Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

Hali.

Az E85 -nek van tisztitó hatása az üzemanyag ellátó rendszerre?

Mert ha tankolnák bele ilyet, akkor nem kellene a Protec.

Vagy rosszul látom a helyzetet?

Mivel alkoholtartalma van, így igen.Tisztítja az üza.rendszert.Ezért is kell 1000km után benyaszűrőt cserézni.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Sziasztok!

Tudtok valami infót arról, hogy itt a messzi Baranyában mikorra várható e85?

Állítólag lesz pécsi kút, ami forgalmazza, csak nem tudni mikor...

Érdekelne a dolog, mert akkor beruháznék egy hunFlex-be, költséghatékonyság címén...

Fix havi 1500km esetén hamar megtérül...

G

Link to comment
Megosztás:

nekem még van a tankban úgy 10lityi E85+15 benya.

Vagyis kb. a felét elkocsikáztam már annak, amit kecsón tankoltam.

Eddig amit észrevettem, hogy hidegen olyan frekiváltós villanymotor módjára indul be az emelt alapjárat, de utána megy szépen.

No meg a jó kis pálinka szag.

Fogyiban nem vettem észre különösebbet, ugyanúgy nyomom neki, és továbbra sem ment fentebb a fogyim.

Viszont minap másik benzinkutassal beszéltem (Mol), ismerős, apja a kútvezető neki is (kicsi a világ).

Olyan marhaságokat mondott, hogy majdnem röhögtem rajta, amikor az E85-ről kérdeztem.

Rendesen be vannak butítva a népek.

pl. "A szerelők, akik bejárnak tankolni a kútra, azok mondták, hogy hamar tönkre mennek a kocsik, sokat kell szerelni őket."

Mivel helyben, de még a közelben sincs E85, biztos rengeteg tapasztalt szerelő van a környéken ebben a témában. :D

Mikor közöltem a sráccal, hogy nekem van most benne E85, szinte rosszul lett, hogy úristen, én nem vagyok normális.

Valahogy kezdem azt hinni, hogy az emberi butaság miatt nem jön felénk a nafta. B)

Miért? A gázzal nem ez a helyzet? Pedig egy JÓL! beállított gázos rendszerrel sincs probléma. Csak a sok szakinak könnyebb ócsárolni, mint beismerni, nem ért hozzá... Ráadásul, még azok közül is sok csak ugatja, aki ezzel foglalkozik... B)

Link to comment
Megosztás:

pl nagy gáznál erőtlen, rángat, befullad.

kösz.

a párom mzdájába tankolunk mostanság ilyesmit és ezért kérdezem,hogy tudjam mire kell figyelnem.

gondolom lassan-folyamatosan jön majd elő ez a baj.

még soha nem jártam ugy,hogy eldugult volna a benzinszűröm.

en is hasonlóra gondoltam.

üdv.:istván.

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.