Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

42 perce, Kispotter írta:

Igen azokat a kiemelkedéseket néztem a csavaroknál eléggé átgondolatlan vagy én nem tudom ugyan is amiatt nem tömít rendesen szerintem. Mert a parafán a lyuk kisebb mint annak a kiemelkedésnek az átmérője így eltartja. De most úgy tűnik nekem sikerült összerakni. Pasztát nyomtam mindkét oldalra vékonyan csavarokat menetrögzítőztem és érzéssel meghúzkodtam. (Tököm tudja mennyi az a 8 NM annyival kellene amúgy :D ) 

Más: Néztem ki magamnak kompresszió mérőt ő jó lehet nekem?
Valamint olajnyomás mérőműszert is . Ő is jó lesz? Van benne olyan méret ami nekem kell? Nem tudom mekkora az olajgombám menete most így hirtelen.. 

Van olyan tömítés amiben alapból vannak pici alumínium karikák, hogy ne lehessen összenyomni. Gondolom ez sem jön össze olyan jól ezekkel a kis gyűrűkkel. Az a 8Nm kábé annyi, hogy rá se rakod a racsnis kulcsot a crova szárra csak megfogod és kézzel megtekered. Ez meg ugye nem pontos. Szerintem jó lenne mindegyik műszer, az olajgomba menete 14Milis , nem tudom a műszernek mennyi, de írják hogy opelhez jó. 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Az Astrám motorja (x14xe 1.4 16v) ekezdett rázni, és dadogva indul, ereje sem nagy. Ehhez társul több füst amelynek fura kénes szagja van. Járt már így valaki?

Főleg hidegen csinálja, amikor felmelegedik a motor akkor nem annyira érezhető, és az ereje is megjön.

Vajon mire utalhat ez?

Üdv.

  Pufio

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Sekler írta:

Sziasztok!

Az Astrám motorja (x14xe 1.4 16v) ekezdett rázni, és dadogva indul, ereje sem nagy. Ehhez társul több füst amelynek fura kénes szagja van. Járt már így valaki?

Főleg hidegen csinálja, amikor felmelegedik a motor akkor nem annyira érezhető, és az ereje is megjön.

Vajon mire utalhat ez?

Üdv.

  Pufio

Ennek három-hengerezés szaga van. Gyújtást nézném meg első körben.

Link to comment
Megosztás:

Sziassztok! Főleg a C vagy X14NZ tulajokat kérdezném, de más is szóba jöhet. Másnál is van néha csobogó víz hang az utastérbe? Mintha levegős lenne. Fél éve hengerfejeztem meg az autót ekkor áttégett a hengerfejtömítés 2 henger közt. A hengerfej síkolva lett és rendesen összerakva minden. Ügye nyugtassatok meg nem lesz megint hengerfejes és másnál is van ilyen? Mielőt hengerfejes lett a kocsi előtte is volt ez a hang, de akkor előtte 1 hétben nagyon intenzíven. Most csak néha van naponta 1x azért hallom, de a víz szinten van nem olajos meg semmi hengerfejességre utaló jel sincs. Összerakáskor a hőgombánál légtelenítve lett rendesen. Ma is munkába menet egyszer csak halottam a csobogást aztán csönd és a mutató le is mászott majdnem a kékig. Fűtésem az jó. Ha nyomatékra meg szögre normálisan lehúztam mindent meg a hengerfej síkolva lett ügye nem sok esély van rá, hogy megint hengerfejes lesz? Nemsokára indulok barátnőmmel egy 1000 km-es túrára nem hiányozna, hogy valahol otthagyjon.. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Kispotter írta:

Sziassztok! Főleg a C vagy X14NZ tulajokat kérdezném, de más is szóba jöhet. Másnál is van néha csobogó víz hang az utastérbe? Mintha levegős lenne. Fél éve hengerfejeztem meg az autót ekkor áttégett a hengerfejtömítés 2 henger közt. A hengerfej síkolva lett és rendesen összerakva minden. Ügye nyugtassatok meg nem lesz megint hengerfejes és másnál is van ilyen? Mielőt hengerfejes lett a kocsi előtte is volt ez a hang, de akkor előtte 1 hétben nagyon intenzíven. Most csak néha van naponta 1x azért hallom, de a víz szinten van nem olajos meg semmi hengerfejességre utaló jel sincs. Összerakáskor a hőgombánál légtelenítve lett rendesen. Ma is munkába menet egyszer csak halottam a csobogást aztán csönd és a mutató le is mászott majdnem a kékig. Fűtésem az jó. Ha nyomatékra meg szögre normálisan lehúztam mindent meg a hengerfej síkolva lett ügye nem sok esély van rá, hogy megint hengerfejes lesz? Nemsokára indulok barátnőmmel egy 1000 km-es túrára nem hiányozna, hogy valahol otthagyjon.. 

Igen volt, hiába lett többször átmosva és légtelenítve a rendszer, valahol maradt levegős rész ( gyanítom a radiátor környékén) és csobogó hanggal áramlott a víz. Az SE átépítés után azonnal megszűnt. Mivel a radiátor maradt inkább az ide be és kivezető csövek sajátosságából lehet. 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, zotya975 írta:

Igen volt, hiába lett többször átmosva és légtelenítve a rendszer, valahol maradt levegős rész ( gyanítom a radiátor környékén) és csobogó hanggal áramlott a víz. Az SE átépítés után azonnal megszűnt. Mivel a radiátor maradt inkább az ide be és kivezető csövek sajátosságából lehet. 

És neked is minden nap jelentkezett időnként? Vagy folyamatosan csobogott? Az a baj attól félek, ha most nem is a hengerfejesség miatt csinálja nehogy ez miatt legyen hengerfejes mert levegős és valahol olyan helyen maradjon benne levegő ahol nem kellene. Bár sok levegő nem lehet benne, de azért eléggé aggaszt engem ez.. 
Remélem nem lesz újra hengerfejes fél év után.
Apropo tudom te átépítetted SE-re a masinát. De gondolom csak hengerfejet cseréltél a motor alja maradt meg a dugattyúk is. Mert valahol olvastam, hogy se blokknál nem csak a hengerfej más ha nem a motor alja is. Dugattyú meg főtengely.. De érezhető így a különbség azért? Pozitívum, negatívum mik? Meg tudom a motorszám maradt ugyanaz, de azért mégis látszik, hogy SE műszakin nem szólnak?( Most nem az emelt díjas műszakira gondolok :D )

Módosítva : Kispotter
Link to comment
Megosztás:

58 perce, Kispotter írta:

És neked is minden nap jelentkezett időnként? Vagy folyamatosan csobogott? Az a baj attól félek, ha most nem is a hengerfejesség miatt csinálja nehogy ez miatt legyen hengerfejes mert levegős és valahol olyan helyen maradjon benne levegő ahol nem kellene. Bár sok levegő nem lehet benne, de azért eléggé aggaszt engem ez.. 
Remélem nem lesz újra hengerfejes fél év után.
Apropo tudom te átépítetted SE-re a masinát. De gondolom csak hengerfejet cseréltél a motor alja maradt meg a dugattyúk is. Mert valahol olvastam, hogy se blokknál nem csak a hengerfej más ha nem a motor alja is. Dugattyú meg főtengely.. De érezhető így a különbség azért? Pozitívum, negatívum mik? Meg tudom a motorszám maradt ugyanaz, de azért mégis látszik, hogy SE műszakin nem szólnak?( Most nem a fizetős műszakira gonolok :D )

Leginkább csak olyan 3000-felett hallatszott a csobogás, de akkor mindíg. Most így belegondolva, talán a vízpumpa mögött volt levegő a vastag műanyag csőben vagy az S gumicsőben, és onnan jött a hang. Az SE-nél van ott egy plusz ág felfelé ami a szívócsonkhoz vezet, és ott tud légtelenedni. Vagy valami ilyesmi.

