Jump to content
OPEL FÓRUM

Recommended Posts

856e0a09f1c71b7fcf6acb2211585eda.jpg

4 perce, csjanos46 írta:

Még csak annyi kérdés hogy milyen tömítést gumisat vagy parafát használtatok és milyen pasztát ajánlotok.Nagyon köszi az infókat és vírusmentes jövőt Kívánok mindenkinek.

Én gumisat tettem fel, mert úgy vettem észre a parafánál magán az anyagon keresztül átszivárog egy idő után az olaj. Többször próbálkoztam az évek alatt, csak az a baj hogy akna nélkül egyedül az autó alatt fekve elég nehéz bejátszani a kipufogó cső fölé, a kartert úgy hogy közben ne húzd le róla véletlenül a felkent pasztát a tömítés se mozduljon el, bele tudd kapatni a csavarokat stb. Végül akkor lett jó amikor más okból kivettem a motort, elfektettem és úgy normálisan kényelmesen tudtam dolgozni. Nyilván nem kell kivenni hozzá, de nekem a végén aztán ekkor lett hosszú évekre jó. Pasztázni pölö Loctite 5910 is jó. 

Hozzászólás linkje
Megosztás:
  • Hozzászólások 40,2k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

• zotya975

4227

• opel16v

1874

• Novy

1609

• FPepe

1339

Legtöbb hozzászólás

Népszerű hozzászólások

Nekem naponta kijut 2 óra BMV (Busz,Metró,Villamos) így már lassan immunis vagyok bizonyos dolgokra. Korábban pl. rossz néven vettem, ha valaki átgázolt a lábamon, mostanság megtanultam örülni neki, h

Sziasztok meg oldódott az a probléma hogy menet közben le állt az f Astra. Hiba oka: üzemanyag szivattyú relé volt a ludas néha ki hagyott és akkor nem volt üzemanyag + benzin szűrő csere . De a főbb

Télen a sok rövidtáv okoz kávéhabot, de a hengerfejesség egyik tünete is lehet, amikor az olajba víz kerül. Ellenőrizd hogy a víz nem fogy, az olajszint nem nő, és a víz felületén nem látsz-e olajat ú

Közzétett képek

Ez nem olyan mint a Calibra ahol a parafa tömítéshez gyárilag hosszabb csavarok is valók? (A tömítés vastagsága miatt, és ugye a parafát nem szabad nagyon meghúzni mert akkor összeül és ereszteni fog). Amúgy ha minden igaz a parafa tömítés az alu karterhez való, a gumi meg a lemezhez.

Hozzászólás linkje
Megosztás:
16 órája, tgabika76 írta:

Ez nem olyan mint a Calibra ahol a parafa tömítéshez gyárilag hosszabb csavarok is valók? (A tömítés vastagsága miatt, és ugye a parafát nem szabad nagyon meghúzni mert akkor összeül és ereszteni fog). Amúgy ha minden igaz a parafa tömítés az alu karterhez való, a gumi meg a lemezhez.

Hát elvileg van olyan tömítés is ahol alu karikák vannak a csavaroknál távtartónak hogy ne lehessen nagyon meghúzni őket. De amit én tapasztaltam hogy a legnagyobb gond, amikor nem menetrögzítőzik a csavarokat, és egy kettőre kilazulnak a rázkódástól és utána azért ereszt. 

• Like 1
Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2003. 12. 04. at 10:31, renzso írta:
Idéz
Segitségre lenne szükségem mi az istenért fogyszthat

sokat egy astra gsi c20xe

olyan 11-11,5 körül van mikor nem nyomom neki és

a termosztát és a motorhöfok jelado és tökletes ..

mi lehet még a fogyasztas növekedés oka ?????

A töbletfogyasztást sokminden előidézheti.

Érdemes megnézni:

- lambdaszonda

- üzemanyagszűrő

- gyertyák

- gumiabroncs

- esetleg egy ultrahangos injektor tisztítás.

első körben, na meg persz a Tec-et rádugni hátha mond valami okosat.

1.4 8 szelep. Mindent megnéztem ezek mind uj kivéve az üzemanyag szürö mégis durván.sokat eszik fekete füstöt.hagy ha oda.lépem

Hozzászólás linkje
Megosztás:
47 perce, Patrik06 írta:

1.4 8 szelep. Mindent megnéztem ezek mind uj kivéve az üzemanyag szürö mégis durván.sokat eszik fekete füstöt.hagy ha oda.lépem

Hogyan lett mérve a fogyasztás?

Hozzászólás linkje
Megosztás: