Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Azt már nagyon régen kitalálták, és kályha a neve :lol: mai elterjedtebb nevén vegyestüzelésű kazán :D

Bp-kmét-Bp újra tankolás után fogyi 7,5l , nem lustában hajtva. :devlish:

Pályaelkerülőn 150-nél volt egy sárgalámpa 3mp-re, majd kivillogtatom mit tárolt.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Na meg volt az első gond...ami még most is fenn áll.

Nem indult be a kocsi...először volt néhány röfögés, de sajna nem bírta az akku tovább...

Mielőtt végképp kimúlt volna, kiszedtem az aksit és felhoztam a lakásba. Sajnos töltőm nincs, de ha megmelegszik, akkor hátha lesz még benne egy kis szufla és beröffenti...

Jobb lett volna az este kiszedni az aksit és felhozni melegedni... :(

Link to comment
Megosztás:

Kimúlófélben levő akkuval nagy szerencse kell az etanolos indításhoz, ugyanis ha túlságosan leesik a feszültség indítás

közben, az AC pumpa nem tudja az etanolból szükséges szállítási mennyiséget teljesíteni a hidegindításhoz. Akku állapotára

figyelni kell, csökkent kapacitású akkut sajnos cserélni kell (tapasztalatom szerint 4-5 évnél többet nem mennek, bár az előző

exxide akkum 2 évesen ment a levesbe... többet nem is veszek ilyet).

Link to comment
Megosztás:

Kimúlófélben levő akkuval nagy szerencse kell az etanolos indításhoz, ugyanis ha túlságosan leesik a feszültség indítás

közben, az AC pumpa nem tudja az etanolból szükséges szállítási mennyiséget teljesíteni a hidegindításhoz. Akku állapotára

figyelni kell, csökkent kapacitású akkut sajnos cserélni kell (tapasztalatom szerint 4-5 évnél többet nem mennek, bár az előző

exxide akkum 2 évesen ment a levesbe... többet nem is veszek ilyet).

Kb 8-10 másodpercnyi tekergetés után nem akart indulni. Nem vészes, csak meglepett.. :-)

Remélhetőleg nem kimúlófélben van. Most feltöltöttem, kb 95%-ra, mert a kapocsfeszültsége 12,61V...de nem próbálgattam indítani. Ugyanis nincs kedvem lemenni a parkolóba, ebben a hidegben...

Elég volt mára a fázásból... :(

Link to comment
Megosztás:

Én is bikáztam ma egy autót a parkolóban, az sima benzines volt :) Amúgy -12, jeges szél, másodikra indult szépen, de még pont leállt, harmadik pöccröff.

Töltés után pár órával kell kapocsfeszültséget nézni, Ha akkor is legalább 12,6V és a műszered jól mér, akkor nyugodt lehetsz ;)

Link to comment
Megosztás:

Én is bikáztam ma egy autót a parkolóban, az sima benzines volt :) Amúgy -12, jeges szél, másodikra indult szépen, de még pont leállt, harmadik pöccröff.

Töltés után pár órával kell kapocsfeszültséget nézni, Ha akkor is legalább 12,6V és a műszered jól mér, akkor nyugodt lehetsz ;)

Ma, töltés után két nappal még 12,6V...

Egy digitális multiméterrel(Uni-T) mérve...

Link to comment
Megosztás:

Akkor próba cseresznye ;) De ha megint nem teker kettőt sem, az nem jó :)

Hát azért annyit csak tán! :D

Egyébként az új akksi sem életbiztosítás, vatta új Banner akksim Bosch műszerrel mérve is csak 67%-os volt.

Hát ez egy JP Electric Power márkájú 45 Ah-ás csoda...van talán 3 éves(tudom, ez semmit nem jelent..) :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Lassan két hete be sem indítottam a kocsit. Az aksi azóta is itt van a konyhában. Betegség miatt nem tudtam a dologgal foglakozni érdemben.

De úgy döntöttem ma, hogy nem kísértem majd a szerencsémet, és hoztam ma bele 5 liter benzit. Ez elég lesz ahhoz, hogy sokkal könnyebben induljon.

Ennyit megér szerintem az aksi kímélés. Igaz most nincs olyan hideg, de holnap-holnaputánra már megint farkasordító hideget szajkóznak.

Link to comment
Megosztás:

Az a baj, hogy olyan nagy hidegben szinte olajszerűnek tűnik a szesz...

Én raktam bele öt liter benzint és most, -2 °C-ban pöcre indult. Mondjuk ezen nincs is mit csodálkozni, mert csak E85-tel is pöcre indult -5 °C-ban, hát még így dúsabb cuccal. De nem kockáztatok... :)

Link to comment
Megosztás:

Amikor a nagy hidegek voltak (-16fok) felhagytam a felesben szeszezéssel, nem azért mintha nem indult volna a kocsi csak más baja is volt és alapból nehezebben indult hát nem mertem megkockáztatni hogy reggel ne tudjak indulni vele, mert lemerül az akku, de most már lassan vissza lehet térni az alkoholizállásra. :icon1:

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.