Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

1 órával ezelőtt, kimi1012 írta:

Minden ki van már szedve mozog is csak olyan mintha még legelöl a tűzfalnál fogná valami. 

A középkonzolnak mintha lenne hátul felfogatása. Valahogy így képzeld el, guglin kerestem én is, biztos van más kép is fennt: http://www.vatera.hu/opel-astra-f-caravan-muszerfal-komplett-2631986384.html

Módosítva : tuskes
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 05. 31. at 23:19, zotya975 írta:

Itt van 3-3 csavartakaró, ezek alatt nem tudom milyen csavar van, de érdemes megnézni ha még bent vannak:

2846425-20180531-uenFRd.jpg

Köszi sikerült ezek már ki voltak szedve még 3db csavar fogta elöl az ablaktörlő motor felett de sikerült köszönöm a segítséget

Link to comment
Megosztás:

3 órája, kimi1012 írta:

Köszi sikerült ezek már ki voltak szedve még 3db csavar fogta elöl az ablaktörlő motor felett de sikerült köszönöm a segítséget

Nincs mit, majd egyszer talán én is kiveszem, vagy azért mert lecserélem feketére, vagy azért mert klímásítok, vagy csak úgy. :hehe:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt meg tudná mondani valaki, hogy a lépcsőshátú Astra-nál a hátsó ajtók ablakainak bal hátsó sarkában lévő műanyag elemeket hogyan hívják, és hogyan lehet kiszerelni? Ki lehet pattintani valahogyan, vagy le kell szerelni esetleg az ajtó belső kárpitját is hozzá? Szegénykém mostanra teljesen kifakult ilyen piszkosszürkés-barnává, és sajnos semmilyen a műanyag elemeket és a gumit visszafeketítő anyag se csinál semmit vele. Így vagy újra kellene cserélnem, vagy befújni valami festékkel, de arra így az autón magán nem vállalkoznék. Csatoltam egy képet az egyértelműség kedvéért, hogy melyik elemről van szó.

Kösz a segítséget.

1gvwYkD.jpg

 

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, Aster said:

Sziasztok!

Azt meg tudná mondani valaki, hogy a lépcsőshátú Astra-nál a hátsó ajtók ablakainak bal hátsó sarkában lévő műanyag elemeket hogyan hívják, és hogyan lehet kiszerelni? Ki lehet pattintani valahogyan, vagy le kell szerelni esetleg az ajtó belső kárpitját is hozzá?

Közben megtaláltam a megoldást: az ellenoldalon, belül is van egy műanyag borítás, és azt a sarokból kifelé irányban ki lehet pattintani. Mögötti némi szivacs van, és annak eltávolítása után láthatóvá válik a csavar, ami rögzíti a külső elemet.

Az viszont még mindig érdekelne, hogy ezt az elemet miként is hívják, milyen néven lehetne alkatrészként rákeresni. Valaki?

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Róóóbi írta:

Kérem szépen...

A mai nappal bebizonyosodott (mivel megtettem), hogy az öt ajtós tetőkárpit belemegy a három ajtós bódéba. 

Aggódtam, mert a 3 ajtósban van a hátsó ablak körül egy takaró, de szépen ráfed. Kép lesz minnyá'.

Engem meg lassan megint elborít a tetőkárpit. Lassan elkezdem megcsinálni harmadszor is. :hehe:

Link to comment
Megosztás:

32 perce, zotya975 írta:

Engem meg lassan megint elborít a tetőkárpit. Lassan elkezdem megcsinálni harmadszor is. :hehe:

Én ezt, amit kivettem el fogom vinni kárpitoshoz. Meg még egy tetőablakost is, meréén úgy vagyok vele, hogy csinálja meg az akinek benne van a kezében. :-)

S most mi lesz, műbőr vagy szövet? Pedig jól nézett ki a műbűr! :)

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Róóóbi írta:

Én ezt, amit kivettem el fogom vinni kárpitoshoz. Meg még egy tetőablakost is, meréén úgy vagyok vele, hogy csinálja meg az akinek benne van a kezében. :-)

S most mi lesz, műbőr vagy szövet? Pedig jól nézett ki a műbűr! :)

Hát azon gondolkodom, hogy amikor először megcsináltam pálmatexel és műbőrrel, az egész jól elvolt 3-4 évig, és ott ahol még egyszer pluszban ragasztottam ( a fejem felett) ott alig tudtam lefejteni. Szóval ugye lehet az alap nagyon nedvszívó volt, ezt írják is a ragasztónál hogy ilyennél kétszer kell megkenni, így most mivel már harmadszor lesz ragasztva tuti nem szív annyira és talán jó lesz. Én is a műbőrt részesítem előnyben, mert minden nyomi autószerelő aki beül az autóba ( kétévente a műszakin) egyből taperássza a kárpitot olajos kézzel hogy mi ez, és ugye a műbőr lemosható. 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, zotya975 írta:

Hát azon gondolkodom, hogy amikor először megcsináltam pálmatexel és műbőrrel, az egész jól elvolt 3-4 évig, és ott ahol még egyszer pluszban ragasztottam ( a fejem felett) ott alig tudtam lefejteni. Szóval ugye lehet az alap nagyon nedvszívó volt, ezt írják is a ragasztónál hogy ilyennél kétszer kell megkenni, így most mivel már harmadszor lesz ragasztva tuti nem szív annyira és talán jó lesz. Én is a műbőrt részesítem előnyben, mert minden nyomi autószerelő aki beül az autóba ( kétévente a műszakin) egyből taperássza a kárpitot olajos kézzel hogy mi ez, és ugye a műbőr lemosható. 

