Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

16 órája, Róóóbi írta:

Egy új Valeo meg egy jobb bontott Carello partiban van, talán a Valeo távolsági fénye szélesebb. 

Meg rá kell dobni valami jó izzót, nekem a GE Megalight Plus ami tartósságra bevált és szép erős, a Philips Extreme Vision pedig fotonágyú, de rövid az élettartama. Itt kint utóbbinak 15€ darabja. 

Minden autómban bosch  silver valami van bent 7000.-/pár és nagyon szép ereje ,fénye van,de kell hozzá a jó fényszóró is.

Én azt néztem,hogy a depo üvegének a kialakítása teljesen más mint a carello-é és szerintem ez a minőség kulcsa,máshogyan töri meg a depo-é a fényt,ezért rosszabb a világítás képe.

De lehet tévedek.

 

 

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olvastam már több mindent és most megzavarodtam a problémámmal kapcsolatban :)

F astra Kombim van és esőben (már nem kell hozzá nagy eső) a jobb oldalon a tetőkárpit nedves az első ajtó fölötti részen úgy, hogy a szélvédő irányába folyik le. Nagy esőben már az ülés is vizes. Most a tetősín rögzítő csavarnál engedi be a vizet, vagy valami ott el lehet rohadva a karosszérián? Vagy olvastam a tetősín alatt a takarólemez alatt dugulást és nem tud lefolyni a víz. (ezt egyébként már kitakarítottam)

Tudnátok ebben tanácsot adni?

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

45 perce, ftomi28 írta:

Sziasztok!

Olvastam már több mindent és most megzavarodtam a problémámmal kapcsolatban :)

F astra Kombim van és esőben (már nem kell hozzá nagy eső) a jobb oldalon a tetőkárpit nedves az első ajtó fölötti részen úgy, hogy a szélvédő irányába folyik le. Nagy esőben már az ülés is vizes. Most a tetősín rögzítő csavarnál engedi be a vizet, vagy valami ott el lehet rohadva a karosszérián? Vagy olvastam a tetősín alatt a takarólemez alatt dugulást és nem tud lefolyni a víz. (ezt egyébként már kitakarítottam)

Tudnátok ebben tanácsot adni?

Köszönöm

Vagy a tetősín rögzítő csavaroknál, ahogy írtad, illetve a  tetőlemez és az oldallemez találkozásánál  a takarólemez alatt! Ott a tömítés szokott megrepedni az idők során, illetve ki is hullik néha! Én kikapartam annó és kapott karosszéria tömítőt , igaz az fekete volt, de a takarólemez alatt úgy sem látszik!

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Petya9 írta:

Minden autómban bosch  silver valami van bent 7000.-/pár és nagyon szép ereje ,fénye van,de kell hozzá a jó fényszóró is.

Én azt néztem,hogy a depo üvegének a kialakítása teljesen más mint a carello-é és szerintem ez a minőség kulcsa,máshogyan töri meg a depo-é a fényt,ezért rosszabb a világítás képe.

De lehet tévedek.

 

 

 

Azt még nem próbáltam. De még előtte vagyok. :-)

Az üveg is, meg a foncsoron is sok múlik. Gondolná az ember, egy parabolatükröt nem lehet elrontani. Amiket eddig láttam... az izzó nem a tükör gyújtópontjában van, ilyenkor pacás a vetített kép. Asszem a Silti produkált olyat, hogy mikor a magasságát állítottam, a vízszintes vonal mozdult csak, a tört vonal nem... :confused:

Link to comment
Megosztás:

6 órája, free0228 írta:

Vagy a tetősín rögzítő csavaroknál, ahogy írtad, illetve a  tetőlemez és az oldallemez találkozásánál  a takarólemez alatt! Ott a tömítés szokott megrepedni az idők során, illetve ki is hullik néha! Én kikapartam annó és kapott karosszéria tömítőt , igaz az fekete volt, de a takarólemez alatt úgy sem látszik!

Úgy látszik a caravannál ezek a neuralgikus pontok...nekem is pont azokon a helyeken volt gond és pont ugyanazon módszerrel orvosoltam, mint ahogy azt fent leírtad :-)   

Link to comment
Megosztás:

17 órája, kacs írta:

Úgy látszik a caravannál ezek a neuralgikus pontok...nekem is pont azokon a helyeken volt gond és pont ugyanazon módszerrel orvosoltam, mint ahogy azt fent leírtad :-)   

Illetve még kihagytam a tetőantenna gumitalpát! Kellene cserélnem azt is  nem sokára ,mert kicsit szét mállott már!

Link to comment
Megosztás:

1 óra, free0228 írta:

Illetve még kihagytam a tetőantenna gumitalpát! Kellene cserélnem azt is  nem sokára ,mert kicsit szét mállott már!

nekem ott még (kopp-kopp) nincs gond - beázás, rozsdásodás - de a gumi már nekem is máladozik. Viszont a hátsó spricni rendesen megszopatott :-( Nem elég, hogy nem eccerű kitépni a lemezből, de még rozsdásodás is volt alatta. megszenvedtem a kiszedéssel, aztán meg a visszarakással, hogy felfeküdjön a tetőre.  

Módosítva : kacs
Link to comment
Megosztás:

6 órája, zotya975 írta:

Nem olyan vészes. :) Nekem sokkal csúnyább képeim vannak.

Egy éve próbálok bejutni hozzá, most sikerült....

2005-ben nála készült az az ominózus kép amit őrizgetsz. Aztán 2012-ben volt egy újabb generál, - küszöbök, ajtók alja - és azóta 2 évenként alvázvédelem javítgatás, de most már nagyon időszerű volt.

Ha ő nem volna, a kocsim már rég az enyészetté vált volna. Csak nehogy előbb mondja be az unalmast mint én!

Amin csodálkozom az az, hogy a hátsó kipufogódobom még szinte hibátlan, [Bosal], pedig már 8 éves és 110 ezer km van benne.

Módosítva : epk947
Link to comment
Megosztás:

5 perce, epk947 írta:

Egy éve próbálok bejutni hozzá, most sikerült....

2005-ben nála készült az az ominózus kép amit őrizgetsz. Aztán 2012-ben volt egy újabb generál, - küszöbök, ajtók alja - és azóta 2 évenként alvázvédelem javítgatás, de most már nagyon időszerű volt.

Ha ő nem volna, a kocsim már rég az enyészetté vált volna. Csak nehogy előbb mondja be az unalmast mint én!

Hát a jó szerelő és a karosszériás aranyat ér, sajna nekem egyik sincs, ezért fetrengek rendszeresen az autó alatt. Olyan gány módon ahogy itt dolgoznak én is meg tudom csinálni, ( de azért inkább jobban)plusz ez ingyért van, meg el is szórakozom vele. Egy probléma van hogy nincs elég időm rá, ha lenne második autó akkor ez nem volna gond, de többnyire nem állhat napokig. 

Link to comment
Megosztás:

3 perce, zotya975 írta:

Hát a jó szerelő és a karosszériás aranyat ér, sajna nekem egyik sincs, ezért fetrengek rendszeresen az autó alatt. Olyan gány módon ahogy itt dolgoznak én is meg tudom csinálni, ( de azért inkább jobban)plusz ez ingyért van, meg el is szórakozom vele. Egy probléma van hogy nincs elég időm rá, ha lenne második autó akkor ez nem volna gond, de többnyire nem állhat napokig. 

Gondolom, hogy a jó szakik már leléptek nyugatra...

Link to comment
Megosztás:

Just now, epk947 írta:

Gondolom, hogy a jó szakik már leléptek nyugatra...

Hát nem tudom, aki itt van a faluban azok közül kettőt ismerek, az egyikkel jó viszonyom is van, mint ember korrekt, fel is lehet hívni bármikor, ha gondom van, tud is segíteni, de egy 200 ezres autó javítása neki már nem biznisz, amikor egy Audin egy tiptronic váltó cserével kaszál kábé ennyit egy nap alatt. A céges autókat többnyire én hordtam szervízbe-szerelőhöz, ott láttam-hallottam eleget ahhoz hogy én ne menjek oda. 

