Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

És szerintetek megéri? Mármint tiszta E85-tel járni... Nálunk 240 literje....

Itt Kméten is annyi, de egyik klubtárs jár fel Bp.re, és ott 215ft-ért lehet tankolni az E85-t.MIkor jön le, mindig van nála legalább 120L.Nyilván egyelőre amíg nincs normálisan kiépítve a kúthálózat, neccesebb ez a dolog, de ha át lehet hidalni, akkor bizony megéri.Nekem így elég lesz kb. 10e.km hozzá, amiből 1000, már letelt.

Link to comment
Megosztás:

Én a 70:30 95:E85 keverékkel próbálkozom, módosítás nélkül. Eddig nem veszek észre semmi negatívumot. Alul mintha nyomatékosabb lenne a motor. Most 5-ben 50-60-ról probléma nélkül "gyorsít", ami tiszta benzinnel elég nehézkes volt.

Esetleg van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

Link to comment
Megosztás:

....Nyilván egyelőre amíg nincs normálisan kiépítve a kúthálózat, neccesebb ez a dolog, ...

Az a necces, hogy országszerte több száz kúton ott vigyorog a 98-as kútfe üresen, lelakatolva.

Ki lehetne használni a lehetőséget, csak valamiért pl. senki nem akarja.

Pedig már én is arra várok, hogy az ország 2. legnagyobb városában végre lehessen kapni. :D

Link to comment
Megosztás:

Én a 70:30 95:E85 keverékkel próbálkozom, módosítás nélkül. Eddig nem veszek észre semmi negatívumot. Alul mintha nyomatékosabb lenne a motor. Most 5-ben 50-60-ról probléma nélkül "gyorsít", ami tiszta benzinnel elég nehézkes volt.

Esetleg van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

25-30%-ig biztonságosan keverhető a dolog.Bár hallottam olyanról is, aki 50%-ban keveri.

Link to comment
Megosztás:

...Amit pedig a gázolajjal művelnek, kritikán aluli. :S Magyarázza meg nekem valaki, hogy kerülhet többe a gázolaj, mint a 98-as???

Ugyan miért ne lehetne több? :D Elő va írva valahol, hogy a gázolajnak mindig kevesebnek kell lennie? Az árat a piac határozza meg, most így lett beárazva. De ne izguljon senki lesz ez még jóval több is.

Link to comment
Megosztás:

Az a necces, hogy országszerte több száz kúton ott vigyorog a 98-as kútfe üresen, lelakatolva.

Ki lehetne használni a lehetőséget, csak valamiért pl. senki nem akarja.

Pedig már én is arra várok, hogy az ország 2. legnagyobb városában végre lehessen kapni. :D

Sajnos egyelőre a kereslet minimális, és a piacon sem az észérvek diktálnak... amíg az EU azért

támogatja a gazdákat, hogy ne termeljenek cukorrépát, mert túltermelés van európában cukorból,

és nem látják azt, hogy feleslegesen folyatják erre a pénzt, mert cukorrépából mást is lehetne

csinálni ésszerűbben, addig nem normalizálódik az E85 helyzete a piacon...

És persze még nem is beszéltem a negatív kampányról, amit a háttérből az olajcégek mozgatnak

véleményem szerint... beetetik az embereket a globális katasztrófa képével, az etanol elterjedéséhez

kötve... az emberek nagy része meg naív és szűk látókörű, tehát simán beveszik.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos egyelőre a kereslet minimális, és a piacon sem az észérvek diktálnak... amíg az EU azért

támogatja a gazdákat, hogy ne termeljenek cukorrépát, mert túltermelés van európában cukorból,

és nem látják azt, hogy feleslegesen folyatják erre a pénzt, mert cukorrépából mást is lehetne

csinálni ésszerűbben, addig nem normalizálódik az E85 helyzete a piacon...

És persze még nem is beszéltem a negatív kampányról, amit a háttérből az olajcégek mozgatnak

véleményem szerint... beetetik az embereket a globális katasztrófa képével, az etanol elterjedéséhez

kötve... az emberek nagy része meg naív és szűk látókörű, tehát simán beveszik.

mondjuk az autógázt sem preferálja a kormány,pedig menyivel környezetkímélöbb mint akár egy euró 4-es benzines motor.

az olaszoknál az állam kifizeti az átalakítás 80-90%-át is akár,mig nálunk nekem kerül egy vagyonba mire a forgalmiba is be van írva.

Link to comment
Megosztás:

ha tisztán próbálom mire számíthatok?

Nem túl egyenletes motorjárásra, motorkontrol lámpára, ilyenek.Ebből a cuccból több kell mint benyából, ezért ha nem kap elég naftát a gép, nem fog normálisan menni.Ezért javasolnám inkább a keveréses próbálkozós dolgot.

Link to comment
Megosztás:

Nem támad meg bizonyos fém alkatrészeket? Mintha ilyesmit hallottam volna...

Ott a pont! Kiváncsi leszek majd azt is megírjátok e, hogy mi lett a szervízben az autókkal. Oké nem károgok!

Szóval, olvastam nagymúltú autós lapban, hogy a csöveket károsítja és azokat le kell cserélni, nem is a motort.(!?)

Link to comment
Megosztás:

Én is keverem a cuccot. Eddig 30/70% volt most legutóbb 40/60% a kevesebb az etanol.

A második verzió egész jónak tűnik, de azt hiszem most elmegyek 50/50%-os arányig.

A motor mintha (lehet csak lélektani hatás) jobban húzna alul is. Van +10-15% fogyinövekedés.

A gazgaságosságot még nem számoltam, egyelőre próbálgatom a keverési arányokat.

Ez a megmar dolgokat pedig szerintem is csak etetés, az alkohol mit mar meg (leoldja a trutyit max, de arra meg eddig a protec-et tettük a benyába), ez nem savazott (szőkített) gázolaj.

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.