Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

9 perce, Barret írta:

Lehet turbót is rakni rá :D vagy Még nagyobb motort :laugh::-) 

 

Amikor lent volt a leömlő, kifúrtam a berohadt hővédő pajzs csavarokat és újravágtam a meneteket. Van egy saválló lemezem valami mosogató gép oldalából, abból akarok rá tenni valami burkolatot. 

Link to comment
Megosztás:

41 perce, zotya975 írta:

Amikor lent volt a leömlő, kifúrtam a berohadt hővédő pajzs csavarokat és újravágtam a meneteket. Van egy saválló lemezem valami mosogató gép oldalából, abból akarok rá tenni valami burkolatot. 

Nekem nincs rajta , de mivel nem megy rá olyan cső ami szívja meleg levegőt szerintem nem kell rá . :D 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

Nem tudom, van az a halk kattogás amik szerintem az injektorok, de én azon felül hallok középről csattogást is, amit tőkének gondolok, ezt zárt motorháztetőnél is hallani, míg az injektorokat nem. Amikor kivettem a tőkéket és kiöntöttem belőlük az olajat egyikben sokkal kevesebb volt, hülye voltam hogy nem raktam az egyik szélére hogy könnyebb legyen megtalálni. Mondjuk tök ilyen, akkor ez injektor?

 

Igen, injektorok, ahogy már előttem is írták. De ne aggódj, nekem is furcsa volt az 1.6 után az 2 liter turbó alapjárati hangja. :D

Itt csak az ütemes hangot kell hallgatni, a légszűrőház hangját nem kell. :D

Link to comment
Megosztás:

3 órája, wookie írta:

Hát hogy is mondjam, erősen illik... Ugye lekaparod/csiszolod a blokk tetejét, ott azért nem kevés gané behullik az olajjáratokba.

Porszívóval csináltam hogy ne hulljon be ( vagy legalábbis minimális) semmi. Úgy toltam a hántolót ( ami igazából egy üvegkaparó) hogy szívtam onnan ami lejött a csővel.

2 órája, Barret írta:

Nekem nincs rajta , de mivel nem megy rá olyan cső ami szívja meleg levegőt szerintem nem kell rá . :D 

Nem kell rá, de ezt már régebben kitaláltam amikor kirohadtak-beszakadtak a csavarok. Most meg tudtam csinálni a menetet a lemez meg úgyis csak ott van a pincében. 

16 perce, daykiller írta:

Igen, injektorok, ahogy már előttem is írták. De ne aggódj, nekem is furcsa volt az 1.6 után az 2 liter turbó alapjárati hangja. :D

Itt csak az ütemes hangot kell hallgatni, a légszűrőház hangját nem kell. :D

Akkor jó azért ez megnyugtató. :icon13:

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 11. 07. at 14:41, zotya975 írta:

Köszönöm! Pont akartam már írni hogy az alapjárati problémák teljesen megszűntek. Plusz a radiátor ( vagy a hűtőrendszer) bugyorgása is. Ezt ugye már nem kell légteleníteni a jeladó kitekerésével, mert a szívócső fűtése feljebb van, ott el tud távozni a levegő. Szóval az alapjárat gondok, vagy az NZ központi injektora körül keresendő, vagy az ECU-ban. A fojtószelepházat már leszedtem a szívócsonkról ott nem volt szakadt tömítés fals levegő lehetősége a két felet még nem tudtam szétszedni, mert nagyon be van állva az a két torx csavar.

Köszönöm Zoli de valószínű tényleg az ecu akkor a hunyó,(bár nehezen fogadom el).

Módosítva : nyemi
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 11. 06. at 14:40, Barret írta:

Hmm nekem 15 ös (195/50) es nyári alu és a 14 es téli lemez felni között őszintén csak annyi különbséget érzek hogy a 14 es mivel vékonyabb könnyebb tekerni a kormányt picit (pedig szervós )

Sokat számít a felni súlya is. Nekem az alu 195/50R15-ös és gumival 14,1kg a lemez 175/65R14-gyel 14,8kg.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Üdv  hölgyek, urak!

