Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

E85 a gyakorlatban


mélykék76

Recommended Posts

  • Hozzászólások 7,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

esetleg nyíregyháza.ott még metro kút is van :sowwy:

én azt hallottam,hogy itt a környéken valami bezárt cukorgyár etanolgyárrá alakul,nem tudom mennyire megbízható az infó.

feljebb irtam is... kabárol volt szó..sokáig tárgyaltak, de odavalósi haver aztmndja hogy már letettek róla ugynézki, most höerőmüről van szó meg stb... de még folynak több céggel a tárgyalások...

pedig jólett volna..ittvan a szomszédban nekem :lol:

bár tescos kút, karcag. nektek annyi mint nyiregy vagy annyise, nekem 10km.

de idén nálunk is épül tesco, de kutat nemtudom akarnak-e...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Mi történt? Kihalt azetanol-generáció? :lol:

Nem beszélni kell!használni! :sowwy: Én keverem a robogóba, és a verdába is.Mind2 műxik ahogy kell.Múltkor kicsit túlöntöttem az autóba, egy leállással tolerálta, de semmi több.Azóta is gond nélkül indul, megy, halad, fékezik, teszi a dolgát! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem beszélni kell!használni! :sowwy: Én keverem a robogóba, és a verdába is.Mind2 műxik ahogy kell.Múltkor kicsit túlöntöttem az autóba, egy leállással tolerálta, de semmi több.Azóta is gond nélkül indul, megy, halad, fékezik, teszi a dolgát! :lol:

...vizet köp stb :lol:

Link to comment
Megosztás:

Flextek elektronikám van ezért kizárólag E85-öt tankolok, -8 Celsiusban is a trükkös Skodás módszerrel beindul, most volt gyertyacsere de nem találtam rajta semmilyen rendelleneséget, Bosch Super Plus-t raktam bele azzal egy kicsit könnyebben indul. Jelenleg a lambdaszonda vacakol (5 éves gyári) jövőhéten kifogom cserélni. A nehéz indításon kivül más negatívumot nem tapasztaltam, mivel sokat járok vele Pestre már az árát 2-szeresen visszahozta. :sowwy: Május végén megy zöldkártyára kiváncsi leszek az eredményekre.

Link to comment
Megosztás:

Én is 40:60 arányban használom, de rá kellett jönnöm, a zsebemre gyakorolt hatás szempontjából ott vagyok, mint a benzinnel... 17,50Ft/km De etanol keverékkel szebben működik. :sowwy:

Nekem is kb 8 l-t eszik, a benya 6,5-hez képest, de amíg 215 ért tankolom, addíg jobb, és nem kormol, na meg a tudat... Remélem hamarosan visszaáll az anyag minősége, és akkor annyit fog enni, amennyit benyából enne. Hiába keverem, sajnos szomjas a kicsike.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Egyébként tényleg lenne benne fantázia. Össze kellene dobni egyre... 40Ft/L... B)

Heti 130L... ez két háztartásba lenne elég max... legalábbis nálam így jönne ki B)

Amúgy ha tényleg igaz amit írnak, és adnak rá mondjuk 5 év garit, akkor tényleg van benne

fantázia, mert pár év alatt behozhatja az árát :D

Persze arról nem ír, a cukron kívül mi kell bele, hogy néz ki egy átlagos költségvetés... mert

nálunk tuti nem 40ft lenne az a literköltség ;)

Link to comment
Megosztás:

nekem még van a tankban úgy 10lityi E85+15 benya.

Vagyis kb. a felét elkocsikáztam már annak, amit kecsón tankoltam.

Eddig amit észrevettem, hogy hidegen olyan frekiváltós villanymotor módjára indul be az emelt alapjárat, de utána megy szépen.

No meg a jó kis pálinka szag.

Fogyiban nem vettem észre különösebbet, ugyanúgy nyomom neki, és továbbra sem ment fentebb a fogyim.

Viszont minap másik benzinkutassal beszéltem (Mol), ismerős, apja a kútvezető neki is (kicsi a világ).

Olyan marhaságokat mondott, hogy majdnem röhögtem rajta, amikor az E85-ről kérdeztem.

Rendesen be vannak butítva a népek.

pl. "A szerelők, akik bejárnak tankolni a kútra, azok mondták, hogy hamar tönkre mennek a kocsik, sokat kell szerelni őket."

Mivel helyben, de még a közelben sincs E85, biztos rengeteg tapasztalt szerelő van a környéken ebben a témában. B)

Mikor közöltem a sráccal, hogy nekem van most benne E85, szinte rosszul lett, hogy úristen, én nem vagyok normális.

Valahogy kezdem azt hinni, hogy az emberi butaság miatt nem jön felénk a nafta. B)

Link to comment
Megosztás:




×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.