Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

tudomásom szerint ( valahol olvastam régebben ) az LPG és a CNG adócsökkenést ( vagy adómentességet ) vagyis védelmet élvez 2018 ig az EU területén belül. hozzáteszem hogy minden indok nélkül állitólag ma emelnek rajta egy 8 Ft ot, azaz közel 20 Ft ot nőtt az ára szeptember óta....

Hát jah. A bioetanol is ilyen védelmet élvez, csak nem a magyar politikai elit ellen. Ráadásul először pont azzal indokolták a birkanépnek a jövadót, hogy az EU kérte kifejezetten...

De szerintem az LPG és a CNG marad kivételezett, a mol forgalma lényeges most, mert onnan talicskázzák ki a százmilliárdokat, az a nagy nyerőgép nekik.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

illetve a MOL nak gázüzletága. olya annyira, hogy tudomásom szerint még a primagáz kutak is a moltol veszik a gázt. ( két helyen kérdeztem, és ezt mondták...)

végülis fogy nekik.

Ugye jól tudom hogy az E85 öt nem gyárt a MOL? ha nem, akkor ez fájt nekik :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jól.

Nem szól ez másról, csakis arról, hogy a MOL jól járjon és minden más szempont levan szarva.

Ennyi.

Pedig azért lehetne ebből is win-win szitut csinálni, csak ugye ahhoz tenni kell valamit és nem az instant pénzhegy dől az ölükbe hanem egy kicsit várni kell.

Igenis neki kellene állni energianövényeket termeszteni, feldolgozni mindenféle élelmiszeripari mellékterméket meg selejtet meg mindenre rámenni amiből bioetanolt lehet csinálni. Egyrészt munkahely, másrészt exportálható termék :lol:

Link to comment
Megosztás:

Pedig azért lehetne ebből is win-win szitut csinálni, csak ugye ahhoz tenni kell valamit és nem az instant pénzhegy dől az ölükbe hanem egy kicsit várni kell.

Igenis neki kellene állni energianövényeket termeszteni, feldolgozni mindenféle élelmiszeripari mellékterméket meg selejtet meg mindenre rámenni amiből bioetanolt lehet csinálni. Egyrészt munkahely, másrészt exportálható termék :)

Szeretem, hogy ilyen naív vagy... ;)

Ez nem az az ország...itt az első szempont a felső körök elsőbbsége. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Érdekes, hogy olvastam olyan cikket, amiben arról irnak, hogy milyen módon lehet majd megoldani, a villanyautók jövedéki adó befizetését, az elfogyasztott áram után...

Valamint attól félek, ha elterjedne a HHO technológia, akkor rászállna a NAV és megbüntetné az emberkéket jövedéki adó csalás miatt, mert az üzemanyagba egyéb anyagokat kevernek... :lol: kábé úgy, mint aki sült olajat kevert a gázolajhoz...

itt bármi lehetséges már...

Link to comment
Megosztás:

Jól.

Nem szól ez másról, csakis arról, hogy a MOL jól járjon és minden más szempont levan szarva.

Ennyi.

Drága pénzen vásárolták vissza a részvényeket, és hiába sajtózta nagyfejű Petike, hogy erre nagy szükség volt, az árát mi fizetjük meg!!! ;)

Ha én lennék az anyja, akkor sem hinnék neki...és már többször is meghágott volna, ahogy a nép javasolja!!! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Drága pénzen vásárolták vissza a részvényeket, és hiába sajtózta nagyfejű Petike, hogy erre nagy szükség volt, az árát mi fizetjük meg!!! ;)

Ha én lennék az anyja, akkor sem hinnék neki...és már többször is meghágott volna, ahogy a nép javasolja!!! :lol:

Már törvényjavaslat is van rá, hogy az elhibázott törvénykezés és szabályozás miatti költségvetési kiadásokat szolidaritási adóban fogják beszedni... Alíz csodaországban egy

unalmas történetnek tűnik a magyar valóság mellett...

Link to comment
Megosztás:

Már törvényjavaslat is van rá, hogy az elhibázott törvénykezés és szabályozás miatti költségvetési kiadásokat szolidaritási adóban fogják beszedni... Alíz csodaországban egy

unalmas történetnek tűnik a magyar valóság mellett...

Ők elkúrják ... még jobban ... és mi fizessük meg.. lol... tetszik.. ha Ferike megy a sittre, akkor ezeknek akasztás jár? :lol: Na hogy ne politizáljak, azért vannak olyan országok pl SA, ahol hírét csak a versenysportban hallottak az etanolnak... igaz 280 Ft körül van a benzin ;)...

Link to comment
Megosztás:

Ők elkúrják ... még jobban ... és mi fizessük meg.. lol... tetszik.. ha Ferike megy a sittre, akkor ezeknek akasztás jár? :lol: Na hogy ne politizáljak, azért vannak olyan országok pl SA, ahol hírét csak a versenysportban hallottak az etanolnak... igaz 280 Ft körül van a benzin ;) ...