 

Ma  szembesültem vele /szóltak , hogy az egyik gyertyámnál kifúj, ill az ferdén van beletekerve.   

A 21 es gyertyánál ennyire problémás a perselyezés,  vagy elég lenne "újravágni".
(a "főzögetem" effekt enélkül is megvolt km 251.000 van benne kora :24,      )  

az ábra az hogy leveszik, síkolják, adom hozzá a hfcsavarokat, tömítést, , hidrotőkéket, szimmeringeket (majd), olaj,  hűtőfolyadék; vezérlésszíj, ékszíj (pumpa görgő megmarag, mert 231. 000 nél  2-3  éve lett cserélve), kuplungot, teleszkópokat, toronycsapágyakat, gumiszilenteket én adom.  
Ki mennyire sakkozza árban, (idén nem tudom hogy lesz e belőle autó. )     

Link to comment
Megosztás:

20 perce, webshark írta:

Üdv  hölgyek, urak!

 

Ma  szembesültem vele /szóltak , hogy az egyik gyertyámnál kifúj, ill az ferdén van beletekerve.   

A 21 es gyertyánál ennyire problémás a perselyezés,  vagy elég lenne "újravágni".
(a "főzögetem" effekt enélkül is megvolt km 251.000 van benne kora :24,      )  

az ábra az hogy leveszik, síkolják, adom hozzá a hfcsavarokat, tömítést, , hidrotőkéket, szimmeringeket (majd), olaj,  hűtőfolyadék; vezérlésszíj, ékszíj (pumpa görgő megmarag, mert 231. 000 nél  2-3  éve lett cserélve), kuplungot, teleszkópokat, toronycsapágyakat, gumiszilenteket én adom.  
Ki mennyire sakkozza árban, (idén nem tudom hogy lesz e belőle autó. )     

Nekem is ferdén volt betekerve az egyik, de nem fújt ki mellette, csak a végén nem volt határozott pont ahol megszorult csak olyan nyúlós volt a vége.

Van többfajta menetjavító készlet, de egy darabért nem érdemes megvenni, mert 6-7 ezer a szett. Azt nem tudom hogy leszedés nélkül meg lehetne-e csinálni, állandó elszívás mellett kifúrni menetezni, majd betekerni a betétet. Te nem akarod megpróbálni? Végülis csak egy nyomatékkulcs kell a felrakáshoz. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Nekem is ferdén volt betekerve az egyik, de nem fújt ki mellette, csak a végén nem volt határozott pont ahol megszorult csak olyan nyúlós volt a vége.

Van többfajta menetjavító készlet, de egy darabért nem érdemes megvenni, mert 6-7 ezer a szett. Azt nem tudom hogy leszedés nélkül meg lehetne-e csinálni, állandó elszívás mellett kifúrni menetezni, majd betekerni a betétet. Te nem akarod megpróbálni? Végülis csak egy nyomatékkulcs kell a felrakáshoz. 

Nem tudom de esetleg ha jó lenne oda , vagy valami más hasonló anyag mint a teflon szalag amit a menetre lehet csavarni víz, gáz csövek csatlakozásnál beválik. Bár szerintem a hőt nem fogja bírja amit kap, de ha van valami másik anyag ami bírja nem tudom meg oldaná-e 

 

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Barret írta:

Nem tudom de esetleg ha jó lenne oda , vagy valami más hasonló anyag mint a teflon szalag amit a menetre lehet csavarni víz, gáz csövek csatlakozásnál beválik. Bár szerintem a hőt nem fogja bírja amit kap, de ha van valami másik anyag ami bírja nem tudom meg oldaná-e 

 

