérés az egyenletes járás miatt. 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, zotya975 írta:

Az első hengerre, és opeléknál ez a vezérlés felőli első hengert jelenti . ( talán a francia autóknál számolják a váltó felől)

A dugók szinkronban mozognak, az 1-4 hengerben de a szikrában van 180 fok eltérés az egyenletes járás miatt. 

Ezt mondom en is :-)

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 10. 26. at 15:17, zotya975 írta:

Várom a cuccokat, erre az asszony ránéz az ímélre, és rábök erre a sorra: "Tisztelt Szabó Zoltán!

Megkezdtük rendelésének a feldolgozását.

Tájékoztatjuk, hogy az Ön rendelésének feladási napja 2018.október.29, hétfő, rendelésének azonosítója(i):" 

Szóval majd jövő héten szerelek. :doze:

Hoooosszúúúhétvége! :)

 

Link to comment
Megosztás:

2 perce, zotya975 írta:

Nem értem hogy miért pont a hf tömítés síkjában tömődnek el a vízjáratok....

2961002-20181031-zzEvea.jpg

2961003-20181031-5J9rnQ.jpg

Az enyém dettó ez volt. Egyszerűen ott van perem, amibe a gané bele tud kapaszkodni, miközben forog a víz a rendszerben. Annyit megjegyeznék, hogy innen távolból, a hengereid szépen néznek ki, gondolok itt a kopásra. Nem látni 3 cm hézagot a dugók és a hengerfal között. Mi az új terv a hf leszedéssel? :) Ugye ezt nem ledesíted? :hehe: 

Link to comment
Megosztás:

1 perc, tuskes írta:

Az enyém dettó ez volt. Egyszerűen ott van perem, amibe a gané bele tud kapaszkodni, miközben forog a víz a rendszerben. Annyit megjegyeznék, hogy innen távolból, a hengereid szépen néznek ki, gondolok itt a kopásra. Nem látni 3 cm hézagot a dugók és a hengerfal között. Mi az új terv a hf leszedéssel? :) Ugye ezt nem ledesíted? :hehe: 

Igen valami ilyesmi lehet az oka neki. Nem, bár még van led szalag amit majd a csomagtartóba teszek be a roló két sínje alá. 

Holnap terv szerint összerakom az SE hengerfejét , belerakom a szelepeket, felcsavarozom a leömlőt, szívócsonkot, és megy rá a blokkra. A tömítőpasztának száradni kell addig kicserélem a kábelkorbácsot, motorvezérlőt, benzinpumpát, vízcsöveket, meg ami még jön. 

Link to comment
Megosztás:

4 perce, zotya975 írta:

Igen valami ilyesmi lehet az oka neki. Nem, bár még van led szalag amit majd a csomagtartóba teszek be a roló két sínje alá. 

Holnap terv szerint összerakom az SE hengerfejét , belerakom a szelepeket, felcsavarozom a leömlőt, szívócsonkot, és megy rá a blokkra. A tömítőpasztának száradni kell addig kicserélem a kábelkorbácsot, motorvezérlőt, benzinpumpát, vízcsöveket, meg ami még jön. 

Ez jó kis móka lesz akkor. Nem jól rémlik hogy volt már próbálkozásod SE fejjel? Csak valami nem annyira volt jó.... Gonolom a kábelezés, és a motorvezérlő most nem véletlen cserés.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, zotya975 írta:

 

2961003-20181031-5J9rnQ.jpg

Az olaj átvezetés is kicsit  el van dugulva ,nem?  A vízjáratoknál  meg valószínűsíthető, hogy  fagyálló  okozza . Mert csak félig vagyunk alumíniumból a henger blokk ugye öntöttvas(ott van közel az alumínium az öntöttvassal a hengerfej tömítés meg a szigetelés, kész elem  ). Amúgy nagyon rozsda kinézete van lerakodásaidnak. Nem kéne valami más fagyálló típusra váltani meg kisebb hőfokon kinyíló  termosztátra?

LinK:http://www.hullokft.hu/az-autohuto-rendszer-meghibasodasanak-tunetei-es-okai/

 

Módosítva : nyemi
Link to comment
Megosztás:

2 órája, nyemi írta:

Az olaj átvezetés is kicsit  el van dugulva ,nem?  A vízjáratoknál  meg valószínűsíthető, hogy  fagyálló  okozza . Mert csak félig vagyunk alumíniumból a henger blokk ugye öntöttvas(ott van közel az alumínium az öntöttvassal a hengerfej tömítés meg a szigetelés, kész elem  ). Amúgy nagyon rozsda kinézete van lerakodásaidnak. Nem kéne valami más fagyálló típusra váltani meg kisebb hőfokon kinyíló  termosztátra?

LinK:http://www.hullokft.hu/az-autohuto-rendszer-meghibasodasanak-tunetei-es-okai/

 

Annyira még nem néztem meg a levett hengerfejet, de úgy láttam az olajjáratnál az csak egy felső réteg ahová kirakódott az olajsár, alatt el tudod folyni.  Mindíg GU12-es alukímélő hűtőfolyadékot ( prevent ha jól tudom) használok ioncserélt vízzel keverve, ennek ellenére a vezérlés cserekor alig jött ki a vízpumpa úgy oda volt rakódva a vízkő. Szerintem ez olyan probléma amivel én nem tudok mit kezdeni, egyszerűen ezeket árulják nem tudok mást venni. 

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 10. 27. at 16:32, Stevy írta:

Gyújtás elállítódása okozhat többlet fogyasztást ?

Kombiba most cseréltem fagyállót, meg majd olajat fogok.(mindkettőbe szivárgás gátlót töltök, mert kicsit csöpög csak nem tudni hol)

Viszont kb. 8 litert fogyaszt, ugyanolyan használattal ahol eddig 6 liter volt. (C16NZ) meg füstöl kicsit, de nem kékes és nem is érzem édeskésnek.

Én is Zotya975 csak megerősíteni tudom .  Az előzőekben linkel  okokhoz még az alap előgyújtás  el állítódását (elosztó elfordulása)vagy az impulzus tekercs menetzárlatát tudnám felhozni (C16NZ-nél ez egy tipikus hiba)

203752993-w988-h855.jpg

Sensor-Z%C3%BCndimpuls-Z%C3%BCndimpulsse

Mint látható ha elosztó fedelet leveszed,  és a gyújtás modulról lehúzod az impulzus tekercs csatlakozóját , Akkor azon 800Ω kell mérned multiméterrel 20°C-on  ±10%  érték csuszás megengedett . Én evvel kezdeném a gyújtás  diagnosztikát.

 

U.í: Berakom már karakter készletet hátha másnak is jól jön:

µ, Ω, ±, ÷, Π, φ, ×, Δ, Θ, Λ,

«, », ≤, ≥, Σ, Φ, Ψ, α, β, χ,

τ, γ, δ, ε, ζ, η, ψ, •, θ, λ,

ξ, ρ, σ, ω, κ, ², ³, ½, ¼, ¾,

π, sp, §, ©, ®, °, ™, Γ, ∑, √,

∞, ∫, ≈, ≠, ≡, Ξ, %, ~, &, {, }, @,

 

Módosítva : nyemi
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

37 perce, nyemi írta:

Akkor a zöldet nyomod vagy a rózsaszínt?  Itt felénk mindenki Favorit G12 rózsaszínűt használja, többek között én is .

Rózsaszínt használok ,bár most már elvileg mind 1 melyiket rakod bele , amit haver vett zöldet rá volt írva hogy aluhoz is jó már .

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.