Igen a blokkhoz a dugókkal nem nyúltam, eléggé érezni a különbséget, ( nagyon más a hangja is)ami a negatívum hogy kicsit jobban kell pörgetni, mert az SE-később adja le a max nyomatékot.  Igen a motorszám maradt, a két motor közte elég látványos a különbség, de abban bízom hogy egyrészt nem látnak már gyakran ilyen autót-motort másrészt tojnak rá. lefényképezik a motorteret, de nem hiszem hogy elővakarják az előző képet összehasonlítani. Elviszem műszakira ahová szoktam, aztán majd meglátjuk.

NZ:

3042289-20190121-gko0Pb.jpg

SE:

3042290-20190121-dc9v6d.jpg

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 01. 21. at 18:52, Kispotter írta:

És neked is minden nap jelentkezett időnként? Vagy folyamatosan csobogott? Az a baj attól félek, ha most nem is a hengerfejesség miatt csinálja nehogy ez miatt legyen hengerfejes mert levegős és valahol olyan helyen maradjon benne levegő ahol nem kellene. Bár sok levegő nem lehet benne, de azért eléggé aggaszt engem ez.. 
Remélem nem lesz újra hengerfejes fél év után.
Apropo tudom te átépítetted SE-re a masinát. De gondolom csak hengerfejet cseréltél a motor alja maradt meg a dugattyúk is. Mert valahol olvastam, hogy se blokknál nem csak a hengerfej más ha nem a motor alja is. Dugattyú meg főtengely.. De érezhető így a különbség azért? Pozitívum, negatívum mik? Meg tudom a motorszám maradt ugyanaz, de azért mégis látszik, hogy SE műszakin nem szólnak?( Most nem az emelt díjas műszakira gondolok :D )

Nekem a motorháztetőt kb 20cmre nyitották fel hogy a zárhídon lévő matricát le tudják fényképezni rá se pillantott :D  Mondjuk nem szóltak a sport dobért se ,meg az ültetésért se. :D 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Először is örülök, hogy itt lehetek. :) Nemrég óta vagyok opeles. 1.4 F Astra-m van 8 szelepes. Olyan problémám van, hogy tegnap mentem vele kb 50 km-t aztán elkezdett villogni az olajnyomás lámpa. Fel-felvillant, egy idő után majdnem folyamatosan világított aztán már a hidrotőkéknek is volt hangja. Miután lehűlt azóta nem csinálta. Olajat még nem cseréltem benne. Mi lehet a probléma? előre is köszi a válaszokat. Ja a hidrotőkék ki lettek szedve, ki lettek pucolva.

Link to comment
Megosztás:

7 perce, Sova986 írta:

Sziasztok!

Először is örülök, hogy itt lehetek. :) Nemrég óta vagyok opeles. 1.4 F Astra-m van 8 szelepes. Olyan problémám van, hogy tegnap mentem vele kb 50 km-t aztán elkezdett villogni az olajnyomás lámpa. Fel-felvillant, egy idő után majdnem folyamatosan világított aztán már a hidrotőkéknek is volt hangja. Miután lehűlt azóta nem csinálta. Olajat még nem cseréltem benne. Mi lehet a probléma? előre is köszi a válaszokat. Ja a hidrotőkék ki lettek szedve, ki lettek pucolva.

Első körben azt mondanám hogy olajnyomást kellene méretni, ha időszerű akkor az olajcserét is meg kell ejteni. Az olajpumpán van egy rugós túlnyomás szelep ha esetleg kosz, olajsár keveredett oda, előfordul hogy kitámaszt és nem épül fel rendesen az olajnyomást, ezt is meg lehet nézni. Ez a motor elején lent bal oldalt van közvetlenül az ékszíjtárcsa mellett. Egy hatlapfejű csavart kitekersz,kihúzod a rugót és a szeleprészt, megnézed hogy tiszta-e, ha nem benzinnel elmosod. 