Azt is meg lehet próbálni, de ha tényleg ferdén kapott bele és átmenetezte a hengerfejet, akkor nem jó sokszor próbálkozni, mert ez a menet azért nem olyan mint a gyári. Vagy esetleg valami hőálló ( klingerit) tömítést tenni a gyertya alá, olyan nagyon nem lehet ferdén talán az tudta tömíteni jobban mint az eredeti fém karika. Vagy kicserélni a gyertyán a lapuló tömítést egy újra, és az úgy idomulna az első meghúzáskor hogy jól tömítsen, bár nem nagyon lehet leszedni róla szerintem. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Van még egy kérdésem

 puha anyagú HF tömítés és a SIMA ill 2 mm magas között mi a különbség, ill 

2 mm magas az mikor kellhet bele.

 

Őszintén, ÉN fogom beszerezni, de nem szándékozok visszaküldeni egy darabot sem.

 

Módosítva : webshark
Link to comment
Megosztás:

1 óra, webshark írta:

Van még egy kérdésem

 puha anyagú HF tömítés és a SIMA ill 2 mm magas között mi a különbség, ill 

2 mm magas az mikor kellhet bele.

 

Őszintén, ÉN fogom beszerezni, de nem szándékozok visszaküldeni egy darabot sem.

 

Nem tudom milyen az a puha anyagú, én itt szoktam vásárolni, a Reinz és az Elring ( most ez utóbbit vettem) 1.95 illetve 1.8 milis, kicsit drágább mint a puha anyagú, de mivel ez elvileg már örökre szól ( legalábbis feltételezzük hogy arra) nem olyan vészes a különbség. A 2 milis szerintem akkor kell bele hogy többet kell síkolni vagy már többször volt síkolva. 96mili alá nem ajánlatos menni a könyv szerint ez a hengerfej tiszta magassága, bár nekem annak ellenére hogy csak 3 tizedet szedtek le ( pedig 5-öt kértem) 95.8 lett, és 1.8-as tömítéssel raktam össze. Mondjuk én kompressziót szerettem volna növelni. 

Link to comment
Megosztás:

46 perce, Lajos12 írta:

https://drive.google.com/file/d/1aZ50wjG4m8HrX0KBWxWrCjnEF-9cyrdJ/view?usp=drivesdk

Az alapjáratomról egy kis videó (93 MB, mobilnettel óvatosan)

A lényeg, hogy tartja kb. 1000 fordulaton és néha elejti, hörög picit majd visszaemeli. 

Esetleg volt-e ilyen valakinek? 

Üdv. :)

Általában felfelé szokott ingadozni, de egyszer volt olyan hogy 500-as volt az alapjárat, este amikor hazaértem, de reggelre meggyógyult így nem álltam neki keresni az okát.

 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Lajos12 írta:

https://drive.google.com/file/d/1aZ50wjG4m8HrX0KBWxWrCjnEF-9cyrdJ/view?usp=drivesdk

Az alapjáratomról egy kis videó (93 MB, mobilnettel óvatosan)

A lényeg, hogy tartja kb. 1000 fordulaton és néha elejti, hörög picit majd visszaemeli. 

Esetleg volt-e ilyen valakinek? 

Üdv. :)

Szerintem motorvezérlő lesz, ha már minden hibát kizártatok, de egy élőadat ellenőrzésével el lehet kapni, hogy mire reagál így.

Link to comment
Megosztás:

Már nagyon-nagyon!! sok minden cserélve, kizárva lett! Motorvezérlőt majd vissza teszem a régit hátha. 

Élőadatot sajnos nem tudtam nézni, mert a régebbi (talán Tech1es) 

Mindegy ezzel együtt lehet élni, azért a motorvezérlőt visszacserélem.

Köszönöm a választ!

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Lajos12 írta:

https://drive.google.com/file/d/1aZ50wjG4m8HrX0KBWxWrCjnEF-9cyrdJ/view?usp=drivesdk

Az alapjáratomról egy kis videó (93 MB, mobilnettel óvatosan)

A lényeg, hogy tartja kb. 1000 fordulaton és néha elejti, hörög picit majd visszaemeli. 

