Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

8 perce, csjanos46 írta:

Köszi Zotya  hogy megnézted a régi lszivattyuidat ezzel megnyugtattál .Még arra lennék kíváncsi hogy ,a hőfokmutató műszer

beosztásán melyik vonal hány fokot jelent?

Igazából a műszer eléggé pontatlan mert tájékoztató jellegű, nem lehet róla fokra pontosan megmondani hogy pont mennyi a víz höfoka. Csak az a szerepe hogy lássuk mikor hideg a motor mikor túl forró amikor a pirosban van, ha a kettő között van valahol a mutató akkor meg jó. Ráadásul többfajta hőgomba van és többfajta skálázású műszer, ha valamiért cserélték az órát ( például simáról fordulatszám mérősre bár nem tudom  kadetnél van-e ilyen lehetőség) a gomba meg maradt a régi akkor megint csak pontatlanabb. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel Astra F, 1993-as ferdehátú. Motorkód: C14SE19113172. Röviden: melegszik a motor, nincs hűtés, ventillátor nem kapcsol. Kb. 5 km-t tudok elmenni vele és 100 fok fölé megy a  hőmérséklete. Cserléve lett: hőgomba, teljes vezérlés, termosztát, vízpumpa, hűtő, kb. minden ami ezzel kapcsolatos. A ventillátor jó, rövidre zárva megy, mint mint állat. 

És a következő tüneteket produkálja miután megállok kb. 102 fokos hőmérsékletnél: A hűtő felül meleg, forró, alul hideg(ezért nem kapcsol a hőgomba). A csövek a motornál forrók, a másik oldalon nem, a tágulási tartályban a hütővíz hideg(beletudok nyúlni). A ventit rövidre zárva és folyamatosan megy, akkor is túlmelegszik. Nincs keringés az új vízpumpa ellenére? Mi lehet a baj? Ötletek?

Link to comment
Megosztás:

6 perce, tarascus írta:

Sziasztok!

Opel Astra F, 1993-as ferdehátú. Motorkód: C14SE19113172. Röviden: melegszik a motor, nincs hűtés, ventillátor nem kapcsol. Kb. 5 km-t tudok elmenni vele és 100 fok fölé megy a  hőmérséklete. Cserléve lett: hőgomba, teljes vezérlés, termosztát, vízpumpa, hűtő, kb. minden ami ezzel kapcsolatos. A ventillátor jó, rövidre zárva megy, mint mint állat. 

És a következő tüneteket produkálja miután megállok kb. 102 fokos hőmérsékletnél: A hűtő felül meleg, forró, alul hideg(ezért nem kapcsol a hőgomba). A csövek a motornál forrók, a másik oldalon nem, a tágulási tartályban a hütővíz hideg(beletudok nyúlni). A ventit rövidre zárva és folyamatosan megy, akkor is túlmelegszik. Nincs keringés az új vízpumpa ellenére? Mi lehet a baj? Ötletek?

Szerintem dugulás lesz.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, tarascus írta:

Sziasztok!

Opel Astra F, 1993-as ferdehátú. Motorkód: C14SE19113172. Röviden: melegszik a motor, nincs hűtés, ventillátor nem kapcsol. Kb. 5 km-t tudok elmenni vele és 100 fok fölé megy a  hőmérséklete. Cserléve lett: hőgomba, teljes vezérlés, termosztát, vízpumpa, hűtő, kb. minden ami ezzel kapcsolatos. A ventillátor jó, rövidre zárva megy, mint mint állat. 

És a következő tüneteket produkálja miután megállok kb. 102 fokos hőmérsékletnél: A hűtő felül meleg, forró, alul hideg(ezért nem kapcsol a hőgomba). A csövek a motornál forrók, a másik oldalon nem, a tágulási tartályban a hütővíhideg(beletudok nyúlni). A ventit rövidre zárva és folyamatosan megy, akkor is túlmelegszik. Nincs keringés az új vízpumpa ellenére? Mi lehet a baj? Ötletek?

Termosztátot előtte kipróbáltátok hogy rendben működik-e ? 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, tarascus írta:

Sziasztok!

Opel Astra F, 1993-as ferdehátú. Motorkód: C14SE19113172. Röviden: melegszik a motor, nincs hűtés, ventillátor nem kapcsol. Kb. 5 km-t tudok elmenni vele és 100 fok fölé megy a  hőmérséklete. Cserléve lett: hőgomba, teljes vezérlés, termosztát, vízpumpa, hűtő, kb. minden ami ezzel kapcsolatos. A ventillátor jó, rövidre zárva megy, mint mint állat. 

