Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

magneto

Recommended Posts

Természetesen a régit maradéktalanul amputáljuk. Pontos árat megírom privátban - amint tudom - a közp zártól függ. Szombat - vasárnap - éjjel - nappal dolgozunk, ha kell. Abban viszont biztos vagyok, hogy erre a hétre nem fér be, már a jövő hét utánira is vállaltam. Viszont, ha gondolod, jövő hét végére be tudom iktatni. Még jó, hogy a hétvégéket az ehhez hasonló, meg a saját dolgaimnak tartom fenn :)

Viszont a mostani munkám átlóg a jövő hétre (beleértve a hétvégét is), úgyhogy ez most ugrott sajnos :)

Semmi gond nem létszükséglet... A pénzem még ugysincs meg rá, csak jövő hónapban... És a családtól is függ a dolog, de akkor szinte bizti, h megyek.:) Ja és még vizsgáim is vannak...:o

Link to comment
Megosztás:

Semmi gond nem létszükséglet... A pénzem még ugysincs meg rá, csak jövő hónapban... És a családtól is függ a dolog, de akkor szinte bizti, h megyek.:) Ja és még vizsgáim is vannak...:)

Akkor meg hajrá tanulni, nem fórumozni :o Nagy kalappal a vizsgákhoz!

Azt javaslom, hogy gondold át, hogy tényleg megéri-e eljönnöd! (Na ezért nem élek meg ebből, mert ahelyett, hogy rábeszélném az embereket, inkább ledumálom őket róla :) ) Ha meg mégis velünk szeretnéd csináltatni, megkérlek, hogy időben szólj, általában egy-két hétre előre megvannak a munkáim. És most logout, mert már toporzékolnak a garázsajtóban :D

Link to comment
Megosztás:

Akkor meg hajrá tanulni, nem fórumozni :P Nagy kalappal a vizsgákhoz!

Azt javaslom, hogy gondold át, hogy tényleg megéri-e eljönnöd! (Na ezért nem élek meg ebből, mert ahelyett, hogy rábeszélném az embereket, inkább ledumálom őket róla :) ) Ha meg mégis velünk szeretnéd csináltatni, megkérlek, hogy időben szólj, általában egy-két hétre előre megvannak a munkáim. És most logout, mert már toporzékolnak a garázsajtóban ;)

Sajna munka közben netezek, és ezt legalább lehet munkának álcázni...:)

Én szívesen csináltatnám egy forumozóval (veled) mégha le is akarsz róla beszélni. + még kérdezhetnék extrákat is ugye??? Ja és a kirándulást sem bánná szerintem a család...

Szóval nem sikerült ledumálnod. Mindenképpen elötte megkereslek mailben és kivárom a soromat, de addig is várom az ajánlatot, h mennyibe is kerülne...

Köszi a szurkolást a vizsgákra...:o

Link to comment
Megosztás:

Mindenkinek vannak extra kérései, még ha az elején nem is úgy indul. Sztem ez természetes, és benne van az alpárban :)

Ja én arra gondoltam, h a kocsiról lesznek kérdéseim...

Már nézegetem a környéken a fagyizókat meg a fürdőhelyeket. Lehet 1 hétvégét ott töltünk vhol...

Link to comment
Megosztás:

Ja én arra gondoltam, h a kocsiról lesznek kérdéseim...
Állok elébük!

Már nézegetem a környéken a fagyizókat meg a fürdőhelyeket. Lehet 1 hétvégét ott töltünk vhol...

Nem messze innen, a szlovák határnál nagyon szép helyek vannak, vár meg minden! És kint olcsóbb a benzin is :)

Link to comment
Megosztás:

Megvan a térképolvasós belsőtérvilágításom!!

Most betettem ugy ahogy a régi volt. Kell még neki egy állandó test és egy gyujtás + hogy müködjön a késleltetés??

Majdnem. A késleltetés működik, a gyújtás ahoz kell, hogy lekapcsolja, mikor elfordítod a kulcsot.

Link to comment
Megosztás:

Nem. Csak azt tettem rá ami ott volt gyárilag... Akkor még van remény?:)

Ha belegondolsz, hogyan működik, meg fogod látni, hogy kell. Van ugye az állandó pluszitív, meg az ajtónyitás-kapcsolóról a minuszitív :)

Amint kinyitod az ajtót, világít, de ha bezárod az ajtót, megszakad az áramkör, és az izzó kialszik. A késleltetés miatt kell egy állandó test is az elektronikának, ami azt meghatározott ideig rajta tartja az izzón, így az az ajtó bezárása után tovább tud világítani. Ez így már működik, a gyújtásszál meg arra való, hogy járó motornál kikapcsolja a késleltetést, hogy ne zavarjon vezetés közben. Stimmt?

