Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

ha esetleg valaki talál vizesnek gondolt mintát (saját mérés alapján), küldhetne nekem is, megnézetem... eddig még egy ilyen minta sem jutott el hozzám.

Ha vizes, akkor okozhat 30-35% többletfogyit 61/39 arányban keverve normál benzinhez képest (egy tankra vetítve számoltam)?

Link to comment
Megosztás:

Ha vizes, akkor okozhat 30-35% többletfogyit 61/39 arányban keverve normál benzinhez képest (egy tankra vetítve számoltam)?

És ebből kivontad azt is, hogy az előző tankot mondjuk pár fokkal jobb időben jártad még ki?

A fogyasztásnak eléggé be tud tenni már pár fokos napi középhőmérséklet süllyedés is, főleg ha mondjuk korán reggel

vagy késő este is indítod az autót rendszeresen.

Link to comment
Megosztás:

És ebből kivontad azt is, hogy az előző tankot mondjuk pár fokkal jobb időben jártad még ki?

A fogyasztásnak eléggé be tud tenni már pár fokos napi középhőmérséklet süllyedés is, főleg ha mondjuk korán reggel

vagy késő este is indítod az autót rendszeresen.

Hát ezt nem számoltam bele ;)

De ha jól értem az okfejtést, akkor a 2 héttel ezelőtti tankolástól mérve ilyesfajta csalás már nem lesz, ugye?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Még használtok E85-öt a drágulás óta? (megéri?)

~100Ft különbség megvan még a benzin és E85 között.

Én is azzal járok még mindig. A spórolás miatt nem éri meg használni. Minimálisat lehet. Ha azt nézed hogy jobban megy és nem szennyez ( amit nem vesznek figyelembe a szmogriadónál) akkor igen.

Köszi Gabi az instrukciókat beválltak ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Kis segítség kéne... :lol:

Két éve járok etanollal egy üzemanyagnyomás növelő segítségével. Újabban ha nyomok egy fruttit, fuldoklik. És akkor is dadog, ha beindítom. mintha nem menne egy henger, vagy ilyesmi.

Okozhatja ezt esetleg gyújtás probléma, mondjuk valamelyik gyertya szarakodik? vagy arra is gondoltam, h nem kap elég anyagot. viszont a nyomás mindig ennyi volt.

még egy dolog lehet, h hideg van. mondjuk eddig telente tettem bele egy 5 liter benyát egy tankhoz. mert hidegen ezt játszotta. csak most akkor is csinálja, ha bemelegedett. ;)

van ötletetek?

Link to comment
Megosztás:

30 Ft...ezzel sikerült kinyírni az egészet...

kb ez volt a cél.

azért az indok elég kacifántos lett megint... ha lenne ilyen "kérdezzünk a kormánytól, mit miért" műsor, kíváncsi lennék, mit mondanának az lpg és cng kiváltságos helyzetére adózás szempontjából...

Link to comment
Megosztás:

kb ez volt a cél.

azért az indok elég kacifántos lett megint... ha lenne ilyen "kérdezzünk a kormánytól, mit miért" műsor, kíváncsi lennék, mit mondanának az lpg és cng kiváltságos helyzetére adózás szempontjából...

Azt mondanák, hogy ami késik, nem múlik...

Link to comment
Megosztás:

tudomásom szerint ( valahol olvastam régebben ) az LPG és a CNG adócsökkenést ( vagy adómentességet ) vagyis védelmet élvez 2018 ig az EU területén belül. hozzáteszem hogy minden indok nélkül állitólag ma emelnek rajta egy 8 Ft ot, azaz közel 20 Ft ot nőtt az ára szeptember óta....

Link to comment
Megosztás:

Bioetanol 2014-ig "adómentes" az EU-ban láthatod, hogy nálunk mi lett belőle. Kiváncsi leszek meddig tartják be az LPG-nél. Úgy tűnik nem marad más meg kell valósítani az E85+HHO kombót, hogy a 30%-os fogyi eltérést csökkenjen. :lol:

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.