Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

És amit a másik fórumrészen írtál, hogy 1.6-os injektor + 1.4-es vezérlő (ha belemegy) az járható ? Én szeretnék 100%-os e85-öt, az a laza :D

Más már kipróbálta 50-50 arányban.Szóval 1.4vezérlő 1.6 injektor naaaggyon sok, dadog hidegen,alul nagyon buta,fent kicsit jobb.

1.4-1.4 már egész jó,de a probléma fenn áll. Mondjuk tisztán e85-tel nem próbálta. 1.4 injektor only,fele-fele arányban érezhetően jobban megy.

A saját tapasztalataimat leírtam feljebb,hogy az én rendszeremnél milyen tisztán e85tel. Ha 1.4-es injektor mellé veszel ilyen lambda-chippet,akkor úgy megy majd tiszta e85-tel mint amit feljebb leírtam (legalábbis saját tapasztalatom alapján). Én akit kérdeztem kimondottan peak-hold átalakítóval azoknak rossz volt a benyomásuk.

Ha engem kérdezel tisztán nem buli hiába oldod meg a dúsíást. Elmenni elmegy csak spróloni semmit nem fogsz vele,viszont gyakrabban tankolhatsz. Akkor járnék vele tisztán ha nem lehetne benzint kapni. Meg teljesítményben is gyengébb ha tiszta e85öt dúsítgatsz,mntha mondjuk 100-as benyát. Bár ettől állítólag besülhet,ezért keverem fele-fele. Így van égéshő is meg oktánszám is,meg párolgáshő is. :D

Link to comment
Megosztás:

És nem voltak ebben erőpróbák? :)

Benzinből mennyi kellett neki átlagban?

Voltak benne erőpróbák, de azért annyira nem hajtottam szét hogy reális legyen ez a fogyasztás... Mindegy, ma megkapta az XE lambdaszondát, nem akarom elkiabálni, de én jónak látom. Kicsit mintha fürgébb is lenne, ugye most át tettem MODE=1re.

Sikerült bekötnöm mindent, pöcc röff indul a kocsi, bár még a hőfék beállítások mindig nem tökéletesek, de megoldom a napokban és kiderül. Este majd küldök egy 1perc üzemmeleg alapjárat logot Gabi, kíváncsi leszek mit olvasol ki belőle. :)

Link to comment
Megosztás:

Ha 9.3 az 57%-os túlfogyasztás.Akkor 5.9 ,elszámoltam.

Nem számoltam ki egyébként hogy mennyit evett, 9.3 az nem is olyan vészes érték tényleg, kb 25%os túlfogyasztást jelent, ami reális kb. Remélem most a lambdával és ECO móddal majd lejjebb is mehet :) Viszont ahhoz képest hogy volt pár gyorsulgatás benne és nem tötymörögtem, nem rossz :)

Tegnap este hirtelen felindulásból írtam amit. :D

Link to comment
Megosztás:

Nem számoltam ki egyébként hogy mennyit evett, 9.3 az nem is olyan vészes érték tényleg, kb 25%os túlfogyasztást jelent, ami reális kb. Remélem most a lambdával és ECO móddal majd lejjebb is mehet :) Viszont ahhoz képest hogy volt pár gyorsulgatás benne és nem tötymörögtem, nem rossz :)

Tegnap este hirtelen felindulásból írtam amit. :D

Erősebb lett, mint 98-as benyával amúgy?

Nekem volt két pados mérésem is az előbbinél 100-as benyával,viszont olajat 4000 felett elengedő hidrotőke miatt három és negyed hengerrel volt 78LE@4300-as fordulatig (csak eddig nyomta a srác,mert azt hitte valami leszabályzott az előbb említett ok miatt),hiba kijavítása után 70% e85-versenybenya keverékkel szépen 5500-nál volt teljesítmény max. (gyári 5000 helyett) de mindössze +4le volt erősebb (82le) 1200fordulattal feljebb és normálisan nyitó szelepekkel.

Szerintem tisztán benzinnel megvan 90Le. Szal központi injektorosba tényleg nem nyerő felesnél nagyobb arányban.

