Jump to content

Recommended Posts

3 órája, zotya975 írta:

...

Én viszont azt vettem észre hogy 7-8-fokban jobban húz a motor mint hidegben 0-fok körül. Ugye bejött egy új jeladóm ami  a beszívott levegő hőmérsékletét figyeli, esetleg ez lehet hibás? Hibakódot nem dob, vajon ezt is ki lehet mérni mint a vízhőfok jeladót? Nem olyan olcsó hogy csak úgy potyára vegyek.

Látom bajban vagy, nincs mit csinálni. :-)

Az SE ECU-ja változtatja a befecskendezett benzin mennyiségét a léghőmérséklet függvényében.

Mennyit fogyaszt? :unsure:

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
12 órája, Tiu írta:

Látom bajban vagy, nincs mit csinálni. :-)

Az SE ECU-ja változtatja a befecskendezett benzin mennyiségét a léghőmérséklet függvényében.

Mennyit fogyaszt? :unsure:

Most amikor még friss az élmény és leginkább padlógázzal közlekedem? Olyan 15 liter körül szerintem. :hehe: Nincs még telitankos fogyasztási adatom. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
8 órája, zotya975 írta:

Most amikor még friss az élmény és leginkább padlógázzal közlekedem? Olyan 15 liter körül szerintem. :hehe: Nincs még telitankos fogyasztási adatom. 

Azé csak nem kéne annyit ennie. Nekem a legtöbb amit le tudtam küldeni a torkán az 11l volt de hóba és folyton pöcköltem a gázt  meg sokszor kapart mert csúszott naon  hó meg nem volt letakarítva .meg rángattam rá a kéziféket :D  És az 1.6 os :D  Bár sztem olyan nagy különbség nincs 1.4 és 1.6 között :D  

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
2 órája, Barret írta:

Azé csak nem kéne annyit ennie. Nekem a legtöbb amit le tudtam küldeni a torkán az 11l volt de hóba és folyton pöcköltem a gázt  meg sokszor kapart mert csúszott naon  hó meg nem volt letakarítva .meg rángattam rá a kéziféket :D  És az 1.6 os :D  Bár sztem olyan nagy különbség nincs 1.4 és 1.6 között :D  

Nem tudom mennyit eszik, a havi tankolások számából és sűrűségéből arra következtetek hogy nem nagyon változott se fel, de le. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2018. 12. 06. at 11:42, nyemi írta:

Nem tudom Kispotter hogy áll a dologgal ? Mert jól emlékszem  ő szerzett egy másik motor vezérlőt,  és biztos van ez ügybe új információja. Hátha erre jár és megosztja velünk.

Kispotter úgy áll, hogy kicserélte a motorvezérlőt, de mivel opcomban semmi változás nem történt az 50 fokos váltásnál az is nullát írt ki az autót el sem indítottam vissza raktam a gyárit. :) Én elmondhatom, hogy a motortérbe minden ki van cserélve alapjárati gondjaim minimálisak, de vannak.. Illetve nem gond csak annyi, hogy kinyomott kuplungban guruláskor, vagy üresben általában nagyon alacsony az alapjárat kb 400-500 fordulatszám mérő alig mutat amint megáll az autó beáll midig a normálra. Álló helyzetben mindig jó! De ez sem mindig van így van mikor guruláskor emelt fordulatot tart 1200 ahogy gyárilag kellene de ez a ritkább. Én már ezzel nem foglalkozom ez ilyen ezzel együtt kell élni. Igazából az autóval ettől ugyan úgy lehet közlekedni. Pedig már HALL jeladót is cseréltem egyébként, mert kellett megint kezdett indítózáskor rosszkor adni szikrát szegény önindító és motor kapott ellen ütéseket rendesen. Egyébként azóta hibátlan az autó. Csodálom is gyanús ez nekem.. :)

• Köszi! 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Lehet hogy mótvá, de ilyesmi lett már ellenőrizve mint pl folytószelep tengely kopása, tömítettsége?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
4 órája, wookie írta:

Lehet hogy mótvá, de ilyesmi lett már ellenőrizve mint pl folytószelep tengely kopása, tömítettsége?

Ilyesmi nem. De nem is lényeges. Ugyan is ha ilyen gond lenne gondolom nem lenne az, hogy álló helyzetben mindig tökéletes az alapjárat. Ha előtte gurulás közben alacsony is volt amint megállt az autó jó minden. Itt sajnos 99,5%-ig biztos vagyok benne, hogy motorvezérlő hiba. Sebesség jel van az tuti és arra reagál rosszul a motorvezérlő ennyi a történet. :) De így is marad már.. Jól megy most a kocsi nagyon fogyasztás is príma olaj nem fogy mi kell még? :) 27 éves.. Bár nekem lenne csak ennyi hibám 27 évesen.. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.