Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

Azt nem tudom, hogy azok az injektorok csereszabatosak-e.

Én csak az X14XE injektorairól tudom, hogy 4 sugaras...

Ilyen:

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2013_10_2_2q8lsyi1qg.jpg

Ha a fűtőelemeket felfűtötted, mint a dízelnél az izzításkor, akkor azt ki lehet kapcsolni indítózás közben. Elvileg annyi tehetetlensége talán van. Ha meg már beröffent, akkor csak úgy marad ...

Bár az átalakító, amit Opel16V készített, el van látva hidegindítási algoritmussal. Elvileg az első negyven ciklus alatt emelt mennyiségű szeszt fecskendez be.

Szerintem vele kellene igazándiból konzultálnod ilyen irányú fejlesztések ügyében.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

0 fok? De jó lenne akár már odáig eljutni. :) Nekem egyelőre még a 15 fok alatti indítás is kurv@ nyögvenyelős.

Az xe injektor méretileg/formailag csereszabatos a c20ne-vel? Mert akkor az enyémbe is belemegy. Meg annak mennyi a szállítása?

Közben folyamatosan bújom a netet, és én is ezekre bukkantam, a levegő meg az üzemanyag fűtésre.

Valahol olvastam hogy kipróbálták hajszárítóval. :) Mondom végülis logikus, hát tettem egy próbát én is.

Az eredmény meggyőző volt, a szokásoshoz képest negyed annyi forgatás után beindult, igaz köhögött azért rendesen.

Ám a hajszárító 230v-os, és 1600w, hasonlót alkotni 12v-on nem egyszerű. Egy ismim át is számolta:

"Ez utóbbi számítást leellenőriztem a hajszárítómra.

Neten talált adatok alapján egy hajszárító kb 80m3/h légszállítású, vagyis ennyi levegőt 280W 10 fokkal emel meg.

A hajszárítóm 1.800W-os, vagyis 6 - szorosa a 280W-nak. 10fok x 6 = 60 fokos emelés, vagyis kijön a hajszárítóm 80 fokos kifúvott levegője.

Tehát a számítsod a következő:

1.

metudni a ventilátorod szállítási kapacitását (lehetőleg fojtott és nem üresjárati állapotban)

m3/h-ban

2.

(829/a venti szállítása) x 0,53fok = ennyivel növeli meg a kifúvott levegő hőmérsékletét a 150W-os fűtőelem."

Az alapelgondolás nálam az, hogy szerzek egy szekunder levegő szivattyút, ezt szépen be is tudom kötni a légszűrőház meleg levegős oldalába, már csak a felfűtését kell megoldani. Arra találtam egy ilyet: http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=532894 Most azt számolgatjuk hogy ez elég lenne e hogy 20 fokos levegőt csináljon a szívó oldalon, persze ehhez még tudni kellene a sz.l.sz. légszállítását. Kicsit kevésnek tűnhet a 150w, de arra is gondolni kell hogy az akksi kapacitása véges, és az önindítónak is kell nem kevés áram.

De itt még nem állnék meg. Kitúrtam hogy a dízel astrákban a gázolajszűrő fűtött. Ezt beszerezni nem is olyan drága, vaterán már 2000ft-ért találtam. Kérdés hogy ez mennyit melegítene az etanolon, plusz a biztonság kedvéért kapna még az injektor hídba egy egy izzítógyertyát, persze ezt még ki kell számolni/tesztelni hogy nem durrant e szét valamit. Bár elvileg nem kéne, mert az izzítógyertyafolyadékban nem fog felizzani, az etanol forráspontja pedig 70-80 fok, viszont mivel 3-bar nyomáson van a csőben, ez magasabb. Ráadásul ott a levegő hiányzik az égéshez szükséges egyenletből.

Végül kell egy elektronika ami ezt az egészet kapcsolgatja, de csak pl 15 fok alatt, és időzítve működik, mondjuk az egészből ez a leg1xűbb.

Aztán ahogy összeszámolgattam, ennyi cuccnak az áramigényéhez már újítanom kell egy dízel akksi is, ha be is akarom indítani a kocsit. :)

Akkor már egyszerűbb venni olyan fűtőszálat, amit a szívótorok köré lehet csvarni, bár az is 220-as és elég szép áramot vesz fel.

Én a gázmotoroknál a külső biztonsági mágnesszelepet fűtöm azzal télen, hogy ne fagyon bele a vízpára belül.

Link to comment
Megosztás:

Azt nem tudom, hogy azok az injektorok csereszabatosak-e.

Én csak az X14XE injektorairól tudom, hogy 4 sugaras...

