Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

  • Ha már a lakatolásnál tartunk,végre elkészült a cabrióm lakatolása és felkerültek a stabilizáló sulyok is, a burkolattal egyűt,de valamiért sehová nem enged képet feltölteni és ide átmásolni,pedig jól néz ki .A képkezelő általános hibát jelez,nem vágom,nem vagyok egy számítógépész :)
  • Ha valakit érdekel van egy korrekt lakatosom,nem olcsó,a Sintrámat is Ő csinálta,jól dolgozik,megbízható szerintem.
Link to comment
Megosztás:

32 perce, Petya9 írta:

Sziasztok!

  • Ha már a lakatolásnál tartunk,végre elkészült a cabrióm lakatolása és felkerültek a stabilizáló sulyok is, a burkolattal egyűt,de valamiért sehová nem enged képet feltölteni és ide átmásolni,pedig jól néz ki .A képkezelő általános hibát jelez,nem vágom,nem vagyok egy számítógépész :)
  • Ha valakit érdekel van egy korrekt lakatosom,nem olcsó,a Sintrámat is Ő csinálta,jól dolgozik,megbízható szerintem.

Én ide szoktam képet felnyomatni, aztán a linket bemásolom a hozzászólás ablak megfelelő sorába.http://pics.coldline.hu/

Link to comment
Megosztás:

1 perc, Petya9 írta:

Azt szeretném meg kérdezni tudtok valamit az 1.6 si motorokról,hogy milyenek,minőségre,hasonló mint a sima 1.6 ,8 szelep?

Mert csak annyit tudok 100 lovas.

Az opel kupás autók is ilyen motorral futnak. Szóval olyan rossz nem lehet 1.6-os hengerenkénti injektoros, a sima központis 75 lovas ez meg ugye ahogy írtad 100.

Link to comment
Megosztás:

7 perce, Petya9 írta:

Köszi,nem engedi feltölteni,mert túl nagy, több mint 5MB,megnézem a gépet lehet át kell állítani aztán csinálok új fotókat.

Akkor az azért szedheti a lábát :)

Én a windows Paint programjával szoktam lekicsinyíteni a képeket 30%-ra, ha valamiért kell az eredeti kép is ( például később meg akarod nézni eredeti nagyságban is) akkor csinálok egy másolatot és azt zsugorítom. 

Elég jól mennek:

 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Én a windows Paint programjával szoktam lekicsinyíteni a képeket 30%-ra, ha valamiért kell az eredeti kép is ( például később meg akarod nézni eredeti nagyságban is) akkor csinálok egy másolatot és azt zsugorítom. 

Elég jól mennek:

 

Egyszern nem láttam hogy indexelt volna... :confused: :hehe: :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Sikerült újbóli törés nélkül visszaraknom a hűtőmaszkot! Igaz, minden fület és azok fogadó felületét is bekentem cseppet szilikonzsírral a biztonság kedvéért. :-)

Viszont az új lámpák vetített képétől dobtam egy hátast :-( A megadott paraméterek alapján próbáltam beállítani a lámpákat, de már ott elakadtam, hogy a klasszik egyenes, majd 15 fokban tört határok nemigen találhatóak meg :-( Hogy ez most az izzók, vagy a foncsorok, esetleg mindkettő miatt van azt még nyomoznom kell, de ennyire rossz eredményre nem számítottam. A végén még tényleg az lesz, hogy a gyári lámpákban lévő felületeket foncsoroztatom újra :-(.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, kacs írta:

Sikerült újbóli törés nélkül visszaraknom a hűtőmaszkot! Igaz, minden fület és azok fogadó felületét is bekentem cseppet szilikonzsírral a biztonság kedvéért. :-)

Viszont az új lámpák vetített képétől dobtam egy hátast :-( A megadott paraméterek alapján próbáltam beállítani a lámpákat, de már ott elakadtam, hogy a klasszik egyenes, majd 15 fokban tört határok nemigen találhatóak meg :-( Hogy ez most az izzók, vagy a foncsorok, esetleg mindkettő miatt van azt még nyomoznom kell, de ennyire rossz eredményre nem számítottam. A végén még tényleg az lesz, hogy a gyári lámpákban lévő felületeket foncsoroztatom újra :-(.