Mérőpados srác mesélte,hogy volt náluk egy komoly dragra épített biturbó audi

aminél etanolhoz másik gyújtás is kellett,mert a sajátjával 1:10-11 AFR-rel már csak prüszkölt magas fordulaton..
Link to comment
Megosztás:

Valamivel erősebb lett és nyomatékosabb is. Mérve nem volt, nem is lesz, annyi pénzem sosincs. Most úgy néz ki az XE szonda sem váltja be a hozzáfűzött reményeket, mindegy, ott marad egyenlőre, annyi pénz nincs a világon amennyiből ki lehetne kísérletezni hogy mikor lesz jó... :unsure:

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Nekem azóta is beállt a dolog, jól megy, jól fogyaszt.

Kicsit melegen nehezebben indul, de már megszoktam.

Én mostanában nem tudtam telibe tankolni, így nem tudom a fogyit (pénzhiány).

De azt észre vettem, hogy ha leállítom üzem melegen és majd olyan 10-30 perc múlva akarom indítani, akkor elég keservesen indul be. De megszokható.

Pénteken készülök vele műszaki vizsgára. Remélem kiadják a környezetvédelmi adatokat tartalmazó lapot....

Link to comment
Megosztás:

Készen is van a műszaki vizsga.

Megjegyezték, hogy néha ég a check lámpa, néha nem. Mondtam, hogy ez a gyújtás ráadás és az indítás között eltelt hosszú idő miatt van. Ha rögtön indít akkor nincs...asszem az átalakító miatt van és pár ellenállással meg lehetne oldani. Na majd egyszer ráfekszek az ügyre... :)

De gond nem volt. A CO, HC és lambda rendben volt. :)

Két évre letudva...22 ropiért... :)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Szerintetek mitől lehet ez probléma?

Üzemmeleg(90-100 °C) motornál, alapjáraton hirtelen teljes gázt adva, kicsit nehezebben pörög fel és néha vissza durran a szívócsőbe...

Menet közben, 2000 alatti fordulatról nagy gázzal gyorsítva ránt egyet-egyet...

2000 felett már nem csinálja...

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek mitől lehet ez probléma?

Üzemmeleg(90-100 °C) motornál, alapjáraton hirtelen teljes gázt adva, kicsit nehezebben pörög fel és néha vissza durran a szívócsőbe...

Menet közben, 2000 alatti fordulatról nagy gázzal gyorsítva ránt egyet-egyet...

2000 felett már nem csinálja...

Elég sok mindentől lehet, valahol a keverék képzésben kell keresni a hibát, értsd: gyújtás-befecsi vonalon.

Link to comment
Megosztás:

Na, egy kicsit szerelgettem ma is és a következőket tapasztaltam:

- 3-as, 4-es henger gyertyakábelei kukák. Ugyanis végtelen nagy az ellenállásuk

- gyertyák jók

- 1-es és 3-as henger injektorai leheletnyit eresztenek. Legalábbis egy nagyon pici lé átjött, 1 percnyi szivattyú működtetésre

- vezérlés tökéletesen jelen van

- a főtengelyszíjtárcsa szintén jelen van

- hőmérséklet jeladók megfelelő értékeket mutatnak

- számítógéppel megnéztem a lambda-szonda jelét és az is jó

Ezek után próbából feltettünk rá apám Astrájából két kábelt, amiknek jók az ellenállás értékei. De a visszadurranás és rángatás megmaradt. Még csak kevesebb sem lett.

Megforgattam kicsit a falun kívül, de 3-ban is kiforgott 110-ig, ahol már 6000 fordult a motor. Egészen 140-ig nyomattam 4-ben. Szal megy mint bolond, de kis fordulaton nagy gáznál rángat mint a fene. Ha finoman nyomom a gázt, akkor szépen megy...De azt hiszem nem így kellene neki lennie.

Most, hogy nem vagyok otthon még gondoltam arra, hogy ki kellett volna próbálni átrakni a MAP szenzort az apáméról, hátha az a ludas...

De lassan kifogyok az ötletekből.

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.