Ilyen:

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2013_10_2_2q8lsyi1qg.jpg

Ha a fűtőelemeket felfűtötted, mint a dízelnél az izzításkor, akkor azt ki lehet kapcsolni indítózás közben. Elvileg annyi tehetetlensége talán van. Ha meg már beröffent, akkor csak úgy marad ...

Bár az átalakító, amit Opel16V készített, el van látva hidegindítási algoritmussal. Elvileg az első negyven ciklus alatt emelt mennyiségű szeszt fecskendez be.

Szerintem vele kellene igazándiból konzultálnod ilyen irányú fejlesztések ügyében.

Igazság szerint én a megoldást nem az "adjunk neki jó sok anyagot, akkor majd tuti beindul" irányban látom.

Persze, pont az a lényeg, hogy az indítást segítse, utána ha már jár, nincs vele gond. Csak ne kelljen akksi lemerülésig tekerni mint most.

A kek c20xe injektorok nagyon sok anyagot adnak. Nekem 0.6 volt avval a lambdam, nem erdemes vele probalkozni. A kek vekonyok a v6-osbol is 0.75-os lambdat eredmenyeztek. Mindez 1.8 motornal, 1.4se eprommal ami kevesebbet ad mint az 1.6.

Nekem most c20ne-é van benne, az 188ccm-es, a gyári 150. Viszont a c20ne azt néztem csak egy pontban porlaszt. A gyári talán kétfele. Illetve van még bmw injektorom, ami 3 fele, de arról meg nincs pontos infóm hogy mennyit szálít, egyik infó szerint 180-at, másik szerint 195.

Link to comment
Megosztás:

A c20xe injektoroknak 3 baron 243ccm a szállítása.

Lehet az üzemanyag fűtést úgy kellene megoldani, ahogy a peugeot-nál a fűtést csinálták meg a 406-407-nél.

Egy 1500w-os fűtőtest(szerű) van a motortérben, ami télen addig üzemel, amíg a motor eléri az üzemi hőfokot. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy 500m után már ömik a meleg az utastérbe.

Link to comment
Megosztás:

A c20xe injektoroknak 3 baron 243ccm a szállítása.

Lehet az üzemanyag fűtést úgy kellene megoldani, ahogy a peugeot-nál a fűtést csinálták meg a 406-407-nél.

Egy 1500w-os fűtőtest(szerű) van a motortérben, ami télen addig üzemel, amíg a motor eléri az üzemi hőfokot. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy 500m után már ömik a meleg az utastérbe.

http://www.dieselelomelegito.hu/diesel-800W.html

Én ilyennel tartom a céges motort melegen, amikor megáll télen valami miatt, bár még van vele sorba kötve egy kis szivattyú, hogy ne graviból keringjen a víz.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
  • 4 months later...
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Üdv!

Van még értelme etanolozni ilyen árak mellett? Nálunk E85: 341Ft B95:401Ft.

Azt sem tudom, hogy a motor (X20SE) mennyire tolerálná a dolgot és mennyivel fogyasztana jobban. Van valakinek itt tapasztalata ezzel a motorral?

X20SE motoros omegával jártam majdnem 100e km-t etanollal, összesített túlfogyasztás +22%. Lett is mérve padon, 6% +teljesítmény, és közel 10% +nyomaték lett (e85power átalakítóval).

Majd frissítsd az ár infóidat, mert az etanolt az utóbbi hetekben csökkentették, a benzin viszont most nagyon sokat ment fel egy hét alatt. Itt E85 311-327, 95-ös pedig 420 a legolcsóbb helyen is. Így megéri

annak, akinek már át van alakítva az autója. De akinek nincs, annak így nem igazán hozza vissza az átalakítás árát.

Link to comment
Megosztás:

X20SE motoros omegával jártam majdnem 100e km-t etanollal, összesített túlfogyasztás +22%. Lett is mérve padon, 6% +teljesítmény, és közel 10% +nyomaték lett (e85power átalakítóval).

Majd frissítsd az ár infóidat, mert az etanolt az utóbbi hetekben csökkentették, a benzin viszont most nagyon sokat ment fel egy hét alatt. Itt E85 311-327, 95-ös pedig 420 a legolcsóbb helyen is. Így megéri

annak, akinek már át van alakítva az autója. De akinek nincs, annak így nem igazán hozza vissza az átalakítás árát.

Való igaz, azóta már 330 felénk az e85 a benzin pedig 41xFt. Átalakítani nem is akartam csak felesbe vagy máshogy keverve, így gondolom a túlfogyasztás sem lesz akkora. Na majd utánaszámolok, köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.