És a következő tüneteket produkálja miután megállok kb. 102 fokos hőmérsékletnél: A hűtő felül meleg, forró, alul hideg(ezért nem kapcsol a hőgomba). A csövek a motornál forrók, a másik oldalon nem, a tágulási tartályban a hütővíz hideg(beletudok nyúlni). A ventit rövidre zárva és folyamatosan megy, akkor is túlmelegszik. Nincs keringés az új vízpumpa ellenére? Mi lehet a baj? Ötletek?

 

2 órája, daykiller írta:

Szerintem dugulás lesz.

 

1 óra, Barret írta:

Termosztátot előtte kipróbáltátok hogy rendben működik-e ? 

Esetleg fordítva lett betéve a termosztát...

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Tiu írta:

 

 

Esetleg fordítva lett betéve a termosztát...

Fordított termosztáttal működik, csak jóval később nyit, már szinte pirosban van a mutató, de ha már kinyitott utána rendesen visszaesik, és működik. Ne kérdezzétek honnan tudom, valaki mesélte. :-) Inkább tök kuka termosztát lehet ami egyáltalán nem nyit ki. Azt nem tudom elképzelni hogy a pumpa rossz, és nem forognak a lapátok, rá van préselve a tengelyre, bár nyilván ez is lehet hibás, de az csak feltűnt volna beszereléskor. 

Link to comment
Megosztás:

Üdv Urak, kuplungcserénél mi a leggyorsabb, legegyszerűbb megoldás? :)
Elkezdett sikítani a kinyomócsapágy, és már eléggé fent is fog a kuplung. Múltkor kellett vontatnom, csodálkoztam, hogy nem csúszott meg a kuplung.
Lefele nem lehet kibillenteni a váltót a bölcső miatt, igaz?

Dízel Astra, de gondolom ugyanaz a menete, mint az összes benzinesnél.
Szerelő olyan árat mondott rá, hogy hanyatt dobtam magam.
Drága Kadett, se bölcső nem volt, és még szerelőablak is volt a váltón, ahol ki lehetett pakolni a kuplungot. :(

Link to comment
Megosztás:

58 perce, Mikulás74 írta:

Üdv Urak, kuplungcserénél mi a leggyorsabb, legegyszerűbb megoldás? :)
Elkezdett sikítani a kinyomócsapágy, és már eléggé fent is fog a kuplung. Múltkor kellett vontatnom, csodálkoztam, hogy nem csúszott meg a kuplung.
Lefele nem lehet kibillenteni a váltót a bölcső miatt, igaz?

Dízel Astra, de gondolom ugyanaz a menete, mint az összes benzinesnél.
Szerelő olyan árat mondott rá, hogy hanyatt dobtam magam.
Drága Kadett, se bölcső nem volt, és még szerelőablak is volt a váltón, ahol ki lehetett pakolni a kuplungot. :(

Vagy a motort emeled felfelé, vagy a váltót lefelé, a bölcsőt csak le kell ereszteni, nem kell levenni teljesen. Ezen az oldalon teljesen ki kell venni a bódéhoz rögzítő csavarokat a túlsó oldalon elég meglazítani és ereszkedik annyit hogy kiférjen a váltó. De ezt csak olvastam itt, még nem csináltam. Ha van lehetőséged a motort felfelé kiemelni inkább azt kellene csinálni, így nem kell kivenni a gömbfejeket, kihúzni a féltengelyeket a váltóból ( nem sérül a szimering) , elég "csak " leengedni a vízet, lekötni a kábeleket üzemanyag csöveket, és lecsavarozni a motor megkötése után vezérlés felőli motortartó bakot, mert a másik kettő ugye a váltón marad rajta.  Valószinűleg így is le kell venni a váltó oldalát és a nyelestengelyt kihúzni arrafelé, hogy elválaszd a motor-váltót, és marad a motortérben jól hozzáférhetően a váltó. 

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=615P3230040l.jpg

Itt rá van tolva a nyelestengelyre ideiglenesen a kuplung tárcsa és a szerkezet. 

A motorháztető le és felszerelése két emberes.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Mikulás74 írta:

Üdv Urak, kuplungcserénél mi a leggyorsabb, legegyszerűbb megoldás? :)
Elkezdett sikítani a kinyomócsapágy, és már eléggé fent is fog a kuplung. Múltkor kellett vontatnom, csodálkoztam, hogy nem csúszott meg a kuplung.
Lefele nem lehet kibillenteni a váltót a bölcső miatt, igaz?

Dízel Astra, de gondolom ugyanaz a menete, mint az összes benzinesnél.
Szerelő olyan árat mondott rá, hogy hanyatt dobtam magam.
Drága Kadett, se bölcső nem volt, és még szerelőablak is volt a váltón, ahol ki lehetett pakolni a kuplungot. :(

Biztos nem véletlenül írod, hogy nem ablakos, enyém astra gyárilag is az volt a mostani w3,74-es váltó pedig dieselről való. Persze a motoron van az ablak.

Link to comment
Megosztás:

Hát, köszönöm a válaszokat, ahogy elnéztem, mindenképp csak bölcső leszedéssel mehet. :(
Lengőkarostul ki, féltengelyek, csápos emelőről lehetne csak, lánccal felkötve a motort. :(
Földön fetrengve, még aknám sincs most, egy fél év alatt kész is lennék. 
Kell nekem öregasszonytól vennem autót, Budapest belvárosából. :(  

Ja, nincs ablak a váltón, úgy emlékszem ott a váltó fedél is sima volt, ennél már ilyen domború.
Csak ki kellett húzni a nyelestengelyt valami célszerszámmal, és  a lukon keresztül ki lehetett pakolni a kuplungot.

 

Módosítva : Mikulás74
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Mikulás74 írta:

Hát, köszönöm a válaszokat, ahogy elnéztem, mindenképp csak bölcső leszedéssel mehet. :(
Lengőkarostul ki, féltengelyek, csápos emelőről lehetne csak, lánccal felkötve a motort. :(
Földön fetrengve, még aknám sincs most, egy fél év alatt kész is lennék. 
Kell nekem öregasszonytól vennem autót, Budapest belvárosából. :(  

Ja, nincs ablak a váltón, úgy emlékszem ott a váltó fedél is sima volt, ennél már ilyen domború.
Csak ki kellett húzni a nyelestengelyt valami célszerszámmal, és  a lukon keresztül ki lehetett pakolni a kuplungot.

 

94-95-ös év között szünt meg valahol az ablak a válón fel nem foghatom hogy miért. Nekem még szerencsém van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nagyon régen nem jártam errefelé...ment a sas, ment az élet...egy darabig...

Az lenne a kérdésem, hogy az X14XE motorkódú motor hengerfeje egyezik-e az Astránál, a Corsánál és a Tigránál?

Röviden annyi miatt kérdezem, hogy ki kell cseréljem a hengerfejet és egy Tigráét vettem meg.

De most láttam, hogy a GM számuk nem igazán egyezik. Nekem szemre egyformák.

 

Előre is köszi a választ...

 

Link to comment
Megosztás:

49 perce, pszilaj írta:

Sziasztok!

Nagyon régen nem jártam errefelé...ment a sas, ment az élet...egy darabig...

Az lenne a kérdésem, hogy az X14XE motorkódú motor hengerfeje egyezik-e az Astránál, a Corsánál és a Tigránál?

Röviden annyi miatt kérdezem, hogy ki kell cseréljem a hengerfejet és egy Tigráét vettem meg.

De most láttam, hogy a GM számuk nem igazán egyezik. Nekem szemre egyformák.

 

Előre is köszi a választ...

 

Szerintem ugyanolyan motorkódú motorok egyformák fizikailag, a kiegészítő berendezések, bakok, kábelkötegek, vízcsövek...stb lehet más a motortér eltérő kialakítása miatt. 

Link to comment
Megosztás:

15 perce, zotya975 írta:

Szerintem ugyanolyan motorkódú motorok egyformák fizikailag, a kiegészítő berendezések, bakok, kábelkötegek, vízcsövek...stb lehet más a motortér eltérő kialakítása miatt. 

Hát ahogy utánanéztem a neten, azt találtam, hogy van 3 féle GM számú hengerfej, ami az X14XE/X16XE/X16XEL motorokra jók. Mindegyik mindegyikre...

Link to comment
Megosztás:

1 perc, pszilaj írta:

Hát ahogy utánanéztem a neten, azt találtam, hogy van 3 féle GM számú hengerfej, ami az X14XE/X16XE/X16XEL motorokra jók. Mindegyik mindegyikre...

Ha leveszed a régit a fizikai méreteket össze tudod hasonlítani, szerintem mást nem kell nézni. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!  Olyan kérdésel fordulok hozátok hogy astra f x14nz vezérlés csere volt és azota "forgatja" a vizet a fütöradiátorban( szerintem ot!légbuborékok szaladkálnak a "müszerfal alat" fordulaton)  és a kérdés az hogy légtelenités hogy kel vagy meg csinálja magátol? Már kB 2 honapos történet de már idegesit!  1000/1200 km! 

Köszönöm!  

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Opszifastra írta:

Sziasztok!  Olyan kérdésel fordulok hozátok hogy astra f x14nz vezérlés csere volt és azota "forgatja" a vizet a fütöradiátorban( szerintem ot!légbuborékok szaladkálnak a "müszerfal alat" fordulaton)  és a kérdés az hogy légtelenités hogy kel vagy meg csinálja magátol? Már kB 2 honapos történet de már idegesit!  1000/1200 km! 

Köszönöm!  

Üdv, az egyvezetékes vízhőfok jeladónál szokott légbubi megragadni ami a vezérlés felőli első henger mögött van a szívócsonkba betekerve. Egy kábelsarú és kék vezeték megy rá. Hideg motornál le kell venni a kiegyenlítő sápiját, a jeladót kitekerni amig folyadék ki nem buggyan. Nincs alatta tömítés, a kúpos menet tömít agyontépni nem kell. De személyes tapasztalat hogy ennek ellenére is elő szokott fordulni a fűtőradiátor felől csobogó, kutyorgó  hang főleg magasabb fordulatszámnál, aminek az oka igazából pontosan nem ismert. Talán részleges dugulás. 

Link to comment
Megosztás:

41 perce, Opszifastra írta:

Köszönöm!  

Néztem de nem jöt levegő csak viz!  

Ugy hogy marad a b variácio dugulás majd egyszer ksizedem és át takaritom!  

Nincs mit....nekem éveken keresztül csobogott, néha amikor le lett engedve a víz és fel lett töltve akkor abbahagyta de sohasem jöttem rá pontosan miért csinálja, máskor meg miért nem. 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, pszilaj írta:

Hát valami ilyesmire gondoltam én is... Majd kiforogja magát...ha nem is tiltásig...eleinte... ;-)

A tiltásról..amióta összeraktam az SE-t nem is volt, kinőhettem már belőle, aztán a múltkor valamiért mégiscsak elforgattam addig, sokkal szebb hangja van amikor ledadog a 4 injektorral. :-)

Link to comment
Megosztás:

Még mindíg szivárog a veztengely szimering ráadásul elkövettem egy baklövést, a felső-hátsó burkolat felől befújtam neki féktisztítóval, hogy lemossam tisztára és egyből észrevegyem ha még mindíg szivárog, mert itt látok először bontás nélkül. Gyanítható hogy az olaj egy részét rámostam így a vezérműszíjra is, legalábbis, megbontva a burkolatot egy szakaszon furcsa színe van, mintha olajos lenne, vagy inkább ragacsos. Nem nagyon látni így rá le kell bontanom teljesen a vezérlést kimosni a burkolatból belülről az olajat, és megnézni normálisan a szíjat, kell-e cserélnem vagy nem, és csak vaklárma. Nem tartom valószinűnek, de mégsem hagyhatom ki azt a lehetőséget hogy mégiscsak nagy a kartergáz nyomása, így lehúztam a vékonyabbik kartergáz csövet a szívócsonk felé ledugóztam a szelepfedél felől szabadon hagytam. Úgy vettem észre hogy alapjáraton a kartergáz nyomása dominál emelet fordulaton már a motor szívása. Egyenlőre figyelem hogy lesz-e változás  .

Közben ki akartam cserélni az olajgombát, de a 24-es dugókulcs nem megy rá a csati része miatt, sima villással meg nem tudom megindítani a kocsi alól, pedig már vettem ki, akkor mondjuk nem tudom mivel, tekertem ki. Holnap bolhapiac nap, veszek valami csillagvillássat vagy hosszított dugókulcsot. 

Link to comment
Megosztás:

Na, ma készen lett a gép.

