Jump to content
OPEL FÓRUM

Recommended Posts

7 perce, gregi írta:

Igen, mindig azonnal elindul, csak ugye néha leáll pár mp múlva, majd utána nem akar elindulni... Még annyi jelenség van, hogy amikor nagy nehezen elindul, akkor "áporodott" benzinszag terjeng a kocsiban... :D Amúgy az AC-nak csak indítózás közben kell mennie és amikor már jár a motor nem? Vagy van valamiféle "előtöltés", ami létrehoz valamekkora benzinnyomást indítás előtt"? (Csak indítózásnál és járó motornál hallani az AC-t)

Az AC-pumpa gyujtás ráadáskor 2-3mp-ig működik amig felépiti a nyomást.Ha nem inditózol akkor leáll.Ha indul a motor akkor automatikusan működni kezd.Érdekes lenne ha járó motornál nem menne mert ugye akkor leállna a motor benzin hiány miatt.AC pumpa rendelkezik egy nyomó és egy visszatérő ággal.Nyomásszabályzó szelep a gázpedál állásától függően visszaengedi a tankba a fölös mennyiséget.

Edited by kingblue

On 2019. 11. 27. at 15:22, Róóóbi írta:

Pedig a vízpumpa 8Nm a Haynes manual szerint.

Amazt még keresem.

Update:

A könyvben nem leltem, egy leírás~18-25Nm-t ír rá. Én anno 25-el húztam le, meg persze menetrögzítő.

t4eepV6.png

On 2019. 11. 28. at 7:37, zotya975 írta:

Ugye a feszítő az olajpumpába van betekerve úgyhogy ha máshol nem is itt tényleg fontos a jó meghúzás mert ha kieszi a menetet az cumi. Szerintem én is mindíg menetrögzítőztem. A vízpumpát meg csak úgy meghúztam. 

Köszönöm, akkor kap egy kis menetrögzítőt is.

Edited by droland

16 órája, gregi írta:

Igen, mindig azonnal elindul, csak ugye néha leáll pár mp múlva, majd utána nem akar elindulni... Még annyi jelenség van, hogy amikor nagy nehezen elindul, akkor "áporodott" benzinszag terjeng a kocsiban... :D Amúgy az AC-nak csak indítózás közben kell mennie és amikor már jár a motor nem? Vagy van valamiféle "előtöltés", ami létrehoz valamekkora benzinnyomást indítás előtt"? (Csak indítózásnál és járó motornál hallani az AC-t)

Igen, ennél a motortípusnál a pumpának és a rendszernek tartania kell a nyomást állás közben és csak indítózásra indul el a pumpa nincs előre feltermelés.  Ezt a nyomást tudod ellenőrizni indítás előtt az injektorhídon található szelepnél. Körbecsavarod ronggyal és benyomod a szelepet, spriccelnie kell a benzinnek. 

On 2019. 11. 29. at 8:20, zotya975 írta:

Igen, ennél a motortípusnál a pumpának és a rendszernek tartania kell a nyomást állás közben és csak indítózásra indul el a pumpa nincs előre feltermelés.  Ezt a nyomást tudod ellenőrizni indítás előtt az injektorhídon található szelepnél. Körbecsavarod ronggyal és benyomod a szelepet, spriccelnie kell a benzinnek. 

Megnéztem, leállítás után fél órával még spriccel, 2 órával utána nem. Ettől még elindul akkor is. Annyit csináltam próbaképpen, hogy az alapjárati szelep csatiját lekötöttem, majd úgy indítottam. Mindig elindult és nem állt meg egyszer se. Persze az alapjárat jó magas és ingadozó volt így. Lehet ez az egység a ludas?

7 órája, gregi írta:

Megnéztem, leállítás után fél órával még spriccel, 2 órával utána nem. Ettől még elindul akkor is. Annyit csináltam próbaképpen, hogy az alapjárati szelep csatiját lekötöttem, majd úgy indítottam. Mindig elindult és nem állt meg egyszer se. Persze az alapjárat jó magas és ingadozó volt így. Lehet ez az egység a ludas?

Ezt nem tudom, de elvileg ha az alapjárati motor rossz, és mondjuk időnként teljesen elzárja a levegőt és nincs alapjárat, attól szerintem még gázadással indítható lett volna. 