Biztos elverném a kezét ha összeb4szná a kárpitot retkes kézzel. Én nem fogdosom össze úgy nemhogy másnak elnézzem :evilgrin:

Flokkolás vajon működne? :confused:

Link to comment
Megosztás:

12 órája, Róóóbi írta:

Biztos elverném a kezét ha összeb4szná a kárpitot retkes kézzel. Én nem fogdosom össze úgy nemhogy másnak elnézzem :evilgrin:

Flokkolás vajon működne? :confused:

Sajna néha összetapogatják, és hiába szólsz nem fogja azt mondani hogy bocs én volta, hanem simán tagadja. A flokkoláson már én is gondolkodtam, de szerintem elég drága mulatság lenne. 

Link to comment
Megosztás:

4 perce, zotya975 írta:

Sajna néha összetapogatják, és hiába szólsz nem fogja azt mondani hogy bocs én volta, hanem simán tagadja. A flokkoláson már én is gondolkodtam, de szerintem elég drága mulatság lenne. 

Törjön le a kis keze...

Drága, de ha minden jól megy, egyszer kell megcsináltatni. Műszerfalra emlékszem 30e körül plusz sallangok. 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, zotya975 írta:

A napellenző ledezést még én sem kötöttem vissza. 

Kicsit kínlódtam vele, de kész.

Egyet nem értek (momentán), hogy hogy lehet az, hogy a normál napellenző gond nélkül elfér, a világítós pedig beleér a törésre hajlamos patentekbe, mikor ugyanilyen Astrából lettek kiszedve... és ezeknek nem lehet beljebb gyóntatni a szárát mint a simának. 

Ekkora a gyártási szórás? :confused:

Link to comment
Megosztás:

6 perce, Róóóbi írta:

Kicsit kínlódtam vele, de kész.

Egyet nem értek (momentán), hogy hogy lehet az, hogy a normál napellenző gond nélkül elfér, a világítós pedig beleér a törésre hajlamos patentekbe, mikor ugyanilyen Astrából lettek kiszedve... és ezeknek nem lehet beljebb gyóntatni a szárát mint a simának. 

Ekkora a gyártási szórás? :confused:

Hát ezt nem tudom, mert én sima napellenzőbe faragtam bele a világító részt. Talán valamikor vectrából lett kiszedve a napellenzős, és kicsit nagyobb? 

Link to comment
Megosztás:

1 perc, zotya975 írta:

Hát ezt nem tudom, mert én sima napellenzőbe faragtam bele a világító részt. Talán valamikor vectrából lett kiszedve a napellenzős, és kicsit nagyobb? 

Az nem volt még mellette, elképzelhető.

A Kadettéval nem egyezik, szóval akármi és annak az ellenkezője is lehetséges.:-)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy tapasztalatok alapján a motoros fényszórók mennyire kompatibilisek egymással? Cserélnem kellene a Valeo fényszórókat és nem tudom, hogy pl. Bosch fényszóró, illetve más, nem utángyártott típus használható-e Valeo motorral? Bontottat keresgélek, de Valeot nem találok! :-(

Előre is köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

6 órája, kacs írta:

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy tapasztalatok alapján a motoros fényszórók mennyire kompatibilisek egymással? Cserélnem kellene a Valeo fényszórókat és nem tudom, hogy pl. Bosch fényszóró, illetve más, nem utángyártott típus használható-e Valeo motorral? Bontottat keresgélek, de Valeot nem találok! :-(

Előre is köszönöm a válaszokat!

Valeóból volt motoros állítású? Van olyan kézi tekerős, amiből kivehető a tekerő és berakható a helyére a motor. De hogy pontosan melyik az azt nem tudom leginkább  Bosch ,Valeo és Carello márkákkal találkoztam. 

Link to comment
Megosztás:

7 perce, zotya975 írta:

Valeóból volt motoros állítású? Van olyan kézi tekerős, amiből kivehető a tekerő és berakható a helyére a motor. De hogy pontosan melyik az azt nem tudom leginkább  Bosch ,Valeo és Carello márkákkal találkoztam. 

Szerintem az enyém is Valeo és motoros állítású. Az igaz hogy szét van a belseje, és a lámpa kicsit furin áll, de motoros. Vettem egyet, az kézi volt, de nem tudtam kiszedni belőle akkor, utólag nem próbáltam. De ugye évjárat függő a lámpa forma, nekem pl. a 98-as nem jó már. Autóm 99-es.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.