Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

csak csuszik a kuplung ??

a szerkezet jo ?

mert ha igen akkor be adod felujitani

vagy épp csinaltatsz egy szintert

ami olyan 35 körül van attol függöen hány águ

nem csúszik, hanem zörög a kinyomócsapágy.

ha kinyomom, akkor megszűnik, de alapállapotban zörög, az autószerelőm meg azt mondta, hogy ő 99%ban cseréli kompletten az egész cuccot (én csak a csapágyat szerettem volna)...

ja és elég nagy meló a szétszedés is

Link to comment
Megosztás:

Igaza van, ha már egyszer szétszeditek, akkor érdemes cserélni az egészet. Úgyis 150-200E km a max., amit megél egy gyári tárcsa.

De a csapágyhang még lehet a nyelestengelyé is a váltón, csak hogy idegesítselek kicsit. :lol:

Köszi a bíztatást :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Végső elkeseredésemben írok ide... :) Van egy 1.6 16v astra-m, alapjáraton nem egyenletesen jár a motor. (rázkodik, és a kipufogónál visszaszív, pöfög) A fogyasztása is megnőtt. Elvittem szerelőkhöz. Egyik helyen megnézték, azt mondták nincs semmi baja. Másik szerelő gyertyát cserélt (BOSCH 2 pólusú), de a probléma továbbra is fent áll. A következő szerelő, már bemérte a trafót, és a gyertyakábeleket is, és megnézték számítógépen is, de ők sem találtak semmit. Azt ajánlották, hogy tegyek a benzinbe injektortisztító folyadékot.... Az eredmény ugyan az... (Egyébként stroboszkóppal is megnézték, a 4. henger ki-ki hagy, de hogy miért??) Aztán most egy ismerősőm akinek szintén ilyen problémája volt, ajánlotta, hogy vegyek 4 pólusú gyertyát, neki bejött. Megvegyem?

Valaki tapasztalt már hasonlót? Légyszi' segítsetek!

Link to comment
Megosztás:

Szia wf101 !

Ne vegyél négypólusú gyertyát, mert úgysem lesz jó. Meg kell nézni az injektor elektromos csatlakozóit, ki kell tisztítani az alapjárati léptetőmotort, a kipufogógáz-visszavezető szelepet, de lehet, hogy egyszerűen csak el van dugulva a kipufogód. :wink: Jártunk így egy 1.0, 12V-s BCorsával, és a hátsó kipufogódob csere megoldotta a rejtélyes problémát. :shock: Ha ez sem, akkor levegőszűrőt, benzinszűrőt érdemes megnézni.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Szia Spitfire!

Köszi előre is a segítséget, de ami írtál: "Meg kell nézni az injektor elektromos csatlakozóit, ki kell tisztítani az alapjárati léptetőmotort, a kipufogógáz-visszavezető szelepet, de lehet, hogy egyszerűen csak el van dugulva a kipufogód." Én mint laikus hogy tudom megcsinálni??? Pár hónapja vettem csak a kocsit, és egyébként sem vagyok autószerelő... :oops: Hol találom az injektor cstlakozóit? És az alapjárati léptetőmotorhoz hozzányúljak-e egyáltalán? Az a baj, hogy a szerelőnek hiába mondom el ezeket, nem foglalkozik vele, azt csinálja amit ő jónak lát... Sajnos. Ezért ha részletesen leírnád azt, amit én is megtudok csinálni, akkor nagyon megköszönném! (Akár e-mail-ben is jó! wf101@freemail.hu)

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

WF101!

Ha nagyon kívülállónak érzed magad a témában, akkor inkább vidd az Opel Sztrádába, Ákosnál lejelentkezel a munkafelvételen, és ők minden felesleges cécót kihagyva biztosan hamar rájönnek a megoldásra. Valószínűleg az alapjárati mocid tényleg pucolásra vár, és a kipufogóval sem biztos hogy minden rendben van, de még akár az injektor is bibis lehet. Ha pedig tényleg kihagy néha az egyik henger, akkor a gyújtást is jobban meg kell vizsgálni. De ezt mind megcsinálják neked ott hamar.

Link to comment
Megosztás:

Hali

x17dtl 94-es év végi astrám van. Az a gondom, hogy 3-as, 4-esben rángat az autó bizonyos fordulaton és ha lassan nyomom a gázt vagy egyenletesen akarok menni. A rángatás megszűnik ha rálépek a gázra és átesik a rángatás holtpontján. Ha viszont 5-ösbe felváltok 40-es tempóban sem rángat és egyenletesen lehet vele gyorsulni. Nyomástartó szelep már volt benne csrélve, a füstölést is csökkentették meg egy két dolgot gondolom átpucoltak a szerelők, de a hiba nem múlt el. Meleg állapotban és terhelt állapotban (dombon fel) jobban előjön a probléma.

Előre is köszi a válaszokat bár látom itt csak benzines bika gépek és problémáik vannak.

hali

Link to comment
Megosztás:

Szisztok!

Egy újdonsült Astra tulajdonos vagyok. Nekem egy 1,6 16v-os Astrám van, és kb. egy hónapja kiment a diódahíd a generátorban. Azóta néha-néha berángat a verda. Segítsetek, mi lehet a gond?

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nem, mert már computerre is rátoltam, és az sem írt ki hibakódot. Az AGR szelepet már mások is mondták, hogy meg kell kocogtatni, és attól megjavúlhat. Ezt is megcsináltam, mégsem lett jó.

Link to comment
Megosztás:

Oldjáwás kolega ha minden igaz néha jár itt a házunkban mert állitolag a muterja itt lakik....bár ezek nem bizonyitott tények :D Nem rég láttam egy opelklubbos bazi matricás fastrát (kombit) itt háznál és látom baseball sapis muki száll ki meg be..nah mondom ez ki(mert Nem ösmerem az illetöt)na a lényeg hogy megnéztem itt site on h kinek van ien és rá gyanaxom :) ennyi az infom rola vagy nem rola :lol: császtok...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.