Sziasztok!

Két kérdésem lenne, ha tudnátok benne segíteni.

1992-es F Astra 1.7D-be milyen hűtőfolyadék kell? Jó lesz bele a zöld vagy a piros/lila ALU-s kéne inkább bele.

Illetve mi lenne a hűtőfolyadék csere menete. Le lehet a hűtő alján engedni a vizet valahol?

5 órája, Sanyoo8 írta:

Sziasztok!

Két kérdésem lenne, ha tudnátok benne segíteni.

1992-es F Astra 1.7D-be milyen hűtőfolyadék kell? Jó lesz bele a zöld vagy a piros/lila ALU-s kéne inkább bele.

Illetve mi lenne a hűtőfolyadék csere menete. Le lehet a hűtő alján engedni a vizet valahol?

Aluminium-barát kellene mindenképpen. Ha jól tudom a dieselnél sincs leeresztő, így egy alsó csövet meg kell bontani, leengedni. Ilyenkor nem árt kivenni a vízhűtőt, és oda-vissza átmosni vízzel. Ugye a fagyálló mérgező így eképpen kell bánni vele, kutya-macska ne legyen a közelben, felnyalja, elpusztul. 

Hidegben hidegen indítva 3 hengerezés lehet gyertya probléma ? Már elégrégen cseréltem, meg most ahogy nézem fórumot a 2 érintkezős ajánlott a DIS-hez, én viszont úgy rémlik szimpla érintkezőset tettem be. (de már van benne egy 50-60 ezer)

Nem mindig csinálja, és kb. 1 perc múlva abbahagyja. Melegen/melegben meg egyáltalán nincs ilyen probléma, csak most, hogy jöttek a hidegebb idők.

9 perce, Stevy írta:

Hidegben hidegen indítva 3 hengerezés lehet gyertya probléma ? Már elégrégen cseréltem, meg most ahogy nézem fórumot a 2 érintkezős ajánlott a DIS-hez, én viszont úgy rémlik szimpla érintkezőset tettem be. (de már van benne egy 50-60 ezer)

Nem mindig csinálja, és kb. 1 perc múlva abbahagyja. Melegen/melegben meg egyáltalán nincs ilyen probléma, csak most, hogy jöttek a hidegebb idők.

Éppenséggel okozhatja. Azok a csúzlik a leírtak alapján  elhasználtnak tűnnek. Két pólusúval ilyet még nem tapasztaltam, kb. azóta olyan van benne amióta megvettem.

Vagy valamelyik gyertyakábel szórakozik.

8 órája, Stevy írta:

Nekem amikor télen nehezen indult, meg 3 hengerezett, meg le-leállt akkor tudtam hogy itt az ideje a gyertya cserének. Mondjuk az NZ-t én is egypolúsú gyertyával adtam el, esetleg szólnom kellett volna? :-)

41 perce, zotya975 írta:

Nekem amikor télen nehezen indult, meg 3 hengerezett, meg le-leállt akkor tudtam hogy itt az ideje a gyertya cserének. Mondjuk az NZ-t én is egypolúsú gyertyával adtam el, esetleg szólnom kellett volna? :-)

Hát 6-7 évet kibírt, ha csak ez lesz az oka :-) Anyós oldali lábtér is meg lett foltozva, új négyévszakos gumik is fent vannak, már csak olajat cserélek 5W40-re télire, meg kipufogó tartó gumikat, aztán jövő héten mehet műszakira, mert vasárnap már lejárt :hehe:

2 perce, Stevy írta:

Hát 6-7 évet kibírt, ha csak ez lesz az oka :-) Anyós oldali lábtér is meg lett foltozva, új négyévszakos gumik is fent vannak, már csak olajat cserélek 5W40-re télire, meg kipufogó tartó gumikat, aztán jövő héten mehet műszakira, mert vasárnap már lejárt :hehe:

Nekem majd januárban jár le a műszaki 2021-ben, de szerintem vagy előbbre hozom az őszre, vagy legalábbis ősszel elviszem  futómű-kormánymű-fék ellenőrzésre, hogy ne januárban derüljön ki hogy valamit cserélnem kell -10 fokban.