Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

magneto

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

1989 injektoros,1,3 benzines opel kadett könnyen indul de kis idő múlva az alapjárata kihagy és a motor leáll.Alacsony fordulaton kicsit rángat a motor 2.-3.sebesség között és a vezérlés ellenőrző lámpa fölvillan. Mi okozhatja ezt a problémát?

Link to comment
Megosztás:

Keresek Opel Kadett E 1,7D kombi 1989.évj.autóhoz kipufogó csonkot és váltó kulisszát esetleg tetőcsomagtartót!!! Ha valaki tud segíteni akkor előre is köszi.......

Az nem kombi hanem Caravan. :D

Tetőcsomi állandóra kell vagy csak kölcsönbe? :)

Hívd fel a Nagy Gábort Kertváros Wesselényi 15-ben lakik.

Tudod az Oktáv utcájában az Opelesek.

Ha nincs meg a száma akkor szólj és megadom.

Az AGR miatt meg nem jelentkeztél. :D

Link to comment
Megosztás:

Az nem kombi hanem Caravan. :D

Tetőcsomi állandóra kell vagy csak kölcsönbe? :)

Hívd fel a Nagy Gábort Kertváros Wesselényi 15-ben lakik.

Tudod az Oktáv utcájában az Opelesek.

Ha nincs meg a száma akkor szólj és megadom.

Az AGR miatt meg nem jelentkeztél. :D

Szia!

A tetőcsomi örökbe kéne mert melózni vettem a vasat B) Gábor számát megadhatnád!!!! AGR miatt mikor hívjalak?

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Üdv Mindnekinek!

Még csak most regisztráltam a fórumba de máris találtam egy ismerős problémát amit Magneto fejtett ki..nálam is ez van.6 éve van egy 1986-os 1.3 benzines N es kadettem s nála is fennáll ez.Ami viszont nagyobb baj, hogy a múlt héten csepegni kezdett a benzin,,,s kiderült a tank alján van a baj a szintmérő fedele elkorodált olyan szinten,hogy átszivárog rajta az üzemanyag.Újat nem tudnak rendelni se utángyártottat itt lakóhelyemen az autós boltosok,A bontókat is feljártam de semmi...Valaki esetleg tudna nekem segíteni ebben ,hogy merre keressem még,,vagy mivel lehetne ezt megoldani?,

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Szevasztok.

Lenne egy eleg nagy problemam. Az E kadettom teljesen szetrohadt. A bal elso kerek meg a helyen van, de ki tudja meddig. Borzaszto rohadt az alja. A szerelo - kasztnis azt monda, hogy inkabb vegyek egy masik autot mint hogy ezt javitsuk. Szoval keresnek egy benzines, 5 ajtos, esetleg feher E kadettet, aminek a kasztnija hasznalhato allapotban van. Papirral, vagy anelkul. A kocsit Nagyvaradra kell elhozzam, mivel hogy en is, akar csak a kocsim, Varadiak vagyunk. :D

Elore is koszonom.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok.

Szeretnék tanácsot kérni valakitől, mert már sík ideg vagyok jó pár hete. 1,6 i-s 89-es kadettom azt csinálja mostanság, hogy ha megyek vele 30perc-1órát és leállítom kb 20-30percre nem indúl. Hidegen pöcre, leállítás után egyből pöcre, leállítás után kb 1-2 óra után pöcre. Valami történik vele (meleg motornál) kb 30 percmúlva amitől nem indúl. Természetesen a szerelőnél mindíg beindúl és így nem is találja a problémát, de majdnem napi szinten eljátsza a mocsok.

Ha valakinek lenne tipje azt megköszönném. (olcsóbb dolgok ki lettek már emiatt cserélve, pl:benzinszűrő, benzinpumpa de semmi változás)

Előre is köszönöm:Dani81

Link to comment
Megosztás:

Hehe.

Első blikkre azt mondanám hogy csapágyas az önindítód.

Nekem volt ilyen Calibrán, a tünetek ugyanezek voltak amiket te írtál, az oka pedig az volt hogy a motortér melegétől a hőtágulás miatt a csapágy megszorult az önindítóban és az nem tudott átfordulni, de amint kihűlt (fél-egy óra múlva) megint jó lett egy indításra. Nekem végül ha már elmentem tankolni, úgy kellett kitolni a kútról, hacsak nem járó motornál töltöttem a benyát. Önindító csere/felújítás segíthet, mert ez már jobb nem lesz csak rosszabb, végül hidegen se fog elindulni.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a gyors reagálást.

Azt elfelejtettem írni hogy az öninditó pörög frankón csak nem indúl be a motor (mintha nem kapna szikrát vagy benzint). Ja és automata a váltó, ami elsőre nem jelent semmit a hibára nézve, de abban mégis lehet , hogy csak "P"-be lehet indítani. Mondjuk akkor az öninditó sem kapcsol be, ha nem "P"-be van. Szóval tökre tanácstalan vagyok. A szerelő most csinált egy ideiglenes szikra teszt kábelt, amivel egyedűl is meg tudom nézni a szikra meglétét mikor rosszalkodik.

Link to comment
Megosztás:

Hallani ahogy gyújtás után 2-3mp és lekapcsol, de most hogy mondod azt nem tudom hogy visszakapcsol-e. Azt hogy tudom lecsekkolni egyedül? Mert én nem vagyok nagy autószerelő, de abban biztos vagyok hogy az inditási fásisban van a baj, mert ha beindúl akkor tökéletesen megy, semmi rángatás vagy ilyesmi (mondjuk 1x lefulladtt menet közben, de az csak 1x volt, a nem indulás meg sokszor). Szóval igen, ha belegondolok az ac relé csinálhat ilyet. Mikor elég meleg van neki akkor elfelejt inditózás után visszakapcsolni, és nem megy az ac. Ennek utánajárok. Köszönöm a tippet. Majd írok az eredményről.

Kössz még 1x!

Link to comment
Megosztás:

Hali!Egyszerű problémával fordulnék hozzátok.Nemrég szerelték a kuplungomat és azóta a sebességmérő és a km számlálók nem működnek.Gyanítom hogy a váltón a sebességmérő spirált rosszul dugták vissza,mert megnéztem és lötyögött.Beljebb csavartam,már nem lötyög de így se működik.Mit tegyek?1.6-os dízelem van,inkább ide írtam mint a külön topicba mivel oda alig írtak.Emiatt nehezen hozzáférhető nekem az ominózus alkatrész.Köszi!

Üdv:)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Helló

Üdv mindenkinek.

Én új vagyok itt bár 4 éve kadettem van de nem ez a lényeg .

Szükségem lenne egy kis segítségre.

A kérdésem: opel kadett e 1,7 diesel 5 sebességes váltóval.

Ebben szeretnék vezérlést állítani de nem találok sehol szakszerű leírást ,aztán még lenne kérdésem a váltóba mennyi és milyen típusu olaj kell?

(cserélni szeretném mert kuplungozva lessz ehez ki szedjük motort váltót és ha kint van akkor olaj cserék is )

A vezérlés meg a hengerfely cseréje miatt kell.

Ha valaki tudna érdemben segíteni azt meg köszönném.

(Lealázó fújoló és egyéb minden jóval ellátot üzenet nem kell.)

Köszönöm előre is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.