3050170-20190128-1Sj6jW.jpg

3050171-20190128-LMZT9r.jpg

Mondanám hogy vedd ki a túlsó oldalon az olajgombát is, hátha csak az rossz, de mivel tőkehangot írtál valószinűleg tényleg kicsi volt az olajnyomás és nem csak a jeladó volt rossz, vagy koszos. De ugye ez méréskor derül ki biztosan.

 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Sova986 írta:

Sziasztok!

Először is örülök, hogy itt lehetek. :) Nemrég óta vagyok opeles. 1.4 F Astra-m van 8 szelepes. Olyan problémám van, hogy tegnap mentem vele kb 50 km-t aztán elkezdett villogni az olajnyomás lámpa. Fel-felvillant, egy idő után majdnem folyamatosan világított aztán már a hidrotőkéknek is volt hangja. Miután lehűlt azóta nem csinálta. Olajat még nem cseréltem benne. Mi lehet a probléma? előre is köszi a válaszokat. Ja a hidrotőkék ki lettek szedve, ki lettek pucolva.

Na mivel olajcsere nem volt azét amit írt zotya azon felül érdemes lenne levenni az olajteknőt és megnézni a kosarát az olajpumpának 

Link to comment
Megosztás:

Na sziasztok! 
Nemré rendeltem kompresszió (végnyomás) mérőt, és olajnyomás mérőt tegnap volt időm kipróbálni. Kompressziót szentírás szerint meleg motornál kell mérni, de sok ember javaslatára ami végül is logikus hideg motornál mértem, ugyanis ilyenkor jobban kijönnek a hibák és ha hidegen minden ok akkor tuti, hogy melegen is! Nos minden hengerben 10,5-bart sikerült mérnem hajszál pontosan. Úgy tudom 10 bar-ig még jó aztán nem így van, de a lényeg eltérés nincsen. Nem tudom mennyi gyárilag és mennyire normális egy 27 éves motortól amibe 380 ezer km van. De szerintem nem rossz, de ha valaki tud pontos adatokat azt megköszönném! :)  340 ezer km korától van nálam a kocsi azt tudom, hogy előtte volt-e felújítás azt nem tudom  6 ezer km ezelőtt henger fejeztem meg amikor a hengerfejbe minden ki lett cserélve. 
Viszont a vezérléstől számított 3. henger gyertyája máshogy nézett ki mint a többi a menete olajos volt valamiért amit nem tudok, hova tenni és nem tudom miért van..  Azt tudom mikor hengerfejes lett az a henger kapta a legtöbb vizet pont mert fényes volt a dugattyú tető. Amúgy 2 henger közt égett át a tömítés váltó felöli henger meg a 3. Ha valaki tud rá magyarázatot azt megköszönöm!

 Így nézett ki!

Az olajnyomás mérés meg nem nagyon sikerült ugyanis hiába tekertem be a mérőt akárhogyan mindig folyatta az olajat sajnos így a végén már feladtam nem akartam szétbarmolni a gomba menetét. Viszont olyan 50 fokos olajnál az olajnyomás alapjáraton 3 bar volt. Az gondolom több mint elegendő. 
 

Módosítva : Kispotter
Link to comment
Megosztás:

3 perce, Kispotter írta:

Na sziasztok! 
Nemré rendeltem kompresszió (végnyomás) mérőt, és olajnyomás mérőt tegnap volt időm kipróbálni. Kompressziót szentírás szerint meleg motornál kell mérni, de sok ember javaslatára ami végül is logikus hideg motornál mértem, ugyanis ilyenkor jobban kijönnek a hibák és ha hidegen minden ok akkor tuti, hogy melegen is! Nos minden hengerben 10,5-bart sikerült mérnem hajszál pontosan. Úgy tudom 10 bar-ig még jó aztán nem így van, de a lényeg eltérés nincsen. Nem tudom mennyi gyárilag és mennyire normális egy 27 éves motortól amibe 380 ezer km van. De szerintem nem rossz, de ha valaki tud pontos adatokat azt megköszönném! :)  340 ezer km korától van nálam a kocsi azt tudom, hogy előtte volt-e felújítás azt nem tudom  6 ezer km ezelőtt henger fejeztem meg amikor a hengerfejbe minden ki lett cserélve. 
Viszont a vezérléstől számított 3. henger gyertyája máshogy nézett ki mint a többi a menete olajos volt valamiért amit nem tudok, hova tenni és nem tudom miért van.. Ha valaki tud á magyarázatot azt megköszönöm!