Pacás képet meghatározhatatlan vonalakkal jellemzően a TYC, Depo lámpák szoktak adni. Ezeknél a Silti talán egy fél fokkal jobb. Nem lehet, hogy a magasságállító tengely gömbje kiakadt a fészekből és bebólint a foncsor?

Én még beszerelés előtt szoktam tiszta vízzel öblögetni, nehogy valami merénylő pók ott balf4szkodjon nekem bent. De ugyanúgy egy rossz izzó is elviheti az egészet  a francba, vagy egy nagyobb karc/kavicsnyom az üvegen.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Róóóbi írta:

Pacás képet meghatározhatatlan vonalakkal jellemzően a TYC, Depo lámpák szoktak adni. Ezeknél a Silti talán egy fél fokkal jobb. Nem lehet, hogy a magasságállító tengely gömbje kiakadt a fészekből és bebólint a foncsor?

Én még beszerelés előtt szoktam tiszta vízzel öblögetni, nehogy valami merénylő pók ott balf4szkodjon nekem bent. De ugyanúgy egy rossz izzó is elviheti az egészet  a francba, vagy egy nagyobb karc/kavicsnyom az üvegen.

Hát igen...a DEPO lámpák...azok! Vadi újak, tehát az üvegük hibátlan, a belsejük tiszta. Motorosként üzemelnek és rendben mozgatja a foncsort a motor. Reménykedem némi javulásban, ha izzót cserélek, mert a neten írják, hogy a nonem termékek tudnak fura képeket produkálni, de látványos javulást azért nem, a lámpák miatt :-( Próbáltam jó állapotú bontottat találni, de nem jött össze, így maradt az utángyári...azt meg a szerelő intézte. 21 éves ótóba nem szerettem volna olyan lámpákat rakni, amelyeknek az értéke a kocsi árának a felét kiteszik :-) Szóval barátkozom a "látvánnyal" :doze: Remélem a szembe közlekedők azért nem mondogatják majd azokat a bizonyos mondatokat... :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

7 órája, kacs írta:

Hát igen...a DEPO lámpák...azok! Vadi újak, tehát az üvegük hibátlan, a belsejük tiszta. Motorosként üzemelnek és rendben mozgatja a foncsort a motor. Reménykedem némi javulásban, ha izzót cserélek, mert a neten írják, hogy a nonem termékek tudnak fura képeket produkálni, de látványos javulást azért nem, a lámpák miatt :-( Próbáltam jó állapotú bontottat találni, de nem jött össze, így maradt az utángyári...azt meg a szerelő intézte. 21 éves ótóba nem szerettem volna olyan lámpákat rakni, amelyeknek az értéke a kocsi árának a felét kiteszik :-) Szóval barátkozom a "látvánnyal" :doze: Remélem a szembe közlekedők azért nem mondogatják majd azokat a bizonyos mondatokat... :sowwy:

Én a kék Astrámnál addig nyűttem a netet, amíg nem találtam valakitől tévedésből vásárolt Valeot. Facelift előttit vett a facelifteshez. Nyomott áron megvettem. Vagy bementem bontóba, és addig mentem amíg a legszebbet meg nem találtam. Magyarban 5000 körül megy a bármilyen lámpa, valahol a motorért még külön elkér 3000-et, itt kint meg 20€ motorral, és szép. Igen, némi utánajárást kell tenni.

Ha nem végzek túl későn, a héten elhozom a két szép gyári első ködlámpát tartaléknak, kinéztem egy bordó öt ajtósat, én kezdtem meg bontani.

Link to comment
Megosztás:

A környékünkön 100 km-es körzetben nincs bontó. Akiket meg felhívtam a lámpával kapcsolatban azt mondták, hogy nincs sok esélye találni bontóban jó állapotút. Gondolom nem maguk ellen beszéltek :-) Mindegy, már ez van. Legalább a műszakin nem húzogatják a szájukat az illetékesek. ez is valami :-)

Link to comment
Megosztás:

6 perce, kacs írta:

A környékünkön 100 km-es körzetben nincs bontó. Akiket meg felhívtam a lámpával kapcsolatban azt mondták, hogy nincs sok esélye találni bontóban jó állapotút. Gondolom nem maguk ellen beszéltek :-) Mindegy, már ez van. Legalább a műszakin nem húzogatják a szájukat az illetékesek. ez is valami :-)

Ha otthon leszek nézek neked. :-)

Amúgy jófosáson is vannak. Bontásból lehet szépet találni.

Link to comment
Megosztás:

54 perce, kacs írta:

A környékünkön 100 km-es körzetben nincs bontó. Akiket meg felhívtam a lámpával kapcsolatban azt mondták, hogy nincs sok esélye találni bontóban jó állapotút. Gondolom nem maguk ellen beszéltek :-) Mindegy, már ez van. Legalább a műszakin nem húzogatják a szájukat az illetékesek. ez is valami :-)

Itt van több is, de csak egy helyre járok, mert ott én vehetem ki a kocsiból az alkatrészt. Alapból olcsóbb is, meg lehet bogarászni, kábelkorbácsot,egyéb extra dolgot itt tudok túrni a bódékból. Ajtókárpit bolhákat, csavartakarókat  is össze szoktam szedni aztán az öreg csak legyint hogy vigyed. Meg ha valami karosszéria elem kell, azt is jó ha az ember maga veszi le, mert amúgy egyből lebaxák a betonra ajtót, sárvédőt, stb, aztán az alja lepattog.  Ha olyan dolog kell, amit nem lehet elrontani kiszedéskor, én is a neten vásárolok., jófogáson, vagy máshol. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Róóóbi írta:

Ha otthon leszek nézek neked. :-)

Amúgy jófosáson is vannak. Bontásból lehet szépet találni.

Köszönöm szépen a felajánlást, nagyra értékelem, de már maradnak a depo-k :) Nem használom túl sokat a kocsit, este meg még annyit sem. Ahol lakom ott elég a bicikli is (ráadásul egészségesebb is)! Csak a műszaki miatt cseréltem. :doze: 

  • Haha 1
Link to comment
Megosztás:

20 perce, zotya975 írta:

Itt van több is, de csak egy helyre járok, mert ott én vehetem ki a kocsiból az alkatrészt. Alapból olcsóbb is, meg lehet bogarászni, kábelkorbácsot,egyéb extra dolgot itt tudok túrni a bódékból. Ajtókárpit bolhákat, csavartakarókat  is össze szoktam szedni aztán az öreg csak legyint hogy vigyed. Meg ha valami karosszéria elem kell, azt is jó ha az ember maga veszi le, mert amúgy egyből lebaxák a betonra ajtót, sárvédőt, stb, aztán az alja lepattog.  Ha olyan dolog kell, amit nem lehet elrontani kiszedéskor, én is a neten vásárolok., jófogáson, vagy máshol. 

Mikor Pesten jártam megnéztem több bontót is, de nem volt szerencsém. Egyébként én is azt preferálnám - ha engedik - hogy magam szedem ki, amire szükségem volna. Meg van egy "rossz" szokásom, hogy amit megveszek szeretem előtte átnézni, megfogni :blush:Kicsit elavult módszer a netes vásárlás világában, de ez már marad :-) 

Link to comment
Megosztás:

20 perce, kacs írta:

Mikor Pesten jártam megnéztem több bontót is, de nem volt szerencsém. Egyébként én is azt preferálnám - ha engedik - hogy magam szedem ki, amire szükségem volna. Meg van egy "rossz" szokásom, hogy amit megveszek szeretem előtte átnézni, megfogni :blush:Kicsit elavult módszer a netes vásárlás világában, de ez már marad :-) 