Új szlogen lesz: Mi is elkúrtuk! Nem kicsit, nagyon! Nagyon-nagyon!

De lassan megnyugszom, mert alakul az új szuperellenőrző hálózat, és minden engedély nélkül az életemben vájkálnak.... meg a tiétekben is!!!

Link to comment
Megosztás:

Hátha valaki tudja a választ:

Sebesség jeladó néven B vectránál csak a műszeregységnél találtam vezetéket és onnan nem vezet sehova csak gondolom a motor/váltóhoz magához a jeladóhoz, ezt a kábelt az ECU kábelkötegében meg lehet találni? Jó esélyem van rá, hogy az adott színkód csak ennek a kábelnek van meg?

Tápot és negatívot hova érdemes bekötni, hogy ne kelljen sokat bontani?

X20XEV 96 B Vectra az alany. A többi vezeték már megvan :lol:

Link to comment
Megosztás:

Láttam ma, a gépjárműveden a zöld környezetvédelmi matrica környéke hófehérre volt tisztítva a rendszámodon, szinte világít :lol:

hát bárcsak zöld lenne az a matrica ;) szerintem Te a műszakis matricával keverted, amit kb egy órája nyaltak fel :)

amúgy megvan a piros helyett a kék környezetvédelmi plecsni is, ehhez egy NKH felülvizsgálat, és pár kör okmányiroda kellett... plusz 2800HUF az egyebeken felül.

Link to comment
Megosztás:

hát bárcsak zöld lenne az a matrica :lol: szerintem Te a műszakis matricával keverted, amit kb egy órája nyaltak fel ;)

amúgy megvan a piros helyett a kék környezetvédelmi plecsni is, ehhez egy NKH felülvizsgálat, és pár kör okmányiroda kellett... plusz 2800HUF az egyebeken felül.

Ezzel hogy jobb környezetvédelmi osztályba sorolták, kevesebb a biztosítás is nem?

Link to comment
Megosztás:

hát bárcsak zöld lenne az a matrica :lol: szerintem Te a műszakis matricával keverted, amit kb egy órája nyaltak fel ;)

amúgy megvan a piros helyett a kék környezetvédelmi plecsni is, ehhez egy NKH felülvizsgálat, és pár kör okmányiroda kellett... plusz 2800HUF az egyebeken felül.

Nekem kék volt, de már pirosat kapott volna, műszakin szóltak is hamarabb mint, hogy én mondtam volna, hogy kérjem az átsorolást, annyi volt az eltérés, hogy a matrica árát az okmányirodának kellett fizetni nem a vizsgahelynek. Új forgalmi + új törzskönyvet adtak ingyen és maradt a kék besorolás.

Link to comment
Megosztás:

hát bárcsak zöld lenne az a matrica :lol: szerintem Te a műszakis matricával keverted, amit kb egy órája nyaltak fel ;)

amúgy megvan a piros helyett a kék környezetvédelmi plecsni is, ehhez egy NKH felülvizsgálat, és pár kör okmányiroda kellett... plusz 2800HUF az egyebeken felül.

Akkor nem láttam jól a forgalomban, pedig úgy emlékeztem ott láttam ahová a környezetvédelmi plecsnit ragasztják.

Mindenesetre gratula az ügyintézéshez, meséltek pár érdekes történetet a bürokráciáról. Szerencsére nekem alapban is kék jár a GSi-re, ezzel beelőztem az egyik rokon négy évvel fiatalabb, 2000-es kiadású 1,6-os G Astráját, amire szó nélkül felnyalták a pirosat, szerintem tévesen.

Link to comment
Megosztás:

Akkor nem láttam jól a forgalomban, pedig úgy emlékeztem ott láttam ahová a környezetvédelmi plecsnit ragasztják.

Mindenesetre gratula az ügyintézéshez, meséltek pár érdekes történetet a bürokráciáról. Szerencsére nekem alapban is kék jár a GSi-re, ezzel beelőztem az egyik rokon négy évvel fiatalabb, 2000-es kiadású 1,6-os G Astráját, amire szó nélkül felnyalták a pirosat, szerintem tévesen.

Tévesen. Ha mostanában vizsgáztatták, szó nélkül a kéket kellett volna ragasztaniuk.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Szia Gabi!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy az e85 power mennyi áramot vesz fel használaton kívül,(már mint ha csak áll a masina és nincs használva) valami szívja az akksimat állandóan, ez a gond most jött csak elő, mert eddig folyamatosan használva volt a kocsi, de most van úgy, hogy heteket áll csak a garázsban. Következő kérdésem, ha leveszem a sarukat pár napra, a beállítások mennyire maradnak meg, vagy ilyenkor vissza áll egy "alapértékre" minden benne? Mert ha más nincs akkor ezzel védeném jelen helyzetben a pénztárcámat, mivel a csepp töltéshez is le kell akasztanom legalább az egyik pólust a rendszerről. Ahogy mértem 4w körül terheli valami folyamatosan a rendszerem és ez elég sok, főleg a sok állásidő miatt.

Köszi előre is!

Üdv

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.