 Így nézett ki!

Az olajnyomás mérés meg nem nagyon sikerült ugyanis hiába tekertem be a mérőt akárhogyan mindig folyatta az olajat sajnos így a végén már feladtam nem akartam szétbarmolni a gomba menetét. Viszont olyan 50 fokos olajnál az olajnyomás alapjáraton 3 bar volt. Az gondolom több mint elegendő. 
 

Pedig meleg motornál kell mérni a hőtágulás miatt, a hideg érték nem árul el semmit a motor állapotáról. A végnyomás mérés amúgy is csak arra jó, hogy összehasonlítsd a hengerek állapotát, illetve extrém hibát kideríteni, mivel az elért érték nagyban függ pl az akksi, meg az önindító állapotától is.

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 01. 28. at 19:51, Barret írta:

Na mivel olajcsere nem volt azét amit írt zotya azon felül érdemes lenne levenni az olajteknőt és megnézni a kosarát az olajpumpának 

Megvolt mindkettő! Köszi a segítséget. Nagyon durván nézett ki az olajteknő és a kosár is. Ki lett pucolva minden. Kapott új olajat, két hétig járok azzal aztán öntök hozzá motormosót és lecserélem megint. De van egy másik gondom is. :D Néha hidegen amikor beindítom nem megy minden henger pár másodpercig. Gyertyát és gyújtókábelt már cseréltem.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Sova986 írta:

Megvolt mindkettő! Köszi a segítséget. Nagyon durván nézett ki az olajteknő és a kosár is. Ki lett pucolva minden. Kapott új olajat, két hétig járok azzal aztán öntök hozzá motormosót és lecserélem megint. De van egy másik gondom is. :D Néha hidegen amikor beindítom nem megy minden henger pár másodpercig. Gyertyát és gyújtókábelt már cseréltem.

Ohh hát ez baj. Figyeld nagyon a vized nem-e fogy vagy keveri össze a vizet az olaj al. Lehet milliószor le írtam de nekem így kezdődött a hengerfejesség. Az elején nem is ette naon a vizet oszt egyszer csak 3 nap alatt elfogyott 1 kiegyenlítő tartálynyi víz. Ez kb 1 hónapos procedúra . 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

7 órája, Kispotter írta:

Na sziasztok! 
Nemré rendeltem kompresszió (végnyomás) mérőt, és olajnyomás mérőt tegnap volt időm kipróbálni. Kompressziót szentírás szerint meleg motornál kell mérni, de sok ember javaslatára ami végül is logikus hideg motornál mértem, ugyanis ilyenkor jobban kijönnek a hibák és ha hidegen minden ok akkor tuti, hogy melegen is! Nos minden hengerben 10,5-bart sikerült mérnem hajszál pontosan. Úgy tudom 10 bar-ig még jó aztán nem így van, de a lényeg eltérés nincsen. Nem tudom mennyi gyárilag és mennyire normális egy 27 éves motortól amibe 380 ezer km van. De szerintem nem rossz, de ha valaki tud pontos adatokat azt megköszönném! :)  340 ezer km korától van nálam a kocsi azt tudom, hogy előtte volt-e felújítás azt nem tudom  6 ezer km ezelőtt henger fejeztem meg amikor a hengerfejbe minden ki lett cserélve. 
Viszont a vezérléstől számított 3. henger gyertyája máshogy nézett ki mint a többi a menete olajos volt valamiért amit nem tudok, hova tenni és nem tudom miért van..  Azt tudom mikor hengerfejes lett az a henger kapta a legtöbb vizet pont mert fényes volt a dugattyú tető. Amúgy 2 henger közt égett át a tömítésltó felöli henger meg a 3. Ha valaki tud rá magyarázatot azt megköszönöm!

