Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Karosszéria


gsi.tamás

Recommended Posts

19 órája, Asdfkombi írta:

Sziasztok! 

F astra első lökhárító leszedéséhez kérnék segítséget! Mind a két oldala már lejött de valami középen még tartja .

Üdv! Két csavar van ott amihez lentről a motortérből lehet hozzáférni. 

2964805-20181104-U1w3DZ.jpg

Az alsó ( a képen behajlott) keresztmerevítőre van felcsavarozva a két hosszúkás kivágástól kicsit lejjebb és jobbra-balra vannak a lyukak. A vízhűtő lábai környékén keresd .

Link to comment
Megosztás:

13 órája, zotya975 írta:

Üdv! Két csavar van ott amihez lentről a motortérből lehet hozzáférni. 

2964805-20181104-U1w3DZ.jpg

Az alsó ( a képen behajlott) keresztmerevítőre van felcsavarozva a két hosszúkás kivágástól kicsit lejjebb és jobbra-balra vannak a lyukak. A vízhűtő lábai környékén keresd .

Köszönöm szépen ! 

 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
16 perce, Asdfkombi írta:

Sziasztok!

F Astra caravan hátsó lökhárítója leszedésében kérnék segítset. Hol tarják csavarok és mennyi? 

2-2-csavar a kerékjáratból oldalról, ( 8-as hatlapfej)hátul 1 az autó alól, és 1 ( 13-as ha jól rémlik)a pótkeréktartályból a csomagtérből érhető el. 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
1 perc, zotya975 írta:

Neked milyen is kell?

Azért kérdeztem,mert a fekete F Van-omat rommá törtem 2 napja és az sima normál ajtó méretű,viszont a kabrióm ajtaja nagyobb és Van ablakemelőt szerettem volna a kabrióba átszerelni,mert abban nem komfort elektronika van. Remélem értetted,picit bonyolult vagyok :)

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Petya9 írta:

Azért kérdeztem,mert a fekete F Van-omat rommá törtem 2 napja és az sima normál ajtó méretű,viszont a kabrióm ajtaja nagyobb és Van ablakemelőt szerettem volna a kabrióba átszerelni,mert abban nem komfort elektronika van. Remélem értetted,picit bonyolult vagyok :)

Értem, ha minden igaz, 5 ajtót mechanikus van a pincében, elvileg ugyanaz mint az elektronikus maga a mechanika, holnap meg tudom nézni a méretét.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok.tudna valaki segíteni nekem. Opel astra f 1.6.  Lakatoltuk a hátulját mind a két oldalon .Azt szeretném kérdezni,hogy ami belűl van mind két oldalon az a hungarocel féle távtartó azt mivel tudnám helyettesíteni mert nagyon zörög így a lemez.Sajnos ami eredetileg benne volt az a lakatolásnál mind a kettő elégett.Köszi.

Link to comment
Megosztás:

30 perce, hazi1966 írta:

Sziasztok.tudna valaki segíteni nekem. Opel astra f 1.6.  Lakatoltuk a hátulját mind a két oldalon .Azt szeretném kérdezni,hogy ami belűl van mind két oldalon az a hungarocel féle távtartó azt mivel tudnám helyettesíteni mert nagyon zörög így a lemez.Sajnos ami eredetileg benne volt az a lakatolásnál mind a kettő elégett.Köszi.

Nem tudom pontosan melyik helyről van szó, ha nem túl nagy ott a lemezek közti távolság vághatsz oda hungarocell kockát amit beszorítasz, vagy fújsz oda poliuretán habot, persze ezt csak óvatosan nem kell telifújni a rést csak annyit hogy megakadályozza a rezonálást. ha van tiszte egyenes lemezfelület akkor lehet oda ragasztani direkt erre való kátránylapot. Ezeket leginkább autó hifi boltban lehet venni. 

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
59 perce, hazi1966 írta:

Sziasztok.

 

Hogyan tudom beállítani F Astrának a csomagtér ajtaját, hogy menet közben ne zörögjön!?

 

Szerintem ott  van két oldalt két kis gumi dugó, aminek a karosszériába lévő része menetes, lehet tekergetni, így meg tudod találni azt a pontot amikor még normálisan le tudod csukni az ajtót, de már nem zörög. Továbbá a fül amibe a zár nyelve beakad, és 4 darab torx csavar fog fellazítható és lehet ide-oda tologatni, de ehhez már csak akkor nyúlj ha a gumidugóval biztos nem tudod beállítani. Még ekkor is jó lenne a fül eredeti helyét alkoholos filccel körberajzolni, hogy vissza lehessen állítani. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.