Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

Ma beszéltem itt debiben egy ált. iskolai osztálytársammal, faterja az egyik tulaj a kúton, ahol melózik.

amiért nem biznisz a kihasználatlan 98-as kútfejeket E85-re átállítani, az az, hogy a tartályt ki kell tisztíttatni, a mérőket áthitelesíteni, és ennek a költsége egy olyan kis kút esetén, mint az övék, cirka 1 misi.

Ezt meg igencsak sok E85 eladással lehetne behozni.

De ő úgy tudja, hogy valahol a közeli jövőben végre lesz felénk is E85.

Dumálgattunk vagy 1 órát, pont útba esik a vizsgáztató hely, és a házikó között. :D

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Ma beszéltem itt debiben egy ált. iskolai osztálytársammal, faterja az egyik tulaj a kúton, ahol melózik.

amiért nem biznisz a kihasználatlan 98-as kútfejeket E85-re átállítani, az az, hogy a tartályt ki kell tisztíttatni, a mérőket áthitelesíteni, és ennek a költsége egy olyan kis kút esetén, mint az övék, cirka 1 misi.

Ezt meg igencsak sok E85 eladással lehetne behozni.

De ő úgy tudja, hogy valahol a közeli jövőben végre lesz felénk is E85.

Dumálgattunk vagy 1 órát, pont útba esik a vizsgáztató hely, és a házikó között. :D

lassan mondom (inkább betűzöm), hogy a magyarok is értsék: B E F E K T E T É S nélkül ritkán van üzlet :D

Szegény benzinkutas család mekkora nyomorban élhet :D

Link to comment
Megosztás:

lassan mondom (inkább betűzöm), hogy a magyarok is értsék: B E F E K T E T É S nélkül ritkán van üzlet :D

Szegény benzinkutas család mekkora nyomorban élhet :D

erre próbáltam rávezetni. :D

amúgy ha hiszed, ha nem, nem a benzinkút a fő profiljuk, az csak a fuvaros cég miatt van. :D Mellesleg a srácnak hondája van. 190e km-rel, és úgy 10 éves. Szal neki kevés jut a jóból.

Link to comment
Megosztás:

Ja,biztos a koszt tisztította ki a tankból meg a csövekből,azt írták már itt is,hogy kb. 1000 km. után szűrőt kell

cserélni,mert az etanol letakarítja a szennyeződéseket.

Majd figyeljük mikor lesz erre is,én szintén kipróbálnám!

Más, megkérdeztem Románban a múltkor mikor kinn voltam,de ott még nincs E-85.Kár pedig ott biztos

olcsóbb lenne,mint itthon.Náluk a benzin most 270 ft. körül van.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a szűrőcsere megvolt, most kapott eredeti GM gyertyákat, de sajnos a hideg indítás (15 fokban is) még mindig katasztrófa. 3x12-15 fordulat, mire elkapja, és rajta kell tartani, mert nem határozott a motor indulása. Kedden cserélnek hunflex készüléket, a mostanin már állítottak is, hogy több anyagot adjon, de csak a fogyasztásom nőtt meg brutálisan, kb 25%-al :D . Amúgy 3 hengerrel megy néha a motor, sajnos ez benyával nem volt még így soha. most hiába keverem az 5-8 litert a 40 literhez, első indításra egyszer le fogom égetni az önindítót...

Link to comment
Megosztás:

Javaslom a trükkös indítást akinek volt régen Skodája az tudja miről beszélek :D :

1. Indítózás 5-6 msp-ig utána 20 msp szünet

2. Újra próbálkozol, 5-6 msp indítózás utánna 30 msp szünet (ilyenkor már szokott "igérni" a moci :D )

3. Most vagy soha, indítózás ha beindul akkor még 30 msp-ig járatod és csak utánna indulsz el.

4. Ha nem indult be akkor megismétled az egész folyamatot még egyszer. -8 fokban 4-ik, 5-ik próbálkozásra mindig beindult. :D

Link to comment
Megosztás:

Javaslom a trükkös indítást akinek volt régen Skodája az tudja miről beszélek :D :