Link to comment
Megosztás:

3 perce, zotya975 írta:

Hát nem tudom, aki itt van a faluban azok közül kettőt ismerek, az egyikkel jó viszonyom is van, mint ember korrekt, fel is lehet hívni bármikor, ha gondom van, tud is segíteni, de egy 200 ezres autó javítása neki már nem biznisz, amikor egy Audin egy tiptronic váltó cserével kaszál kábé ennyit egy nap alatt. A céges autókat többnyire én hordtam szervízbe-szerelőhöz, ott láttam-hallottam eleget ahhoz hogy én ne menjek oda. 

Az enyém se "márkaszerviz"!  :D)))

Nyugdíjas...

Link to comment
Megosztás:

12 perce, epk947 írta:

Az enyém se "márkaszerviz"!  :D)))

Nyugdíjas...

Hát akkor ő még békebeli szaki, itt olyanok vannak, hogy odavittem a céges küszöb foltozásra, rátett 17 pöttyel ( drága a drót na) egy foltot, mire hazaértem a fele elengedte és látom hogy még csak ki sem vágta alóla aki rohadt részt. Mondom neki, és még el sem szégyenli magát, mert " melósautónak jójaz". Alvázvédelem? Telibe fújnak mindent kátránnyal, fékcsövet, telót, rugókat, úgysem látja senki a kocsi alatt. Aztán ha hozzá kerül később mondjuk rugócserére, akkor meg anyázik hogy tiszta dzsuva minden. Ha körbenézek a műhelyben, és szerszámok, meg alkatrész hever mindenfelé, akkor a munkája is olyan igényes csak. Kint dolgoztam Ausztriában, lett volna elég pénzem szereltetni a kocsit, de nem találtam egy olyant évek alatt akinél nyugodtan ott hagytam volna. 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ilyen olcsóbbik dobvétőt érdemes venni ? Hány helyen kellhet hozzá fúrni ?

Leszedtem betöltő gumit kiverettem a trutyit, aztán eléggé oda vannak a belső lemezek, van ahol már ki tudtam piszkálni körbe, úgyhogy ahogy hozzáfértem megdrótkeféztem meg alapozóval befújtam (mivel rozsda átalakítós épp nem volt kéznél) Gondolom azért egy ilyen betéttel még kitolható lenne az elem csere, ha már nem veri fel oda a sz..rt...

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Stevy írta:

Ilyen olcsóbbik dobvétőt érdemes venni ? Hány helyen kellhet hozzá fúrni ?

Leszedtem betöltő gumit kiverettem a trutyit, aztán eléggé oda vannak a belső lemezek, van ahol már ki tudtam piszkálni körbe, úgyhogy ahogy hozzáfértem megdrótkeféztem meg alapozóval befújtam (mivel rozsda átalakítós épp nem volt kéznél) Gondolom azért egy ilyen betéttel még kitolható lenne az elem csere, ha már nem veri fel oda a sz..rt...

Rider auto Veszprémben! Náluk vettem anno mindhárom astrába!! Belső sárvédőnél rögzitetem 1 helyen meg a lökhárítónál! Igen, megfogja a sok ganyét, évente egyszer kiveszem, benézek mögé, meg kicserélem a rögzitő csavarokat! De porszáraz tiszta minden! Hálás dolog!

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 08. 01. at 20:04, zotya975 írta:

Ez maga a műanyag dobbetét? Más mint a sima astránál? 

Igen, mert a sima astránál a dobbetét íves a lökhárítónál ,a gsi-nél pedig picit szögletes és hiányzik egy pici háromszög rész.Ezért más,az egyik oldal a kabrión már gsi,de kellene a bal oldalra is :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van valakinek ötlete arról, hogy miért van egy kb. 1.5 - 2 cm átmérőjű lyuk kialakítva a hátsó kerékjárati ívekben a lökhárító végek felőli oldalon és magasságában? Egy-egy alapos kerékjárati ív mosásnál remekül tele lehet tölteni azokat az üregeket, amelyekbe "nyílnak". Nekem speciel ki is rohadt az egyik oldal (üa. betöltő oldal) Vagy dugónak kellene bennük lenni?? 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.