 Így nézett ki!

Az olajnyomás mérés meg nem nagyon sikerült ugyanis hiába tekertem be a mérőt akárhogyan mindig folyatta az olajat sajnos így a végén már feladtam nem akartam szétbarmolni a gomba menetét. Viszont olyan 50 fokos olajnál az olajnyomás alapjáraton 3 bar volt. Az gondolom több mint elegendő
 

Az olaj hőfoka nem lényeg alapjáraton 3 bar ha adsz egy kis gáz max kb 5 bar nak kell lennie. Amm lehet a 3.  hengerbe az olaj lehúzó gyűrű hagy némi olajat . Ami fontos még a kompressziómérésnél hogy padlógázzal kell önindítózni hogy a fojtószelep teljesen nyitva legyen illetve üzemi hőmérséklet és teljesen jó akkumlátort ír elő a szerviz könyv. Hát a 10 bar épp a minimum 13 környékén lenne az ideális adat. 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Barret írta:

Az olaj hőfoka nem lényeg alapjáraton 3 bar ha adsz egy kis gáz max kb 5 bar nak kell lennie. Amm lehet a 3.  hengerbe az olaj lehúzó gyűrű hagy némi olajat . Ami fontos még a kompressziómérésnél hogy padlógázzal kell önindítózni hogy a fojtószelep teljesen nyitva legyen illetve üzemi hőmérséklet és teljesen jó akkumlátort ír elő a szerviz könyv. Hát a 10 bar épp a minimum 13 környékén lenne az ideális adat. 

A mérés előtt egy éjjelt töltőn volt az aksi direkt egyébként 1 éves akku. És igen padlógáznál mértem, de hideg motornál. Majd mérek egyet melegen is mindenképpen. Amúgy hogyhogy nem függ a olajhőmérséklettől az olajnyomás? Úgy tudtam, hogy hidegen mindíg nagyobb mert sűrűbb az olaj. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Kispotter írta:

 Amúgy hogyhogy nem függ a olajhőmérséklettől az olajnyomás? Úgy tudtam, hogy hidegen mindíg nagyobb mert sűrűbb az olaj. 

Szia . Igen hőmérséklet ezáltal viszkozitás függő az olajnyomás .   Hidegen maximum 4,5 bar , mert ott leszabályoz a túlnyomás szelep. Ahogy nő a motor hőfoka úgy csökken , de a hűtő ventilátor bekapcsolásakor (105°C-nál)  minimum 1,3-1,5bar-nak meg kell lenni-e (szerviz könyv adat).

Íme egy videó , igaz hogy ECOTEC de a lényegen nem változtat. A magas hőmérsékletű olajnyomás 5W50 olaj miatt  kicsit magasabb (1,6-1,7bar ,ami nem feltétlenül jó).

 

Link to comment
Megosztás:

8 perce, nyemi írta:

Szia . Igen hőmérséklet ezáltal viszkozitás függő az olajnyomás .   Hidegen maximum 4,5 bar , mert ott leszabályoz a túlnyomás szelep. Ahogy nő a motor hőfoka úgy csökken , de a hűtő ventilátor bekapcsolásakor (105°C-nál)  minimum 1,3-1,5bar-nak meg kell lenni-e (szerviz könyv adat).

Íme egy videó , igaz hogy ECOTEC de a lényegen nem változtat. A magas hőmérsékletű olajnyomás 5W50 olaj miatt  kicsit magasabb (1,6-1,7bar ,ami nem feltétlenül jó).

 

Itt a hengerfejben mérnek olajnyomást, ami gondolom a nyomóágban van, nálunk meg közvetlenül az olajpumpán van rá lehetőség az gomba helyén. Ez nem már a visszafolyó ágon van? Bár a könyv szerint: "olajnyomás kapcsoló a nyomórendszer végén". Nem volt még a kezemben olajpumpa.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.