Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Zenebutik


Gepard

Recommended Posts

  • Hozzászólások 640
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Kicsit mas tílusban mint eddig :) remélem nem néztek azért ki innen :(

Dehogy!

Nekem nincs bajom az elektronikus zenével,bár nem a kedvencem,de vannak kivételek!

Pl:

Ezenfelül Zságerék nem kevesebbre vállalkoztak, minthogy egy szám erejéig összehozzák Magyarország legjobb underground énekesnőit. A dívák sora a következő; Sena, az elsőszámú ghánai-magyar fekete hip-hop énekesnő, Kuczora Edina Yonderboi zenekarából, Judie Jay, aki számtalan elektronikus formáció közreműködője (pl. Cas!o Samples), Péterfy Bori, az ex-Amorf Ördögökből, Hódosi Enikő a Neoból és Németh Juci, az Anima Sound System egykori énekesnője.

Vagy lehet csak azért tetszik mindkettő,mert Hódosi Enikő szerepel benne? :(

7523.jpg ;)

Link to comment
Megosztás:

Csak úgy, évszám nélkül:

1984

Wham! - Freedom

1985

Kool and the Gang - Cherish

Sandra - Maria Magdalena

1986

Miami Vice, micsoda sorozat volt! ;)

Cyndi Lauper - True Colors

és egy 1981-es muzsika 1986-ban a Wembley stadionban (érdemes figyelni a hatalmas tömeget :( , ez az igazi teltházas koncert)

Queen - Under Pressure (Live at Wmbley, 1986)

Nem bírok elszakadni a Queen-től:

Queen - We are The Champions (Live, Wembley, 1986)

Ugyanaz a koncert. Nem semmi érzés lehetett ott lenni.

Az 1986-os Magic Tour koncertkörút az együttes utolsó, de legsikeresebb turnéja volt. 1986. június 7-től augusztus 9-ig összesen 26 kocertet adtak, Európa-szerte több, mint 1 millióan vettek jegyet a koncertjeikre (csak Nagy-Britanniában 400 ezren), és július 27-én eljutottak a budapesti Népstadionba is. A kocertsorozatot a Live Magic című koncertalbumon is megörökíteték, bár az nem egy bizonyos fellépést tartalmaz, hanem több koncerten felvett anyagokból szerkesztették össze.

1987

Kylie Minogue - I should be so lucky

Joe Cocker - Unchain my Heart

1988

Kylie Minogue - The Loco-Motion

Technotronic - This Beat is Technotronic

kicsit gyűjtögettem.

Link to comment
Megosztás:

Laci ha gondolod, akkor esetleg postázhatom neked a Queen - Live in Budapest DVD-t! Most rákattantam a koncert DVD-kre, meg a klippekre. Más hallgatja a kocsiban a zenét, én majd nézem! :(

Ja, és a Sabrina - Maria Magdalena miatt hatalmas THX! A múltkor járt az agyam, hogy vajon kit hagytam ki a '80-as évekbeli énekesnős válogatásomból. Hát ő kimaradt (és biztos még többen is).

Egyébként csak hogy itt is meglegyen:

Link to comment
Megosztás:

Gurul tovább a Zenebutik!

picit Freddie Mercury-nál maradva:

Még '86 végén kereste meg Barcelona polgármestere Montserrat Caballét, hogy a városban rendezendő Olimpiai Játékok népszerűsítésére énekeljen valamit, ami a fiatalokat is megérintheti. Freddie mindig is rajongott az operáért és egyik kedvenc művésze volt a katalán operaénekesnő a klasszikus műfajban. Korábbi személyes találkozásuk adta az ötletet Caballénak, hogy felhívja Mercuryt az ötlettel. Freddie-t elvarázsolta a lehetőség és rögtön neki is láttak Mike Morannel a munkának. Elsőként az Exercises In Free Love készült el, melyben Mercury tökéletesen utánozza Caballé hangját. Ez a dal a The Great Pretender kislemez b-oldalán jelent meg, de később Montserrat Caballé is énekelte saját koncertjein. Aztán megszületett a Barcelona című himnusz, amivel mindenkit megdöbbentettek. A rockzene és az opera ilyen fokú összeolvadására addig nem volt példa (még a Bohemian Rhapsody esetében sem). Soha nem volt azelőtt rock énekes, aki odaállhatott volna egy opera díva mellé duettet énekelni, és megállja a helyét, nem bukik el, sőt. Freddie Mercury nagyságát ennél jobban semmi nem bizonyítja.

A Barcelona kislemez 1987 októberében jelent meg, de akkor már fél éve dolgoztak a nagylemezen, ami végül egy évvel később, 1988 őszén jelent meg. Az albumot természetesen a címadó Barcelona vezeti be. Az instrumentális nyitány mélyen drámai, aztán a hangulat megteremtése után a két énekes szerelmes évődése veszi át a főszerepet. Csodálatos, ahogy egymást húzzák fel az égig, és ahogy a dal egyre jobban kitágul, és végül Freddie és Montserrat hangja átfogja az egész univerzumot a fináléban. Tökéletes, egyedi és megismételhetetlen darab!

Akit érdekel ebből a cikkből idéztem.

és akkor A Duett!

folytatás 1989-től

Madonna - Like a Prayer

Ami kicsit a Vatikán tiltakozását is kiváltotta.

1990

Sinead O'Connor - Nothing Compares 2 U

, csak hogy kicsit pörögjünk is. ;)

1991

Roxette - Joyride

most picit balra el. Köszönöm a figyelmet! Tartasanak legközelebb is velünk. :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.