Esetleg volt-e ilyen valakinek? 

Üdv. :)

Szia. Alapjárati motor volt cserélve?  Amúgy meg próbakép meg lehetne  csinálni egy,  pillangószelep alap beállítást: Gyújtás ráad-- gázpedál kinyom ütközésig-- megtart(2mp)--felenged- majd gyújtás levesz.  Ezt a procedúrát csináld meg  vagy  háromszor, majd gáz nélkül indítsd be az autót. Helyre kéne állni az alapjáratnak "elméletileg".:)

 

Link to comment
Megosztás:

10 órája, daykiller írta:

Szerintem motorvezérlő lesz, ha már minden hibát kizártatok, de egy élőadat ellenőrzésével el lehet kapni, hogy mire reagál így.

 

8 órája, Lajos12 írta:

Már nagyon-nagyon!! sok minden cserélve, kizárva lett! Motorvezérlőt majd vissza teszem a régit hátha. 

Élőadatot sajnos nem tudtam nézni, mert a régebbi (talán Tech1es) 

Mindegy ezzel együtt lehet élni, azért a motorvezérlőt visszacserélem.

Köszönöm a választ!

Nekem most az átépítés után abszolút megszüntek a c14nz-ra olyan jellemző alapjárati problémák, felpörgés, ingadozás..stb. Mivel a Map szenzoron kívűl minden más lett a motoron, így elég nehéz kiszűrni hogy pontosan mi volt az oka. 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

1 perc, zotya975 írta:

 

Nekem most az átépítés után abszolút megszüntek a c14nz-ra olyan jellemző alapjárati problémák, felpörgés, ingadozás..stb. Mivel a Map szenzoron kívűl minden más lett a motoron, így elég nehéz kiszűrni hogy pontosan mi volt az oka. 

Minap az enyém megint elkezdte. :confused:    Hazajövet megálltam a nagykapu ellőt , és behúztam a kéziféket és, hogy a lámpája kigyulladt abba a pillanatban helyre ált az alapjárat.

Na most mi köze az alapjáratnak a kézifékhez(?) ááá.....  kész agyrém :-) 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, nyemi írta:

Minap az enyém megint elkezdte. :confused:    Hazajövet megálltam a nagykapu ellőt , és behúztam a kéziféket és, hogy a lámpája kigyulladt abba a pillanatban helyre ált az alapjárat.

Na most mi köze az alapjáratnak a kézifékhez(?) ááá.....  kész agyrém :-) 

Nekem általában hidegen induláskor csinálta és jellemzően akkor ha indítás utána egyből elindultam, ami a munkahelyről hazainduláskor volt jellemző. Ha otthonról indultam, ahol úgy nézett ki a dolog hogy: indítás, kapu kinyitása, kitolatás, kapu becsukása útnak indulás, már sokkal kevesebbszer pörgött 2-3000ezren a motor, de néha még így is, és ilyenkor csak az segített ha félreálltam, leállítottam, és újból elindítottam. Volt már cserélve a komplett gyújtás rendszer, alapjárati motor, Map szenzor, injektorszelep, benzinpumpa, a pillangószelep poti, és a hall jeladó nem, de a poti nem hiszem hogy ilyet okoz, mert anélkül is stabilan jár a motor. Még nem tudtam szétszedni a fojtószelepház két felét, hogy ott megnézzem nincs-e valami szakadás a tömítésen, mert a T40-as kulcsnyílású két csavart nem tudtam megindítani. Egyéb helyen ilyen jelegű probléma kizárva lett, bár nem is hiszem hogy ez csak esetleges gondot okozott volna és nem állandót. 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

12 perce, zotya975 írta:

Nekem általában hidegen induláskor csinálta és jellemzően akkor ha indítás utána egyből elindultam, ami a munkahelyről hazainduláskor volt jellemző. Ha otthonról indultam, ahol úgy nézett ki a dolog hogy: indítás, kapu kinyitása, kitolatás, kapu becsukása útnak indulás, már sokkal kevesebbszer pörgött 2-3000ezren a motor, de néha még így is, és ilyenkor csak az segített ha félreálltam, leállítottam, és újból elindítottam. Volt már cserélve a komplett gyújtás rendszer, alapjárati motor, Map szenzor, injektorszelep, benzinpumpa, a pillangószelep poti, és a hall jeladó nem, de a poti nem hiszem hogy ilyet okoz, mert anélkül is stabilan jár a motor. Még nem tudtam szétszedni a fojtószelepház két felét, hogy ott megnézzem nincs-e valami szakadás a tömítésen, mert a T40-as kulcsnyílású két csavart nem tudtam megindítani. Egyéb helyen ilyen jelegű probléma kizárva lett, bár nem is hiszem hogy ez csak esetleges gondot okozott volna és nem állandót. 

Köszönöm  a leírást ,teljesen ugyanez "szitu" volt a nálam is.  Délutános műszakból jöttem haza . Már menet közben éreztem, hogy nem nagyon van  motorfék  és sebesség váltáskor sem esik le a fordulat .

Ahogy az utcánkba befordultam , második fokozatban már nem is nyomtam a gázt , vitt vagy 100 méter majd a bejárómra befordulva megálltam. Kivetem üresbe  és hallgatóztam  pár másodpercig:).  Hát pörgött rendesen ,  2,5 ezerrel  biztos.  De ahogy mondom kiszállok kinyitni a kaput , behúztam a kéziféket . Na abban a pillanatban visszaesett az alapjárat  normál értékre.

Na most attól, vagy hogy éppen  akkor állt valami helyre benne, az nem tudom. De nagyon meglepődtem.  Mindegy, most majd jobban figyelem  és ha bejönne legalább bírnám  kezelni.

Nem tudom Kispotter hogy áll a dologgal ? Mert jól emlékszem  ő szerzett egy másik motor vezérlőt,  és biztos van ez ügybe új információja. Hátha erre jár és megosztja velünk.

Mert én már abba sem vagyok biztos, hogy ugyan olyan típusú motorvezérlő cseréje  megoldaná problémát. Túl általános, avagy gyári hiba lehet ez központi injektoros vezérlőknél.

Link to comment
Megosztás:

29 perce, nyemi írta:

Köszönöm  a leírást ,teljesen ugyanez "szitu" volt a nálam is.  Délutános műszakból jöttem haza . Már menet közben éreztem, hogy nem nagyon van  motorfék  és sebesség váltáskor sem esik le a fordulat .

Ahogy az utcánkba befordultam , második fokozatban már nem is nyomtam a gázt , vitt vagy 100 méter majd a bejárómra befordulva megálltam. Kivetem üresbe  és hallgatóztam  pár másodpercig:).  Hát pörgött rendesen ,  2,5 ezerrel  biztos.  De ahogy mondom kiszállok kinyitni a kaput , behúztam a kéziféket . Na abban a pillanatban visszaesett az alapjárat  normál értékre.

Na most attól, vagy hogy éppen  akkor állt valami helyre benne, az nem tudom. De nagyon meglepődtem.  Mindegy, most majd jobban figyelem  és ha bejönne legalább bírnám  kezelni.

Nem tudom Kispotter hogy áll a dologgal ? Mert jól emlékszem  ő szerzett egy másik motor vezérlőt,  és biztos van ez ügybe új információja. Hátha erre jár és megosztja velünk.

Mert én már abba sem vagyok biztos, hogy ugyan olyan típusú motorvezérlő cseréje  megoldaná problémát. Túl általános, avagy gyári hiba lehet ez központi injektoros vezérlőknél.

Hát vannak ugye fix dolgok a képletben, de sok a sötét folt. Az biztos hogy a fordulatszámot az alapjárati motorral állítja, és kábé 3000-ig képes emelni a fordulatszámot ha teljesen kinyitja a megkerülő csatornát. Az is biztos hogy a Hall jeladótól tud adatot kapni az aktuális fordulatszámról, és ha jól működik akkor a kétvezetékes vízhőfok jeladótól tudja hogy hideg a motor és emelt alapjáraton ( plusz dúsítással) kell üzemelnie ami kábé 1150-1200, vagy már normál értéken ami 850-900Fordulat/perc. Szerintem a pillangószelep poti nem szól bele, mert lehúzott csatival is üzemel a motor, csak gyengébb hiszen egy középértékkel számol, a lambda szonda hidegen nem játszik, így ez sem lehet a hiba oka. Map szenzort belepróbáltam többet is, nem javult, így azt mondanám hogy ez sem számít. Ezt így végig gondolva egyre inkább a motorvezérlőre terelődik a gyanú. 

Link to comment
Megosztás:

22 órája, zotya975 írta:

Hát vannak ugye fix dolgok a képletben, de sok a sötét folt. Az biztos hogy a fordulatszámot az alapjárati motorral állítja, és kábé 3000-ig képes emelni a fordulatszámot ha teljesen kinyitja a megkerülő csatornát. Az is biztos hogy a Hall jeladótól tud adatot kapni az aktuális fordulatszámról, és ha jól működik akkor a kétvezetékes vízhőfok jeladótól tudja hogy hideg a motor és emelt alapjáraton ( plusz dúsítással) kell üzemelnie ami kábé 1150-1200, vagy már normál értéken ami 850-900Fordulat/perc. Szerintem a pillangószelep poti nem szól bele, mert lehúzott csatival is üzemel a motor, csak gyengébb hiszen egy középértékkel számol, a lambda szonda hidegen nem játszik, így ez sem lehet a hiba oka. Map szenzort belepróbáltam többet is, nem javult, így azt mondanám hogy ez sem számít. Ezt így végig gondolva egyre inkább a motorvezérlőre terelődik a gyanú. 

Most már én is a vezérlőre  gondolok  csak kicsit más aspektusban. Többször elolvasva  esetleírásodat és a Kispotter  diagnosztikai hőérzékelés rendellenességével összevetve  a hőfok gomba feszültség átváltásának(50°C-nál) vagyis mérésének problémája merül fel bennem.  Valamiért nem jön létre a váltás és végig  működik a dúsítás és ezért  is magas alapjárat. 

Ezt okozhatja  valami külső elektronikus zavar  (angol szóval EMI)  ami mondjuk a gyújtás elosztó  kelt(magas fordulat= több zavar) .Azt hogy egy másik fajta vezérlőnél ez nem okoz problémát, azért lehet mert nincs gyújtás elosztó meg  lehet nagyobbra van méretezve vezérlőben ez védő egység vagy ugye még működik.  Erre amúgy kondenzátorokat vagy varisztorokat és  kétarányú szuppresszor  diódákat  (bidirectional suppressor diode) alkalmaznak.   Ráadásul (most nézem) az ecu  X14-es tápfeszültség csatlakozója  pont  elosztó mellet van . Sajnos az baj  ha az ecu tervezője  nem  gondos és  erre védelemre nem figyel , nagyon nehéz utólag kideríteni, tényleg  ez a probléma oka. Arra lennék még igazán kíváncsi  hogy az ECU csere valakinél bevált e ,, szóval megszünteti e teljesen a problémát vagy csak még ritkábbá teszi?

 

13-0106.jpg

Ez volkswagen gyújtáselosztó . Nem tudja valaki hogy a fedél egyezik az Opelével .

Mert valami ilyenbe gondolkodnék , egy próbát megérne :).

Módosítva : nyemi
Link to comment
Megosztás:

1 óra, nyemi írta:

Most már én is a vezérlőre  gondolok  csak kicsit más aspektusban. Többször elolvasva  esetleírásodat és a Kispotter  diagnosztikai hőérzékelés rendellenességével összevetve  a hőfok gomba feszültség átváltásának(50°C-nál) vagyis mérésének problémája merül fel bennem.  Valamiért nem jön létre a váltás és végig  működik a dúsítás és ezért  is magas alapjárat. 