1. Indítózás 5-6 msp-ig utána 20 msp szünet

2. Újra próbálkozol, 5-6 msp indítózás utánna 30 msp szünet (ilyenkor már szokott "igérni" a moci :D )

3. Most vagy soha, indítózás ha beindul akkor még 30 msp-ig járatod és csak utánna indulsz el.

4. Ha nem indult be akkor megismétled az egész folyamatot még egyszer. -8 fokban 4-ik, 5-ik próbálkozásra mindig beindult. :D

Még mindíg jobb, mint a Trabantos trükkös:

1. Indítózás 5-6 msp-ig utána 20 msp szünet

2. Újra próbálkozol, 5-6 msp indítózás utánna 30 msp szünet (ilyenkor már szokott "igérni" a moci :D )

3. Most vagy soha, indítózás ha beindul akkor köhög, lefullad.

4. kiszáll, gyertyát kivesz, az akksi mellé rendszeresített drótkefével gyertyát megpucol, majd visszateker.

5. Indítózás, ha beindult, akkor gázt pöcögtetve néhány másodperc múlva elindulás.

6. Gázt addig pöcögtetni, amíg a motor be nem melegszik. Addig mivel a bal lábadra a kuplungnál van szükség, ezért a féket és a gázt együtt a jobb lábaddal kezeled.

Csupán ennyi. :lol: Illetve nem. A szívató kezelését direkt nem írtam bele, mert azzal már nagyon hosszú lett volna. :D

Link to comment
Megosztás:

Még mindíg jobb, mint a Trabantos trükkös:

1. Indítózás 5-6 msp-ig utána 20 msp szünet

2. Újra próbálkozol, 5-6 msp indítózás utánna 30 msp szünet (ilyenkor már szokott "igérni" a moci :D )

3. Most vagy soha, indítózás ha beindul akkor köhög, lefullad.

4. kiszáll, gyertyát kivesz, az akksi mellé rendszeresített drótkefével gyertyát megpucol, majd visszateker.

5. Indítózás, ha beindult, akkor gázt pöcögtetve néhány másodperc múlva elindulás.

6. Gázt addig pöcögtetni, amíg a motor be nem melegszik. Addig mivel a bal lábadra a kuplungnál van szükség, ezért a féket és a gázt együtt a jobb lábaddal kezeled.

Csupán ennyi. :D Illetve nem. A szívató kezelését direkt nem írtam bele, mert azzal már nagyon hosszú lett volna. :D

Ne is mond!

Amikor Dezső orvosnál volt télen,Tomi trabijával jártam melózni...akkor értettem meg milyen kurv@ jó kocsim is van valójában! :D

Link to comment
Megosztás:

Csupán ennyi. :D Illetve nem. A szívató kezelését direkt nem írtam bele, mert azzal már nagyon hosszú lett volna. :D

Illetve még egy trükk: a tank mellé rendszeresített zokni használatával a téli hidegindítás is megkönnyíthető. :D

Gyertyák kiszerel, zokni belemerít a tankba, majd pár csepp benya a hengerekbe, meg egy kevés a szívótorokba...

gyertya vissza, levegőcső vissza... ezután általában pöccre indul :lol:

És az egész művelet kb 3-4 perc a rutinosabbjának :D

Link to comment
Megosztás:

Illetve még egy trükk: a tank mellé rendszeresített zokni használatával a téli hidegindítás is megkönnyíthető. :D

Gyertyák kiszerel, zokni belemerít a tankba, majd pár csepp benya a hengerekbe, meg egy kevés a szívótorokba...

gyertya vissza, levegőcső vissza... ezután általában pöccre indul :D

És az egész művelet kb 3-4 perc a rutinosabbjának :D

Nagyon köszi a trükköket. Sajnos nekem a gyertya kivétele kicsit bibis, lévén a gyújtáselosztó kábel nélkül van jelen, és nagyon mélyen van a gyertya... ez szerelőnek is 15-20 perc. Nekem nincs erre időm, meg tudásom sem. Remélem a készülékcsere hoz pozitív változást. Az a baj, hogy az elején nem csinált ilyeneket. Ha nem a hunflex hibája, van valakinek ötlete, hogy mi lehet az ok? Ma volt a csúcs: kb 5x20 fordulat. Lassan vége a szénkefének.