Link to comment
Megosztás:

Ha belegondolsz, hogyan működik, meg fogod látni, hogy kell. Van ugye az állandó pluszitív, meg az ajtónyitás-kapcsolóról a minuszitív :)

Amint kinyitod az ajtót, világít, de ha bezárod az ajtót, megszakad az áramkör, és az izzó kialszik. A késleltetés miatt kell egy állandó test is az elektronikának, ami azt meghatározott ideig rajta tartja az izzón, így az az ajtó bezárása után tovább tud világítani. Ez így már működik, a gyújtásszál meg arra való, hogy járó motornál kikapcsolja a késleltetést, hogy ne zavarjon vezetés közben. Stimmt?

Jogos a 2 pont... de én csak 2-es voltam elektróból...:)

7végén adok neki egy direkt testet is...

Ja és amit én kaptam az nem olyan mint Uhu-é hanem inkább hasonlít a buszokban látható spotfényhez a fejünk felett... ez mié lehetett?

Link to comment
Megosztás:

Jogos a 2 pont... de én csak 2-es voltam elektróból...:)

7végén adok neki egy direkt testet is...

Ja és amit én kaptam az nem olyan mint Uhu-é hanem inkább hasonlít a buszokban látható spotfényhez a fejünk felett... ez mié lehetett?

Semmi baj, én sem értek hozzá, csak osztom az észt :)

Azért más, mert gyártottak olyat is. Hogy én hogy megaszontam! :) :o

Link to comment
Megosztás:

az az Astráé. az Astrába má olyat rKTAK. asszem...

Csak a szine nem tetszik igazán... Szürke és a kadettban semmi nem az. Max kivül a lökös... Az egész fekete. Milyen lehet ha matt feketével átmegyek rajta? Csináltatok már hasonlót? Nem akarom még rondábbá tenni szegényt...:)

Link to comment
Megosztás:

Csak a szine nem tetszik igazán... Szürke és a kadettban semmi nem az. Max kivül a lökös... Az egész fekete. Milyen lehet ha matt feketével átmegyek rajta? Csináltatok már hasonlót? Nem akarom még rondábbá tenni szegényt...:)

mennyiért vetted??

Link to comment
Megosztás:

Én inkább nem próbálkoznék mattfeketével! A bordák között nem tudod kipucolni rendesen, és kráteres lesz, aztán majd kimosni sem tudod belőle. Ezenkívül a mattfekák 'jó' tulajdonsága, hogy egy idő után a rárakódott kosztól meg a fogdosástól elkezdenek ragadni. Szóval inkább ne fokozd a helyzetet, szokd meg így!

Link to comment
Megosztás:

Én inkább nem próbálkoznék mattfeketével! A bordák között nem tudod kipucolni rendesen, és kráteres lesz, aztán majd kimosni sem tudod belőle. Ezenkívül a mattfekák 'jó' tulajdonsága, hogy egy idő után a rárakódott kosztól meg a fogdosástól elkezdenek ragadni. Szóval inkább ne fokozd a helyzetet, szokd meg így!

Na jó még nézegetem 1 ideig hátha +tetszik így...:)

Más: Baromira zörög a kesztyűtartóm. (persze a Kadettban minden zörög..:) ). Vki tudna vmi zajcsökkentő modszert és nem azt, hogy csavarozzam le. Én még használni is szeretném. Különösen a jobb oldala, teljesen az ajtó mellett ami vagy 1,5-2 centit hintázik. Ha megfogom már nem olyan rossz, de vezetés közben nem az igazi azt fogni...:) Szóval vmi állítás a záron vagy vmi trükkötök van é???

Köszi,

c.

Link to comment
Megosztás:

Na jó még nézegetem 1 ideig hátha +tetszik így...:)

Más: Baromira zörög a kesztyűtartóm. (persze a Kadettban minden zörög..:) ). Vki tudna vmi zajcsökkentő modszert és nem azt, hogy csavarozzam le. Én még használni is szeretném. Különösen a jobb oldala, teljesen az ajtó mellett ami vagy 1,5-2 centit hintázik. Ha megfogom már nem olyan rossz, de vezetés közben nem az igazi azt fogni...:) Szóval vmi állítás a záron vagy vmi trükkötök van é???

Köszi,

c.

ugyemlékszem hogy lehet állitani a záron.

az enyém is zörgött., és állitottam rajta, majd nem zörgött.

igaz hogy utána be kellett csapni, hogy csiukodjon :o

Link to comment
Megosztás:

ugyemlékszem hogy lehet állitani a záron.

az enyém is zörgött., és állitottam rajta, majd nem zörgött.

igaz hogy utána be kellett csapni, hogy csiukodjon :)

Na akkor nekiállok és elkezdem allitgatni.... Inkabb csapkodom 1 kicsit, csak ne zörögjön ennyire...

Link to comment
Megosztás:

Hát ember, én egy hétig csak szétszedtem meg összeraktam a műszerfalamat, meg beleraktam vagy 20(!) méter öntapadós szivacsot, de még mindíg zörög egy csomó helyen! Jó, sokkal jobb lett, de még mindíg nem az igazi...

Lehet venni feketében? Te milyen szinűt tettél bele? Én vmi gyurmához hasonló anyaggal probálkoztam, ami nem is lenne rossz csak fehér színben volt és ahol kilátszik ott elég gáz...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.