Ezt okozhatja  valami külső elektronikus zavar  (angol szóval EMI)  ami mondjuk a gyújtás elosztó  kelt(magas fordulat= több zavar) .Azt hogy egy másik fajta vezérlőnél ez nem okoz problémát, azért lehet mert nincs gyújtás elosztó meg  lehet nagyobbra van méretezve vezérlőben ez védő egység vagy ugye még működik.  Erre amúgy kondenzátorokat vagy varisztorokat és  kétarányú szuppresszor  diódákat  (bidirectional suppressor diode) alkalmaznak.   Ráadásul (most nézem) az ecu  X14-es tápfeszültség csatlakozója  pont  elosztó mellet van . Sajnos az baj  ha az ecu tervezője  nem  gondos és  erre védelemre nem figyel , nagyon nehéz utólag kideríteni, tényleg  ez a probléma oka. Arra lennék még igazán kíváncsi  hogy az ECU csere valakinél bevált e ,, szóval megszünteti e teljesen a problémát vagy csak még ritkábbá teszi?

 

 

Ez volkswagen gyújtáselosztó . Nem tudja valaki hogy a fedél egyezik az Opelével .

Mert valami ilyenbe gondolkodnék , egy próbát megérne :).

Na jó, de alapból nem szokott az alapjárati fordulatszám sem 1200fölé menni, a hibák elírásában meg gyakran találkozni 2000feletti és ciklikusan ingadozó alapjárattal, szinte pont úgy mint amikor diag módban meg van járatva az alapjárati motor. Cikkszámot kellene tudni abból szerintem kiderül milyen autókhoz-motorokhoz jó az elosztófedél. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Na jó, de alapból nem szokott az alapjárati fordulatszám sem 1200fölé menni, a hibák elírásában meg gyakran találkozni 2000feletti és ciklikusan ingadozó alapjárattal, szinte pont úgy mint amikor diag módban meg van járatva az alapjárati motor. Cikkszámot kellene tudni abból szerintem kiderül milyen autókhoz-motorokhoz jó az elosztófedél. 

Az biztos , hogy valami vész üzem módba  van a rendszer és egy gyújtás ki-be kapcsolással kiugrasztható belőle.  De mi okozza ezt  és esetleg, hogy lehetne védekezni ellene?

Azért is nem írtam, hogy mondjuk a hőfok  érzékelőnél van a hiba, mert szerintem  mindenütt avagy meg van hülyülve a vezérlő. Ezért gondolok most már egy olyan okra ami minden Opelban van, ami  szenved tőle. Ez ugye most az elosztó, szikráival,  elektromos impulzusaival együtt.:omg: Annak idején még ifjú telefon szerelő  koromba , hajtottam egy 1,4-es  Opel Combo-t , az is központi injektoros volt de nem elosztós.  Emlékszem  reggeli hideg indításkor ha rögtön elindult vele az ember csak úgy "szaladt" gáz nélkül az automata dúsítás miatt.

De ha be melegedet ok volt minden, nem volt soha ilyen alapjárat "éneklős bohóckodása". Pedig amit az akkor kapott tőlem hú... tudnák mesélni(kézifék behúzva, kormány kicsap oldalra , 1-es tök gáz  és már megfordultunk a sáros úton a tanyasoron:-)) .

Visszatérve a problémára  biztos hogy az ECU is fel van készítve erre a zavarokra,  csak lehet hogy nem elégé. Vagy  idővel sérül a belső védelme egy rossz elosztó vagy gyertya kábel miatt.

Szóval ezért is forszírozom a  ok keresést,  mert szerintem egy ecu csere  is csak "ideig -óráig"  jelentene  megoldás.

Módosítva : nyemi
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.