Sikeresen elégett egy darab a kettes henger egyik kipufogó szelepjéből. Ha tört is, akkor tutira kifelé köpte, mert sem a dugó, sem a henger fala nem sérült.

Összerakás és röffentés után kicsit elkedvetlenedtem, mert ehhez képest az MTZ egy villanyautó...Csattogott a szerencsétlen mint a traktor.

Legalább fél percig kellett 2-2,5 ezren pörgetni, mire a hidrotőkék feltöltődtek és elhallgatott. Ráadásul a hengerfejben voltak gyertyák is. Hidegen nem tudtam(nem is nagyon erőltettem) kitekerni. Üzemi hőmérsékleten is csak negyvencentis krova szárral sikerült. De kijöttek. Volt benne 1 db 3 pólusú Audi gyertya, 1 db NGK 1 pólusú és 2 db 3 pólusú Brisk vagy mi. Volt is egy furcsa járása velük...

Beleraktam az Opel gyertyákat és láss csodát még szebb hangja lett. Holnap próbakör.

Reményem szerint talán jött vissza egy kicsi a régi erejéből is. Ugyanis szemre is látszik, hogy a régi hengerfejben lévő vezérműtengelyek bütykei kerekebbek mint a "új" hengerfejben lévők.

Majd holnap kiderül...

Azért jó érzés volt, mikor első próbára beindult... :D

Link to comment
Megosztás:

9 órája, pszilaj írta:

Na, ma készen lett a gép.

Sikeresen elégett egy darab a kettes henger egyik kipufogó szelepjéből. Ha tört is, akkor tutira kifelé köpte, mert sem a dugó, sem a henger fala nem sérült.

Összerakás és röffentés után kicsit elkedvetlenedtem, mert ehhez képest az MTZ egy villanyautó...Csattogott a szerencsétlen mint a traktor.

Legalább fél percig kellett 2-2,5 ezren pörgetni, mire a hidrotőkék feltöltődtek és elhallgatott. Ráadásul a hengerfejben voltak gyertyák is. Hidegen nem tudtam(nem is nagyon erőltettem) kitekerni. Üzemi hőmérsékleten is csak negyvencentis krova szárral sikerült. De kijöttek. Volt benne 1 db 3 pólusú Audi gyertya, 1 db NGK 1 pólusú és 2 db 3 pólusú Brisk vagy mi. Volt is egy furcsa járása velük...

Beleraktam az Opel gyertyákat és láss csodát még szebb hangja lett. Holnap próbakör.

Reményem szerint talán jött vissza egy kicsi a régi erejéből is. Ugyanis szemre is látszik, hogy a régi hengerfejben lévő vezérműtengelyek bütykei kerekebbek mint a "új" hengerfejben lévők.

Majd holnap kiderül...

Azért jó érzés volt, mikor első próbára beindult... :D

Bizony amikor üres tökékkel elindul komoly egy hangja van. :-)

Link to comment
Megosztás:

10 órája, pszilaj írta:

Na, ma készen lett a gép.

Sikeresen elégett egy darab a kettes henger egyik kipufogó szelepjéből. Ha tört is, akkor tutira kifelé köpte, mert sem a dugó, sem a henger fala nem sérült.

Összerakás és röffentés után kicsit elkedvetlenedtem, mert ehhez képest az MTZ egy villanyautó...Csattogott a szerencsétlen mint a traktor.

Legalább fél percig kellett 2-2,5 ezren pörgetni, mire a hidrotőkék feltöltődtek és elhallgatott. Ráadásul a hengerfejben voltak gyertyák is. Hidegen nem tudtam(nem is nagyon erőltettem) kitekerni. Üzemi hőmérsékleten is csak negyvencentis krova szárral sikerült. De kijöttek. Volt benne 1 db 3 pólusú Audi gyertya, 1 db NGK 1 pólusú és 2 db 3 pólusú Brisk vagy mi. Volt is egy furcsa járása velük...

Beleraktam az Opel gyertyákat és láss csodát még szebb hangja lett. Holnap próbakör.

Reményem szerint talán jött vissza egy kicsi a régi erejéből is. Ugyanis szemre is látszik, hogy a régi hengerfejben lévő vezérműtengelyek bütykei kerekebbek mint a "új" hengerfejben lévők.

Majd holnap kiderül...

Azért jó érzés volt, mikor első próbára beindult... :D

Mitől tud elégni egy szelep? Hihetetlen! 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.