A válaszokat köszönöm. :D

Link to comment
Megosztás:

Ez a gyertya kivétel csak Trabira vonatkozik....neked elegendő az 5 msp rövid indítózás és utánna 20 msp-es szünet kombináció kb. 3-szor. :D

Igaz nekem Flextek készülékem van, kezdetben én is hosszan "köszörültem" de akkor jött a fater és megmutatta a Skodás technikát. :D

17 fok felett már első pöcre fog indulni.

Link to comment
Megosztás:

Nagyon köszi a trükköket. Sajnos nekem a gyertya kivétele kicsit bibis, lévén a gyújtáselosztó kábel nélkül van jelen, és nagyon mélyen van a gyertya... ez szerelőnek is 15-20 perc. Nekem nincs erre időm, meg tudásom sem. Remélem a készülékcsere hoz pozitív változást. Az a baj, hogy az elején nem csinált ilyeneket. Ha nem a hunflex hibája, van valakinek ötlete, hogy mi lehet az ok? Ma volt a csúcs: kb 5x20 fordulat. Lassan vége a szénkefének.

A válaszokat köszönöm. :D

hát látom nem kis szívás van az etanollal.

amit sporoltok az elmegy másra.bár lehet nem jól látom.

ez tiszta etanolra vonatkozik?

a gázzal nem szívtam enyit 12 év alatt,mint amit ezzel kapcsolatban szoktam olvasni a fórumokon.

Link to comment
Megosztás:

hát látom nem kis szívás van az etanollal.

amit sporoltok az elmegy másra.bár lehet nem jól látom.

ez tiszta etanolra vonatkozik?

a gázzal nem szívtam enyit 12 év alatt,mint amit ezzel kapcsolatban szoktam olvasni a fórumokon.

Igen, 100% etanollal járok, Hunflexem van. Más költsége nincs, legalábbis remélem, hogy nem lesz anyagi vonzata... Ezeket leszámítva maximálisan jó anyag, és beleszerettem :D . Csak ajánlani tudom mindenkinek. A korábbi beszúrt linkemet olvastátok? Érdemes. A gázra nem áldozok, nincs helyem és nem akarok ez miatt is a műszakival bajlódni, elég a sok átalakítás, amibe belekötnek.

Link to comment
Megosztás:

Javaslom a trükkös indítást akinek volt régen Skodája az tudja miről beszélek :D :

1. Indítózás 5-6 msp-ig utána 20 msp szünet

2. Újra próbálkozol, 5-6 msp indítózás utánna 30 msp szünet (ilyenkor már szokott "igérni" a moci :D )

3. Most vagy soha, indítózás ha beindul akkor még 30 msp-ig járatod és csak utánna indulsz el.

4. Ha nem indult be akkor megismétled az egész folyamatot még egyszer. -8 fokban 4-ik, 5-ik próbálkozásra mindig beindult. :D

Istencsászár vagy!

Bejött a skoda indítás.

Azért cseréletetek gépet, mert eddíg nem volt ilyen vontatott művelet az indítás.

Nagyon köszi a tanácsot!

Link to comment
Megosztás:

Ma kicserélték a hunflexemet, nagyon korrekt a kecskeméti szervíz. Hallottam, hogy a továbfejlesztett verzió hidegindítóval lesz szerelve. Most állítólag rossz minőségű az etanol Mo.-n, még a gyári etanolos Ford-ok is panaszkodtak fogyasztás növekedésre. Nálam a benyás 6,2-6,5 helyett 9l etanol... Az új készülékkel simábban megy, és az indítást még nem láttam, de a skodás bejött. Sajnos ilyen étvágy mellett gazdaságtalan a cucc, de állítólag májustól minden Tesco kúton tankolható remélhetőleg egységáron 215 ért.

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.