Van amikor látom értelmét van amikor nem. Ha hirtelen kell valami bemegyek unixba, bárdihoz, de amúgy neten vásárolok. Például én a gumikat is a neten veszem aztán elviszem gumishoz felrakatni. Így van lehetőségem körbenézni őket, de ha elmegyek gumishoz, hogy ott vegyek gumit és fel is teszi nem fogja előtte a kezembe adni hogy körbeforgassam őket, a belső oldalukat alapból sohasem látja az ember. Pont pár napja jött ez szóba melóhelyen és az (idősebb ) kolléga leszólta a netes vásárlást, aztán mondtam neki a gumit, és kiderült hogy ő azt sem tudja mi az a Dot szám, de a gumis ismerőse biztos "nem ad neki el sz*rt"..hát persze biztos nem, főleg ha tudja hogy nem fogsz megnézni rajta semmit.:-)

Link to comment
Megosztás:

25 perce, kacs írta:

Mikor Pesten jártam megnéztem több bontót is, de nem volt szerencsém. Egyébként én is azt preferálnám - ha engedik - hogy magam szedem ki, amire szükségem volna. Meg van egy "rossz" szokásom, hogy amit megveszek szeretem előtte átnézni, megfogni :blush:Kicsit elavult módszer a netes vásárlás világában, de ez már marad :-) 

Ne hidd hogy elavult! Én is inkább azt preferálom, pláne hogy megjártam már korábban. Legutóbb pl. a csomiajtóval. Kérdésemre állapotát tekintve azt írta az eladó, hogy sérülés, és rozsdamentes. Na ez nem épp fedte a valóságot. Horpadt is volt, és rozsdás is..... Csak azért nem küldtem vissza, mert a szállítás ára oda-vissza kb. 5-6 000 lett volna, és az idő is szorított, így kikalapáltam, kigitteltem, lefestettem magamnak. 

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 06. 15. at 5:40, Róóóbi írta:

Kíváncsi vagyok, mit mondanál a 71 lovas SZ-re két személlyel plusz plafonig pakolva, Sankt Pöltennél pipiskedőnek felfelé... :-)

Nem mondanék semmit szerintem,mert nem kapnék levegőt az emelkedőn tolás után :lipssealed:.

Link to comment
Megosztás:

17 órája, kacs írta:

Hát igen...a DEPO lámpák...azok! Vadi újak, tehát az üvegük hibátlan, a belsejük tiszta. Motorosként üzemelnek és rendben mozgatja a foncsort a motor. Reménykedem némi javulásban, ha izzót cserélek, mert a neten írják, hogy a nonem termékek tudnak fura képeket produkálni, de látványos javulást azért nem, a lámpák miatt :-( Próbáltam jó állapotú bontottat találni, de nem jött össze, így maradt az utángyári...azt meg a szerelő intézte. 21 éves ótóba nem szerettem volna olyan lámpákat rakni, amelyeknek az értéke a kocsi árának a felét kiteszik :-) Szóval barátkozom a "látvánnyal" :doze: Remélem a szembe közlekedők azért nem mondogatják majd azokat a bizonyos mondatokat... :sowwy:

Nem szeretném leszólni,de nekem a cabrióban depó van,és folyamatosan vadászom a jobb minőségűt,a másik astrámban carello van ,annak tökéletes képe van,olyat visz ,hogy megőrülsz,a depóval csinálhatok bármit az egy fos,és esténként igen igen nyitva kell tartani a szemem.A bontott carello is sokkal jobb mint az új depo és ezt az ár is tükrözi. :icon13:

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Petya9 írta:

Nem szeretném leszólni,de nekem a cabrióban depó van,és folyamatosan vadászom a jobb minőségűt,a másik astrámban carello van ,annak tökéletes képe van,olyat visz ,hogy megőrülsz,a depóval csinálhatok bármit az egy fos,és esténként igen igen nyitva kell tartani a szemem.A bontott carello is sokkal jobb mint az új depo és ezt az ár is tükrözi. :icon13:

Egy új Valeo meg egy jobb bontott Carello partiban van, talán a Valeo távolsági fénye szélesebb. 

Meg rá kell dobni valami jó izzót, nekem a GE Megalight Plus ami tartósságra bevált és szép erős, a Philips Extreme Vision pedig fotonágyú, de rövid az élettartama. Itt kint utóbbinak 15€ darabja. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.